Page 76 of 1402 FirstFirst ... 2666727374757677787980861261765761076 ... LastLast
Results 1,876 to 1,900 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #1876
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Da, ugostitelji bi da nastave da flagrantno krse Zakon o radu i nastave sa exploatacijom radne snage po feudalistickom modelu, koji odje Gandalf promovise kao nesto najnormalnije (a navodno smo svi legalisti, coce), pa jos najavljuju i bunu i nasilno sprecavanje i ometanje sluzbenih lica u vrsenju sluzbene radnje (inspektora) i kakve sve fantazije. Kako su se "nasi" privrednici osilili, majko bozja.. ne bi njima ni palo na pamet da glume takva mudovista da ih ova vlast i drzava nije tako pustila.. dash prst, hoce ruku iz ramena da ti ischupa, pih..


  2. #1877
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #1878
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Da, ugostitelji bi da nastave da flagrantno krse Zakon o radu i nastave sa exploatacijom radne snage po feudalistickom modelu, koji odje Gandalf promovise kao nesto najnormalnije (a navodno smo svi legalisti, coce), pa jos najavljuju i bunu i nasilno sprecavanje i ometanje sluzbenih lica u vrsenju sluzbene radnje (inspektora) i kakve sve fantazije. Kako su se "nasi" privrednici osilili, majko bozja.. ne bi njima ni palo na pamet da glume takva mudovista da ih ova vlast i drzava nije tako pustila.. dash prst, hoce ruku iz ramena da ti ischupa, pih..
    Flagranto da krse zakon o radu i novinu u tom zakonu koja meni ne dozvoljava da zaposlim kvalifikovanu radnu snagu nego moram da dovodim lokalce koji o poslu pojma nemaju, nijesu sposobni i nece da rade.

    Ae ne zaebai casti ti.

    U svakom slucaju na kraju najvise trpi gost. Recimo drzis restoran, i umjesto radnika iz Srbije koji hoce da radi i zaradi i koji prica 2 strana jezika, ti si obavezan da zaposlis Samira Ramadanija iz Berana koji je '76 zavrsio za konobara i od tada mu je radni staz 3 godine u gradskoj kafani. Taj ce Samko da ti ponese gostu na kraju balade to sto trazi (kako bog sami zna) ali ce gost da primi vrlo nizak stepen usluge, Samko nece dobiti baksis, a i posle mjesec dana otjeraces ga.

    Druga stvar, da se razumijemo ja sam uvijek bio zagovornik ovog zakona, jos od kad ga je hrvatska uvela prije nekih 10 godina. Ali ne moze se taj zakon donijeti krajem marta i stupiti na snagu 1og aprila mjesec dana prije sezone.

    Prethodnica tom zakonu je trebala da bude prekvalifikacija kadra, kursevi jezika, somelijerstva, bontona, licne higijene itd. Prethodnica tome je trebala biti da se ovaj zakon implementirao prosle godine u oktobru, pa da tako privrednik moze da nadje domacu snagu, testira ih i nauci poslu a ne u aprilu.

    Drzava od te nesrece sto cuci na birou 10 godina nema nista samo trosak, a privrednici su ti koji pune budzet i odrzavaju ovu nesrecnu zemlju na aparatima. Ako je neko na birou preko 2-3 godine, taj neko ni ne zasluzuje posao jer je nesposoban da nadje isti, a samim tim kako je sposoban da radi i obavlja posao kako treba.

    Da zakljucim, u privrednoj komori, udruzenju turista itd se vec vode odredjeni pregovori kakve mjere od strane preduzetnika da se sprovedu. Slozno cemo uci u bojkot poreza, a toliko nema inspektora da nam svima mogu pisati kazne

    Ponovice se Petrovac
    One Ring to Rule them all...

  4. #1879
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li mi neko moze objasniti (ali pravo pravno objasnjenje, a ne neka sprdnja) po kojem osnovu su uhapseni taksisti koji su prevozili azilante?
    Oni su ih prevozili kako ja shvatih od PG do Rozaja?
    Ja nikako to ne mogu shvatim jer ovo nije neko granično prelaženje, klasična vožnja od grada do grada za šta su taksisti i namijenjeni.

    S obzirom na moje znanje (čitaj neznanje), samo želim da znam koji Zakon su prekršili time što su prevezolo grupu azilanata od tačke A do tačke B?
    Jer azilanti se ne kriju po CG, ima ih skoro na svakom uglu PG.
    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A trap mu je sastavljen od velerijskog čelika, ni zmajevi mu ništa ne mogu...

  5. #1880
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by agent View Post
    Da li mi neko moze objasniti (ali pravo pravno objasnjenje, a ne neka sprdnja) po kojem osnovu su uhapseni taksisti koji su prevozili azilante?
    Oni su ih prevozili kako ja shvatih od PG do Rozaja?
    Ja nikako to ne mogu shvatim jer ovo nije neko granično prelaženje, klasična vožnja od grada do grada za šta su taksisti i namijenjeni.

    S obzirom na moje znanje (čitaj neznanje), samo želim da znam koji Zakon su prekršili time što su prevezolo grupu azilanata od tačke A do tačke B?
    Jer azilanti se ne kriju po CG, ima ih skoro na svakom uglu PG.

    Organizovani kriminal dje se odmah dobijaju po 2 godine u tvorza.

    Znaci to ti je zlocinacko udruzivanje, nijesu oni njih prevozili od tacke A do tacke B vec su ih prevozili do tacke B kako bi ih tamo pokupila druga grupa ljudi kako bi ilegalno presli granicu.
    One Ring to Rule them all...

  6. #1881
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A kada se donese neki zakon od kojega imaju korist, tada se udruže da plate dodatni porez u znak zahvalnosti. Tako to ide. Ja takođe mislim da je ovo trebalo ranije donijet, ali to je što je. Ako je trpio taj što je izgubio posao u KAP-u, može i Armenko.

  7. #1882
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Flagranto da krse zakon o radu i novinu u tom zakonu koja meni ne dozvoljava da zaposlim kvalifikovanu radnu snagu nego moram da dovodim lokalce koji o poslu pojma nemaju, nijesu sposobni i nece da rade.
    Jedna laž za drugom..
    Prvo, itekako imamo kvalifikovane radne snage, nego je problem sto nasem covjeku ne mozete da derete kozu s ledja, kao sto to mozete strancu koji bi pristao da radi pod svim onim uslovima koji su zakonima prepoznati kao prekrsaji i krivicna djela poslodavca, ali kazem.. razmazeni su nasi privrednici previse i navikli su da se za te stvari ne kaznjavaju, pa udri misko..
    Drugo, jos veca laz je da nasi ljudi o "poslu pojma nemaju i da nijesu sposobni", vec je razlog za takve zalopojke isti kao u prethodnom primjeru. Moglo vam se i pustalo vam se svasta do sad, pa sad kukuj majko..
    Trece, najveca laz je da nasi ljudi nece da rade, nego smo opet zaglavili kod razloga koji stoji iza prethodna dva primjera - poslodavci bi da placaju jednog covjeka za dva posla. I po mogucnosti osiguranje na minimalac. Pazi, molim te, ti si nam skoro odje pricao o toj tvojoj logici kako je saavrseeeno normalno da covjek radi 16 sati dnevno(??!!), a da u obracunskoj listi nema ni jednog jedinog sata prekovremenog. I to na papiru (ako ga kukavac uopste ima) na kraju pise kako nije imao ni jednog sata provedenog na poslu preko 176, dakle imao po 2 slobodna dana nedeljno, stalno osmocasovno radno vrijeme, sve po ps-u.. a on duple smjene svaki dan radio, sto je za poslodavca krivicno djelo. I pusti pricu o napojnicama, baksisu i socijalnoj demagogiji kako "onaj ko hoce da radi, radice po vas dan, svaki dan..", to je feudalisticka filozofija od koje smo se davno trebali distancirati. Ali zahvaljujuci takvima kao sto si ti, to jos uvijek ide tesko. I, na kraju, kad neko uopste ima petlje da toliko lupa i zastupa neku svoju retrogradnu logiku po kojoj "nema tu ocekivanja slobodnih dana, praznika, radnog vremena od 8 sati i ostalih komoditeta", sto u prevodu znaci normalno da nikad nismo niti cemo postovati zakone ove drzave, zaista ne vidim smisao u polemici s tobom. Mada, neki djavo me tjera da sa takvima najvise rijeci razmijenim, pa ce tako biti i ovog puta, ocigledno.. Ali da ti je sva prica nakaradna, vidi se iz aviona. Cus, nikad nismo postovali zakon, pa cemo sad jos vise da se drznemo i jos cemo manje ga postovat, cak cemo se i udruzit oko toga, a jos cemo i inspektore da sprijecavamo.. Auf, auf, kuda ova zemlja ide...


  8. #1883
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Prvo nije krivicno djelo nego je prekrsaj.

    Druga stvar o materiji pojma nemas pa mislim da ne mozes da pricas kakvu mi radnu snagu imamo tj. kakvu nemamo.


    Znaci samo skontaj ovo, ima 30 000 radnika iz Inostranstva kvalifikacija kuvar, konobar, sanker itd. Po oficijelnoj statistici toliko je trenutno nezaposlenih ljudi u CG Znaci idealno bi bilo kad bi svi ovi ljudi imali kvalifikacije da rade poslove u turizmu. Ali meni ne treba diplomirana pravnica da bude menadzer odrzavanja, vec mi treba cistacica Niti mi treba menadzer sanka nego mi treba sanker.

    Nego kao sto rekoh par postova unazad, plate u sezoni su od 350-600eur, ko hoce da radi dobrodosao, ko nece da radi nema potrebe da se prijavljuje za rad za koji nije sposoban i gubi 60 dana svog i vremena poslodavca u procesu i eto ga, neka ostane na birou i bude parazit za drzavni budzet. A privrednici ce da nastave puniti taj budzet i omoguciti socijalno, zdravstveno i ostalo tim parazitima. Ne znam kako uopste uzimas za shodno da pricas i elaboriras na siroko o materiji o kojoj blage veze nemas.

    U svakom slucaju sprema se jedna vrlo zanimljiva sezona. Koliko vidim sve kolege su uzele radnu snagu ili rezervisale istu kao i do sada, ja sam licno rezervisao 2 bosanke od 15maja, pa imamo 2 izbora. Bojkot ili bezakonje. Ja garantujem da ce se ovaj zakon izmijeniti ili ce biti kao zakon o pusenju. Zabranjeno je ali se i dalje pusi po objektima.

    Cetvrtinu drzavnog budzeta pune privrednici iz turizma, tako da mislim da cemo se itekako pitati o pojedinim stvarima.
    One Ring to Rule them all...

  9. #1884
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo nije krivicno djelo nego je prekrsaj.

    ..o materiji pojma nemas

    ..elaboriras na siroko o materiji o kojoj blage veze nemas
    GLAVA DVADESETA
    KRIVICNA DJELA PROTIV PRAVA IZ RADA
    Povreda prava iz rada
    Clan 224
    Ko se svjesno ne pridržava zakona ili drugih propisa, kolektivnih
    ugovora i drugih opštih akata o pravima iz rada i o posebnoj zaštiti na radu
    omladine, žena i invalida i time drugom uskrati ili ogranici pravo koje mu
    pripada
    ,
    kaznice se novcanom kaznom ili zatvorom do dvije godine.

    ------------------------------------

    Kad neki radnik odradi duplu smjenu, a poslodavac o tom prekovremenom radu nije obavijestio nadleznu instituciju, on je pocinio prekrsaj. Ako je poslodavac angazovao radnika da mu na neku poziciju konstantno radi duple smjene, a placa ga kao za jednu, a pri tom sve to precutao drzavi, on tako drsku povredu zakona i prava radnika cini svjesno i to je krivicno djelo. Samo sto se malo ko od poslodavaca osudio do danas po osnovu ovog clana, upravo iz razloga o kom sam pricao, a koji je vas razmazio - drzava vas je raspustila previse.

    Pametnom dovoljno..


  10. #1885
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kao sto vec rekoh, mi smo ti koji drzimo drzavu. Pa cemo vidjeti jesu li miliji drzavi paraziti koji sisaju budzet ili privrednici koji ga pune i omogucavaju funkcionisanje drzave

    Pametnom sjajno
    One Ring to Rule them all...

  11. #1886
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    GW, necete se pitati, iznijecete resornom ministru svoje sugestije i one se naravno nece uvaziti. Slijedeca instanca vam je da procaskate sa premijerom licno, on ce naci neko polovicno i privremeno rjesenje, znaci sudba zupskih rudara.

  12. #1887
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne omogucavaju prvirednici socijalno i zdravstveno vec se to finansira iz kredita.Po veoma jakim kamatama.Mi smo visoko zaduzena zemlja.Realna plata u nasoj zemlji u drzavnom sektoru,ako se ne bi zaduzivali,iznosila bi 100 eura.

    Tokom sezone kod nas nema vise od 3000 radnika iz inostranstva,takozvanih sezonaca. Gandalf White krivotvori podatke i besmisleno je uopste ulaziti u polemike sa njim.

  13. #1888
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kao sto vec rekoh, mi smo ti koji drzimo drzavu..
    ..i zato nikad do sad nismo postovali zakon, niti cemo"

    Kaaako ste ga zamudatili, jado moj..


  14. #1889
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kao sto vec rekoh, mi smo ti koji drzimo drzavu. Pa cemo vidjeti jesu li miliji drzavi paraziti koji sisaju budzet ili privrednici koji ga pune i omogucavaju funkcionisanje drzave

    Pametnom sjajno

    A ovo vi drzite ovu drzavu, e lako mi je za nju sad kad znam.

  15. #1890
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    GW, necete se pitati, iznijecete resornom ministru svoje sugestije i one se naravno nece uvaziti. Slijedeca instanca vam je da procaskate sa premijerom licno, on ce naci neko polovicno i privremeno rjesenje, znaci sudba zupskih rudara.
    Nemoj me sad tjerati da objasnjavam na kakve nacine moze ovaj zakon da se zaobidje. Znaci prijavim 10 radnika iz CG i dovedem 10 sezonaca. Kad dodje inspektor rada, pita radnika kako se zove on kaze Marko Markovic(uredno prijavljen uz doprinose i ugovor o radu), nema identifikaciju sa sobom i rodom je iz Pljevalja. A u stvari je Petar Petrovic iz Leskovca. Tako da na jedan doprinos ja zaposlim 2 radnika i opet imam sezonca kog hocu.

    I sad mali milion drugih stvari. Poenta moje price je da vlada tjera privrednike u sivu zonu, sa donosenjem naprasnih i besmislenih zakona.


    Quote Originally Posted by goals View Post
    Ne omogucavaju prvirednici socijalno i zdravstveno vec se to finansira iz kredita.Po veoma jakim kamatama.Mi smo visoko zaduzena zemlja.Realna plata u nasoj zemlji u drzavnom sektoru,ako se ne bi zaduzivali,iznosila bi 100 eura.

    Tokom sezone kod nas nema vise od 3000 radnika iz inostranstva,takozvanih sezonaca. Gandalf White krivotvori podatke i besmisleno je uopste ulaziti u polemike sa njim.
    U prošloj godini u Crnoj Gori je izdato preko 23 hiljade radnih dozvola za strance i fakat je da je u Crnoj Gori taj broj značajno viši nego u zemljama regiona. U Hrvatskoj je prošle godine izdato samo tri hiljade takvih dozvola! No, ugostitelji i poslodavci tvrde da su njima znanje i stručnost važniji od diploma, pa Žarko Radulović pominje primjer najboljeg slastičara kojeg je Splendid imao - žene sa diplomom dizajnera.


    Racunaj da je jos toliko nelegalnih I dolazimo od cifre koja prevazilazi ovu moju od 30k.

    Spavaj trolchicu :*

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    A ovo vi drzite ovu drzavu, e lako mi je za nju sad kad znam.
    Drzimo drzavu na konto price o parazitima i privrednicima odozgo.

    preko 20% budzeta pune ugostitelji
    Last edited by Gandalf_White; 19-04-15 at 14:03.
    One Ring to Rule them all...

  16. #1891
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U prošloj godini u Crnoj Gori je izdato preko 23 hiljade radnih dozvola za strance i fakat je da je u Crnoj Gori taj broj značajno viši nego u zemljama regiona. U Hrvatskoj je prošle godine izdato samo tri hiljade takvih dozvola! No, ugostitelji i poslodavci tvrde da su njima znanje i stručnost važniji od diploma, pa Žarko Radulović pominje primjer najboljeg slastičara kojeg je Splendid imao - žene sa diplomom dizajnera.

    Racunaj da je jos toliko nelegalnih I dolazimo od cifre koja prevazilazi ovu moju od 30k.
    Spavaj trolchicu :*

    Najbolje bi bilo da uzimamo u obzir podatke koje iznese DPS. Mogao je DPS reci da je izdato 200 000 radnih dozvola.Ko to uopste provjerava?

    Podaci iz Hrvatske su relevantni,a on su izdali 3000 dozvola.Znaci mi nismo izdali vise od 1000. Ko normalan vjeruje da 30 000 stranaca radi sezonski u Crnoj Gori? Podatke iz policije nemoj iznositi,nije ovo partijski skup.Jos samo fali da izvadis legitimaciju policajsku i uhapsis mene,OPMNE i ovicionizi-ja.
    Last edited by goals; 19-04-15 at 14:08.

  17. #1892
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nemoj me sad tjerati da objasnjavam na kakve nacine moze ovaj zakon da se zaobidje. Znaci prijavim 10 radnika iz CG i dovedem 10 sezonaca. Kad dodje inspektor rada, pita radnika kako se zove on kaze Marko Markovic(uredno prijavljen uz doprinose i ugovor o radu), nema identifikaciju sa sobom i rodom je iz Pljevalja. A u stvari je Petar Petrovic iz Leskovca. Tako da na jedan doprinos ja zaposlim 2 radnika i opet imam sezonca kog hocu.
    - Novčanom kaznom od hiljadu eura do deset hiljada eura kazniće se za prekršaj poslodavac, odnosno kompanija, ako rasporedi stranca na poslove za koje mu nije izdata dozvola za boravak i rad, odnosno potvrda o prijavi rada.

    - Novcanom kaznom od 200 do 1,2 hljade eura kazniće se stranac ukoliko odbije da na zahtjev ovlašćene službene osobe stavi na uvid ispravu kojom dokazuje svoj identitet.

    ------------------------------------------

    Na sve se mislilo, pa kad pocne da se udara po dzepu i privrednicima i strancima, malo ce sunca obasjat i ovu crnu nam drzavu..


  18. #1893
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gandalf White nam prezentuje policijske podatke da je izdato 30 000 radnih dozvola.A Hrvatska izdala svega 3000 dozvola strancima.Cus 30 000 stranaca da radi u CG! Hahaha

    Lik radi za policiju,ubacili su ga u navijace Celika da spijava.Provaljen je.U jednu NVO mu je ANB namjestio posao kao studentu,tu su ga vrbovali.Onda iscerali iz partije ali legitimaciju jos uvijek koristi.

  19. #1894
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

  20. #1895
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Flagranto da krse zakon o radu i novinu u tom zakonu koja meni ne dozvoljava da zaposlim kvalifikovanu radnu snagu nego moram da dovodim lokalce koji o poslu pojma nemaju, nijesu sposobni i nece da rade.

    Ae ne zaebai casti ti.

    U svakom slucaju na kraju najvise trpi gost. Recimo drzis restoran, i umjesto radnika iz Srbije koji hoce da radi i zaradi i koji prica 2 strana jezika, ti si obavezan da zaposlis Samira Ramadanija iz Berana koji je '76 zavrsio za konobara i od tada mu je radni staz 3 godine u gradskoj kafani. Taj ce Samko da ti ponese gostu na kraju balade to sto trazi (kako bog sami zna) ali ce gost da primi vrlo nizak stepen usluge, Samko nece dobiti baksis, a i posle mjesec dana otjeraces ga.

    .....

    Drzava od te nesrece sto cuci na birou 10 godina nema nista samo trosak, a privrednici su ti koji pune budzet i odrzavaju ovu nesrecnu zemlju na aparatima. Ako je neko na birou preko 2-3 godine, taj neko ni ne zasluzuje posao jer je nesposoban da nadje isti, a samim tim kako je sposoban da radi i obavlja posao kako treba.
    Gandalfe, kredibilitet ti je u ravni sa onim Pinkovog Minut, dva. Gdje to zakon propisuje da ti kao poslodavac nemaš zadnju riječ u pogledu godina, stručne spreme i radnog iskustva potencijalnog radnika? Te uslove valjda postavljaš sam i ukoliko domaća radna snaga evidentirana na ZZZCG ne ispunjava sve tražene karakteristike pribjegavaš drugom modelu - zapošljavanju stranca koji ih ispunjava.

    S druge strane, potencirati priču da su u ovoj državi svi teški neradnici i pojmaši je besmislica poput one o Milki i Bose kao vrhunskom i jedinom primjeru kriminalnog djelovanja u crnogorskim institucijama i društvu uopšte, forsiranoj gotovo svakodnevno u gore pomenutoj emisiji, pritom strahovito oblikujući svijest širokih masa.



    Druga stvar, da se razumijemo ja sam uvijek bio zagovornik ovog zakona, jos od kad ga je hrvatska uvela prije nekih 10 godina. Ali ne moze se taj zakon donijeti krajem marta i stupiti na snagu 1og aprila mjesec dana prije sezone.
    Prethodnica tom zakonu je trebala da bude prekvalifikacija kadra, kursevi jezika, somelijerstva, bontona, licne higijene itd. Prethodnica tome je trebala biti da se ovaj zakon implementirao prosle godine u oktobru, pa da tako privrednik moze da nadje domacu snagu, testira ih i nauci poslu a ne u aprilu.

    FTH Kotor, MTS Bar, FM Herceg-Novi

    +

    Srednje škole ugostiteljskog smjera u većini gradova

    =

    Pripravnici - mlada snaga i svježe teoretsko znanje upotpunjeno praktičnom nadogradnjom u tvom i sl. izuzetnim turističkim objektima mogu dati nevjerovatne rezultate.


    Jer patriotizam se ne ogleda samo na riječima. Čin patriotizma je i primiti pripravnika i praktikanta i obučiti ga po standardima kuće za sezonu. Nažalost, vrhunski cg. ugostitelji nemaju sluha za takve poduhvate. Ili imaju, ali im je draža potplaćena i nezaštićena strana radna snaga.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    kursevi jezika, bontona, licne higijene itd.
    Obavezno. Za osoblje sa Konika.
    Last edited by starwalker; 19-04-15 at 15:10. Reason: j
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #1896
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Najgore od svega je to što naši poslodavci očekuju 30 000 šankera, konobara, pomoćnih radnika itd iz Crne Gore koji imaju iskustva u tom poslu. Dakle potrebno je 30 000 ljudi kojima je to struka a koji će u svojoj struci da rade 3-4 mjeseca godišnje dok traje sezona. A prostalih 8-9 mjeseci neka igraju kladionicu i ispijaju kafe. To je potpuno nerealno.

    Naši sezonski radnici su uglavnom studenti koji preko ljeta oće da zarade koji cent, a poslodavcima to očigledno ne odgovara, oni žele kvalifikovane radnike sa iskustvom a posao je sezonski. A iz Bosne i Srbije je preko ljeta kad tamo nema žive duše i sve slabo radi lako pokupit kvalifikovane radnike.

    Znam X ljudi koji preko WAT programa nađu sezonski posao u USA a nemaju dana iskustva, kod nas to malo teže ide, naši poslodavci su izgleda neki viši nivo.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  22. #1897
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Najgore od svega je to što naši poslodavci očekuju 30 000 šankera, konobara, pomoćnih radnika itd iz Crne Gore koji imaju iskustva u tom poslu. Dakle potrebno je 30 000 ljudi kojima je to struka a koji će u svojoj struci da rade 3-4 mjeseca godišnje dok traje sezona. A prostalih 8-9 mjeseci neka igraju kladionicu i ispijaju kafe. To je potpuno nerealno.

    Naši sezonski radnici su uglavnom studenti koji preko ljeta oće da zarade koji cent, a poslodavcima to očigledno ne odgovara, oni žele kvalifikovane radnike sa iskustvom a posao je sezonski. A iz Bosne i Srbije je preko ljeta kad tamo nema žive duše i sve slabo radi lako pokupit kvalifikovane radnike.

    Kojih 30 000 radnika iz inostranstva,jesi li ti uopste normalan druze? Na citavom Primorju racunajuci drzavni sektor nema ukuono zaposlenih vise od 20 000.A policija nam dostavlja podatak od 23 000 radnih dozvola a sezonu? Wtf??

    Ima li narod i forumasi koji ovo citaju predstavu o tome kolika je cifra 30 000 ljudi? Citavo Primorje broji 80 000 stanovnika,i znaci pola od toga su sezonci? Hahahahaha.Cak ne ni pola,nego vise od pola ako ubrajamo radnike na crno.Ne sprdajte se.Ni Staljin se nije sluzio takvom propagandom.

  23. #1898
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    10-15-20K koliko god, to 30 viđeh gore pa mi ostade u glavu
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  24. #1899
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    10-15-20K koliko god, to 30 viđeh gore pa mi ostade u glavu
    Kod nas sezonaca iz inostr. nema ukupno vise od 1000. Sve ostalo je mitomanija dps i sdp-a i njihovih predstavnika na forumu.
    Last edited by goals; 19-04-15 at 16:20.

  25. #1900
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    U Crnoj Gori se izdaje veliki broj radnih dozvola. Ne radi se tu samo o sezonskim radnicima u ugostiteljstvu. Ogroman procenat gradjevinskih radnika na gradilistima u CG nije iz Crne Gore. Imam veze sa jednom velikom investicijom u CG. Medju radnicima koji izvode grube gradj. radove manje od 5% je iz CG.
    Plate su im mizerne. Normalno da nasi ljudi izbjegavaju takve poslove, niko to svom djetetu ne bi pozelio.
    Problem je sto u CG svake godine raste broj visokoobrazovanih koji ne mogu da se zaposle. U stvari, visokoobrazovani su na papiru, skolstvo je katastrofalnom stanju pa svake godine znaju sve manje. Dodatno, drzava sa ovakvom vlascu apsolutno nema potrebu za obrazovanim ljudima. Oni mogu da stvore uslove za zaposlenje nisko kvalifikovane radne snage, koju onda (zbog losih zakona, njihove ne primjene i povlascenog polozaja glavnih poslodavaca) poslodavci izrabljuju.
    Sva ova frka je zbog ovih sto su zavrsili UDG a nemaju dje da se zaposle.....pa onda kao drzava eto nesto radi. TRT MRT.
    U prslom komunizmu smo imali fabrike, razvojne programe koji su sada za ovu zemlju naucna fantastika, projektantske biroe, nase firme su radile po svijetu......a sada....citava drzava se digla na noge ne bi li sladoled na setalistu sluzio nezaposleni iz Berana.

    I bice sve gore .....
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Page 76 of 1402 FirstFirst ... 2666727374757677787980861261765761076 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •