Page 57 of 57 FirstFirst ... 7475354555657
Results 1,401 to 1,425 of 1425

Thread: Islamska država

  1. #1401
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Upoznajte žene pred kojima drhte najokoreliji teroristi

    Jedinica žena boraca koju zovu "đin", locirana u selu Kananšor u Iraku, je strah i trepet za džihadiste, članove ISIS-a. Oni veruju da ako ih ubije žena - neće otići u raj.
    Prenosimo reportažu britanskog "Independenta".


    Foto: profimedia
    "Silovanje Jazidi žena je bio deo ISIS plana. Uništi žene, kulturu", kaže Hevin, 22-godišnja kurdska ratnica. Ona nosi zelenu gerilsku uniformu baš kao i druge naoružane kurdske vojne jedinice. Ženska jedinica "đin" je nastanjena u selu Kananšor u blizini Sindžar planine, a čine je žene borci. Tu su lokalne Jazidi žene, ali i Kurtkinje iz obližnje Turske i Sirije.


    Foto: profimedia
    - Sada ratujem već dugo. Bila sam na frontu, ali sam ranjena improvizovanom eksplozivnom napravom - objašnjava Hejvin koja ima ožiljak blizu oka.
    Deniz je energična 30-godišnja ratnica iz Turske. Kako kaže, žene su stigle u Sindžar kada je ISIS opustošio ovu regiju u avgustu 2014. Hiljade žena su tada bile zarobljene, a džihadisti su poseban pik imali na mlađe žene i decu. Muškarce i starije žene su ubijali i sahranjivali ih u zajedničkim grobnicama.


    Masovna grobnica, Foto: profimedia
    - Pošto se to desilo Jazidi ženama, bilo je važno da sve ženske jedinice budu ovde - priča Deniz.
    Jazidi žene sada prolaze istu obuku kao i svi članovi paravojnih jedinica YPG. To je najefektivnija sila koja se trenutno bori protiv ISIS-a.
    Žene borci žive u odvojenoj zoni od muškaraca, a ljubavne veze su im striktno zabranjene.



    Foto: profimedia
    - Živimo odvojeno, ali to je jedina razlika. Na frontu smo svi isti - rekla je Hejvin.
    Ženski kamp je ukrašen slikama žena mučenica i tepisima u jarkim bojama. Sa njihove pozicije se vidi svaki automobil koji ulazi u selo.
    Kada je pitaju koliko su ženske jedinice uspešne u borbi protiv ISIS-a, Deniz prsne u smeh.
    - Svi nas se plaše! Ako ih ubijemo, neće moći da idu u raj. To nam je smešno. Kada ih vidimo, srećno vičemo da bismo im stavili do znanja da stižemo. Tada postaju kukavice - kaže ova mlada žena.
    Po striktnom tumačenju islama od strane ISIS-a, ukoliko ratnika ubije žena, on neće moći da ode na nebo.






    Foto: profimedia
    - Sviđa mi se ideja da kada ih ubijemo, izgube pravo na raj. Ne znam koliko sam ih ubila, ali to nije dovoljno. Neću biti srećna dok svi ne budu mrtvi - kaže Hejvin dok pali cigaretu.
    Na tri sata odatle, blizu sirijske granice je arapsko selo. Kurdi objašnjavaju kako su ga zauzeli i porazili ISIS pre dve nedelje.
    - Čekali smo u planinama nedelju dana...Izgubili smo 15 boraca, 14 muškaraca i jednu ženu - kaže mladi gerilac Dilsan.
    Mlada Deniz kaže da je zaštita Jazidi žena samo jedan korak u planu da brani prava žena u celom svetu.


    Foto: profimedia
    - Vi i ja smo slobodne, ja sam borac, vi ste novinarka, ali naše sestre širom sveta pate pod muškom čizmom - U Africi, Aziji, Evropi, pa čak i u Americi žene pate baš kao i Jazidi žene. Borba za naše žene je borba za sve žene - zaključuje Deniz.
    http://www.24sata.rs/upoznajte-zene-...eroristi/29077
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #1402
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zamisliti Crnogorke u odbrani Crnogoraca u ovakvom slucaju... hmmmm...
    hm....
    hm....
    mhm...
    khm...

    Hvala Lepo

  3. #1403
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rajcel, znas li ti onu poslovicu " tesko orlu koga vrani hrani, tesko muskom koga zena brani"?
    Gadafija su branile zenske pa se fino proveo

  4. #1404
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A ne bih ja tebe niđe branila, Hariša, da ti nije toga avatara. A evo još kucaš.
    Al bi te onda branile ostale žene (CGrke), pa bi prošao ka' Gadafi, na zdravlje tebi.

    Majo, neđe ću otkucati tijeh anegdota kako savremene CGrke brane CGrce.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #1405
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post

    Majo, neđe ću otkucati tijeh anegdota kako savremene CGrke brane CGrce.
    Jedva cekam.

    Hvala Lepo

  6. #1406
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ja sam u odredjenim momentima instiktivno zatvarao oci i okretao glavu na drugu stranu, tamo nedje otprilike od osmog minuta.

    http://heavy.com/news/2016/01/new-is...sored-youtube/

    Znaci, sve dok ovo ne odgledah, nekako nije u moju pamet ulazilo koliki su ovo monstrumi.

  7. #1407
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisu oni monstrumi, no ljudi koji su im pruzili oruzje, pare, municiju, logistiku, info, ma sve zivo da bi dosli do ove pozicije.

  8. #1408
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Jedna grupa Al Nusra fronta je greškom strefila raketom drugu grupu Al Nusra fronta misleći da se radi o vojnicima sirijske vojske. Prije nego su shvatili o kome se radi potrčali su na internet da se hvale.



    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Nisu oni monstrumi, no ljudi koji su im pruzili oruzje, pare, municiju, logistiku, info, ma sve zivo da bi dosli do ove pozicije.
    Nevinašca, samo malo zavedena. Zapad je za sve kriv.
    Last edited by ASC; 05-06-16 at 17:31.

  9. #1409
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije niko za sve kriv, ali se ne možemo ni ludi pravit.

  10. #1410
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jedna grupa Al Nusra fronta je greškom strefila raketom drugu grupu Al Nusra fronta misleći da se radi o vojnicima sirijske vojske. Prije nego su shvatili o kome se radi potrčali su na internet da se hvale.





    Nevinašca, samo malo zavedena. Zapad je za sve kriv.
    Neka što su ih strefili nego je među raznešenima bio i neki jači testis u hijerajhiji, kako ih je brat pospremio u njihov lokal.

  11. #1411
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default




  12. #1412
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Prije dvije godine je otvorena ova tema. Sva pitanja koja smo imali razloga postaviti aktuelna su i danas... samo su eventualni odgovori još nedokučiviji.
    Horor u kome su odavno poznati loši momci, a pitanje je ima li dobrih, se nastavlja.
    Koliko je aktera kojima odgovara "rješenje" krize, a koliko je onih koji navijaju za haos. Je li trojac, koji se naslućuje (Ankara, Teheran Moskva) u stanju nešto ozbiljnije da uradi. Rekao bih da nije, no činjenica da su Kinezi sve prisutniji mi daje nadu da se kraj ili "kraj" divljanju makar malo bliži.
    I šta ako Ujka Sem kaže "A đe sam ja tu?"

  13. #1413
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nastavlja se igranka bez prestanka. Godine prolaze, problemi, podjele i mržnja samo rastu.
    Razumljivo je da Asad želi očuvati "svoju" državu. Razumljivo je i da ima podosta onih kojima njegov sistem vladavine ne odgovoara. Razumljivo je i da Kurdi žele svoju državu. Razumljivo je i da se Turska plaši Kurdske države na svojim granicama (ili unutar njih)... Još podosta razumljivih stvari bi mogli nabrojiti kako bi na kraju rekli da ništa ne razumijemo.

  14. #1414
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Nastavlja se igranka bez prestanka. Godine prolaze, problemi, podjele i mržnja samo rastu.
    Razumljivo je da Asad želi očuvati "svoju" državu. Razumljivo je i da ima podosta onih kojima njegov sistem vladavine ne odgovoara. Razumljivo je i da Kurdi žele svoju državu. Razumljivo je i da se Turska plaši Kurdske države na svojim granicama (ili unutar njih)... Još podosta razumljivih stvari bi mogli nabrojiti kako bi na kraju rekli da ništa ne razumijemo.
    Razumljivo je da zvanična Sirijska armija vodi rat sa terorističkim ogranizacijama na teritoriji svoje države ali mi nije razumljivo da Turska vodi ratove na tudjoj teritoriji iz preventivnih razloga !!! Postoje razni modeli borbe koji su prisutni u današnjem svijetu poznati kao proxy ratovi ali kad neka država sa svojom armijom udje u drugu državu to se jednostavno smatra agresijom !!! Turska koristi činjenicu da Kurdi nisu zvanična armija i da iz nekog suludog razloga odbijaju da predaju kontrolu granice SAA ali ako se to desi morat će se povuć sa teritorija koje su okupirali ili će rat izmedju Sirije i Turske biti zvanično proglašen što će još više ići na ruku ljudima koji tvrde da je NATO osvajačka organizacija kojoj civilizovani svijet mora stati na put !!!
    deuscroix

Page 57 of 57 FirstFirst ... 7475354555657

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska zajednica CG ide pod upeavu Sarajeva?!
    By Dobrusky in forum CdM Arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-14, 11:46
  2. islamska sekta hara Bijelim Poljem
    By monteboy in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-05, 09:40
  3. Islamska Deklaracija - bošnjački imperijalizam
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 12-05-05, 08:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •