Page 37 of 38 FirstFirst ... 27333435363738 LastLast
Results 901 to 925 of 939

Thread: SDP - Socijaldemokrate

  1. #901
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Po logici stvari da je ovo normalna politicka scena SDP bi odmah otvorio pregovore sa trenutno jedinim mogucim saveznikom bivsim sefom Rakcevicem i grupom zvana URA.
    Oni bi opet kazem da je ovo iole normalno biracko tijelo privukli vecinu suverenistickih glasova koji su nezadovoljni sa rezultatima vladavine DPS-a.
    Medjutim kako zivimo u zemlji gdje premijer na pocetku svog mandata obeca 40.000 novih radnih mjesta a na kraju se to pokaze kao budalastina i nikom nista onda znamo da je 90% suverenista cvrsto vezano uz vlast u bilo kom obliku i da se SDP-u za sada ne pise dobro.
    Uostalom LSCG je jasno pokazao koliko ima biraca u CG kojima je sto se kaze suverena CG na prvom mjestu.
    Prognoziram da ce koalicija okupljena oko Djukanovica(ko god bio uz njega,nebitno je sasvim) imati apsolutnu vlas u sledecem skupstinskom sazivu.
    Ukoliko se Brajovic i Pajovic dogovore o procentima a bili bi ludi ako ne prihvate sto god im se da Krivokapic je po mom misljenju istorija.

  2. #902
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kako ste Vi opisali to ispada sasvim realno... Po tome znaci da je ovaj SDP sam sebi odredio rok trajanja - do kraja ovog koalicionog mandata...
    Mozda su oni svjesni toga pa ...

    Hvala Lepo

  3. #903
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ne bih ja otpisivao potpuno Krivokapica mada stvarno sad u ovom momentu ne vidim bas neku perspektivu ali ipak da sacekamo.
    Ovako kad pogleda covjek mrka kapa je za njega- doduse kompletan SDP je crpio svoju politicku snagu ne na osnovu broja biraca nego procenta koji su dobili od Mila tako da iz toga i proizilazi da ce zivot nastaviti onaj SDP za koji se odluci Djukanovic.
    Kako sada stoje stvari to nije onaj Krivokapicev dio.

  4. #904
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne mozemo otpisati jer bar na "papiru" postoje, ali realno, kako su oni vise reaktivni nego proaktivni, ovakvim "otaljavanjem" i ne mogu dalje od navedenog.

    Hvala Lepo

  5. #905
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne mozemo otpisati jer bar na "papiru" postoje, ali realno, kako su oni vise reaktivni nego proaktivni, ovakvim "otaljavanjem" i ne mogu dalje od navedenog.

    Hvala Lepo
    U "sridu" kao i uvijek, a ne mogu rep da dam... Svakim danom čekanja su sve bliže i bliže putu u nestajanje... Nerealno mi je da i dalje ne kontaju u kakvoj su poziciji... Jedino bih razumio da imaju već neke dogovore i čekaju pravu priliku, ali trenutno ne mogu da dokučim šta bi to moglo biti...
    #fakenews

  6. #906
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mozete li objasniti zasto bi BS i URA uopste imali motiv da udju u savez sa ovakvom SDP?
    Em imaju "pepela" po glavi za ovoliko godina u koaliciji sa DPS-om, em su pokazali kako se ophode prema koalicionim "partnerima", em sve sto DPS smecuje SDP prihvati k'o toplu vodu... Prije ce biti da ce sa "samo-tonuceg" kanua pokupiti aktivne na svoje brodice...
    Hvala Lepo

  7. #907
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze lock ovdje. Potpuno nebitna partija.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  8. #908
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zasto SDP nije zbog tih dobrih odnosa dijelio svoje fotelje sa tim bivsim kolegama i saradnicima koji su napustili partiju/e zbog neslaganja sa "radom" SDP-a, a sad da ocekuju da ce im ti isti dati "kolegijalno" da opstanu kao partija a da ni sami SDPovci ne rade nista da bi opstali? Navikli da ih DPS slepa, pa ocekuju da ce i ostali? Na fine okice? Ja nesto tu neku pronicljivost ne primjecujem..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 07-10-15 at 21:58.

  9. #909
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    URA nece ici sa SDPom.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  10. #910
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Svako se bori za svoj prostor.. Stvarno ne vidim razlog zbog cega bi sebi na teret stavljali SDP.. bilo ko?
    Ako im neko bude potreban, po kljucu tipicnom za CG kad je SDP u pitanju - pozvace ga da predje u njihove redove. Bar je to, kako se pokazuje u CG, pa i kad je SDP u pitanju, mali posa...

    Hvala Lepo

  11. #911
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni se cini da ste Vi zaboravili da su ti sto nalaze put ... izasli iz SDP-a i DPS ih je vec uhlebio .. Diplomatski milje se minjenja i to ne igra nikakvu ulogu jer se i u tim drzavama mijenjaju i partije na vlasti i njihove "politike" tj. prioriteti.. Ne postoje zbog CG a kamoli zbog CG SDP-a..
    Koliko SDP ima da "ponudi" evo gledamo godinama...
    Zaista ne vidim ni jednu partiju u CG koja bi im izigravala "magarca", nakon tegljenja od strane DPS-a.
    Moguce da je DPS u pravu sto im je pukao "film" koliko su ih bili razmazili da su trazili "preko svake mjere", ali... Vrijeme ce pokazati, da...

    Hvala Lepo

  12. #912
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Zar i dalje raspravljate o nebitnoj partiji sdpiii
    Podgorica Podgoricanima!

  13. #913
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Pronicljivost u smislu da uvijek nadju put do dobrih ministarskih I direktorskih mjesta sa veoma malim doprinosom.

    Ali zaboravljas na vaznu cinjenicu da je sdp potencijalni izvor informacija, neki vid crnogorskog snowdena I koji recimo ima dobre kontakte unutar medjunarodnog diplomatskog miljea.
    Spd ima mnogo toga za ponuditi da predje sa konja na magarca sto je paradoks ali to ce im jedino (udruzivanje) obezbijediti partijsku egzistenciju. No, izbori ce brzo pa cemo se sjetiti prognoza I ponovo komentarisati.
    Slazem se sa ovim-ipak je to grupa ljudi koji evo 20 godina su u vlasti slepajuci se uz DPS. Prvi njihov izborni uspjeh bio je poslanicko mjesto u saveznom parlamentu koji su ostale suverenisticke stranke bojkotovale i oni tada postadose parlamentarna stranka.Vjerujem da se vecina onih koji su se smijali tadasnjim objasnjenjima SDP-a da idu u BG da se bore za Crnu Goru sada ne smiju. Ne treba Krivokapica otpisivati jer zna kako vlast funkcionise,ima medjunarodne kontakte i ima sto da ponudi.
    URA je ipak grupa gradjana bez ikakve infrastrukture a mislim ni biraca.
    Ta grupa oko Rakcevica Abazovic Jelusic Rastoder Rade Bojovic tasko ce biti magnet za birace.
    Za Bojovica se nije uspjelo skupiti dovoljno potpisa da preda kandidaturu a kamo li da se oni krpe sa masinerijom DPS-a na parlamentarnim izborima sami,to je apsurd.
    Zajedno se mogu nadati ulasku u parlament a samostalno je to vise u domenu teorije.

  14. #914
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Ne mislim da je problem svih tih lidera političkih partija to što ne razumiju kako stvari funkcionišu, nego to što im malo treba da počnu da precjenjuju sebe i svoju veličinu. Megalomanija je vrlo rasprostranjena među svim moćnicima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #915
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne mislim da je problem svih tih lidera političkih partija to što ne razumiju kako stvari funkcionišu, nego to što im malo treba da počnu da precjenjuju sebe i svoju veličinu. Megalomanija je vrlo rasprostranjena među svim moćnicima.
    To je to, egocentričnost i samoživost kod crnogorskih političara je je naročito izražena.Svaka stranka ima po jednog lika koji zamišlja da je mali bog a u suštini kad dođu izbori pokaže se koliko su nebitni.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #916
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne mislim da je problem svih tih lidera političkih partija to što ne razumiju kako stvari funkcionišu, nego to što im malo treba da počnu da precjenjuju sebe i svoju veličinu. Megalomanija je vrlo rasprostranjena među svim moćnicima.
    Mislim da 25 godina vladavine opovrgava tvoju tezu. Ne da razumiju, nego ga vide mnogo bolje nego svi mi ovdje. Zato se redovno i iscudjavamo ovuda nekim stvarima

  17. #917
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Nisi razumio, na vlast dođu i održavaju se zato jer razumiju stvari, propadnu kad pomisle da ih sljeduje više nego što imaju i da imaju veću moć nego što imaju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #918
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Znaci SDP ignorise totalno CG gradjansku scenu ... Fino sam ja to vidjela jos od teme da njih obicni gradjani ne zanimaju, no na nas ko pogled sa Atlasa na "travnjak" ispod Toloske sume...

    Lici mi na nesto sto cesto znaju da kazu ljudine sa juga Srbije.."naljutio se kmet na selo, pa ga sam sebi secnuo, a selo opstalo"... G. Perovic je to skoro pa bukvalno drasticno sa LSCG, a ovi ko tupom sataricom...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 08-10-15 at 13:53.

  19. #919
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Cisto da se prisjetimo sa druge teme ...
    On je rekao da ne bi volio da se politička korupcija poput one u Budvi preseli i na državni nivo, a ukoliko bi se to dogodilo nije isključio ni mogućnost tehničke vlade kao političke opcije. Poručio je da će sačekati odgovor premijera u vezi sa smjenom dvojice ministara u Vladi.
    heheehehe opet trgovina.. ako tako onda ovako a moguce i onako
    "Pozivam ih da se vrate u Parlament, jer je to institucija koja je pokazala da zna da vodi dijalog. Poslije predsjedničkih izbora smo to uspjeli i imamo dovoljno vremena do novih izbora da iskušamo sve moguće dogovore", rekao je Krivokapić.
    hehehehehe iskusavanje
    "Ja sam i tada rekao-tehnička vlada nije poželjna opcija. Međutim, ako sada ponovno kroz incijativu SDP-a ne uspjemo u Parlamentu da kroz tijelo za kontrolu izbornog procesa povratimo povjerenje, i ako bi se nastavila politička korupcija kao u Budvi nedavno u njenoj Skupštini, a korupcija postane i zvanična politika Vlade, onda tehnička vlada postane jedna od političkih opcija.
    hehehehehe u prevodu ako je njima dobro onda nista, a ako ne bude po njihovom onda ce i oni...
    Valjda je narod kao jo-jo.. Oce ... nece... al ce narod i cekati (imaju dovoljno vremena po doticnom - on odmjerio uopsteno ), i raditi kako se svim ovim politicarima cefne...
    Itd...otd...itd...
    http://www.cdm.me/politika/krivokapi...ti-u-parlament

    Hvala Lepo
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...99#post4195099

    Hvala Lepo

  20. #920
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ne iznenađuje me ovakav odgovor DPS-a nakon odugovlačenja. Zamislite scenario u kom SDP izlazi iz vlade i pokreće red događaja koji rezultiraju nedobijanjem pozivnice za ulazak u NATO u decembru. DPS profitira okrivljujući SDP za neuspjeh u NATO integracijama i obezbjeđuje sebi nove 4 godine na vlasti, istovremeno dokrajčivši SDP.
    Sa druge strane, zamislite SDP koji i pored svega što se desilo ponizno ćuti, održavajući ovu vladu u životu, i čeka decembar i tu pozivnicu, praktično pred same izbore, da raskine koaliciju. Pa ne zna se koja pozicija je gora. Odlično odigrana partija od strane DPS-a.
    Ipak mislim da Krivokapić nije naivan igrač i sumnjam da bi tek tako prepuštio stvari slučaju. Bilo bi mi nevjerovatno da jeste, jer to bi bio vrhunac neodgovornosti od nekog ko je na odgovornoj poziciji.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #921
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    KRIVOKAPIĆ: Nakon članstva u NATO počinje prava borba za Crnu Goru bez obmana

    Crna Gora dobiće članstvo u NATO i pečat na nezavisnost, ali tada počinje prava borba za pravičnu državu - za Crnu Goru ekonomskog razvoja, bez ružičastih obmana, kazao je predsjednik Socijaldemokratske partije Ranko Krivokapić na Konvenciji Foruma mladih SDP, koja je juče održana u Podgorici.
    http://portalanalitika.me/clanak/204...oru-bez-obmana

    hahahahaaaaaaaaaa
    Sad ce oni da sacekaju ne do poziva u NATO, nego do zvanicnog clanstva u NATO, pa do zvanicnog prijema u EU... pa...dok ovi "mladi" stasaju u seniore...

    Ali oni se lijepo znaju preraspodijeliti na pozicijama i interno i externo...
    Volim CG

    Hvala Lepo

  22. #922
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    do tad će se borit sa obmanama
    She is only here to annoy herself!

  23. #923
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jes
    Evo im i g. Lazovic rece:
    http://www.cdm.me/politika/lazovic-b...-stoltenbergom
    To što je SDP najavila odgovor DPS-u nakon odlaska generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga, sljedeće nedjelje, Lazović kaže-ne zabrinjava ga, prenosi Antena M.Na pitanje kakav odgovor očekuje Lazović je odgovorio da ne očekuje ništa posebno.
    „Mnogo puta je SDP tako prijetila i najavljivala slične stvari...Pretpostavljam da neće prisustvo Stoltenberga iskoristiti da svoje političke probleme stavljaju na sto jer to ne bi bilo ukusno. Mada smo i na takve stvari na političkoj sceni Crne Gore navikli. Ne dolazi Stoltenberg zbog toga, već dolazi da pošalje jednu dobru poruku u susret iščekuvanja poziva za NATO“, naglasio je Lazović.

    Ko ih bolje poznaje od jednog od temelj okosnica partije...

    Lazović: Bilo bi neukusno da SDP svoje probleme podijeli sa Stoltenbergom

    Komentari (17)A A A

    Potpredsjednik Vlade i ministar za informaciono društvo i tehnologije Vujica Lazović saopštio je da ne osjeća nelagodu zbog toga što Demokratska partija socijalista nema namjeru da smijeni njega i njegovog partijskog kolegu Ivana Brajovića sa ministarskih pozicija.
    A o ukusu... hahahahaha to nek drugi komentarisu..

    Hvala Lepo

  24. #924
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  25. #925
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nikad cula tu pjesmu...
    vidim da je refren slikovit nesto..
    Ref.
    Kao pravi zadnji papak
    kao sneg u prolece
    kao Bosna bez mira
    kao usran bez papira
    kao uljez osecam se
    ja nisam odavle
    jel ide ovo uz "kravatu"?

    Hvala Lepo

Page 37 of 38 FirstFirst ... 27333435363738 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •