Page 524 of 1402 FirstFirst ... 244244745145205215225235245255265275285345746241024 ... LastLast
Results 13,076 to 13,100 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #13076
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Upravo tako. Nemam nikakvih simpatija prema DF kao učesniku na političkoj sceni CG. Ipak, još manje razumijevanja imam za "igre" i "namještaljke", a to je mogućnost koju nažalost ne možemo posve isključiti.

  2. #13077
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekomoracanin1 View Post
    Svi dokumenti koje je prezentovao DF su zvanični , samo isprati njihove konferencije i biće ti u potpunosti sve jasno.Ključno je sledeće-Katnić je od početka znao ko je Sinđelić, htio je da mu promjeni identitet, da mu ne bi diskreditovali svjedoka saradnika koji je (on je to sve znao) pravosnažno osuđeni ubica sa 21 g zatvora a uz to je i psihopata.
    Ne sporim da su dokumenti koji su odje przentirani zvanicni. Ja sam samo postavio pitanje da li su Sasa Sindjelic i Aleksandar Sindjelic ista osoba. Moja pretpotstavka je da jesu, ali ne bih stavio ruku u vrelo ulje da je to tako. Vec sam kazao da nijesam detaljno pratio ovu storiju, tako da je moguce da sam nesto propustio. Nijesam nasao da je iko osporio ovo sto sam ja postavio kao pitanje, a kako ja nemam nikakvih argumenata za ovu sumnju, najvjerovatnije je da se radi o istoj osobi. Ipak, ostavljam ovo pitanje otvorenim, dok se ne ponude jasni dokazi.

    Sto se tice onog dokumenta kojim je mahao Pedja Bulatovic, ko sto rekoh, taj dokument mogu okaciti macku o rep. Taj papir su poturili Pedji, koji se razumije u pravo kolko Mara u...kako ono bjese?

  3. #13078
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Na zalost nije to biranje u sta zelimo da vjerujemo. Nego je pitanje uslova u kojim zivimo. Ne zelim da zivim u drzavi, u kojoj ako se politicki ne slazem sa nekim, moze da se nadje lik koji ima jako konfuznu pricu, i da neko zbog toga lezi evo 60 dana u spuzu.
    Pricam o ex pripadniku BIA sa kosova, na osnovu cije price dje on kao se raspituje oko tablica i imena, dje se nidje imenom ni likom ne pominje vozac Mandica. I evo kukavac sjedi u zatvoru, bez apsulutno ijednog inkriminisuceg dokaza. I onda neko prica o pravu, pravdi i demokratiji.
    Nemam nikakvih simpatija prema DF-u, ali ako dozvolim da demagogija utice na moje stavove, onda se nemam sta sjutra zaliti kada iz nekog razloga mene nesto slicno zadesi. Da ne mogu ocekivati pravdu na sudu, jer je neko povlasceniji bacio oko na nesto sto je moje
    Postujem. Istina, ne znam nista o toj prici oko vozaca Mandica, pa ne mogu nista ni kazati. O DPS-u, pretpotstavljam, imamo slicno misljenje. U pogledu DF-a imam ozbiljnih rezervi. Ono pravdanje samaranja poslanice DPS-a od strane poslanice DF-a kao "politicki samar" je upozoravajuce. Batina ima dva kraja. Sta ako neko osamari Slavena Radunovica i kaze da je to bio politicki samar? To su opasni stavovi. Jos goru stvar je napravio Branko Radulovic koji je usao u Vijesti da se obracuna s novinarima Vijesti zbog nekog teksta o njemu. Napominjuci da mu je zao sto nije ponio pistolj. To je ozbiljno upozorenje o tome kako (neki) lideri DF gledaju na slobodu medija. Da ne bih dalje sirio pricu, a mogao bih navesti jos primjera, ovo su upozoravajuci signali o tome kakav rezim bi se mogao ocekivati ako bi DF dosao na vlast. No, kako ja ne zivim u CG, nije u redu da dijelim lekcije o tome sto bi bilo najbolje za gradjane Crne Gore. Iznosim samo svoj stav. Ako je gradjanima CG dobar DPS, sretan im bio. Isto vazi i za DF. Mozda cu ispasti kontradiktoran, ali, ako je cijena demokratizacije da umjesto DPS-a na vlast dodje DF, mislim da ni to ne bi bilo lose. Ako ne bi dugo trajalo.

  4. #13079
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    @lepetanac

    Oli izbacit vijesti da su ruski zvaničnici demantovali da su ikakvo oružje prodavalo hrvatima.

    :lolblue:
    pa vjerujmo mi bratiji iz Rusije sto god kazu, ne nego ce reci. jesmo krsili smo sankcije UN i prodavali smo oruzje Hrvatima
    bice su one FAGOT rakete sto su po krajini Hrvati koristili oni samo napravili :angel::angel::angel:
    a da ne pricamo o ostalom naoruzanju.
    nego se jedino ti i Vucic cudite okle Hrvatima to naurazanje :lolblue::lolblue:mada on nema informacija o tome, jos nije obavijesten
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #13080
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

  6. #13081
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

  7. #13082
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    a bravo, crnogorsko proljece hahahaha
    f6

  8. #13083
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    a bravo, crnogorsko proljece hahahaha
    jes u pravu si proljece cudo cini ovima sa dijagnozama

  9. #13084
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    pa ne no jel? sa slike se vidi da je Milo nervozan, jer je valjda tramp zvao preko ambasadorke da se knezevicu i madnicu ne odredi pritvor sto znaci da je on ruski covjek i da nas nece primit u Nato jer je milutin bio do holandije i vjerovatno ce organizovat referendum? samo razmisljam na glas...
    f6

  10. #13085
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    pa ne no jel? sa slike se vidi da je Milo nervozan, jer je valjda tramp zvao preko ambasadorke da se knezevicu i madnicu ne odredi pritvor sto znaci da je on ruski covjek i da nas nece primit u Nato jer je milutin bio do holandije i vjerovatno ce organizovat referendum? samo razmisljam na glas...
    ne znam nisam ti u te vode ostavicu tebi to ,,Ućutite jer tada ste pametniji. Ovo što pričate je do te mjere nevjerodostojno da ponižava intelekt svakog čovjeka.''
    ''Oni se kao prisjećaju devedesetih a dobro znaju da tada nije mogla odlučivati Demokratska partija socijalista, kao ni Crna Gora.''
    ''Mi smo ovu zemlju razvili do nivoa najrazvijenije države i ekonomije na Balkanu.''
    dosta posla bi oko njega bilo

  11. #13086
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,626
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Znaci DF-u je ipak pitanje clanstva u NATO savezu vaznije od svih ostalih pitanja i problema u drzavi. Da nije tako ne bi izjavili da nece da prave razliku izmedju opozicionih partija koje im se ne pridruze i DPS-a: http://www.vijesti.me/vijesti/df-org...sim-sdp-934563
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #13087
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Kako je dobra riba ova SImonida Kordic :love_heart::love_heart:
    Sate sate sate

  13. #13088
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    e sve mi je jasno ali ova svadja i prepirke i prozivanja fronta i demokrata mi nisu jasna. koju posluku porati DNO

  14. #13089
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    e sve mi je jasno ali ova svadja i prepirke i prozivanja fronta i demokrata mi nisu jasna. koju posluku porati DNO
    Kako ti nije jasna!? U pitanju je borba za gradonacelnika Novog i najjaca opoziciona partija ce ga predloziti.Df je sa 27,9% na izborima u oktobru pao na oko 25 %,a Demokrate koriste sto se protiv Dfa vidi ,,rat" od strane kompletnog drzavnog aparata.Novi je zavrsena prica,sada je borba za PG,jer i tu opozicija ima komotnu vecinu od oko 7hiljda glasova vise.Ako DPSu dodamo sve Albance,koji se ponovo imati dupli glas,ponovo su u minusu najmanje 3 hiljade. Sustina cijele price je da poslije neminovnog odlaska DPSa sa vlasti ne dodje DF!

  15. #13090
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...to je ono cega se svi plasimo...a sto je najvjerovatnije jer kod nas nema zlatne sredine i istinske gradjanske opcije koja moze parirati Df-u i njihovim finansijerima.

  16. #13091
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Izmedju članstva u NATO savez ( koji je izmedju ostaloga bombardovao i nas bez ikakvog odobravanja UN ) i lokalnih izbora zna se dje je prioritet i dje stranke treba da ulože energiju kako bi zaštitili državu !!! Što je to smetnja organizovat referendum i pitat narod o tome da damo dio suvereniteta ( a što je obaveza po ustavu ) nekom vojnom savezu pa sve da je to najbolje rješenje ??? Ovako to djeluje kao okupacija ...
    deuscroix

  17. #13092
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,626
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    da damo dio suvereniteta
    Ko te slagao ovako?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #13093
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ko te slagao ovako?
    Ako bivši premijer kaže da nije CG napadala Hrvatsku nego da se zna kako je komanda bila u Beograd onda po toj logici mi predajemo dio suvereniteta glavom štabu NATO pakta koji se nalazi u Brisel ... jel to logika stvari ovako laički gledano ...
    deuscroix

  19. #13094
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel crnja NATO intervencija na SRJ od Njemackog bombardovanja '41?

    '41 se zaboravi....a ovo nece nikad ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #13095
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,380
    Thanks Thanks Given 
    748
    Thanks Thanks Received 
    2,208
    Thanked in
    1,671 Posts

    Default

    Jes'... i ne treba odit u Njemačku i treba ih napadat sad zbog '41...mislim, kad ćemo ako nećemo sad?
    I sa Italijanima isto.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #13096
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    2,999
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ako bivši premijer kaže da nije CG napadala Hrvatsku nego da se zna kako je komanda bila u Beograd onda po toj logici mi predajemo dio suvereniteta glavom štabu NATO pakta koji se nalazi u Brisel ... jel to logika stvari ovako laički gledano ...
    У војној команди НАТО пакта ће се налазити наши официри, а војна команда пакта одговара директно цивилним органима НАТО-а, гдје Црна Гора има право вета.

    На дубровачком ратишту, гдје су гро војника сачињавали Црногорци, командни кадар из Црне Горе изнад команданта батаљона закључно са Благојем Аџићем и Вељком Кадијевићем, се могао набројати на прсте једне руке.

    Што се тиче цивилне власти надређене тој војној команди, чинило је крње предсједиштво односно представник Србије, Косова, Војводине и Црне Горе, чији је представник био Слобова подгузна мува, несрећни Бранко Костић, који је иначе служио и као средство којим је Слобо дисциплиновао Мила и Момира.
    Last edited by BAR; 21-04-17 at 21:53.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #13097
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    У војној команди НАТО пакта ће се налазити наши официри, а војна команда пакта одговара директно цивилним органима НАТО-а, гдје Црна Гора има право вета.
    Rusija i Kina čine teritorijalno i u ljudstvu skoro pola planete pa im veto u savjetu bezbijednosti nije nikakva garancija ( makar se tako pokazalo ) da ostatak podrži agresiju nad nekom državom u svijetu a mi ima da dirigujemo kakve će odluke NATO donosit ... ako je Kostić bio poguzna muva onda će naš predstavnik u NATO da ima status mrava i to je svakome jasno ... pa mi nismo ni bili u NATO kad je vlada donijela odluku da se teroristi u Siriji proglase validnim predstavnicima vlasti a tek što očekivat kad budemo dio tog sistema ... da pomognem to će bit c/p politika i to je svakome jasno ...
    Last edited by night_silence; 21-04-17 at 22:16.
    deuscroix

  23. #13098
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    2,999
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Rusija i Kina čine terorijalno i u ljudstvu skoro pola planete pa im veto u savjetu bezbijednosti nije nikakva garancija ( makar se tako pokazalo ) da ostatak podrži agresiju nad nekom državom u svijetu a mi ima da dirigujemo kakve će odluke NATO donosit ... ako je Kostić bio poguzna muva onda će naš predstavnik u NATO da ima status mrava i to je svakome jasno ... pa mi nismo ni bili u NATO kad je vlada donijela odluku da se teroristi u Siriji proglase validnim predstavnicima vlasti a tek što očekivat kad budemo dio tog sistema ... pa pomognem to će bit c/p politika i to je svakome jasno ...
    Оног тренутка када се неко покуша прегласати то је крај НАТО пакта.Ми сигурно не можемо утицати на то какву ће политику најзначајније земље НАТО-а водити, али оно на шта можемо утицати је да се та политика не нађе у колизији са интересима Црне Горе.И да користимо заштиту тих земаља за остваривање сопствених интереса.

    Данас Дачић вели како је Запад релативно благо реаговао на изјаве о уједињењу Косова и Албаније и сезању до Ниша, а како би исти тај запад оштро реаговао да је неко поменуо Улцињ или Епир.Сам закључи.

    Наши представници у НАТО институцијама које све одлуке доносе консензусом, су премијер, министар спољних послова и министар одбране, односно легално изабрани представник, а не тамо неки делегат изнуђен од власти НР Црне Горе, која ионако тада пучистичка и послушничка није била довољно послушничка, да јој се дозволи да постави својег човјека у Предсједништво СФРЈ.

    А што се тиче признавања власти у Сирији ту сам лаж више пута пласирану преко медија успјешно разоткрио.Влада ЦГ пратећи одлуке земаља ЕУ и НАТО-а, је признала политичко крило дијела побуњеничких фракција у Сирији, а под тим политичким крилом никад нису били ал Нусра или Исис.
    Last edited by BAR; 21-04-17 at 22:35.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #13099
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ako bivši premijer kaže da nije CG napadala Hrvatsku nego da se zna kako je komanda bila u Beograd onda po toj logici mi predajemo dio suvereniteta glavom štabu NATO pakta koji se nalazi u Brisel ... jel to logika stvari ovako laički gledano ...
    Al' ti je logika.
    Kao članica NATO saveza nisi u obavezi da ni metka ispališ ako to nećeš dok god nije napadnuta članica. Tako da NE, Crna Gora svojim članstvom u NATO ne predaje ni mrvu suvereniteta
    Last edited by Rakun; 21-04-17 at 22:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #13100
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Jel crnja NATO intervencija na SRJ od Njemackog bombardovanja '41?

    '41 se zaboravi....a ovo nece nikad ?
    '41 se zaboravi zato šo poslije nje nije bilo dovoljno živih koji bi je se sjećali
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 524 of 1402 FirstFirst ... 244244745145205215225235245255265275285345746241024 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •