Page 532 of 1402 FirstFirst ... 324324825225285295305315325335345355365425826321032 ... LastLast
Results 13,276 to 13,300 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #13276
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Naravno da mora! U biznisu su stvari jednostavne: ko ne postuje ugovore i preuzete obaveze - raskid i odsteta; nesposobni menadzment - zamjena i dovodjenje profesionalnog menadzmenta bez partijskih pozadina. Ali, u nasoj drzavi biznis i ekonomija su neka asptraktna i neprimjenjiva nauka.
    ____
    A u medjuvremenu, napokon jedan realan komentar nakon donosenja odluke o ponistenju tendera za privatizaciju Luke Bar AD. I to sa adrese Pobjede, izneanadjujuce. Bravo!


    Nakon poništenja tendera za Luku Bar: Kolateralna korist

    Pobornici neprivatizovanja Luke Bar tvrde da je to fenomenalni resurs od kojeg država mora da ima korist. Ma, stvarno? Kakvo je do daljnjeg stanje stvari, najviše koristi od državne Luke Bar imaće - partijski menadžment i predsjednik sindikata

    Kad sam prvi put čula da je privatizacija Luke Bar odgođena, dok se ne sagradi auto-put i rekonstruiše pruga, mislila sam da je vic. Iz više razloga. Prvi je što izgrađeni auto-put od Bara do Boljara za Luku Bar ne znači ništa, ako su autori vica mislili na taj auto-put.
    Luka Bar je, zahvaljujući kapacitetu pretovara i dubini gaza od 14 metara, prevelika za Crnu Goru. Ona se, dakle, može valorizovati samo ako radi za zaleđe. A da bi radila za zaleđe (Srbija, Mađarska. Slovačka, Češka, Poljska, Bjelorusija, Austrija…) treba da bude saobraćajno povezana sa tim zaleđem.
    Kako sada stoje stvari, kad završimo prioritetnu dionicu autoputa od Smokovca do Mateševa, država treba da podigne rast ekonomije na 12 odsto BDP-a da bi mogla da vraća kredit i da pozajmi još para da završi cijeli auto-put. Ili da nađe privatnog partnera, kojem će prepustiti ubiranje putarine od tunela Sozina i prioritetne dionice.
    Kad i to oposli - nije uradila ništa. Ukoliko Srbija nije napravila auto-put preko Zlatibora, kojim bi spojila Boljare sa autocestom bratstva i jedinstva, koji bi naš auto-put spojio sa Evropskom unijom, to onda znači da smo sudbinu Luke Bar stavili u ruke Vlade Srbije. Ono, ima i mogućnost da se okrenemo izgradnji Jadranskojonske autoceste, ali onda smo sudbinu luke stavili u ruke vlade BiH, preko čije teritorije bi trebalo da spojimo Luku Bar sa EU, odnosno zaleđem.
    Ministar saobraćaja Osman Nurković je najavio da će brzih dana naći 50 miliona eura da osposobi prugu za potrebe Luke Bar. Kako je modernizacija nikšićke pruge koštala 72 miliona eura, tih 50 miliona nije mnogo od Bara do Vrbnice. Ali i da bude dovoljno, opet ništa nijesmo uradili ako Srbija ne modernizuje svoj dio pruge od Bara do Beograda. A tih 50 miliona nije dovoljno da napravimo ganc novu prugu prema Foči. Pa čak i kad bi bilo dovoljno, sudbina Luke Bar je ponovo u rukama jedne od vlada BiH.
    Pobornici neprivatizovanja Luke Bar tvrde da je to fenomenalni resurs od kojeg država mora da ima korist.
    Ma, stvarno? Od bilo kojeg preduzeća u većinskom državnom vlasništvu u kapitalizmu, kuda smo se zaputili, a posebno u tranziciji prema kapitalizmu u kojoj smo se zaglavili ravno 27 godina, država nema velike koristi. Osim ako je najprofitabilnija firma na svijetu, ako nema investicija i kredita, pa dio dividende isplati državi. Taj slučaj imamo sa EPCG, ali do sada ni centa dividende nijesu uzeli ni država ni italijanska firma A2A, jer se KHOV nije složila sa umanjenjem kapitala zbog nenaplativog duga.
    Da se, dakle, ne lažemo: najveću korist od firme u većinskom državnom vlasništvu, po nepisanom ali važećem crnogorskom pravilu, imaju menadžment i predsjendik sindikata. Da, i političke partije vladajuće koalicije, najčešće manje članice te koalicije, jer imaju gdje da uhljebe partijske kadrove. Kako je malo ljudi koji mogu da budu najbolji u svemu čega se poduhvate - a ovi koji su dobili sinekure su dobri samo u partijskom djelovanju i lobiranju - menadžment kompanija u većinskom državnom vlasništvu nije uvijek najbolji u upravljanju tom firmom. Zato od njihovog upravljanja zaposleni nemaju velike koristi, pod uslovom da nijesu i oni partijski kadrovi, članovi porodica partijskih kadrova… Kakvo je do daljnjeg stanje stvari, najviše koristi od Luke Bar imaće partijski menadžment i predsjednik sindikata. I Port od Adria, koji ne mora da plaća struju, jer ona nije razdvojena kad je iz Luke segmentiran KTGT koji su kupili. A i putnički terminal za kruzere koriste besplatno.

    http://portalanalitika.me/clanak/267...teralna-korist
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  2. #13277
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja tebe stvarno ne razumijem.
    Ali, u nasoj drzavi biznis i ekonomija su neka asptraktna i neprimjenjiva nauka.
    Pa koje je rješenje, da nastave da nas čerupaju redom?

    Što se tiče teksta Rabrenovićeve:
    Da se, dakle, ne lažemo: najveću korist od firme u većinskom državnom vlasništvu, po nepisanom ali važećem crnogorskom pravilu, imaju menadžment i predsjendik sindikata.
    Pa ovo i nije baš tačno ako se uzme u obzir prethodni tekst o presuđivanju na stranu privatnika a ne radnika gdje je ispalo da smo Turcima poklonili pola Luke.
    Nego meni se svidio tekst jer objašnjava insistiranje zašto da se Poljacima preda Luka Bar, a ne "nekome drugome" iako je sve to zaleđe.
    Inače Rabrenovićeva je bila i protiv izgradnje auto puta.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #13278
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    U pravu si sto se tice forme sistema za odlucivanje - Hrvati imaju upravni i nadzorni odbor.

    Moje pitanje - kako sa 20% akcija i jednim clanom u nadzornom bordu mozes da budes kljucan donosilac odluka u jednom akcionarskom drustvu? Nemas vecinu, ne upravljas, pasivan si akcionar. Obrni okreni, to vam je realno stanje. Zasto neko ulaze u 20% akcija? To je preuzimanje rizika, sa dvije moguce opcije:1) da dodju do vecinskog vlasnistva i preuzmu upravljanje i kontrolu nad operaterom Luke Rijeka - win win situacija, 2) da izgube novac koji su ulozili (nije to bas gubljenje novca,vec je vise u domenu neostvarenog cilja i "zarobljenog" kapitala), sto ocigledno ne bi ugrozilo solventnost na nivou grupe, cim su se "kockali" sa istim.
    Pa ne mozes s 20% biti kljucan donosilac odluka. Za to je potrebno imati veci procenat u vlasnistvu. U svakom slucaju, manjinski akcionari u svim "normalnim" sistemima imaju odredjenu zastitu. Pretpostavljam da su Poljaci nasli neki interes, jer inace ne bi ulazili tamo. E sad, koji je to interes, to se ne moze znati bez preciznijih informacija.

  4. #13279
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ja tebe stvarno ne razumijem.

    Pa koje je rješenje, da nastave da nas čerupaju redom?
    Moje misljenje, a ne radim u Vladi Crne Gore - ukoliko Global Ports ne postuje investicione i kolektivne ugovore, nema drugog rjesenja do raskida ugovora o upravljanju i oduzimanja koncesije, kao i prava eksluziviteta u kontejnerskom biznisu. Misljenja sam da imaju odlicnog iskustva iskljucivo u kruzingu i sa njima bi trebalo naci neko rjesenje koje se tice iskljucivo tog segmenta poslovanja, ali nikako im ne treba dozvoliti da parazitiraju u najboljem dijelu luke i to dijelom na racun AD Luke Bar (citam u novinama da oni njima placaju struju, i ne mogu vjerovati da to moze biti tacno!?). No, sve je moguce u Crnoj Gori....

    Sto se tice Luke Bar AD, kao sto sam vec pisala, misljenja sam da nije nikakav ekonomski gigant, o cemu svjedoce njeni finansijski rezultati (izmedju ostalog EBITDA oko 2mln - i to na osnovu finansijskih izvjestaja koji se ne rade na osnovu medjunarodnih racunovodstvenih standarda, sto znaci da u realnosti ostvaruju losije rezultate od onih koji su javno prikazani), da ne koristi ni polovinu svojih kapaciteta i da sa ostvarenim rezultatima ne moze da investira u svoj dalji razvoj, dok sa druge strane Kopar, Konstanca itd. u kontinuitetu ulazu u svoju modernizaciju. Mora se razumijeti da Luci Bar AD nije konkurent jedan "Voli" iz Bara, vec upravo luke iz regiona, ciji razvoj treba pratiti kako bi se odrzala ili unaprijedila konkurentnost.

    Mislim da nasa Vlada nema jasan plan sta da radi sa Lukom Bar AD i mislim da nisu imali sluha za jednog dobrog medjunarodnog investitora. Cinjenica je da lose pregovaraju kada su dozvolili da se spuste investicije na 14 miliona eura, dok za cijenu za 30 % Luke Bar smatram da su "izgurali" fer vrijednost, kao i solidan socijalni program.

    No Poljaci su proslost za nasu zemlju, nazalost. Nezavisno od njih, jedan hint za Vladu CG - ukoliko su zaista odustali od privatizacije, treba da daju Luku na upravljanje (dakle bez privatizacije i prodaje) operateru koji ima dugogodisnje iskustvo u istoj vrsti poslova kojojm se bavi AD Luka Bar (to je bio slucaj sa Poljacima, ali niko nije imao sluha da to prepozna). Naravno, niko nece da ulaze ukoliko imate samo pravo upravljanja, bez ulaska u vlasnicku strukturu, ali i tu postoje rjesenja, koja sigurno neko u Vladi CG zna, jer nisam ja izmislila toplu vodu.

    I da, smatram da ni radnici ni sindikati ne treba da se "slade" i ovo smatraju pobjedom, jer ko im garantuje da bez investicija ova luka moze da ih zaposljava npr. 2027. godine? Samo da ne dodjemo u situaciju da je toliko rascerupamo i obezvrijedimo i onda prodamo za 1 euro.

    Ulix, koji je tvoj predlog? Da li smatras da Luka Bar AD treba da ostane u drzavnom vlasnistvu i da ima dalju perspektivu sa sadasnjim upravljanjem i oslanjanjem na samo jednog velikog klijenta?
    Last edited by AltaMarea88; 29-04-17 at 11:52.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  5. #13280
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bih da me pogrešno shvatiš, ne smatram ja da je na tebi neka odgovornost, niti da radiš u Vladi već kada komentarišemo mislim da je uvijek bolje steći neki bolji uvid umjesto držanja strana kao što je recim slučaj sa ovim našim "biznismenima".
    Global Ports ne poštuje dogovoreno, ali kao što vidiš Vlada ih podržava. Zašto? Hajde da imenujem to nesposobnošću koja je u uskoj vezi sa interesima.
    Global ports em što radi sa kruzerima em što je razvio sistem za kontejnere, dok im je na korištenje izdat najveći i najbolji dio Luke za pretovar generalnih tereta koji oni niti koriste niti razvijaju. Dakle sva priča o razvoju i investiciji pada u vodu. Uzet je veliki kran za pretovar kontejnera doduše ali to je opet vezano za kontejnerski terminal za koji Bar apsolutno ne može da pretenduje da postane neki jači faktor u regionu. Nije u pitanju samo struja već i ugovor o gen teretima kao i o pretovaru kontejnera koji će sigurno biti predmet sporenja sa budućim vlasnikom Luke Bar.
    Ja nijesam tvrdio da je Luka Bar ekonomski gigant već samo da posluje pozitivno uprkos uslovima u kojim je. Treba znati da je Luka Bar oduvijek bila sponzor državnog aparata i da se iz nje izvukla sva moguća korist a sada je ostavljena da propada. Sadašnji status quo, tj odbijanje investitora odnosno kupca bez ulaganja u Luku Bar je samo prazan hod i dovešće do još višeg obezvrjeđivanja same Luke tako da će na kraju naš bivši PM opet biti u pravu. Ko odlučuje o ulaganjima u preduzeća? Tako da je sva priča izlišna. Ne mislim da je ijedna prodaja većinskog paketa infrastrukture i preduzeća od nacionalnog značaja dobra za bilo koju državu koja drži do sebe. Umjesto da se školuje i osposobljava kadar i da imamo gdje da radimo i doprinosimo CG mi dajemo sve drugome na upravljanje koji kao što vidiš sigurno o nama neće voditi računa. Dakle, Jugopetrol, Željeznica, Luka, Telekom, EPCG, i da ne nabrajam dalje su preduzeća koja donose samo korist.
    Luka Bar jeste projektovana na 5,5 mil tona i to jeste daleko od 22 mil Kopra ali ni mi nijesmoo SLovenci, dok da Luka BAr radi punim kapacitetom pola CG bi imalo korist. Malo li je? Ne treba mi da gledamo ni Kopar, ni Rijeku, evo Drač, napravili su Luku prije neku godinu i autoput. Imaju jedno skladište samo ali preuzimaju svu robu i teret koji je nekad Luka radila. Naravno nije do diplomskog nego do mentora a to je u slučaju ALbanije SAD. To je opet do nesposobnosti naše Vlade.
    Zašto se ex Premijer pita zašto Luka ne koristi 70% svojeg kapaciteta kada samo on neka kaže kolika su bila ulaganja u Luku zadnjih 27 godina njegove vladavine pa će nam biti jasno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #13281
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Super post Ulix! Vrijeme ce nam pokazati sta ce donijeti "time out dok se ne dogovore medju sobom sta ko treba da radi". Vidjecemo dalju strategiju Vlade po ovom pitanju, ali za sada, ne zvuci optimisticno.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  7. #13282
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    strategiju Vlade
    hahahahahah
    She is only here to annoy herself!

  8. #13283
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da, da dobar vic :victorious:
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  9. #13284
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prosto rečeno, našim ekonomskim stručnjacima, našem vladaru, neko mora da kaže da ne postoji slučaj u ekonomiji da se sa istog mjesta samo uzima a da se ne ulaže. Pa kada se ostane bez ičega proda se pošto zato da bi se skinula bijeda sa vrata. I to se nazove spasiteljskim činom.
    Fun fact: radnici Luke Bar su godinama se vodili kao ugovorci, premještani dokumentima na druga radna mjesta kako bi se dovijali zakonu i nijesu imali rješenje za stalni radni odnos sve do 16. oktobra(!). To su ovi isti radnici koji navodno treba da imaju najveću korist.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #13285
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Fun fact: radnici Luke Bar su godinama se vodili kao ugovorci, premještani dokumentima na druga radna mjesta kako bi se dovijali zakonu i nijesu imali rješenje za stalni radni odnos sve do 16. oktobra(!). To su ovi isti radnici koji navodno treba da imaju najveću korist.
    Auh...Pa gdje je bio i sta je radio njihov sindikat do ove "velike odbrane" Luke Bar? Do 16. oktobra nisu se bavili svojim poslom?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  11. #13286
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa nekako su se pojavile dvije struje sindikata.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #13287
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Citala sam da su krajem prosle godine formirali novi sindikat luckih radnika, koji koliko razumijem nije uz menadzment. Medjutim, intresantno je da su u ovoj privatizaciji ipak bili jedinstveni, al i dalje se pitam koliko je "konzerviranje" postojeceg stanja u interesu radnika. Suma sumarum, ispada da su pobjednici ovog tendera predsjednik sindikata, menadzment i politicke partije koje su pokupile politicke poene na lokalnom nivou, na osnovu "odbrane djedovine", naravno bez ponudjenih predloga za poboljsanje postojeceg stanja. Gubitnici su definitivno Vlada, OTL, a nadam se da nisam u pravu, i radnici u duzem vremenskom periodu, jer slazemo se, bez investicija nema napretka.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #13288
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mi smo dobili nacrt da damo svoj komentar, i sa te strane je bilo reagovanja i to je na kraju krajeva moglo da se prepravi. Što se mene lično tiče to je borba sa vjetrenjačama, tj već je završena rabota. Ne znam kako je došlo do odbijanja ali stav ex Premijera je pokrenuo ove komentare kako od toga profitiraju sindikat i lokalne stranke, jer kako već rekoh prvi je on imao koristi na izborima od postojećeg stanja. To neka se vide stručnjaci iz DPSa kako su sastavili ugovor i zašto nijesu bolje.
    Mislim da je u redu makar reći svoje mišljenje i usprotiviti se ako nije nešto u redu i valjda na osnovu toga treba i reagovati i popraviti ali evo kako ispada.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #13289
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Gledam sada akcije LUBA. Pad sa 0.400 na 0.26 centi po akciji. Ocekivano...

    http://mnse.me/code/navigate.asp?Id=23&stockId=85
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  15. #13290
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Gledam sada akcije LUBA. Pad sa 0.400 na 0.26 centi po akciji. Ocekivano...

    http://mnse.me/code/navigate.asp?Id=23&stockId=85
    Što znači da je opala potražnja za akcijama na berzi a ne da je firma odjednom postala neprofitabilna ...
    deuscroix

  16. #13291
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovakav govornik da ne odrzi govor...stvarno steta


    http://antenam.net/politika/35295-politika
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  17. #13292
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/forum/svi-su-oni-marina-935809

    Stvari treba nazivati pravim imenom. Ovo sto je izjavila MJ jeste vrsta fasizma. Komentatori na Vijstima tipicno pokusavaju da relativizuju ocjene koje im nijesu po volji. Recimo, prozivanjem Ceda Radicevica koji je napravio glupost. Ipak, postoji velika razlika. Cedo je, kad je shvatio sto je napisao, pokusao da se izvadi iz onog sto je svojom nepromisljenoscu uradio. Jasno stavljajuci do znanja da nije mislio to sto je napisao, te da je bio isprovociran. S druge strane, MJ ni ne pada napamet dase povuce i izvini zbog, najblaze receno, sovinisticke izjave. Da stvar bude gora, njene kolege iz DF/FF su je jasno podrzale. Medo, opet, izmisja "Srbe na vrbe", a ne pada mu napamet da se ogradi od onog sto je njegova partijska koleginica izjavila. Nekad, kad je bio mlad i poletan, cinilo mi se da on moze biti politicar kojem se moze vjerovati i koji iskreno zeli dobro Crnoj Gori. A on sada bezocno izmislja da se nesto desilo na Cetinju, a cutanjem odobrava nesto sto opasno lici na ono sto je izmislio da se desilo. Naravno, nije isto, ali ovo je nesto se zaista desilo i iza cega je stala politicka grupacija kojoj pripada. Mogao je barem da kaze da se ogradjuje od takvih sovinistickih stavova, jer PZp se predstavlja kao gradjanska stranka. Medo je jos jedna potvrda da se politicari mijenjaju. Neki na bolje, neki na gore. On tesko da je mogao da se promijeni gore od ovog. Ne znam da li da kazem da mi je zao zbog toga, ili da mi se zgadio. Vjerovatno oboje.



    Nego, vidim na drugoj temi da koska "cetnici v. partizani" ne gubi na slasti. Ni vise od 75 godina nakon sto je rat zavrsen. To je balkansko prokletstvo - gleda se u proslost, umjesto u buducnost.

  18. #13293
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #13294
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Uhhhhhh.....


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  20. #13295
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Što znači da je opala potražnja za akcijama na berzi a ne da je firma odjednom postala neprofitabilna ...
    Prije će biti da je pala procjena budućih koristi tj dobiti po akciji.

  21. #13296
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,875
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,408
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ovakav govornik da ne odrzi govor...stvarno steta


    http://antenam.net/politika/35295-politika
    Kakve su ovo budalaštine? Veli da znaju da je kupio kartu za 2. maj. Prvo, niko nije obavezan da mu da vizu, sve i da nije ulijetao kolima u ljude. Drugo, koga briga što je on kupio kartu. Mogu ja rezervisat hotelsku sobu za Charlize Theron i sebe, ali ne mislim da to znači da ona ima obavezu da se pojavi.

    Svakakvih budaletina, svačiji se glas čuje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #13297
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo pa ti vidji
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #13298
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kakve su ovo budalaštine? Veli da znaju da je kupio kartu za 2. maj. Prvo, niko nije obavezan da mu da vizu, sve i da nije ulijetao kolima u ljude. Drugo, koga briga što je on kupio kartu. Mogu ja rezervisat hotelsku sobu za Charlize Theron i sebe, ali ne mislim da to znači da ona ima obavezu da se pojavi.

    Svakakvih budaletina, svačiji se glas čuje.
    Meni je gore to da ljudi pričaju kako ta država pokušava da okupira CG preko NATO protiv volje naroda a onda oće da idu tamo i žale se kako im ambasada nije dala vizu !!! Čisto sumnjam da je Hitler i njegova administracija imala sluha za Jevreje koji su mislili da idu u Berlin i žale se na svoj položaj pa mi je sami pokušaj traženja vize glupiranje podnosioca zahtjeva a nikako propust ambasade ...
    deuscroix

  24. #13299
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,875
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,408
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Jes, i ja sam povukao paralelu između Hitlera i Amerike, kao i između Jevreja i jednog Bajčetića. To su iste stvari.

    Ja pričam o idiotskom rezonu da neko treba da mu da vizu samo zbog toga što ima poziv od tamo nekog organizatora i zbog toga što je kupio kartu. Isto bih mislio i da je htio da ide u Rusiju pa mu ne odobrili, a on navodio iste razloge.

    Nisam čak ni pomenuo ovo njegovo "politički zatvorenik". Ideš kolima u ljude i onda si politički zatvorenik. Kako? Samo zato što se baviš politikom? To je isto kao kad neki pripadnik manjine vrišti kako ga diskriminišu zbog toga što je pripadnik manjine, a ovamo lik obični lopov, smrad, bitanga ili nešto sasvim uobičajeno ljudsko.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #13300
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

Page 532 of 1402 FirstFirst ... 324324825225285295305315325335345355365425826321032 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •