Results 1 to 2 of 2

Thread: Pismeni

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default Pismeni

    Pismeni rad ucenika sestog razreda: Jesen na Cetinju

    Ovo je pismeni rad ucenika 6tog razreda osnovne skole na Cetinju. Prema nastavnicinoj ocjeni, rad je totalni promasaj i zasluzeno mu je udijelila keca. S druge strane, neki drugi su misljenja kako je pismeni.... uradak pravo remek djelo i piscu proricu svijetlu buducnost u analima crnogorske knjizevnosti.

    JESEN NA CETINJU

    Pocela je jesen u nasem gradu. Umrlo je vise ljudi, kao i u svakoj jeseni. Meni ih je zao, ali Zivku Orlandiju bas i nije. On cesto kaze da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gadjala medju rogove nije tako mislijo.

    Domacice spremaju zimnicu. Ja sam srecan. Grad je pun lisca i tata kaze da bi smecari trebali da idu u ***** jer evo vec treca jesen kako nista ne rade.

    Od ove jeseni nam strasno faljiva struje u kucu, pa mama kaze za elektrodistributere to su jedna *****, a nije mislila na tom nacinu kada nam je kuca bila puna struje.

    Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pasanoga-Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od drustva.

    I ove jeseni ptice su posle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je zao jer su one male i nezasticene, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo.

    Djed kaze da su one pticiji proleterijat, a nije tako mislio kad nam se roda posrala na ficu, pa je fata do Spadijerskoh vrha. Djed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama.

    On kaze da se branila ka covjek. Meni je bilo zao a zao mi je i djeda koji je slomio nogu. Ali mi je zalije rodu jer je djed ziv a roda ne a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu a da je ona ubila djeda pod Spadijerski vrh. Mada meni bi bilo jos mrznije.

    Ja isto mislim da bi najbolje bilo da se ujak Vlado posra djedu na ficu i da ga je djed ubio sjekirom, ka sto je htio babu jedan out, a da se roda ne mijesa.

    To je radi toga sto me je ujak Vlado (rak ga izijo) slepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu jos mi je mrzniji.

    Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevica u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je zao. Baba kaze da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garazu dje je djed i njegovi penzioneri igra fircik u pare.

    Jesen mi je jos draga radi strika Zelja sto dolazi sa broda. On je bogat covjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod.

    Poslije ih mi tesko izbacimo iz kuce. Neso kaze da te zene siljemo kod njega jer mu ih je zao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u pecinu posle tri plate oa je ijo u nasu kucu.

    Ne znam sto bi jos pisa od jeseni. Jos sem da je volim i njeni plodovi nama djeci daju vitamine da bi smo postali jaki.

    Radencevic Slaven VI/3

    uciteljica:

    Ocjena: nedovoljan(1)
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •