Quote Originally Posted by Caesar View Post
Ja ne znam previse o fizici ali bilo bi interesantno @funestis da ovu svoju analizu objavis u nekom casopisu ili novinama. Mislim da bi naucna zajednica sa ushicenjem docekala ovo tvoje obavjestenje i time bi se stavila tacka na teoriju zavjere WTC kod nas i u svijetu. Mislim da bi Vijesti rado objavile ovo tvoje ali pretpostavljam da bi ga prvo dale na provjeru strucnom licu ali time bi samo ovo jos vise dobilo zasluzeni kredibilitet.
Moje observacije su samo slaganje brojki i vjerujem da su mnogi prije mene došli do sličnih ako ne i istih rezultata samo teoretičare zavijera takvi rezultati koji dokazuju suprotno od onoga što tvrde, ne interesuju. Mljevenje brojki koje proturiječe zavijeri ne prodaju knjige i većini je taj proces dosadan.

Quote Originally Posted by 1ucid View Post
Ovo sa talasima ima smisla Ali ostaje da se odgovori na jos pitanja, zasto se ona manja zgrada, ne znam kako se zvala, zasto se ona urushila vertikalno sprat po sprat isto kao kad tI posebni gradjevinari rushe sa dinamitom, znachi bukvalno se identichno naslozila zgrada sprat po sprat, nije se obalila niti raspadala parcijalno niti u dugom vremenskom periodu vec u roku od 30 sekundi se naslozila zgrada potpuno, ja sam gleda zgradu koja je explozivom razvaljena da je nema pola, pa se drzi bez problema, mada predpostavljam da ces se ti ponovo pozivat na veliku snagu talasa, ali nebitno je to. Meni je samo zanimljivo kako se ti chvrsto drzish zablude, ne pushtash, ka pit bul, a nisi ni malo upravu :-)
Ja se ne držim zablude nego brojki. Meni, kao što sam negdje na jednom topiku rekao, ne interesuju priče i prepričavanja već samo gole brojke iz kojih svojim (najosnovnijim) poznavanjem fizike, sam donosim zaključke. Nemam se ja čega držati kao pit bul, brojke ne lažu.

Quote Originally Posted by hop View Post
Nisi pažljivo čitao -rekao sam protok vremena PRI rušenju zgrade, znači vrijeme padanja zgrade, od momenta početka padanja, do kraja padanja, a ne vrijeme od "zemljotresa" do početka padanja.

Inače, ovo je vrlo interesantan slučaj - drmnuo strašni zemljotres u komšiluku, mimoišao poneku zgradu i došao do rezonantno podobne, a onda ona nakon nekog vremena kompletna pada, praktično brzinom kojom tijelo slobodno pada kada se pusti sa visine, urušavajući se svojim središnjim dijelom u stilu padanja zgrade koja se kontrolisano ruši.


Ako je tačno to što ti kažeš, da se "UVIJEK tako odigrava", onda nema što nego si u pravu -zgrada je pala zbog zemljotresa.

A da te pitam ovo:
Da nije bilo "zemljotresa", da li smatraš da je WTC7 mogao panuti zbog požara, onakvog kakav je bio, kao što kaže zvanična 9/11 komisija?
I da li ti išta znače riječi eksperata koji su konstruisali i gradili WTC 1 i 2, da ti soliteri ne mogu da se sruše ni od udara aviona ni od vatre?
Pošto voliš cifre, da li ti nešto znače podaci da su temperature koje su od plamena mogle da se razviju u soliterima manje od onih na kojima počinje da se topi čelik od koga je napravljena konstrukcija.

...Da ne ponavljam istu priču hiljaditi put i da ne nabrajam brdo argumenata i podataka -a toliko je nevjerovatnih događaja bilo tokom 9/11 ...ali ti kažeš da je to ipak mnogo vjerovatnije nego "inside job". U krajnjem, tebi je vjerovatniji "outside job" alkaidovaca nego "inside job" amerikanaca, iako je tehnički više vjerovatan (više izvodljiv) "inside job", pa se pitam da li je to zato što pri tome računaš na dobročojstvo potencijalnih scenarista i izvođača "inside job", jer ti možda ne djeluje humano i vjerovatno da neko u svojoj državi napravi onakvo rušenje?
Naravno da može pasti zbog požara. Željezo veoma brzo gubi na čvrstini tokom požara, što je viša zgrada to je u većoj opasnosti da padne jer se zbog visine stvara konvekcija unutar zgrade, poput visoke peći u topionici ako je veći dio zgrade zahvaćen požarom. Sama zgrada je puna goriva pogotovo ako je uredska zgrada zbog silne plastike, šperploče i uredskih papira i arhiva. Kod velikog požara temperatura može doseći i do 1000 stepeni što je sasvim dovoljno da uništi željeznu strukturu zgrade.

Njihovo objašnjenje je u granici veoma mogućeg.