Page 365 of 1402 FirstFirst ... 2653153553613623633643653663673683693754154658651365 ... LastLast
Results 9,101 to 9,125 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9101
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Lepa i pametna.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  2. #9102
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    boli uvo popa on ponese kandilo i taj dan uzme 50 eura a ova lijepa i pametna što se neće kakvome šefu nabacit jedino na trafiku da radi za 150e mjesečno
    She is only here to annoy herself!

  3. #9103
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ako dobije i toliko...

  4. #9104
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    boli uvo popa on ponese kandilo i taj dan uzme 50 eura
    I najede se njemackih kajzerica

  5. #9105
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    izmedju ostalog hahaha.

  6. #9106
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  7. #9107
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  8. #9108
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

  9. #9109
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Granica od hiljadu koraka

    Granice Crne Gore, u dijelu razgraničenja sa Albanijom, nijesu određene koordinatama i onako kako je to zamislila evropska komisija sprovodeći odluke mirovnih konferencija s kraja 19. i početkom 20. vijeka. Ta granična linija, na istorijskoj mapi Evrope 1913. godine, na terenu je povučena onako kako su to od evropskih predstavnika tražili ovdašnji starosjedeoci, Nika i Sokol Ujkić, jedan barjaktar a drugi kapetan prve klase, oficiri u vojsci kralja Nikole. I to, prema starom crnogorskom naredbenom običaju – „samo bez mnogo priče“.

    Ima jedna stvar sa tom Cijevnom. Njeno pravo ime uopšte nije tako, uopšte se ne zove Cijevna. Nego, to smo mi nešto pogrešno čuli, poslije ostalo u izgovoru, onda i zapisano i – bila je rabota. A u stvari, pravo ime rijeke je Ćem. I u prevodu sa albanskog bi bila nešto kao Studenica. Znate već, planinska rijeka, led ledeni. Samo što je sa ove strane zvana Ćemna. A tek onda, nekako, postala Cijevna. I proticala je kroz kanjon izrezan kroz ravnicu koju smo kasnije, baš zbog pravog imena rijeke, nazvali Ćemovsko polje.
    Ali, rijeka protiče kanjonom, a iz pravca granice sa Albanijom, potiče ova priča.
    Obilića medalja, dva krsta za hrabrost: Selo Cijevna Zatrijebačka je naseljeno u 19. vijeku. Tamošnje kuće su nešto udaljenije jedna od druge, ali pripadaju ovom dijelu riječnog priobalja. Na ovoj teritoriji, posljednja kuća koja se računa crnogorskom, pripada porodici Ujkić, naseljenoj iz oblasti Zatrijebač, sela Benkaj.
    Njeni prvi domaćini, braća Nika i Sokol, bili su oficiri u vojsci kralja Nikole I Petrovića. Prvi je nosio zvanje barjaktara, dok je drugi bio u prvoj generaciji oficira cetinjske Vojne akademije i, kasnije, imao čin kapetana I klase.
    U ratovima sa početka 20. vijeka, za svoju službu i vojevanje, zaslužili su ordenje i medalje. Na imanju pored Cijevne, zasnovali su porodice i proživjeli svoj vijek kao ugledni ljudi. O njima, i danas se priča uvijek zapodjene nakon samo jednog pogleda na dva reda znamenja, među kojima i Obilića medalja, dva krsta za hrabrost, ima toga.... sa jedne uokvirene slike na zidu, u kući Nike Ujkića.

    „Tri metka“: No, kako je vrijeme svačiji sudija, stiže i priča, jedna iz nasljeđa, baš onako kako se prenosilo, prepričavalo, a onda i tako ostalo, da se pamti. Za vazda.
    Slijede riječi Toma Ujkića, unuka Nika Ujkića, zapisane poodavno, da ne bude poslije da se nešto zaboravilo ili da neko u eventualnom afektu pomisli kako on to bolje zna.
    ''Ovo ti govorim onako kako sam ja čuo i kako su, kasnije, ljudi pričali. Dakle, bilo je to 1913. godine, u vrijeme razgraničenja između Crne Gore i Albanije. Moj đed Nika i njegov brat Sokol su, ka' što znaš, bili crnogorski oficiri. Ovdje je stigla evropska komisija, sastavljena od predstavnika tadašnjih sila, da određuju granice. Nadgledali su ovaj teren i, prema zacrtanim tačkama sa mapa, riješili da odrede graničnu liniju. Stali su tamo dolje, nekih 600 metara od naše kuće, tačno na mjesto gdje se uspinje jedan usjek i ide od obale Cijevne prema vrhu brdu, skroz na drugu stranu. Tamo su i postavili jedan graničnik. E, onda su došli Nika i Sokol. Prema priči, komisiji se obratio moj đed Nika. Pitao je prvo, ko je ovdje glavni. Pokazali su mu na jednog Francuza. On mu je prišao i pitao ga, jesu li odlučili, đe će da prođe granica. Francuz mu je, otprilike, nonšalantno odgovorio da će granica biti ucrtana linijom onog usjeka, što je značilo da će naša kuća, prema takvoj podjeli, biti na albanskoj teritoriji.''
    I, tada se dogodilo. Zapravo, sve to što će odluku jednog francuskog predstavnika o krojidbi crnogorsko - albanske granice ostaviti u domenu puste maštarije.
    ''Tada je Nika, koji za pas nosio kolt, izvadio tri metka i držeći ih u ruci pokazao onom Francuzu. Rekao mu je – ako naša kuća, kao kuća crnogorskih oficira, bude u Albaniji, ja ću potrošiti ova tri metka. Dva na tebe i jedan na sebe.''
    O tome, kako je izgledao taj Francuz poslije tih Nikinih riječi, a i cijelo to evropsko društvo sa obezbjeđenjem, drugim predstavnicima i pratiocima, ostaće zauvijek tajna koju su u grob odnijeli iNika i Sokol.
    Prepirka sa oficirima: Pretpostavlja se samo da svaka prepirka sa crnogorskim oficirima koji su raspolagali argumentima poput onih koje je ponudio Nika, nije dolazila u obzir. No, malo nadmudrivanja, baš kako se to nije promjenilo ni do dana današnjeg, nije nedostajalo. Očigledno, Francuz je, poslije onakvog ''obećanja'', tražio kakvo takvo poravnanje.
    Ono je bilo sačinjeno u odobrenju da će granica biti pomjerena, ali samo koliko onaj drugi, pokazujući na Sokola koji je bio nižeg rasta i, naravno, sitnijeg hoda, napravi hiljadu koraka. Nikaje, kao čovjek visok skoro dva metra i neko ko je mogao imati prilično dug korak, ignorisao tu prizemnu mješavinu francuske lukavosti i oholosti, svjestan da pogodbe mora biti.
    I Sokol je napravio tih hiljadu koraka. Ali, tako što je razvlačio svaki korak kao da je posljednji, samo što nije „špage“ pravio, doskočivši tako toj francuskoj smicalici.
    U svakom slučaju, nakon izmjerenih hiljadu koraka, kuća Ujkića i još stotinjak metara zemlje poslije nje, ostalo je na crnogorskoj teritoriji. Granica je ucrtana, priča završena.
    Prema tome, danas linija razgraničenja između Crne Gore i Albanije, sa lijeve obale Cijevne ide uzvodno sredinom rijeke sve dok ne mimoiđe kuću Ujkića pa, tek onda prelazi na desnu stranu i produžava uz planinu.
    Evropska komisija je pošla svojim putem, a Ujkići su ostali na svojoj zemlji, u Crnoj Gori. Uz dodatno objašnjenje Tome Ujkića.
    ''Moj đed je imao više razloga da tako nešto učini. Da su kuća i zemlja, tom podjelom pripale Albaniji, mi bi u vremenu koje je usljedilo bili razdvojeni i od bratstva i od plemena i od države. Tako nešto, vjeruj mi, vredjelo je onih riječi i onog 'obećanja'.''
    Zato, nedavna promotivna kampanja za jednu knjigu i autorova javno iskazivana uvjerenja o „istorijskim“ granicama između Albanije i Crne Gore, završavaju tamo odakle i potiču – na promociji i uvjerenjima. Tamo, njega.
    A onda, pak, o naknadnoj pojavi paranoja, strahova i teorija zavjera, posebno plasiranih od strane domaćih opozicionih političara, može se govoriti samo u sferi manipulacije i uobičajene potrošnje populističkih priča. Jer, priče niko ne brani. Tamo, njima.
    Kao ni slobodu kretanja. Zato je poruka za kraj, uobičajeno domaća i jasna.
    „Neka dođu.“
    Željko VUKMIROVIĆ


  10. #9110
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nikog od nas nema da prokomentariše novo ubistvo u nizu http://cdm.me/hronika/dvostruko-ubis...mile-napadace/


    lagano smo, uz pomoć sindroma kuvane žabe, stigli do toga da nam je postalo "normalno" da neko ispali 26 metaka iz automata u sred bijela dana, izrešeta metu i još ponekog nausput.

    Toliko o tome da u obračunima ginu samo kriminalci.

  11. #9111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nikog od nas nema da prokomentariše novo ubistvo u nizu http://cdm.me/hronika/dvostruko-ubis...mile-napadace/


    lagano smo, uz pomoć sindroma kuvane žabe, stigli do toga da nam je postalo "normalno" da neko ispali 26 metaka iz automata u sred bijela dana, izrešeta metu i još ponekog nausput.

    Toliko o tome da u obračunima ginu samo kriminalci.
    A sta reci moj remark... sa telefona sam pa ne mogu da provjerim kolik je ubistava i pokušaja ubistava bilo ove godine.

    Visoki funkcioner MuPa u Kotoru priznao da je pomagao kriminalne klanove... u normalnim zemljama direktor policije podnosi ostavku, kod nas će biti izabran po 10 put.

    Poznatom biznismenu nadju arsenal naoružanja u vikendicu i puste ga odma.
    Vozac gradonačelnika ide naoružan (alo naoružan) i dobija neku smiješnu kasnu.
    U sred bijela dana dižu u vazduh auta i ljude...
    Familija drugog čovjeka vladajuće partije osudjena i dobili po par mjeseci u tvorza za stotine miliona eura a tip koji opljačka trafiku leži 3 godine...


    Eeeee

    A mi ne pričamo sta je sa sinom Andrije Mandića koji bode a na topiku degenrici 2 mozga pljuju po muslimanima i albancima ...


    Dobro nam je kako treba da nam bude
    One Ring to Rule them all...

  12. #9112
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nikog od nas nema da prokomentariše novo ubistvo u nizu http://cdm.me/hronika/dvostruko-ubis...mile-napadace/


    lagano smo, uz pomoć sindroma kuvane žabe, stigli do toga da nam je postalo "normalno" da neko ispali 26 metaka iz automata u sred bijela dana, izrešeta metu i još ponekog nausput.

    Toliko o tome da u obračunima ginu samo kriminalci.
    Razmisljao sam da pokrenem temu ali razmislih 3 puta i rekoh sebi nema apsolutno vajde.

    Dje ga je Duka Markovic sad da kaze kako ne stradaju oni koji to nisu zasluzili.
    Da je srece narod bi danas bio na nogama ispred policije i vlade.

  13. #9113
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  14. #9114
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Eh moram...

    Nikako ali nikako ne mogu da prihvatim tezu da su stranci rasturili Jugoslaviju. Rasturila ju je naša nesloga i nacionalizam. To je glavni razlog... A ako je neko od stranih firmi zbog toga profitirao to je upravo izgrađeno na temelju tog nacionalizma i nesloge. A evo šta su nam stranci (EU) ponudili 1990. godine:



    To smo glatko odbili. Isto tako Rusi (koji su tada likovali) i Amerikanac su došli kod nekog srpskog zvaničnika i nudili mu rješenje za Srpsku Krajnu. To rješenje je bilo takvo da je krajna pripala Srbima kao federalna/kofederalna https://www.srbijadanas.com/clanak/d...nin-06-08-2015

    . Rus sav srećan dosao da ovo ponudi srpskim predstavnicima. I on i Amerikanac su tada odrzali bukvicu Tudjmanu koji se bunio protiv ovoga ali neee... Milosevic je ovo odbio. Ista ekipa je odbila ponudu EU i sada mi prosipaju pricu kako su nas rasturile strane sile a mi naivni ko francuske sobarice.

    CIA snajka CIA... Neko dobro rece, Balkanski spijun je zapravo dokumentarni film.
    Takođe mi smo majstori kada treba bježati od odovornosti. Tvrdim da smo u tome velemajstori. Samo tražimo izgovore da za čuda koja smo napravili mi nismo zapravo krivi nego nam je to već neko drugi nametnuo.

    Onda sam se od starijih generacija (sada ni ja više nisam mlad) naslušao svakvih priča. Stalno neko držanje lekcija kako su oni bolji od nas, uz ono čuveno "sve vi mlađi imate a ništa ne radite". Čuveno bježanje od odgovornosti. Jedan od rijetkih koji se drugačije ponaša je recimo profesor Dragan Hajduković koji je u jednom svom tekstu napisao da ga je stid da bilo koga iz mlađe generacije pogleda u oči jer je svjestan idiotluka napravljenih od stane svoje generacije. Jedan od rijetkih koji zna kako se prihvata odgovornost...
    Last edited by Kaz; 08-12-16 at 19:33.

  15. #9115
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Last edited by jokac; 10-12-16 at 18:43.

  16. #9116
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    http://www.kurir.rs/region/crna-gora...clanak-2580515 polako neka se motaju kablovi i da se gasi polako

  17. #9117
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ode čo'ek u Kinu da mu đeca uče kineski mandarinski....

    http://www.kurir.rs/region/crna-gora...clanak-2583077
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #9118
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Ovo je dno dna. DPS obrazovanje, djeca ispastaju sto su im roditelji maloumni.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  19. #9119
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ode čo'ek u Kinu da mu đeca uče kineski mandarinski....

    http://www.kurir.rs/region/crna-gora...clanak-2583077
    Evo ja naucih nesto Pojma nisam imao da se ovako pise sj, valjda je ś... Ni sam ne znam vise ali sam na tragu... valjda.

    Prosle godine me zvala koleginica da me pita znam li koju rijec na slovo zj, ź valjda. Elem, sin joj imao domaci da navede jednu rijec na ź a da nije navedena u bukvaru a oni u bukvaru naveli te dvije tri sto postoje

    Poslato sa moje cukalice

  20. #9120
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Не могу боље и више радити на овој спрдњи. Срећа да нема Срба у овом аветлуку, иначе би нешто нехотице урадио на популаризацији овога. Ово нњ знам како да назовем.
    П.С. У америчком сенату-статива.

  21. #9121
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  22. #9122
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    http://www.kurir.rs/region/crna-gora...clanak-2580515 polako neka se motaju kablovi i da se gasi polako
    Mislio sam da vlada neki prećutni sporazum da se ne postuju umotvorine iz Kurira, Informera i sl.

    PS.

    Ako smo krenuli tim putem imam i ja jedan članak
    http://treceoko.rs/?p=2181
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #9123
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mislio sam da vlada neki prećutni sporazum da se ne postuju umotvorine iz Kurira, Informera i sl.

    PS.

    Ako smo krenuli tim putem imam i ja jedan članak
    http://treceoko.rs/?p=2181
    oni su samo prenijeli sto je ovaj ruski list pisa isti onaj sto vam je valjda odgovara kad je pisa o drzavnom udaru

  24. #9124
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Prvi clanak je ruskog Komersanta, drugi je sa portala Volim Podgoricu a mogli su se linkovati od bilo gdje jer su ih prenijeli svi portali u regionu. U cemu je problem? Jel nesto u njima neistinito ili nesto sto vjerno ne oslikava nasu zbilju?

    Inace ja bi otvorio posebnu temu sa nazivom 'Minut, dva' kao formatu koji je prevazisao sve tabloidne i huskacke medije na Balkanu ikad ali znam da hipersenzibilno srce pojedinih patriJota na ovom forumu to ne bi izdrzalo pa da ne bi dzabe krecili.

    Poslato sa moje cukalice

  25. #9125
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    minut,dva je smece kao i sve emisije sa pinka.to ne smeta pojedinima koji su kao patriote iz njima znanih razloga.cijenim samo ljude bilo koje klase,rase i vjere koji samo istinu i realnost posjeduju.

Page 365 of 1402 FirstFirst ... 2653153553613623633643653663673683693754154658651365 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •