Page 46 of 57 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 1425

Thread: Islamska država

  1. #1126
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    imam par prijatelja koji su išli turistički u Siriju prije rata i bili u kontaktu sa vrlo običnim narodom od kojih su neki bili za Asada a neki žestoko protiv...tamo jeste bila diktatura isto kao što je i danas ali da su ljudi bili gladni je čista izmišljotina, a pogotovo kada se koristi u svrhu dokazivanja klimatskih promjena

    inače dobar dio njihove teritorije je obična pustinja već hiljadama godina i to nema nikakve veze sa promjenom temperature od pola stepena, to da je rat u Siriji počeo zbog povećanog CO2 a ne zbog debelog finansiranja opozicije od strane Katara i Saudijaca je totalna glupost

    Izvinut ćeš me ali u opće nemam namjeru da se raspravljam o tome.

  2. #1127
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    lol OK
    She is only here to annoy herself!

  3. #1128
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Zašto da ne. Glad je oduvjek bila pokretač migracija i sukoba.

    Vi mislite da su sve to nekakve zavjere i podmetanja. Ne kažem da toga nema ali je činjenica da mi najviše zavisimo upravo od prirode a najmanje od politike.

    Činjenica je da tim područjem vlada suša kakva nije zabilježena decenijama, glupost je u opće razmišljati da taj faktor nije uticao na nezadovoljstvo lokalnog stanovništva.

    Ali ti nikada nisi bio gladan pa ne znaš.
    Glad jeste pokretac migracija i sukoba ali u slucaju Sirije konkretno, glad je samo mogla da potpomogne proces i malo ga ubrza. Sirijski rat je narucena rabota to je bar jasno.

    Ovaj video dramaticno opisuje napustanje ognjista u roku od godinu-dvije-tri...Da kap kise pala nije, ispod 5-10 godina se ne migrira nego se stegne kais.Ljudi se prilagode. Da ljudi stalno migriraju zbog klimatskih nepogoda ova planeta bi licila na shopping mall.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  4. #1129
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volio bih da cujem misljenje kolega Islamske vjere povodom ovog napada Arabije i njenij saveznika na Jemen.




    Tapatalk - 5s Jailbreak 8.1

  5. #1130
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    https://twitter.com/NadiaAbuShaban/s...551296/photo/1

    Fotograf je krenuo da sliak djevojcicu a ova je pomislila da je fotoaparat puska i predala se. Tuga!
    Ovo je samo mali dio horora u kojem ti ljudi žive svakodnevno.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  6. #1131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Volio bih da cujem misljenje kolega Islamske vjere povodom ovog napada Arabije i njenij saveznika na Jemen.




    Tapatalk - 5s Jailbreak 8.1

    Evo 5 dana niko od kolega se nije javio, pa cu ja iako nijesi trazio pokusati da iznesem svoj stav.

    Jemen je Islamska zemlja, i u toj "demokratskoj" zemlji nekih 40% muslimana(oko 10 miliona) su shiiti a shiiti nebitno u kojoj zemlji zive su podrzani od strane Irana koji je isto vecinski shiitski. E sad kao sto svi znamo SAD i koalicija okupljena oko Saudijske arabije zalazu se za odbranu "demokratije", "ljudskih prava" itd i zakleti su neprijatelji Irana, i trude se po svaku cijenu da njegov uticaj oslabe.

    Godine 2004, pocinje ustanak Hutija protiv vlade Jemena. Tada ih je Jemenska vlada optuzila da zele da svrgnu legitimnu vlast i da dovedu Shiitski zakon kao u Iranu, gdje ce Shiitska manjina da vlada nad sunitima. Tada su se Huti oglasili i rekli da nista od toga ne zele, da su izasli na izbore i podrzali predsjednika, da postuju zakone ali da ne mogu vise izdrzati, i postavili svoje uslove koji se trebaju ispuniti (na teritoriji gdje zive siiti kako bi polozili oruzje, ti uslovi su bili :

    - Mogucnost oslanjanja na sposobnost vlade u rjesavanju vjerskih i drzavnih pitanja

    - Suzbijanje korupcije

    - Redovno snadbijevanje strujom i vodom (odredjeni djelovi jemena gdje zive siiti godinama nijesu imali ni struje ni vode jer im je vlada iskljucila)

    - Cijene goriva iste u sunitskom i siitskom djelu jemena ( u siitskom su bile do 10 puta vece po litru)

    - Ravnopravnost pri zaposljavanju siita

    - Smanjenje zapadnog uticaja

    E sad ovi zahtjevi ne cine se nikome strogi ili ekstremni. Medjutim SAD i Jemenska vlada odbili su uopste da pregovaraju sa siitima dok ne predaju svo oruzje. I samim tim zavrsili pregovore prije nego sto su i poceli. Jer ko bi dao svom neprijatelju oruzje a da ti pri tom ne nudi nista zauzvrat?

    E sad 2004 do danas, dobar dio jemena je pod kontrolom Al kaide - koja je direktno finansirana iz Saudijskih fondova, i niko ih ne dira. Mislim nije da ih niko ne dira ali vec 11 godina tamo, saudijci nijesu napravili ofanzivu kao ovo 5-6 dana na Hutije. A zna se da su tamo baze za obuku, jer poslije US invazije na Afganistan i Irak, vodje Al kaide presle su u Jemen. Evo da dodam i mapu :




    Sivom je obiljezena teritorija koja je pod kontrolom Al kaide, Zelena su Huti, zuti je ID a ruzicasta Vlada jemena tj. saveznici SAD i S.A.

    Kao sto mozes vidjeti dobar dio teritorije po Al kaidom granici se sa Saudijskom Arabijom isto kao i teritorija po Hutima. S' tim sto Al kaida ima baze tamo nekih 15ak godina i da su htjeli mogli su ih istrijebiti. Ali nijesu jer nekome odgovara da su oni tamo.

    Kome?

    SAD ima izgovor da u blizini drzi svoje nosace aviona, podmornice i bojne brodove. Saudijska Arabija razlog da nastavi svoje naoruzavanje, ako te zanima pogledaj sta su sve pokupovali samo u zadnje 5 godina. A u isto vrijeme Al kaida napada shiite (Hutije), sto odgovara i jednim i drugim posto ih na taj nacin destabilizuju i ne dozvoljavaju im da naprave bolju vojnu organizaciju ili da postave drzavnu administraciju.

    Posle serije samoubilackih napada Islamske drzave na siitske dzamije ( na stotine mrtvih u par mjeseci), Huti optuzuju Saudijce i Jemensku vladu da saradjuju sa Islamskom drzavom i krecu u osvajanje predsjednicke palate (civilne zrtve su minimalne - nijesu ubijali obican narod). SAD i SA to se nije svidjelo pa su udarili po njima kao po pranju, umjesto da udare na Al kaidine polozaje koja se prikljucila ID i tamo su im trening kampovi.


    Eto nadam se da sam ti priblizio malo o cemu se radi tamo trenutno i kakvu represiju SAD sprovodi gdje god se pojavi... Zbog te represije, umjesto da imaju 100 000 naoruzanih boraca(predpostavka je da Huti imaju toliko) oni prave sebi novog izmisljenog neprijatelja, kako bi kad zavrse sa jednim bojistem imali drugo, kako se "odbrana demokratije" i ratna masinerija nikada ne bi zaustavile..
    Last edited by Gandalf_White; 30-03-15 at 15:53.
    One Ring to Rule them all...

  7. #1132
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fala, odlicno si ovo objasnio.

    Nego me zanimalo prije svega mabusovo misljenje tj apokalipsticko tumacenje islamskih ucenjaka koje on prati da vidim kako oni to vide sve ovo... Jer koliko sam upoznat cini mi se da i Kuran najavljuje neke dogadjaje koji su se desili ili su na pomolu.

    Nema sto no fino vrijeme je da uzmem Kuran u svoje ruke, uzmem abdest i uz Bismilah dovrsim bozju zapovjest.


    Tapatalk - 5s Jailbreak 8.1

  8. #1133
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    zar ti mabus liči na nekoga ko ima mišljenje
    She is only here to annoy herself!

  9. #1134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default




    Meni se srce pocijepalo od tuge gledajuci ovo...


    Poklonicima i sledbenicima Islamske Drzave, svim onim koji makar na trenutak osjete privrzenost ili onima koji se poistovjete, zelim da im ime i vjera nestanu u oblaku prasine kao i ovi kulturni spomenici civilizacije.

    P I H
    One Ring to Rule them all...

  10. #1135
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Dvojica Barana na ratištu u Siriji

    Komentari (13)A A A

    Dvojica Barana Adem Mustafić i Damir Slaković, čije familije žive u Starom Baru, nalaze se na ratištu u Siriji, saznaju Dnevne novine.
    Otišli u džihad


    Iako su postojale spekulacije da su Mustafić i Slaković bili u Siriji i da su se vratili ranjeni, DN su juče došle do saznanja da su njih dvojica i dalje na ratištu.
    Za razliku od njih, treći Baranin Habib Kastrati, za kojeg se takođe u barskim kuloarima govorilo da je bio na ratištu, prema provjerenim podacima, nije stigao do ratišta.
    “Kastrati je bio neko vrijeme u Turskoj, ali nije uspio da pređe sirijsku granicu, zbog čega se vratio. Po povratku Kastratija, policija je sa njim obavila informativni razgovor”, kazao je dobro obaviješten sagovornik DN.







  11. #1136
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/551654...protiv-rasizma

    I posle muslimani ratuju jedni protiv drugih oko sake peska. Ove blesave zapadne Vlade im nude svoje bogate drzave na tacni.

  12. #1137
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovakvi ishodi su bili dobro poznati ljudima koji su ovaj haos izazvali. Oni su znali da će bit terorizma, radikalizacije, islamofobije, mržnje itd, ali ih nije zanimalo jer će sve troškove, bilo ovih 100,000,000€, bilo ljudske živote, platit neko drugi.

  13. #1138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://balkans.aljazeera.net/vijesti...o-nerdin-ibric

    I kad sam pricao o ovome mjesecima unazad, onda sam ja bio taj koji mrzi muslimane. Onda sam ja bio lud jer "se to ne moze dogoditi". Kad sam pricao o kampovima vehabija i muslimanima koji idu u Siriju i o brojkama ovih ljudi, naisao sam na osudu. Jer hej - nema vehabijskih kampova, i broj ljudi koji su u siriji je 2-3.

    Ovo je samo prvi u nizu napada. U terorizmu kad krene krenulo je.

    Sta ce sad da se dogodi. Javna bezbijednost BIH nece imati izbora bez da pocnu upadati u vehabijska sela i poceti da hapse, razoruzavaju itd. A to ce u ocima vehabija biti represija na koju ce oni odgovoriti terorizmom.

    Kao sto se i ocekivalo R. Srpska je bila prva na udaru.
    One Ring to Rule them all...

  14. #1139
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kakav si mentalni sklop da uletis u stanicu i ubijes co'eka koji radi za dvije konzerve sardine, i uz to uzvikujes Alahu.
    Ovo bi moglo da izazove 'oko za oko', jer su u Srpskoj najzagrizeniji po mentalitetu.
    Не'рно болсесни!

  15. #1140
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi nasi za sad su mirni... no da ne prizivamo sejatana.

  16. #1141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stawrony View Post
    Kakav si mentalni sklop da uletis u stanicu i ubijes co'eka koji radi za dvije konzerve sardine, i uz to uzvikujes Alahu.
    Ovo bi moglo da izazove 'oko za oko', jer su u Srpskoj najzagrizeniji po mentalitetu.
    Pisao sam ja nadugo vec, da ekonomska situacija na balkanu tjera ljude u radikalizam u religiji. A sad ce jos vise da narasta animozitet u RS i BIH koji je vec na ludom nivou
    One Ring to Rule them all...

  17. #1142
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Vec vidim ponovno pokretanje pitanja o samostalnosti Srpske, karaulama na Drini...

  18. #1143
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pisao sam ja nadugo vec, da ekonomska situacija na balkanu tjera ljude u radikalizam u religiji. A sad ce jos vise da narasta animozitet u RS i BIH koji je vec na ludom nivou

    Gandalfe, mislim da nisi u pravu za taj razlog, da je to losa ekonomska situacija. Po meni taj razlog ima puno dublje korijene. Po nekom mom skromnom misljenju dosta odgovornosti za to ima los rad islamske zajednice. Zato sto je ta omladina izgubila povjerenje u svoje islamske zajednice i uzima znanje od nekih "sejhova" preko interneta koji ih navedu na ovo na sta ih navedu. Islamska zajednica bi mogla da iskoristi entuzijazam ovih mladica za pozitivne stvari ali jednostavno ne rade dovoljno kao sto bi trebali. Npr kada ta omladina vidi kako pojedine hodze za pare uce Kuran umrlima i slicno onda tu nastaje problem sto gube povjerenje u te svoje vodje od kojih bi trebali da uzimaju znanje. A onda idu u drugu krajnost gdje uzimaju znanje od potpuno nepoznate osobe sa interneta i onda se izgube.


    Razlog svega ovoga je prost a to je neznanje, jer da je ovaj momak imao bolje znanje iz islama onda ne bi dozvolio da ga neko ovako mogu slobodno reci obrlati i da uradi ovakve stvari.
    Evo samo zastanes sekundu i razmislis, ako je njegov cilj bio da pomogne islam, sta je postigao sa ovim? Samo da jos vise ljudi zamrzi islam i da jos vise ljudi strahuje od muslimana. A njemu je mozda neko napunio glavu kako on sa tim cinom uzdize islam i gine na Bozjem putu. Kazem mozda jer npr onaj slucaj Mevlida sa puskom na ambasadu je po meni smijesan i skoro nevjerovatan da bi bio istinit (da ono neko stvarno uradi a da ga neko nije dobro platio za to i da se od toga kasnije napravi dobra medijska prica)


    Dakle islamska omladina treba da uzima znanje od priznatih ucenjaka i da se konsultuje sa svojom islamskom zajednicom a nikako da djeluje kao pojedinac pa da skrene kao sto je ovaj momak skrenuo. Ako pogledamo generalno i u ovu ID je velika vecina samo omladina. To je taj mladalacki entuzijazam koji neko (ti koji im napune glavu sa nakaradnim tumacenjima vjere) ciljano iskoristi na pogresan nacin.




    P.S. A evo citam sad i ovo..


    Oca Nerdina Ibrića zvornički policajci strijeljali 1992.godine - Ubijeni Dragan Đurić i ranjeni Željko Gajić na spisku srpskih policajac koji su učestvovali u genocidu u Srebrenici
    Ubijeni policajac Dragan Đurić i ranjeni Željko Gajić u napadu na policijsku stanicu u Zvorniku nalaze se na spisku policajaca, pripadnika policije Republike Srpske koji su učestvovali u genocidu u Srebrenici koji je sačinila Komisije za Srebrenicu. Da li je to razlog napada na njih, da li je Nerdin Ibrić napravio prvu krvnu osvetu u Bosni i Hercegovini...
    Nerdin Ibrić, kako saznaje “Avaz” rođen je u Kučić Kuli kod Zvornika, gdje je i živio. Imao je godinu dana kada su pripadnici VRS-e sa pripadnicima zvorničke policije i paravojnih jedinica iz Srbije, njegovog oca Sejfu, zajedno sa oko 750 Bošnjaka, 1.juna 1992.godine odveli na Bijeli Potok, odakle su na nepoznatoj lokaciji svi pobijeni.
    Ibrić je skupa sa svojom majkom bio jedan od prvih povratnika u Kučić Kulu.
    http://saff.ba/wp-content/uploads/20...eenshot_39.jpg


    Izvor: saff.ba



    A evo i ovo:
    http://saff.ba/u-jedan-sat-iza-ponoc.../#.VT9ha9KqpBc
    http://saff.ba/sve-sigurnosne-agenci.../#.VT9hbtKqpBc
    "Komšije za Nerdina Ibrića kažu da je bio miran i povučen mladić, da je živio sa majkom Halimom, bavio se bodi bildingom. Za sve je šok i niko od njegovih komšija ne može da shvati šta se dogodilo. Na naše pitanje da li je Nerdin drukčije praktikovao islama, njegove komšije odgovaraju da ga nisu vidjeli da je klanjao uopće ni džume."
    http://saff.ba/saopcenje-koordinacije-bnvo-povodom-oruzanog-incidenta-u-zvorniku/#.VT9jcdKqpBc

    Eto gandalfe ni ja ni ti nismo bili u pravu za ovog Nerdina. Ti rece da je radikalista, ja rekoh da nije imao dovoljno znanja iz islama (tu sam bio u pravu) ali sam mislio da ga je neko nagovorio na ovo. Cini mi se da ipak nije jer covjek nije uopste praktikovao ni najosnovnije stvari iz islama kao sto je molitva. Ali na kraju ce opet bit da je radikalista i terorista, jer jelde nosi muslimansko ime.
    Last edited by Archi; 28-04-15 at 12:42.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  19. #1144
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post

    Ali na kraju ce opet bit da je radikalista i terorista, jer jelde nosi muslimansko ime.
    To sto je napao policijsku stanicu, ubio policajca i druga dva ranio - po tebi je sta? Humanitarni rad?



    Ako krenes traziti opravdanja za ovaj klasicni teroristicki cin time sto ces citirati ono sto tebi odgovara, razmisli dvaput jer upravo ta "logika" u Bosni je napravila sav onaj jad i tugu. Krenu li svi tvojom logikom opet ce biti krvi i suza kao rijetko dje.

  20. #1145
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ti ocigledno nisi procitao moj post, vrati se pa ga procitaj opet.Ne mozes da nekog optuzis da je radikalni islamista i islamski terorista kada covjek nije imao nikakve dodire sa islamom. Na vasu zalost nije imao ni bradu (glavna stvar po kojima je neko odmah vehabija po vama), niti je covjek obavljao i jednu molitvu, sto je stroga obaveza u islamu. Dakle covjek nije znao ni za molitvu i osnove islama a kamoli da je dosao do "dzihada" (namjerno pod navodnicima da ne kazete da govorim da je dzihad ubijati policajce)
    P.S. ako mislis na terorista kao terorista svakako da je ovo teroristicki cin, ali interesantno kako se ta rijec TERORISTA vezuje samo za nekog ko nosi muslimansko ime (cak iako nema velikog dodira sa islamom osim tog imena kao sto je to u ovom slucaju). Svi ostali nisu teroristi. Niko ne prozva teroristom onoga kopilota koji pobi 150 ljudi. E to je poenta mog gornjeg posta i te recenice koju si ti citirao.
    Last edited by Archi; 28-04-15 at 14:00.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  21. #1146
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Gandalfe, mislim da nisi u pravu za taj razlog, da je to losa ekonomska situacija. Po meni taj razlog ima puno dublje korijene. Po nekom mom skromnom misljenju dosta odgovornosti za to ima los rad islamske zajednice. Zato sto je ta omladina izgubila povjerenje u svoje islamske zajednice i uzima znanje od nekih "sejhova" preko interneta koji ih navedu na ovo na sta ih navedu. Islamska zajednica bi mogla da iskoristi entuzijazam ovih mladica za pozitivne stvari ali jednostavno ne rade dovoljno kao sto bi trebali. Npr kada ta omladina vidi kako pojedine hodze za pare uce Kuran umrlima i slicno onda tu nastaje problem sto gube povjerenje u te svoje vodje od kojih bi trebali da uzimaju znanje. A onda idu u drugu krajnost gdje uzimaju znanje od potpuno nepoznate osobe sa interneta i onda se izgube.
    znači net je kriv za sve
    She is only here to annoy herself!

  22. #1147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Gandalfe, mislim da nisi u pravu za taj razlog, da je to losa ekonomska situacija. Po meni taj razlog ima puno dublje korijene. Po nekom mom skromnom misljenju dosta odgovornosti za to ima los rad islamske zajednice. Zato sto je ta omladina izgubila povjerenje u svoje islamske zajednice i uzima znanje od nekih "sejhova" preko interneta koji ih navedu na ovo na sta ih navedu. Islamska zajednica bi mogla da iskoristi entuzijazam ovih mladica za pozitivne stvari ali jednostavno ne rade dovoljno kao sto bi trebali. Npr kada ta omladina vidi kako pojedine hodze za pare uce Kuran umrlima i slicno onda tu nastaje problem sto gube povjerenje u te svoje vodje od kojih bi trebali da uzimaju znanje. A onda idu u drugu krajnost gdje uzimaju znanje od potpuno nepoznate osobe sa interneta i onda se izgube.


    Razlog svega ovoga je prost a to je neznanje, jer da je ovaj momak imao bolje znanje iz islama onda ne bi dozvolio da ga neko ovako mogu slobodno reci obrlati i da uradi ovakve stvari.
    Evo samo zastanes sekundu i razmislis, ako je njegov cilj bio da pomogne islam, sta je postigao sa ovim? Samo da jos vise ljudi zamrzi islam i da jos vise ljudi strahuje od muslimana. A njemu je mozda neko napunio glavu kako on sa tim cinom uzdize islam i gine na Bozjem putu. Kazem mozda jer npr onaj slucaj Mevlida sa puskom na ambasadu je po meni smijesan i skoro nevjerovatan da bi bio istinit (da ono neko stvarno uradi a da ga neko nije dobro platio za to i da se od toga kasnije napravi dobra medijska prica)


    Dakle islamska omladina treba da uzima znanje od priznatih ucenjaka i da se konsultuje sa svojom islamskom zajednicom a nikako da djeluje kao pojedinac pa da skrene kao sto je ovaj momak skrenuo. Ako pogledamo generalno i u ovu ID je velika vecina samo omladina. To je taj mladalacki entuzijazam koji neko (ti koji im napune glavu sa nakaradnim tumacenjima vjere) ciljano iskoristi na pogresan nacin.

    E ovako, prvo notorna je lazh da se svi oni iskljucivo informisu i postaju radikalni preko interneta. Vec postoje ljudi - imami koji vrbuju ove momke. Ja sam o tome nadugo i nasiroko pricao, kad si me isti ti optuzivao da sam islamofil. Pa pustao klipove Bilala Bosnica, Moamera Zukorlica, Safeta Kuduzovica, Hajrudina Ahmetovica i ostalih kvazi ucenjaka koji salju poruke koje salju. Ovo su samo najglasniji od njih, po kosovu i Albaniji uhapseno je na desetine IMAMA koji su vrbovali ljude (i dobijali za to pare da idu u Siriju), ista je situacija u BIH samo sto radi politike ne smiju da hapse ove eminente clanove drustva. Posto postoje sela i varosi u kojim zive iskljucivo radikalni islamisti.

    Evo ti ga eminetni clan Islamske zajednice iz BiH. Nista internet, nista mediji, face to face Bilal Bosnic




    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ne mozes da nekog optuzis da je radikalni islamista i islamski terorista kada covjek nije imao nikakve dodire sa islamom.



    ALAHU AKBAR vikao je radi rekreacije dok je pucao po policajcima Archi, previse si jednobrazan po 100ti put it kazem. Nasao si Islamski portal, i kopiras 3 linka sa istog portala. Koji je SUBJEKTIVAN.

    Ja se o ovom slucaju informisem iz :

    http://balkans.aljazeera.net/
    http://www.blic.rs/
    http://www.avaz.ba/

    A sa istog tog Avaza, koji je objektivan sarajevski medij imamo i ovo :

    10.09 Avdulah Hasanović, kojeg su pripadnici SIPA-e uhapsili, a koji se posljednja tri mjeseca intenzivno družio sa Nerdinom Ibrićem, ranije je hapšen po pitanju odlaska na ratište u Siriju, a vezano za vehabijski pokret. - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/175313/ava....HzSijtsP.dpuf

    Znaci tip se druzio sa vehabijom i provodio sa njim vrijeme. Ja vjerujem da su oni igrali sony i preferanc, da se nijesu molili Allahu (na pogresan nacin i sa pogresnim pobudama).
    Last edited by Gandalf_White; 28-04-15 at 14:05.
    One Ring to Rule them all...

  23. #1148
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Gandalfe Bilal Bosnic nije (a mislim da nikad nije ni bio) imam Islamske zajednice u BiH.



    Volio bih da mi nadjes neki video od Safeta Kuduzovica i Hajrudina Ahmetovica gdje salju neke takve poruke. Za Bilala znam i sam. Ali o tome sam ti vec pricao o cemu se tu radi, i o cemu se radi kod ID. Tekfir.


    Podijelio sam ta 3 linka jer sam na drugi sajt naisao (konkretno n-um.com al bice da je i on subjektivan) da su prenijeli vijest sa onog saff.ba. Je li subjektivno da neko otvara fb profil za momka i stavlja zastavu ID na profil. Evo covjek na ovu sliku na saff.ba nije imao ni bradu al nadogradice mu jos to u photo shop pa ce onda biti pravi "vehabija"
    Kad si tako objektivan bilo bi lijepo da priznas i sam koja se medijska hajka digla oko ovoga, i da zele svim prilikama da namjeste da je bio radikalni islamista. A ni ja ni ti ne mozemo tvrditi ni da jeste ni da nije kad o tome nista ne znamo bez ovako preko medija, a evo vidimo da neko od njih sigurno laze jer prenose razlicite informacije.
    Vidim gore i da si odgovarao Rookiju za ona bombardovanja, svaka ti cast imas o tome znanja vise nego sto sam imao i ja, ali opet se postavlja informacija odakle toliko znas? Da nisi bio u Jemen pa prenosis informacije iz prve ruke ili isto preko nekiih "objektivnih" medija.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  24. #1149
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Evo od prije mjesec dana intervju sa stručnjakom za antiterorizam Dževadom Galijaševićem


  25. #1150
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Pogledajte Zhivu istinu od prije par mjeseci sa jednim profesorom iz Sarajeva, odlichno je objasnio situaciju u BiH... Vidjecu ime kad budem na komp...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

Page 46 of 57 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska zajednica CG ide pod upeavu Sarajeva?!
    By Dobrusky in forum CdM Arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-14, 11:46
  2. islamska sekta hara Bijelim Poljem
    By monteboy in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-05, 09:40
  3. Islamska Deklaracija - bošnjački imperijalizam
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 12-05-05, 08:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •