Page 64 of 373 FirstFirst ... 145460616263646566676874114164 ... LastLast
Results 1,576 to 1,600 of 9320

Thread: Najava demonstracija i pokusaja drzavnog udara!

  1. #1576
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E tuge tužne...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #1577
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Срби и Црногорци живе добро заједно није проблем у томе.Политичке ствари су друго.
    Проблем је што су Срби и Црногорци у суштини политичке категорије, односно два правца у којима се може развијати наше јединствено биће.

    Један је у крањој линији народ Црне Горе, као регионални индетитет, са Црном Гором као српском државом/покрајином (зависно од стања Србије као матице) уједињену у неку словенско-православну заједницу са Русијом, са православном црквом интегрисаном у СПЦ, српским језиком.

    Други је у крајњој линији индетитет Црнограца као засебног народа и у националном и у ужем етничком смислу, независна Црна Гора интегисана у западне организације ЕУ и НАТО, са аутокефалном или аутономном православном црквом (зависно од могућности), са црногорским језиком.


    То су два политичка правца а све између је ломљење између та два правца, јер су се у ЦГ у одређеним одређеним врменским периодима смјењивале власти које су форсирале један, односно други идентитет.Ти данас немаш релевантног српског политичара који је за НАТО инеграције, нити црногорског који је формално против, то ти је најбаналнији примјер.

    Та два политичка правца једноставно не могу водити државу у исто вријеме јер би то била шизофрена полтика, дио владе у клин дио у плочу и на што би то личило.

    Који ће политички правац превагнути зависи од тога ко врши власт у ЦГ.
    Da, kada bi svi bili ovce, jedni crne drugi bijele. Po šablonu rođeni.


    Ta dva pravca što si ti naveo su ekstremni djelovi te dvije političke kategorije. Većina naroda je neđe između, ali naravno ekstremisti su uvijek najistaknutiji.

    Da uzmemo za primjer proteste(u skladu sa temom), ovaj koji je organizovao ekstremniji dio Srba u CG okuplja maks. 2-3 hiljade ljudi a možda i manje,
    a da sada anti-protest organizuje onaj Crnogorski Pokret i slične organizacije sa CPC zajedno ne bi okupili ništa više ljudi od ovih.

    A građanski protest koji je bio prije 2-3 godine je okupio 10+ hiljada ljudi, i opet da se organizuje nešto slično u organizaciji NVO-Studenti-Radnici došlo bi neuporedivo više ljudi nego na ovaj DF-ov, pa i ovaj novi građanski dio opozicije da organizuje proteste sigurno bi došao veliki broj ljudi.



    Ja jesam Crnogorac, koliki sam patriota nije na meni da procijenim ali sigurno veći od ovih DPS "kako vjetar dune" patriota, ali nikad neću dopustiti sebi da se uklapam u razne šablone koji drže ovaj ološ 25 godina u parlament.
    Last edited by chucknorris; 04-10-15 at 22:08.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #1578
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Црна Гора је држава свих нас, нити иком од вас националних Црногораца признајем да воли више ЦГ од мене. Не може се од Срба правити државни непријатељи, а онда очекивати да буду лојални држави, такође су урађене одређене ствари многе Србе много повриједиле. Требају се неке ствари промијенити које сигурно ни на који начин неби угрозили државу, а урадиле би пуно да Срби осјећају ЦГ као своју државу.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Srbi mogu biti i sad dio vlasti . Sve što je potrebno je da se proglasite manjinom

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Зашто би се проглашавали за мањину? Држава наша колико и ваша.
    Last edited by GrobarPodgorica; 04-10-15 at 22:13.

  4. #1579
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Држава наша колико и ваша.
    Није ми јасан овај став појединих ми сународника. Држава је наша у смислу да смо сви равноправни грађани.

    Али даље од тог начела, држава (ова тренуна оваква) није ни по чему наша. Не знам са чиме бих ово упоредио. Њемци у Аустрији имају зашта да сматрају Аустрију својом земљом. И поред шизофрене идентитетске политике назови Аустријанаца, тамо макар нису изумили нови језик.

  5. #1580
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Држава је наша јер и крв наших ђедова текла за њу, само је другачије гледамо. Мада власт је урадила много тога да нам омрзне Црну Гору.
    Last edited by GrobarPodgorica; 04-10-15 at 22:27.

  6. #1581
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    E tuge tužne...

    То је то, ништа не треба додати. Запитајте се мало ви што мрзите после ове слике, благо вам у памет

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  7. #1582
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Срби и Црногорци живе добро заједно није проблем у томе.Политичке ствари су друго.
    Проблем је што су Срби и Црногорци у суштини политичке категорије, односно два правца у којима се може развијати наше јединствено биће.

    Један је у крањој линији народ Црне Горе, као регионални индетитет, са Црном Гором као српском државом/покрајином (зависно од стања Србије као матице) уједињену у неку словенско-православну заједницу са Русијом, са православном црквом интегрисаном у СПЦ, српским језиком.

    Други је у крајњој линији индетитет Црнограца као засебног народа и у националном и у ужем етничком смислу, независна Црна Гора интегисана у западне организације ЕУ и НАТО, са аутокефалном или аутономном православном црквом (зависно од могућности), са црногорским језиком.


    То су два политичка правца а све између је ломљење између та два правца, јер су се у ЦГ у одређеним одређеним врменским периодима смјењивале власти које су форсирале један, односно други идентитет.Ти данас немаш релевантног српског политичара који је за НАТО инеграције, нити црногорског који је формално против, то ти је најбаналнији примјер.

    Та два политичка правца једноставно не могу водити државу у исто вријеме јер би то била шизофрена полтика, дио владе у клин дио у плочу и на што би то личило.

    Који ће политички правац превагнути зависи од тога ко врши власт у ЦГ.
    Ako je vjerovat istraživanjima o podršci NATO savezu po tebi ispada da bi manjine bile protjerane iz CG ( ili bi u najmanju ruku bile izolovane iz državnih institucija ) ako bi pravoslavni narod imao normalne odnose sa Rusijom ??? Jel to poenta tvog posta ??? Ne sporim ja da ima šizofenika u državnim institucijama koji tako posmatraju situaciju ali to je daleko od istine !!!
    deuscroix

  8. #1583
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Држава је наша јер и крв наших ђедова текла за њу, само је другачије гледамо. Мада власт је урадила много тога да нам омрзне Црну Гору.
    Није крв наших ђедова текла за модерну Црну Гору, нити за то да се сви доселимо у Подгорицу и перемо чаше за 300 еура + бакшиш. Да су знали да ће тако бит, не би се мучили.

  9. #1584
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Није крв наших ђедова текла за модерну Црну Гору, нити за то да се сви доселимо у Подгорицу и перемо чаше за 300 еура + бакшиш. Да су знали да ће тако бит, не би се мучили.
    Ова модерна постаје роб што никад није била, али ипак надам се да је ово само пролазно.
    Last edited by GrobarPodgorica; 04-10-15 at 22:59.

  10. #1585
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ljudi kako je dobar ovaj forum Politika, nijesam zna do sad... mislio sam da su tu neke zatucane price ali sam se prevario...
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E znas dje pocinju problemi. Fakat je da su Crnogorci i Srbi iz Crne Gore isti narod a koji sebe razlicito dozivljavaju u pogledu nacije. I mi i vi smo toga svjesni. Neko odje od Srba sa foruma napisa da ni njemu ni njegovim prijateljima Srbima iz Crne Gore ne pada na pamet da ponovo stvaraju drzavu sa Srbijom. Blizu sam poente, jos samo malo.... Dakle, Srbi iz Crne Gore ne dozivljavaju Srbiju kao svoju drzavu maticu, ili je to u zanemarljivom procentu. Za Srbe iz Crne Gore drzava matica je Crna Gora. Ovo je logicno, jer ne moze biti blizi onaj sa lepo belo iz Beograda od rodjaka iz tvog sela. .
    Kucam sa tel pa nemam zivaca da ttazim- sjecate li se one peticije studenata iz Srbije od prije par mjeseci... da se studentima iz Crne Gore ukine budzet i mjesto u domu...
    Kako sam po prirodi jako emotivan, odmah sam zamislio malog Gorana iz Berana koji studira u Beogradu... odrastao pod kokardom i trobojkom, deda mu je pustao bradu, slusao strika i taja kako pljuju po Crnoj Gori i osjetio sam neku tugu...
    bez zaebancije, ne sprdam se, pokusao sam da shvatim njegov nacin razmisljanja... cijeli zivot masta o Beogradu, trudi se da bude veci Serbin od Andreja sa Dorcola, i oni mu tako vracaju...
    nijesu studenti toliko glupi- oni znaju da se Goran izjasnjava kao Srbin, da voli Srbiju, ali cinjenica je da je on iz Crne Gore... da je Crnogorac...
    za jedan dan ne znam koliko je hiljada potpisa bilo...
    i onda se opet vratim na malog Dragana... on ne voli Crnu Goru nego Srbiju...Srbija ne voli njega... kako se on osjaca... rastrzano...? Ima krizu identiteta...? banja mu je u glavu...?
    ko to moze znati...

  11. #1586
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Доста добар говор Митрополита, обрађене све теме, прије његовог говора ме уопште нису интересовали протести, сада већ морам признати да ми је мало скренута пажња.

    A Dzomic prije nepune dvije nedjelje izjavi da svestenim licima nije mjesto na partijskim protestima http://m.cdm.me/iphone/prikazvijesti...t=1000&rkat=-1
    Last edited by kimmi; 05-10-15 at 09:33.

  12. #1587
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bogomi cini mi se da si ti medju prvima plakao kako SAD finansira proteste u ukrajini i to osudjivaooooo i smaraoooo
    Kad finansira SAD to ne valja jer je SAD Svjetsko Zlo Broj Jedan ali zato kad finansira Sveti Vladimir KGBovski...
    Ridin' on the black train

  13. #1588
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    E tuge tužne...


    Dok nauka današnje civilizacije šalje svemirske brodove dalje od Plutona, dok automobili idu sami a vozovi idu brže nego avioni, dok optičke veze dolaze do zadnjeg sela a razvijaju se kvantni i neuronski računari – mi još uvjek ko je ko, dps, opozicija, milo, blablaaa...


  14. #1589
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    vlast treba mijenjati na izborima i tacka.

    za pametne: pedeset eura podijeljeno sa cetiri godine je dvanaest ipo eura godisnje sto iznosi nula zarez nula tridesetcetiri eura dnevno

  15. #1590
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj ako je tacka, onda moze lock.

  16. #1591
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Aj ako je tacka, onda moze lock.
    Stvarno je mučno čitati pojedine komentare.. shvatiš da to pišu mladi ljudi i na kraju zaključiš da je nama još i dobro...

  17. #1592
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlican je nama Milo kakva mu je alternativa. Bez zaebancije

    Gledajuci ove proteste, samo se pitam, jesu li ovi iz opozicije bas toliki degenerici, ili ovo namjerno rade da obesmisle ovakav vid borbe ubuduce.

  18. #1593
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Није крв наших ђедова текла за модерну Црну Гору, нити за то да се сви доселимо у Подгорицу и перемо чаше за 300 еура + бакшиш. Да су знали да ће тако бит, не би се мучили.
    Hahahahah oni su se borili za goli život a ne za bilo kakvu buduću platu. LOL kako retardirano razmišljanje

  19. #1594
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ljudi, je li realno da neko pofermava Amfilohijev jučerašnji govor tvrdeći da mu se juče ujutro vaistinu ukazao svetac? :highly_amused:

    "I ako ste primijetili mitropolit Amfilohije je prenosio poruke svetog Petra. U deset navrata je rekao da je to njemu tog jutra na liturgiji rekao sveti Petar Cetinjski" - Strahinja Bulajić :lolblue:

  20. #1595
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,892
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,418
    Thanked in
    2,224 Posts

    Default

    Ne vidim razliku između te tvrdnje i svakodnevne tvrdnje da radi u ime svemogućeg Čiče...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #1596
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Istina NHM, no velim za Bulajića.

    Ovo me podsjeti na jednu skrivenu kameru od prije milion godina, snimljenu u piceriji Ćošak dok se nalazila na kraj ulice Slobode. Naime, spremljeni su bili prazni bureci, a pored njih dvije sprej boce - na jednoj piše "sir" a na drugoj "meso", navodno najnoviji japanski izum. Prodavac je po izboru mušterija prskao u bureke jednim od dva spreja. I neka što su neki povjerovali, no su još druge ubjeđivali "uzmi jadan, zar nisu čuo - to je japansko". E tako otprilike i ovaj Bulajić.

  22. #1597
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,892
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,418
    Thanked in
    2,224 Posts

    Default

    Sjećam se dobro te skrivene kamere, jedina iz tog perioda koja nije podrazumijevala da čovjek ostavi kozu slučajnom prolazniku da mu je pričuva, a onda se kasnije vrati i pravi se da nikad nije vidio ni kozu ni prolaznika. Meni je ipak još bolja izjava da "protest nije ništa manje građanski zbog Amfilohijevog nastupa". Sa tom izjavom se potpuno slažem, jer manje građanski od onoga što sam dosad vidio ne može ni da bude.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #1598
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    У Србији се много не говори о овим нашим протестима, ипак одређени академски кругови не мирују.Група освједочених љубитеља независности Црне Горе и црногорске нације, је послала Мандићу писмо подршке (ако ко не демантује у међувремену):

    1.Др Мило Ломпар, редовни професор Филолошког факултета Универзитета у Београду
    2. Др Санда Рашковић Ивић, председник Демократске странке Србије
    3. Др Миша Ђурковић, виши научни сарадник ИЕС, Београд
    4. Др Слободан Самарџић, редовни професор Факултета политичких наука Универзитета у Београду
    5. Млађан Ђорђевић, председник фонадације „Наша Србија“
    6. Проф. др Јован Душанић
    7. Никола Јоксимовић, новинар
    8. Др Милан Брдар, научни саветник ИДН, Београд
    9. Др Милош Ковић, доцент Философског факултета Универзитета у Београду
    10. Др Слободан Јанковић, научни сарадник ИМПП, Београд
    11. Мр Стеван Гајић, истраживач сарадник ИЕС, Београд
    12. Др Слободан Рељић, доцент, Учитељски факултет Универзитета у Београду
    13. Др Александар Раковић, научни сарадник ИНИС, Београд
    14. Др Горан Николић, виши научни сарадник ИЕС, Београд
    15. Др Богољуб Шијаковић, редовни професор и бивши министар Владе Србије
    16. Др Душан Пророковић, Академија за безбедност, Београд
    17. Др Слободан Владушић, професор Философског факултета Универзитета у Новом Саду
    18. Александар Ђурђев, председник Српске лиге
    19. Диана Милошевић, новинар портала Факти, Београд
    20. Жељко Цвијановић, уредник портала Нови Стандард
    21. Леон Којен
    22. Зоран Стефановић, писац и културни активиста
    23. Маихаило Меденица, новинар, Београд
    24. Др Даница Грујичић, професор Медицинског факултета Универзитета у Београду
    25. Др Саша Кнежевић, редовни професор Правног факултета Универзитета у Нишу
    26. Драгиша Бојовић, редовни професор Философског факултета Универзитета у Нишу
    27. Др Младен Мирић, Пољопривредни факултет, Београд
    28. Бранимир Куљанин, професор, Бањалука
    29. Дане Чанковић, председник СНП „Избор је наш“, Бањалука
    30. Др Божидар Митровић, професор, Москва
    31. Горан Ђорђевић, адвокат, Ниш
    32. Игор Ивановић, књижевник, Београд
    33. Милан Миленковић, уредник радија „Снага Народа“
    34. Миљан Глишић, филмски редитељ, директор радија „Снага Народа“
    35. Мирјана Стојисављевић, професор, Бањалучни универзитет
    36. Драгана Кукрић, новинар радија „Снага Народа“
    37. Пуковник Милорад Ђошић
    38. Александра Арсовић, продуцент радија „Снага Народа“
    39. Драган Радовић, економиста, Београд
    40. Мирослав Паровић, председник Треће Србије
    41. Радован Тврдишић, Српски сабор Двери
    42. Миодраг Којић, председник удружења „Ћирилица“, Београд
    43. Данило Тврдишић, Српски сабор Двери
    44. Биљана Ђоровића, новинар, Радио Београд
    45. Ђорђе Вукадиновић, НСПМ
    46. Др Јован Филиповић, редовни професор ФОН Универзитет у Београду
    47. Др Саша Адамовић, Нови Сад
    48. Др Саша Гајић, Нови Сад
    49. Др Владислав Ђорђевић, Нови Сад
    50. Др Небојша Вуковић, Нови Сад
    51. Др Срђан Шљукић, Нови Сад
    52. Мр Верица Нешковић Здравић, Нови Сад
    53. Проф. Давор Сантрач, Нови Сад
    54. Борко Илић, заменик градоначелника Новог Сада
    55. Владан Глишић, Двери
    56. Милорад Вукашиновић, новинар
    Last edited by BAR; 05-10-15 at 14:51.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #1599
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Može se zaključiti da su protesti prilično uspešni, imajući u vidu okolnosti.Skupiti 1500-2000 ljudi koji će svakodnevno demonstrirati je uspeh i za mnogo veće biračko telo od C.Gore.

  25. #1600
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Pa, kave uspjehe tek napravi MANS prije neku godinu ....

Page 64 of 373 FirstFirst ... 145460616263646566676874114164 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najava zaokreta?
    By Here To Help in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-13, 16:38
  2. Demonstracija viještine - praistorijske reklame
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-13, 21:22
  3. Informacije o polaganju drzavnog ispita?
    By Gogi in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-12, 18:28
  4. Replies: 5
    Last Post: 08-04-08, 22:35
  5. drzavni sluzbenici protiv drzavnog budzeta
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 25-04-07, 17:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •