Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 441

Thread: 10 godina nezavisnosti

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default 10 godina nezavisnosti

    Sto se uradilo? Osim povecao dug 2 milijarde.
    Mozemo li ovako i narednih 10 godina ili ce morati doci do nekih velikih promjena? Ko ce nam dozvolit jos 2 milijarde da se zaduzimo? To bi nam povecalo dug na preko 100% BDP, a bez toga se nece moci kupovati vlast. Je li nam bankrot neizbjezan?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pogresan naslov. Trebao si staviti: ekonomija i kako dalje..

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Tuzno je da je jedan covjek skoncentrisao toliku vlast da moze da radi sto god oce a da jos iz njegovih usta nismo culi jednu rijec o stvarima koje razaraju nase drustvo tipa katastrofalnog obrazovnog sistema,naciji cija omladina provodi skolske odmore po kladionicama i kockarnicama,problemu narkomanije,bezbijednosti u saobracaju-bilo sto cime se bave normalni lideri jedne zemlje.
    Godina je pocela sa novom reckom od 300 miliona i da nastavice se u tom smislu dok cijelu zemlju ne usisaju banke i razni fondovi.
    Mislim da gradjanima ne moze od toga biti gore.Uostalom kako se stvari krecu zapalice odavde znacajan broj ljudi-norveski se uci u sve sesnaes!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Tuzno je ovo sto se od nase dobre i lijepe Crne Gore ucinjelo. Ako se pravila drzava samo da bi na papiru bili nezavisni onda bolje da je nijesmo pravili. Jedino bi Crna Gora kakvom je htio LSCG stvoriti bila drzava prosperiteta...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Svi na Wilco u Kotor
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pokoljenja dijelima sude.........

  7. #7
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Kazu da Fjord prima povodom godisnjice prve goste koji ce se voziti zicarom. Za sve prisutne dijelice se slatki paketici poklon cetinjske fabrike cokolade...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    За ових 10 година Црна Гора је неповратно трасирана у правом смјеру.Могао бих да наведем сијасет позитивних ефеката.

    Наравно постоји много политичких и економских проблема, што наслијеђених што новостворених.
    Да ствар буде гора ријешавању тих проблема се не посвећује пажња од стране друштвене елите која је изнјела борбу за независност, већ се огромна енегрија троши на међусобне сукобе, потпуно занемарујући чињеницу да је борба за стварање државе у миру дуга и врло тешка.
    Уобичајени начин стварања државе је много краћи, али и много крвавији.

    Колико је била исправна одлука да сами преузмемо судбину у своје руке и да се суочимо са сопственим демонима, ће нам се казати ако се само мало замислимо око тога што би било да смо остали у заједници са Србијом.

    Какав би тада био јавни дуг, односно колики би тада био БДП, да ли би овјде имали неке руске базе како је тадашњи ДСС планирао, да ли би и даље били у некој међународној изолацији сличној деведесетима, шта би било са Косовом, да ли би Црна Гора била принуђена да поново ратује и да изгуби још једну генерацију у тумарању по балканским беспућима?

    Што се мене тиче ја бих прихватио и да смо 2006. са голе ледине почели да обнављамо државу.Наравно свако не може да схвати значај тог питања јер се однос према сопственој држави и народу учи у оквиру породице.Или имаш васпитање или немаш.
    Last edited by BAR; 06-03-16 at 15:40.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    За ових 10 година Црна Гора је неповратно трасирана у правом смјеру.Могао бих да наведем сијасет позитивних ефеката.

    Наравно постоји много политичких и економских проблема, што наслијеђених што новостворених.
    Да ствар буде гора ријешавању тих проблема се не посвећује пажња од стране друштвене елите која је изнјела борбу за независност, већ се огромна енегрија троши на међусобне сукобе, потпуно занемарујући чињеницу да је борба за стварање државе у миру дуга и врло тешка.
    Уобичајени начин стварања државе је много краћи, али и много крвавији.

    Колико је била исправна одлука да сами преузмемо судбину у своје руке и да се суочимо са сопственим демонима, ће нам се казати ако се само мало замислимо око тога што би било да смо остали у заједници са Србијом.

    Какав би тада био јавни дуг, односно колики би тада био БДП, да ли би овјде имали неке руске базе како је тадашњи ДСС планирао, да ли би и даље били у некој међународној изолацији сличној деведесетима, шта би било са Косовом, да ли би Црна Гора била принуђена да поново ратује и да изгуби још једну генерацију у тумарању по балканским беспућима?

    Што се мене тиче ја бих прихватио и да смо 2006. са голе ледине почели да обнављамо државу.Наравно свако не може да схвати значај тог питања јер се однос према сопственој држави и народу учи у оквиру породице.Или имаш васпитање или немаш.

    Sto se tebe tice ne trudi se, procitan si!

    Sto se tice gole ledine ni ona ti nece biti uskracena, kako ste krenuli na toj goloj ledini cemo proslavljati 20 godina ovoga sto vi nazivate nezavisnost. Ovo normalne nezavisne drzave prepoznaju kao koloniju, razumijes koloniju, a vi nazivajte kako vam je drago.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    U meni je osjecaj da je propustena sansa da se na toj novoj energiji naprave zdravi temelji normalnog, postenog drustva. Umjesto da smo uspostavili kult rada, kult obrazovanja kao prioritetan sistem vrijednosti, cini mi se da sada preovladjuje kult poltronstva tj. ako pripadas "pravoj grupi" i slusas kako treba onda si i obezbjedjen. Dok si takav uzivaces zastitu i privilegije.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sto se tebe tice ne trudi se, procitan si!

    Sto se tice gole ledine ni ona ti nece biti uskracena, kako ste krenuli na toj goloj ledini cemo proslavljati 20 godina ovoga sto vi nazivate nezavisnost. Ovo normalne nezavisne drzave prepoznaju kao koloniju, razumijes koloniju, a vi nazivajte kako vam je drago.
    Од референдума до референдума смо били независна и развијена земља а онда смо обновили државу и одједном постали колонија.За разлику од Николићеве Србије, ми смо играчка у рукама великих сила...да није смијешно било би тужно.

    Но добро, као што рекох нешто се мора понјети из куће.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Од референдума до референдума смо били независна и развијена земља а онда смо обновили државу и одједном постали колонија.За разлику од Николићеве Србије, ми смо играчка у рукама великих сила...да није смијешно било би тужно.

    Но добро, као што рекох нешто се мора понјети из куће.

    Ja sam odje svojevremeno molio takve da se okanu poredjenja sa Srbijom, znaci jos jednom bih zamolio da se drzimo teme, Srbiju ostavimo Srbima iz Srbije i ovim nasim sto im voda na usta ide kad se pomene Srbija.
    Dakle Crna Gora 10 godina kasnije, odlicno proslava, odabran put, ovo i ono ... bicu konkretan i bezobrazan pitacu za privatizacije, za sunovrat standarda gradjana, za ekonomiju uopste, za resurse . . .

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    U meni je osjecaj da je propustena sansa da se na toj novoj energiji naprave zdravi temelji normalnog, postenog drustva. Umjesto da smo uspostavili kult rada, kult obrazovanja kao prioritetan sistem vrijednosti, cini mi se da sada preovladjuje kult poltronstva tj. ako pripadas "pravoj grupi" i slusas kako treba onda si i obezbjedjen. Dok si takav uzivaces zastitu i privilegije.
    Pa ko je propustio tu sansu za opste dobro? Koji primjeri su postali ideal za djecu, nacin zivljenja, ciljeve?
    Koliko vidim bas su bili zauzeti drugim ciljevima... Mislili s da ce zivjeti 200 godina pa da prvo rijese svoje porive, ili ih nije bilo briga od starta o tome sto pisete?
    I dalje u iluziji od 90-tih do danas i pored svega vidjenog, rezultata itd/

    Hvala Lepo

  14. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Од референдума до референдума смо били независна и развијена земља а онда смо обновили државу и одједном постали колонија.За разлику од Николићеве Србије, ми смо играчка у рукама великих сила...да није смијешно било би тужно.

    Но добро, као што рекох нешто се мора понјети из куће.
    A nije poenta biti bolji od Srbije, Bosne, Albanije, Zaira, ne znam ni ja koga. Poenta je sa ovom ljepotom i ovim potencijalom, uz svu industriju koju smo imali i sto znam vec sto smo mogli imati, biti na nivou neke evropske zemlje sa standardom, i vladavinom prava. Kapiras? Nas je 600 i kusur hiljada, gradic. Mi treba da imamo barem prosjecnu platu kao Slovenija. A znas kad cemo mi to imati? Ovo je danas drzava u kojoj 99% naroda radi za onih 1%...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ja sam odje svojevremeno molio takve da se okanu poredjenja sa Srbijom, znaci jos jednom bih zamolio da se drzimo teme, Srbiju ostavimo Srbima iz Srbije i ovim nasim sto im voda na usta ide kad se pomene Srbija.
    Dakle Crna Gora 10 godina kasnije, odlicno proslava, odabran put, ovo i ono ... bicu konkretan i bezobrazan pitacu za privatizacije, za sunovrat standarda gradjana, za ekonomiju uopste, za resurse . . .
    Umrijeću a neću dočekat da prestanu da nas prepadaju sa zlim Srbima, Hrvatima, Albancima, Rusima, Amerikancima... aaaaaaaaa

  16. #16
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ja sam odje svojevremeno molio takve da se okanu poredjenja sa Srbijom, znaci jos jednom bih zamolio da se drzimo teme, Srbiju ostavimo Srbima iz Srbije i ovim nasim sto im voda na usta ide kad se pomene Srbija.
    Dakle Crna Gora 10 godina kasnije, odlicno proslava, odabran put, ovo i ono ... bicu konkretan i bezobrazan pitacu za privatizacije, za sunovrat standarda gradjana, za ekonomiju uopste, za resurse . . .
    Мислим да не схваташ који је значај поред свих балканских перипетија обновити државу и спријечили даљу асимилацију нације без капи крви.Да ли је то вриједно прославе, апсолутно јесте.
    Србију помињем јер је то алтернатива која би нас слиједовала да се није обновила Црна Гора.

    Али хајде да видимо када су се десиле те приватизације прије или послије референдума, да ли се суноврат стандарда грађана, и ту не мислим само на новац, већ на укупни амбијент почео дешавати 2006. или тамо негдје крајем осамдесетих кад смо се спремали да помјерамо комшијске међе!?
    Да се разумијемо за то су одговорни ови исти што су на власти и у већем дијелу опозиције.

    И онда видим како се упада у класичну ДПС замку.Они су створили државу, они једни браниоци а сви остали су против ње.Требаш јасно раздвојити државу и власт.

    ХДЗ и Туђман су Хрватској донјели државу и побједу у рату, али су је зато добро опљачкали, па нико из СДП-а не доводи у питање државу нити рат, већ пљачку.
    Надам се да схваташ о чему причам.
    Last edited by BAR; 06-03-16 at 17:07.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #17
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,854
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Независни смо кажете хахахахахах па која илузија.



    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Мислим да не схваташ који је значај поред свих балканских перипетија обновити државу и спријечили даљу асимилацију нације без капи крви.Да ли је то вриједно прославе, апсолутно јесте.
    Србију помињем јер је то алтернатива која би нас слиједовала да се није обновила Црна Гора.

    Али хајде да видимо када су се десиле те приватизације прије или послије референдума, да ли се суноврат стандарда грађана, и ту не мислим само на новац, већ на укупни амбијент почео дешавати 2006. или тамо негдје крајем осамдесетих кад смо се спремали да помјерамо комшијске међе!?
    Да се разумијемо за то су одговорни ови исти што су на власти и у већем дијелу опозиције.

    И онда видим како се упада у класичну ДПС замку.Они су створили државу, они једни браниоци а сви остали су против ње.Требаш јасно раздвојити државу и власт.

    ХДЗ и Туђман су Хрватској донјели државу и побједу у рату, али су је зато добро опљачкали, па нико из СДП-а не доводи у питање државу нити рат, већ пљачку.
    Надам се да схваташ о чему причам.

    Ja odavno znam razliku izmedju vlasti i drzave, bolje nego mnogi odje. Upravo sam misljenja da mi nemamo pravo na bilo kakvu proslavu dok nam je vlast ova koja jeste. Ova drzava nije stvorena za dobro svojih gradjana, stvorena je radi interesa njenih vlastodrzaca i njima bliske klike. Nikako da shvatimo da drzava treba da sluzi gradjanima i njihovim interesima, nasa sluzi uskoj grupi koju sam pomenuo i bjelosvjetskim tajkunima. Evo se sad sjetih, prije neki dan je jedan od starijih boraca za Crnu Goru dugogodisnji predsjednik sdp-a Rakcevic prepoznao upravo ovu vlast kao najvecu prijetnju crnogorskoj nezavisnosti. Kad su nastale privatizacije i dugovi . . . budimo elemantarno posteni i pogledajmo sta smo imali 22 maja 2006 godine, a sta cemo imati 22 maja 2016 godine i zapitajmo se imamo li mi razloga za proslavu i ako imamo sta slavimo konkretno ?
    10 godina nase nezavisnosti treba da slave T com Germany, A2A Italy, Helenic Petroleum Grecia, UC Rusall Russia, Hipo Alpe Adria, Adriatic Marinass Canada i mnogi drugi strani i domaci strateski partneri. Na toj proslavi mi treba zajapureno da masemo zastavama i grbovima, ti to nazivas proslavom godisnjice nezavisnosti ?

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zaduzujemo se otprilike 400-500 miliona godisnje da bi platili plate glasacima, socijalna davanja, nadoknadili gubitke drzavnih firmi, napunili dzepove lokalnim biznismenima... nisam strucnjak za to do kad ce nam bit otvorena slavina za zaduzivanje? Kad ce reci medjunarodni kreditori da ne mozemo da dobijemo kredit jer smo vec prezaduzeni? Je li to 80, 90, 100, 120% BDP? Mislim da kad taj momenat dodje i kad jedne godine bude rupa u budzetu 300 miliona a ne bude se imala odakle popunit nego pocnu kasnit penzije i plate, da ce to mozda biti prelomna tacka u slomu vlasti. Mislim da do ovoga moze doci najkasnije za 2-5 godina, jer smo vec na 70% BDP-a.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	montenegro-government-debt-to-gdp.jpg 
Views:	113 
Size:	3.5 KB 
ID:	138417
    najnizi dug 2007=27,5
    najvisi decembar 2016=61,4
    Last edited by Hari Krisna; 06-03-16 at 18:26.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    10 godina nase nezavisnosti treba da slave T com Germany, A2A Italy, Helenic Petroleum Grecia, UC Rusall Russia, Hipo Alpe Adria, Adriatic Marinass Canada i mnogi drugi strani i domaci strateski partneri. Na toj proslavi mi treba zajapureno da masemo zastavama i grbovima, ti to nazivas proslavom godisnjice nezavisnosti ?
    Од ових приватизација једино су приватизације дијела Електопривреде и Арсенала урађене послије референдума а за Арсенал сам сигуран да је била исправна одлука зато што то могу врло лако доказати.За остало баш и нисам сигуран, али о томе немам довољно знања, да могу створити слику независну од медија.

    Свакако да ћемо као држава бити јачи и независнији што будемо имали јачу и развијенију економију, бољу демографску слику и јачи систем одбране.
    Ја не користим термин прослава независности, већ прослава обнове државе, да не би један термин тумачили на два различита начина.

    Ништа боља ситуација није у Хрватској, осим што су неколико година временски испред нас, а задужени су скоро потпуно, ПДВ им је 25%, распродали су већину државних фирми, па опет кад дође вријеме прославе државних празника нико не скаче и не пљује по домовинском рату.
    Зашто!? Зато што је цијена обнове државе за њих била неупоредиво скупља него за нас.

    Да смо ми за ову државу платили већу цијену, сигурно би је више цијенили, какава год да је.
    Last edited by BAR; 06-03-16 at 18:29.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Од ових приватизација једино су приватизације дијела Електопривреде и Арсенала урађене послије референдума а за Арсенал сам сигуран да је била исправна одлука зато што то могу врло лако доказати.За остало баш и нисам сигуран, али о томе немам довољно знања, да могу створити слику независну од медија.

    Свакако да ћемо као држава бити јачи и независнији што будемо имали јачу и развијенију економију, бољу демографску слику и јачи систем одбране.
    Ја не користим термин прослава независности, већ прослава обнове државе, да не би један термин тумачили на два различита начина.

    Ништа боља ситуација није у Хрватској, осим што су неколико година временски испред нас, а задужени су скоро потпуно, ПДВ им је 25%, распродали су већину државних фирми, па опет кад дође вријеме прославе државних празника нико не скаче и не пљује по домовинском рату.
    Зашто!? Зато што је цијена обнове државе за њих била неупоредиво скупља него за нас.

    Да смо ми за ову државу платили већу цијену, сигурно би је више цијенили, какава год да је.
    Placamo je skoro 30 godina sa ovom vlasti, vazda neke krize, ratovi, sankcije, Kostunice, Milosevic, Rusi, Vatikan(u zavisnosti od potrebe). Placamo je sto nemamo posla, sto radimo za 200-300e, sto ne mozemo poci na godisnji odmor, sto isti nemamo ako imamo srece da nedje radimo, sto vozimo 20 godina stara auta po putevima punim rupa i tako. Uglavnom placamo...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Placamo je skoro 30 godina sa ovom vlasti, vazda neke krize, ratovi, sankcije, Kostunice, Milosevic, Rusi, Vatikan(u zavisnosti od potrebe). Placamo je sto nemamo posla, sto radimo za 200-300e, sto ne mozemo poci na godisnji odmor, sto isti nemamo ako imamo srece da nedje radimo, sto vozimo 20 godina stara auta po putevima punim rupa i tako. Uglavnom placamo...
    Што је то при гуљењу четри године по рововима, рањавањима, смрти, гледању свега и свачега, запаљеној трећини земље.И опет да питаш некога у Хрватској како се живи добио би ништа бољи одговор од ове твоје констатације, па нико не пљује споствену земљу.

    Иначе почетна тврдња је нетачна јер се ова власт није 30 година борила за Црну Гору, нити смо највећу цијену платили за Црну Гору.Највећу цијену смо платили зато што смо хтјели да стварамо Велику Србију и све ово данас је само послиједица тога.
    Да се разумијемо ни ја нити моја породица нисмо подржавали ту политику, али неће бити да су ЛСЦГ, СДП и мањинске партије деведесетих имале најмање 100.000 гласача.
    Last edited by BAR; 06-03-16 at 18:47.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #24
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Што је то при гуљењу четри године по рововима, рањавањима, смрти, гледању свега и свачега, запаљеној трећини земље.И опет да питаш некога у Хрватској како се живи добио би ништа бољи одговор од ове твоје констатације, па нико не пљује споствену земљу.

    Иначе почетна тврдња је нетачна јер се ова власт није 30 година борила за Црну Гору, нити смо највећу цијену платили за Црну Гору.Највећу цијену смо платили зато што смо хтјели да стварамо Велику Србију и све ово данас је само послиједица тога.
    Да се разумијемо ни ја нити моја породица нисмо подржавали ту политику, али неће бити да су ЛСЦГ, СДП и мањинске партије деведесетих имале најмање 100.000 гласача.
    Ko je stvarao veliku Srbiju? Nije DPS?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  25. #25
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ko je stvarao veliku Srbiju? Nije DPS?
    Прочитај што сам написао.ДПС и отпаци ДПС-а (ДФ, ДЕМОС, СНП, Демократе), најмање једно 80% политичке сцене.

    Кад не ваља ДПС, не псује се Мило, Ацо, Душко, и са њима повезана лица и бизниси, већ се псује Црна Гора и напада обнова независности.

    А зна се из које је то кухиње потекло, из кухиње овог другог дијела ДПС-а, који не може прежалити што су их ови напустили и оставили без функција, јер није проблем Мило и ДПС, проблем је оно око чега су се у том моменту разишли.

    И тако се ствара слика како је ДПС=Црна Гора, и како са једне стране нападом на Црну Гору руши ДПС, а са друге обраном ДПС-а брани Црна Гора.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Je li uzivate u nezavisnosti?
    By Kralj Tvrtko I in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 196
    Last Post: 01-06-10, 21:10
  2. Dan nezavisnosti 21. maj
    By clandestine in forum CG dijaspora
    Replies: 15
    Last Post: 17-05-07, 17:10
  3. Proglasenje nezavisnosti - zna li se kad
    By Milijana in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 04-06-06, 13:17
  4. Precicom do nezavisnosti
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 59
    Last Post: 23-02-05, 14:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •