Results 1 to 14 of 14

Thread: LOPOVI IZ FEDEX-a

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default LOPOVI IZ FEDEX-a

    Zdravo svima ,
    Narucio sam telefon preko aliexpress-a i telefon sam narucio da mi stize preko DHL ali posto DHL nije mogao ovaj prodavac mi ga je poslao preko FEDEX-a, telefon mi je stigao danas i taman kad sam vidio da mi je stigao preko 17track zazvoni mi telefon sav srecan ja se javih kad ono gospoda iz FEDEX-a traze 40 eura zbog carine i ostalih gluposti a telefon je placen 95 eura ( u pitanju je huawei honor 3c )
    Da li mi je jedina sansa da platim 40 eura ili postoji neki drugi nacin.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Fedex su rijetko velike lopovcine. Traze ti otkup tovarnog lista koji je 25e (ovo bi trebalo bit stvar izbora kao i kod DHL, a znaci da platis pa ti oni zavrse sve papire i donesu ti kuci robu ili neces pa odes na aerodrom i sam zavrsis papire za po ure) a sta je tih 15e drugih ne znam. Carinu i PDV ne bi smjeli da ti na naplate iz prostog razloga sto je takav zakon. Mada koliki su to hostopleri i bitange ne bi me cudilo da su se vodili slobodnom carinskom procjenom pa ti nisu priznali racun i fakturu no procijenili sami koliko kosta, procijenili na iznad 150e i eto ih carina/pdv.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by deco20 View Post
    Da li mi je jedina sansa da platim 40 eura ili postoji neki drugi nacin.
    Na žalost ne postoji drugi način sem da im platiš. Ili da ne želiš da platiš ali se onda možeš pozdraviti sa telefonom.

    Na ovoj temi - https://forum.cdm.me/showthread.php?...nog-lista-quot - možeš da pročitaš iskustva nas nekoliko, koji nismo imali izbora sem da nam pošiljka bude isporučena preko FedEx-a.

    Oni imaju neki dil sa našom Upravom carina, da prilikom isporuke uvezu pošiljku u Cg a da kasnije bukvalno ucjenjuju narod da im da te pare.
    Otkup tovarnog lista tj sva neophodna papirologija se obavi još na graničnom prelazu, između Uprave carina i FedEx-a, samo što tebi niko ne nudi opciju da to sam završiš, nego FedEx po automatizmu, u tvoje ime.
    Nije kao kod DHL-a, gdje je pošiljka i dalje na relaciji Uprava carina - DHL, tj na aerodromu u PG, i gdje nude opciju otkupa tovarnog lista ako ti tamo sam dođeš i završiš tu papirologiju.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci moracu da dajem 40 eura za telefon koji sam platio 95 eura

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Probaj u zavod za zastitu potrosaca, zali se tamo. Znalo je da upali ali mislim da je mrka kapa sto se tice ovih smradova iz fedexa.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je moguce da im kazem da oni vrate telefon ?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Moguce je ali ce te to tek papreno izac.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    sve vise se ljudi zale na njih , moja koleginica poslala knjigu preko njih za BG jer je bilo hitno da za dan stigne , platila nesto papreno a knjiga stigla za 5dana (da je poslala obicnom postom stigla bi za toliko) posla kod njih sprdnju napravila , samo su joj rekli kao sledeci put ce te imati popust ne mozemo tu nista.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da da na aliexpress pise 3-5 dana cini mi se a telefon stigao posle 10 dana , da sam ga narucio singapurskom postom isti bih cekao i ne bih nista placao :P
    Last edited by deco20; 02-10-14 at 13:22.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Trebalo bi da možeš da odeš na aerodrom i sam završiš sve papire a da dodatno ne platis ni centa za to i da uspješno preuzmeš pošiljku.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za pošiljke koje stižu FedEx-om se ne ide na aerodrom nego u Montenomax-ovo skladište, tamo je sjedište Rea Expres, koji zastupaju FedEx u Crnoj Gori.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Za pošiljke koje stižu FedEx-om se ne ide na aerodrom nego u Montenomax-ovo skladište, tamo je sjedište Rea Expres, koji zastupaju FedEx u Crnoj Gori.
    Jedan drug mi je imao isti problem, javicu ti sta je on uradio.....

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    http://www.index.hr/forum/6/ekonomij...expljacka.aspx
    http://forum.pcekspert.com/showthrea...=142236&page=2

    I ođe je vlasnik Krznarić


    Već sam dosta pisao o ovome. Čak je na potrošačkom kodu u dva navrata, tema bila upravo na ovu temu. naravno i oni su nekako na njihovoj strani, ali trebaš napraviti slijedeće.
    Kao prvo, nikako nesmiješ potpisati punomoć koju ti traže. Drugo, oni nikako nesmiju naplatiti troškove posredovanja, jer za posredovanjem nema potrebe. Ovako češ to izvesti. Pozovi se na carinski zakon, prema kojem carinsko posredovanje nije potrebno za robu vrijednu do 5000 kn. Da, dobro sam napisao. Pet tisuća kuna. Njihov pokušaj da ti izmuzu novac je iznuda i moraš im zaprijetiti tužbom. reci im da nisi u mogućnosti preuzeti robu i da češ opunomoćiti odvjetnika da predigne paket umjesto tebe. To što oni rade je kazneno djelo iznude, jer nesmiju stranci navaliti nepotrebne troškove, što u ovom slučaju jest nepotreban trošak.
    Ovo ti pišem iz iskustva, jer je meni upalilo. Još su mi se i izvinjavali. Javi se društvu za zaštitu potrošača, oni će te uputiti na jednu gospođu u Splitu, zaboravio sam kako se zove, i pitaj je što ti je najpametnije napraviti. A Fed-ex-u se moraš pozvati na zakon Republike Hrvatske, na koji se oni oglušuju.
    Last edited by Dutch; 02-10-14 at 23:58.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,072
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    437
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Znaci toliko puta vec ispricano, cak ima i poseban topic. daco20 molim te nemoj da otvaras novi topic svaki put kad se tebi nesto desi ili zelis da pitas u vezi internet trgovine. Koristi vec postojece topice.
    \\
    OFL•GIC

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lopovi T-com!
    By CHARRO in forum Operatori
    Replies: 61
    Last Post: 18-12-14, 09:19
  2. Pi-COM LOPOVI
    By Scooter in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 20-11-14, 14:50
  3. Manijaci i lopovi
    By geprun in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 06-12-13, 21:46
  4. FeDEX Crna Gora, BRUKA I SRAMOTA!!!!!!
    By Bandzy in forum Internet
    Replies: 47
    Last Post: 05-12-13, 23:14
  5. FedEx
    By primarius in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 07-02-09, 10:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •