Page 42 of 57 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast
Results 1,026 to 1,050 of 1425

Thread: Islamska država

  1. #1026
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nema sta da priznaje ili ne priznaje. Cinjenica je da su se mudzahedini iz afrike i azije borili po bosni. Imao si odred El mudzahid koji je brojao od 400 - 5000 boraca, ne zna se tacan broj. A imao si i nezavisne male odrede, placene ubice itd. Veliki broj boraca dobilo je i drzavljanstva samo se o tome ne prica previse...
    One Ring to Rule them all...

  2. #1027
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flexbux View Post
    Ja tebi zavidim na tom osjecaju sigurnosti.

    Jel ovo dovoljno blizu:

    Potpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo najavio je da će uskoro iznijeti dokaze da je nekadašnji predsjednik Predsjedništva BiH Alija Izetbegović doveo mudžahedine u BiH.
    "Dijeljena su BH državljanstva šakom i kapom, državljanima Jemena, Pakistana, Libije, Tunisa, Alžira...."

    I jos kad procitamo da je oko 150-160 ljudi iz BH otislo prema Siriji...
    Rekoh ja nemoj put Bosne. Koliko mi se čini skoro se izašlo sa podatkom da je svega par ludaka odavde otišlo da ratuje u Siriju, ali i u Ukrajinu. Čini mi se da do sad nije bilo nijednog ekscesa niti bilo kakve prijetnje a ni nekog jakog razloga za takav razvoj događaja. Može ga biti samo ako se prepusti tebi i tebi sličnima, vjerski netrpeljivima, da širite ksenofobiju. Koliko mi se čini ovdje su bili Štrbci, deportacije, Bukovica ali ti strahuješ od dešavanja u suprotnom smjeru kojih je bilo, ček da saberem, do sad nula.
    Mnogo si anksiozan.

  3. #1028
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema sta da priznaje ili ne priznaje. Cinjenica je da su se mudzahedini iz afrike i azije borili po bosni. Imao si odred El mudzahid koji je brojao od 400 - 5000 boraca, ne zna se tacan broj. A imao si i nezavisne male odrede, placene ubice itd. Veliki broj boraca dobilo je i drzavljanstva samo se o tome ne prica previse...
    Isto kao što su na drugoj strani ratovali dobrovoljci iz Rusije. To je kolorit svakog sukoba sa religijskom komponentom i nije ničiji ekskluzivitet.

  4. #1029
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema sta da priznaje ili ne priznaje. Cinjenica je da su se mudzahedini iz afrike i azije borili po bosni. Imao si odred El mudzahid koji je brojao od 400 - 5000 boraca, ne zna se tacan broj. A imao si i nezavisne male odrede, placene ubice itd. Veliki broj boraca dobilo je i drzavljanstva samo se o tome ne prica previse...

    Pazi kada ovaj terorista jutros udje u autobus i napadne nozom ljude zato sto nije postivalac davidove zvijezde, kako da se osjecaju drugi ljudi hriscani (uostalom i svi ostali ljudi) jer znamo da ovi fanatici takodje nisu ludi ni za krstom.

    Koje je opravdanje za ovaj napad? Kod nas nema konteksta kojeg ima tamo!?

  5. #1030
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Rekoh ja nemoj put Bosne. Koliko mi se čini skoro se izašlo sa podatkom da je svega par ludaka odavde otišlo da ratuje u Siriju, ali i u Ukrajinu. Čini mi se da do sad nije bilo nijednog ekscesa niti bilo kakve prijetnje a ni nekog jakog razloga za takav razvoj događaja. Može ga biti samo ako se prepusti tebi i tebi sličnima, vjerski netrpeljivima, da širite ksenofobiju. Koliko mi se čini ovdje su bili Štrbci, deportacije, Bukovica ali ti strahuješ od dešavanja u suprotnom smjeru kojih je bilo, ček da saberem, do sad nula.
    Mnogo si anksiozan.
    Kad bi ti mogao voditi razgovor tako da to bude razgovor izmedju dvije osobe a ne izmedju musliman/hriscanin rado bi nastavio konverzaciju.

    Ovako te pozdravljam i ne bi te duze zadrzavao..

  6. #1031
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Islamska država ??

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Istina je da je u ime vjere činjeno dosta loših stvari, ali nije neznano da je i ljudima vjere odvajkada činjena nepravda.
    Pa ko im je cinio nepravdu. Egipcani su ubijali jevreje zbog vjere, jevreji i rimljani hriscane, francuzi i englezu kao hriscanski prvo vizantijce pa onda muslimane, muslimani hriscane.... I ovo je samo u tadasnjem "zapadnom svijetu". Istocnjacke religije koje su hriscani zvali divljackim a starije su hiljadama godina, tek one imaju svoj dio religijskih ratova.

    Niko nikoga nije ubijao jer je bio ateista, nego sto su smatrali da je jedino njihova religija ispravna, i da su oni jedina bozija(jednina/mnozina zavisno od vremena) djeca

  7. #1032
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Evropi pocele prva sudjenja za vrbovanje ratnika, finansiranje .... te organizacije koja sebe naziva islamska drzava. Vjerovatno zbog toga sto su najsvjesniji sta znaci mrznja prema narodu, kakve su zrtve kad ideologija zamijeni razum... to rade Njemci.

  8. #1033
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    CG ne prijeti opasnost od sukoba i sporadičnih napada na relaciji Izrael Palestina. No, opasnost od terorizma (do sad sam objasnio koga smatram u teroriste i zašto, tako da ne ispadne da sam sve žive pripadnike dotične vjere stavio u isti koš, u duhu sa temom) je realna i prijetnja postoji.
    Naime, Hrvatska je postala članica EU i sad smo mi ta državica koja je na rubu tog ogromnog ekonomsko političkog sistema, koji je, svjedoci smo, poprište terorističkih napada.
    Realnu opastnost po CG predstavlja povećan broj azilanata (doduše ne u drastičnoj brojci) porijeklom iz Afrike, Bliskog Istoka itd.. Mi smo bukvalno kao granična ispostaja EU.
    Druga realna opasnost po CG dolazi iz neposrednog okruženja i jačanja vlasti desnog centra svuda oko nas. Takođe, tu su neizmireni računi iz ratova devedesetih. Svi ste svjedoci poslednjih par mjeseci nekih dešavanja oko nas, izliva teritorijalnih pretenzija pojedinih država.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #1034
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sad mi javljaju sa aerodroma u Becu da je posebno vidljivo pojacana kontrola od strane ogromnog broja sluzbenika policije... na sve strane ...
    Jel ima nekih info?

    Hvala Lepo

  10. #1035
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Sigurno imaju neku dojavu :lolblue:
    Who let the dogs out

  11. #1036
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neko je podmetnuo magnumku u avion, sad mi javise..
    istrajan budi.

  12. #1037
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default




    SAUDIJSKA ARABIJA donijela je zakon kojim je sve ateiste proglasila teroristima, objavio je Human Rights Watch, a prenosi britanski Independent.


    Eto kako glavni partner Amerike na Bliskom Istoku siri demokratiju..

  13. #1038
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj na slici i slicni su najveca muslimanska olosh.

  14. #1039
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flash.score View Post
    mi hriscani iz crne gore nikad u istoriji nijesmo bili ovako brojni,odlucni i spremni za odbranu hriscanstva.borbeni moral nam je na najvisem mogucem nivou.
    Ahahaha. Borbeni moral. A poslije islam militantan. Brate sta ste vi neka naoruzana verzija pravoslavne omaldine (ko se sjeca omaldine znace o cemu pricam).

    Nisam ateista ali me nerviraju khm... osobe koje vjeru shvataju bukvalno.

    Evo ja sam Crnogorac pravoslavne vjere. Ajde nek mi neki "edukovani" vjernik kaze dje se u Bibliji navodi post. U CG je fora ako postis Srijedom i Petkom onda si Vau iskreni vjernik.

    Vjerski zatucani ljudi, nevezano koje vjere, su prilicno iskljucivi, agresivni i u znacajnom procentu militantni prema neistomisljenicima, a sto je prilicno paradoksalno jer vjera u nacelu bi trebalo da podstice miroljubivost i bogougodna djela.

  15. #1040
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ode Abdulah.

  16. #1041
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad slijedi zurka...

  17. #1042
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Jedan narod jedna država. Kad ne možemo živjet s' mirom da se ne miješamo, da se ne srijećemo na ulicama grada. Balkane moj...
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  18. #1043
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sramota je sto se novinari sprdaju sa vjerom ,svako treba da postuje i svoju i tudju vjeru . Ali kad bi svi ovako reagovali i postupali kao ovi ekstremni muslimani ne bi svjeta odavno bilo , buksovce bi odavno pobili .:05.18-flustered:

  19. #1044
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ahahaha. Borbeni moral. A poslije islam militantan. Brate sta ste vi neka naoruzana verzija pravoslavne omaldine (ko se sjeca omaldine znace o cemu pricam).

    Nisam ateista ali me nerviraju khm... osobe koje vjeru shvataju bukvalno.

    Evo ja sam Crnogorac pravoslavne vjere. Ajde nek mi neki "edukovani" vjernik kaze dje se u Bibliji navodi post. U CG je fora ako postis Srijedom i Petkom onda si Vau iskreni vjernik.

    Vjerski zatucani ljudi, nevezano koje vjere, su prilicno iskljucivi, agresivni i u znacajnom procentu militantni prema neistomisljenicima, a sto je prilicno paradoksalno jer vjera u nacelu bi trebalo da podstice miroljubivost i bogougodna djela.
    Namaju te stvari nikakve veze sa vjerom već sa modom. Najači (ovo ,,najači'' najbolje shvatiti u prenesenom značenju) su mi oni vjernici koji tvrde da se nije moglo vjerovati u vrijeme socijalizma ... Blah.

  20. #1045
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Pravda za vjernike fanatike
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #1046
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo perspektive

    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  22. #1047
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ono ignore je majka...

    Jel ima jos ovakvih pacijenata ili se to neka budala po 100 registruje samo da bi slao poruke?
    Vjerovatno se po "stilu" moze prepoznati.
    Interesantan fenomen sa kojim se prije nisam sretao.

  23. #1048
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Cuti gade.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #1049
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    ISIL-hajvani se poceli javljat:

    Muhamed Velić, imam u sarajevskoj džamiji u naselju Stara Breka, potvrdio je za "Dnevni avaz" da se danas tokom džuma namaza u toj džamiji desio incident. Velić je naveo da su danas tokom džuma namaza u džamiju prvi put kako je naveo "bahnula" trojica haridžija, ekstremista. Jedan od ekstremista koju je učestvovao u incidentu, kako saznaje "Dnevni avaz", je povratnik sa sirijskog ratišta.

    http://www.avaz.ba/clanak/159962/incident-u-sarajevu-isil-ovci-upali-na-dzumu-u-dzamiju-stara-breka

  25. #1050
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

Page 42 of 57 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska zajednica CG ide pod upeavu Sarajeva?!
    By Dobrusky in forum CdM Arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-14, 10:46
  2. islamska sekta hara Bijelim Poljem
    By monteboy in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-05, 08:40
  3. Islamska Deklaracija - bošnjački imperijalizam
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 12-05-05, 07:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •