Page 525 of 1402 FirstFirst ... 254254755155215225235245255265275285295355756251025 ... LastLast
Results 13,101 to 13,125 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #13101
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Li;no, mislim da NATO nije nikakva odbrambena organizacija, da nije nikakva demokratska organizacija, da je uradila mnogo zla po svijetu, da i dan ,danas njihove bombe ubijaju na hiljade nedužne djece, da Irak, Libija, Sirija samo pokazuju da je tu najvažniji interes velikih i njihov profit od rata...ali upravo zbog te VELIKE SILE više volim da sam dio njih nego van njih.Kada sam sa njima , znam da me neće bombardovati ni Amerikanci ni Englezi , znam da će nešto neće ni pretrgnuti oko nas malih ali, ponavljam ali...bolje biti uz najjačeg pa iako su mu krvave ruke jer bar mene više neće bombardovati...neutralnost nije dobra , nekada je ta opcija bila odlična ali danas BOLJE BITI SA DŽELATOM NEGO PROTIV DŽELATA...možda ovaj moj stav nije baš moralan jer mislim o NATU sve najgore ali ualazim u njega da MENE ne dira.Pretpostavljam da većina isto razmišlja i da zna da ulaz u NATO nije nikakva demokratija i ostale gluposti...

  2. #13102
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...i samo da napomenem da je Podgorica mnogo više stradala od savezničkih bombi 1944 , Jenkija i Engleza, koji su gađali njemačke ciljeve u urbanom dijelu grada iako su znali da je tu hiljade stanovnika, nego od Njemaca 1941!Nadam se da su prekinuli sa praksom da gađaju saveznike...

  3. #13103
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Da se ne lažemo zapad je 2002 god. mogao da nas primi u NATO ali su mudro čekali da se pojave investitori iz država koje nemaju veze sa NATO i sad kad je zbog toga i budzet malo skočio ( nije nešto bog zna koliko ali jeste ) dolaze da se narodski nakače i uzmu dio od 2% ( 40.000.000 ) dok za uzvrat ( kao u slučaju nekih drugih država ) znaju da mi nemamo ni jedan jedini zahtjev za kontra uslugu obzirom da gotovo ništa i ne izvozimo osim eto tih 200 vojnika što učestvuje u misiji u Afganistan ( a opet čisto sumnjam da će sad bit neka graba kao prije ) ... sa druge strane mi ulaskom u taj savez gubimo mogućnost da investitorima garantujemo bilo što jer će se odluke donosit na drugo mjesto pa se ničim izazvani odričemo suvereniteta ... tako mi djeluje cijela priča ...
    deuscroix

  4. #13104
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    DPS krenuo u napad na Demokrate kao sto je onda krenuo na Kljuc i prije toga na Pozitivnu. Ukljucio je i njihovu fijalu DF prije toga. Ocekujem pad Demokrata
    Podgorica Podgoricanima!

  5. #13105
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Da se ne lažemo zapad je 2002 god. mogao da nas primi u NATO ali su mudro čekali da se pojave investitori iz država koje nemaju veze sa NATO i sad kad je zbog toga i budzet malo skočio ( nije nešto bog zna koliko ali jeste ) dolaze da se narodski nakače i uzmu dio od 2% ( 40.000.000 ) dok za uzvrat ( kao u slučaju nekih drugih država ) znaju da mi nemamo ni jedan jedini zahtjev za kontra uslugu obzirom da gotovo ništa i ne izvozimo osim eto tih 200 vojnika što učestvuje u misiji u Afganistan ( a opet čisto sumnjam da će sad bit neka graba kao prije ) ... sa druge strane mi ulaskom u taj savez gubimo mogućnost da investitorima garantujemo bilo što jer će se odluke donosit na drugo mjesto pa se ničim izazvani odričemo suvereniteta ... tako mi djeluje cijela priča ...
    ahahahahaha
    genita.. pardon genijalan si
    NATO čekao da se opari od Crne Gore


    MA brilijantan zaključak
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #13106
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ahahahahaha
    genita.. pardon genijalan si
    NATO čekao da se opari od Crne Gore


    MA brilijantan zaključak
    Za sad da nešto čupne od nas pa da se prebači na Srbiju ... zrno po zrno pogača ...
    ps: ti vidim živiš u ubjedjenju da nas primaju zbog toga što imaju problem sa komandnim kadrom ...
    deuscroix

  7. #13107
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekomoracanin1 View Post
    neutralnost nije dobra
    Sto se toga tice neutralnost je najbolja opcija ali kad je ostvariva. A u nasem slucaju je 100% neostvariva. Tako da NATO ostaje kao opcija koja nam je najvise u interesu. Ne znam kako pojedini ljudi to nisu u stanju da vide. Mi smo mala, siromasna drzavica na nesrecnom Balkanu koja ne moze sama da se odbrani ni od koga a pritiskaju nas sa svih strana.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #13108
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Jel crnja NATO intervencija na SRJ od Njemackog bombardovanja '41?

    '41 se zaboravi....a ovo nece nikad ?
    Пушти заборав. Ти капираш да ође улазиш у ВОЈНИ пакт са истим ликовима који су тим истим ракетама ТЕБЕ бомбардовали.

    Не улазимо у туристички савез него ВОЈНИ , у смислу бомбе, рат, крв. Јел сад јасније


    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  9. #13109
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa bolje u vojni ...nego u turisticki.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #13110
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    DPS krenuo u napad na Demokrate kao sto je onda krenuo na Kljuc i prije toga na Pozitivnu. Ukljucio je i njihovu fijalu DF prije toga. Ocekujem pad Demokrata
    Minut ćutanja za sve opozicione stranke koje je DPs za ovih 27 god poslao u zaborav.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #13111
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Jel crnja NATO intervencija na SRJ od Njemackog bombardovanja '41?

    '41 se zaboravi....a ovo nece nikad ?
    a 44' to nista a?

  12. #13112
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dodaj spisku
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #13113
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ruska zajednica u CG nije podrzala provokativne tvrdnje glaskogovornice ruskog MVP-a o navodnoj ugrozenosti Rusa u Crnoj Gori http://portalanalitika.me/clanak/266...a-u-crnoj-gori
    Bravo, braco Rusi!
    A ima, naravno, i iznimki - uvijek se cudio cinjenici da izmedju "crnogorskih" Rusa ima i onih koji rado pljuju po CG i Crnogorcima. Ja to stvarno ne razumijem - zivjeti medju ljudima u njihovoj zemlji i ustovremeno siriti mrznju prema njima po ruskim forumima. Takodjer je zanimljivo da vecina njih ne znaju govoriti crnogorski jezik (koji oni , usput receno, uvijek nazivaju srpskim). Suvisno je reci da su svi redom vatreni navijaci DF-a i popa Rista
    Last edited by A+A; 22-04-17 at 10:04.

  14. #13114
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaci DF-u je ipak pitanje clanstva u NATO savezu vaznije od svih ostalih pitanja i problema u drzavi. Da nije tako ne bi izjavili da nece da prave razliku izmedju opozicionih partija koje im se ne pridruze i DPS-a: http://www.vijesti.me/vijesti/df-org...sim-sdp-934563
    Ne, DFu je prioritet ostanak DPSa na vlasti, ovo je jos jedno rusenje bilo kakvog mosta medju opozicijom.

  15. #13115
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Пушти заборав. Ти капираш да ође улазиш у ВОЈНИ пакт са истим ликовима који су тим истим ракетама ТЕБЕ бомбардовали.

    Не улазимо у туристички савез него ВОЈНИ , у смислу бомбе, рат, крв. Јел сад јасније


    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    A ja nikako da ukopčam da smo mi veće moralne gromade od npr. Japana.

    Jedina pitanja u vezi NATO pakta koja me interesuju su:
    Bićemo bezbjedniji ili ne?
    Trošićemo više ili manje novca na vojsku?
    Smanjuju se šanse za sukobe sa susjedima ili ne?
    Prekidamo sve misije iz ,,partnerstva za mir'' ili ne?
    To je to.



    Sent from my Motorola 8400

  16. #13116
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    У војној команди НАТО пакта ће се налазити наши официри, а војна команда пакта одговара директно цивилним органима НАТО-а, гдје Црна Гора има право вета.

    На дубровачком ратишту, гдје су гро војника сачињавали Црногорци, командни кадар из Црне Горе изнад команданта батаљона закључно са Благојем Аџићем и Вељком Кадијевићем, се могао набројати на прсте једне руке.

    Што се тиче цивилне власти надређене тој војној команди, чинило је крње предсједиштво односно представник Србије, Косова, Војводине и Црне Горе, чији је представник био Слобова подгузна мува, несрећни Бранко Костић, који је иначе служио и као средство којим је Слобо дисциплиновао Мила и Момира.
    Tada je bas bilo neophodno disciplinovati mila, koliko mi se cini upravo milo i emilo (drugi dnevnik) su bili najglasniji zagovornici da se Hrvatska dokusuri.
    Znamo da ti je duznost da cuvas milov lik i dijelo, ali ne bolujemo bas svi od kolektivne amnezije. Znaci milo je udisao podjorgansku apu sa dedinjskog kreveta do momenta kada je pobjegao pod suknju Medlin Olbrajt. Pretpostavljam da tvoje crnogorstvo i jos ponekih na ovom forumu datira od tog vremena, inace da ste do tada imali ista crnogorsko u sebi ne bi se izlagali podsmijehu braneci ga ovako nespretno.

  17. #13117
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Minut ćutanja za sve opozicione stranke koje je DPs za ovih 27 god poslao u zaborav.
    Mislim da prenaglašavaš značaj DPS-a. DPS je partija u strmoglavom padu, poslednje izbore je izgubio sa SD-om i LPCG za oko 7 hiljada glasova ali su mu nakon izbora pomogle manjine.Novi, Kotor, Budva, Bar, Niksic(parlamentarni izbori), Podgorica, Žabljak, Pljevlja, Berane, Kolašin, Mojkovac,Plužine je izgubio.Sada će se te pobjede potvrditi u Novom ( laganice) i Podgorici(teže ali sigurice).DPS je jako izgubio uporišta u pravoslavnim sredinama i u velikim gradovima i u budućnosti to će ga mnogo koštati.Zar nije tužno da je najveće uporište DPS-a u Podgorici , sadašnja gradska opština Tuzi! Manjine drže DPS kao nikada do sada.Čak mu više nijesu dovoljne ni manjine koje ga glasaju nego da bi formirao vlast mora da se udružuje sa njima.zato mu je u Vladi polovina ministarstava iz partija manjina a to nije zbog ljubavi prema njima već zbog opstanka njegove vlasti.Podgorica je ključna...opozicija tu ima ogromnu prednsot i teško da će je izgubiti.7 hiljada glasova više od DPS-SD-LPCG-BSCG..ako dodamo i Albance, koji će ponovo imati dupli glas, ponovo je razlika bar 3 hiljade u korist opozicije.Kada Tuzi dobiju opštinu, DPS više nikada neće moći imati najveći grad u CG...a kažem vam da i sada nema skoro nikakvih šansi.

  18. #13118
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Demokrate se dosta dobro igraju politike. Sad ih napada i DPS i DF. Mozda grijesim ali mislim da to moze samo da im koristi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #13119
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sad ih napada i DPS i DF.
    što je u suštini 1 odlična stvar
    She is only here to annoy herself!

  20. #13120
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    pored toga mi smo ovdje, među ovim zidovima, u pobjedničkoj euforiji 1918, zbog Jugoslavije* žrtvovali Kraljevinu Crnu Goru onome što smo smatrali višim interesima. Vaš prađed je od samog početka rata 1914, bio saveznik koji se hrabro borio protiv nadmoćnog neprijatelja, ali je na Versajskoj mirovnoj konferenciji to zaboravljeno”, navela je Manžen.

    Ovo mu dodje kao zvanicno izvinjenhe Francuske za 18 tu.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #13121
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,925
    Thanked in
    1,741 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    pored toga mi smo ovdje, među ovim zidovima, u pobjedničkoj euforiji 1918, zbog Jugoslavije* žrtvovali Kraljevinu Crnu Goru onome što smo smatrali višim interesima. Vaš prađed je od samog početka rata 1914, bio saveznik koji se hrabro borio protiv nadmoćnog neprijatelja, ali je na Versajskoj mirovnoj konferenciji to zaboravljeno”, navela je Manžen.

    Ovo mu dodje kao zvanicno izvinjenhe Francuske za 18 tu.
    Да, и то није баш лако рећи за једну велику силу.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #13122
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    "Komentarišući odluku odbornika Nove srpske demokratije Nikole Rovčanina da napusti partiju i pristupi Demokratama, Jočić je kazala da on ne bi, da je istinski srpski nacionalista, mogao preći u partiju u kojoj bi mu potpredsjednik bio musliman a predsjednik savjeta Albanac."

    http://www.vijesti.me/vijesti/od-izv...a-nista-934912

    Imam utisak da Marina Jocic ima idola u Francuskoj. A DF bi trebalo preiminovati u FF

  23. #13123
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    "Komentarišući odluku odbornika Nove srpske demokratije Nikole Rovčanina da napusti partiju i pristupi Demokratama, Jočić je kazala da on ne bi, da je istinski srpski nacionalista, mogao preći u partiju u kojoj bi mu potpredsjednik bio musliman a predsjednik savjeta Albanac."

    http://www.vijesti.me/vijesti/od-izv...a-nista-934912

    Imam utisak da Marina Jocic ima idola u Francuskoj. A DF bi trebalo preiminovati u FF
    Pojasnjenje govori o svemu i ako dobro i temeljito pro;ita[ bi'e ti potpuno koncзно.NOVA je partija u kojoj su isključivo Srbi koji se bore za srpske interese...kao BSCG za bošnjačke,Forca za albanske, HGI za hrvatske.G Rovcanin je u NOVOJ bio zbog jasnih ciljeva te partije a oni su potpuno legitimni...poništenje priznanja Kosova, povlačenje sankcija Rusiji..i to je podržavao.Sada prelazi u stranku koja nije eksplicitna u svojim stavovima oko ovih pitanja i koja ne brani interese srpskog naroda kojem pripada g.Rovčanin, već je građanska partija.Zato je veoma precizno naznačeno da se g.Rovčanin NE MOŽE izboriti za proklamovane ciljeve u partiji gdje su mu nadređeni Bošnjaci i Albanci čiji su stavovi radikalno suprotni i različiti od srpskih nacionalnih interesa.U NOVOJ je najveći broj Srba u CG(u DPS-u ih ima nikada manje u odnosu na prošla vremena) i potpuno je logički da žele da pojasne svoje stavove.Suština je sledeća...što se promjenilo za tako kratko vrijeme da se Rovčanin prestao boriti za ciljeve srpskog naroda koje je i sam tretirao kao prioritetne.

  24. #13124
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Oćeš da kažeš da se Mandić bori za neke ciljeve nekog srpskog naroda? Beale tamo
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  25. #13125
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbi u CG smatraju NOVU svojim najboljim predstavnikom, jer najveći broj Srba glasa za NOVU.Samim tim Mandić je za njih, najbolji zastupnik tog naroda.Sa tog aspekta odlazak Rovcanina je diskutabilan jer iz nacionalne partije, u koju je ušao da bi štitio srpske interese, otišao je u građansku stranku u kojoj figuriraju druge nacionalne grupe koje ima potpuno druge prioritete.Zamisli da neki Albanac iz nacionalne partije pređe u građansku stranku u kojoj bi mu nadređeni bili Srbi koji se zalažu za poništenje priznanja Kosova...

Page 525 of 1402 FirstFirst ... 254254755155215225235245255265275285295355756251025 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •