Page 531 of 1402 FirstFirst ... 314314815215275285295305315325335345355415816311031 ... LastLast
Results 13,251 to 13,275 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #13251
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Bolje biti za stolom nego na meniju

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  2. #13252
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Bolje biti za stolom nego na meniju

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Prije bi se reklo da je bolje prihvatiti zahtjeve Albanije za stolom nego ulaziti u sukob kao Makedonija čiji predsjednik odbija da potpiše kapitulaciju ... nije uvijek poželjno reći kako stoje stvari ali što se tiče konkretno ove stvari ne postoji razlog da se krije od naroda ( mada je to uradjeno na način što je predsjednik priznao kako nema demokratskog kapaciteta da većina prihvati inferiorni položaj u državi pa stoga nema uslova za referendum ) ...
    deuscroix

  3. #13253
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Hoces da kazes da mi ulazimo u Nato da bi se dobrovoljno odrekli dijela teritorije u korist Albanije, umjesto da se borimo kao predsjednik MKD koji odbija da preda mandat za formiranje vlade vecini u parlamentu??

    Ne znam ni sta da odgovorim na konstrukcije koje su neozbiljne I za casopise tipa Trece oko

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #13254
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hoces da kazes da mi ulazimo u Nato da bi se dobrovoljno odrekli dijela teritorije u korist Albanije, umjesto da se borimo kao predsjednik MKD koji odbija da preda mandat za formiranje vlade vecini u parlamentu??

    Ne znam ni sta da odgovorim na konstrukcije koje su neozbiljne I za casopise tipa Trece oko

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ja nisam pominjao Albaniju nego je to priča ljudi na koju sam se nadovezao a vezano za Makedoniju i Kosovo je ista stvar kao sa Ukrajinom,Gruzijom,Moldavijom a intresantno da isti NATO u tim slučajevima autonomije se zalaže za vojno rješenje jer ne bi gomilao vojsku !!! Dupli standardi da se na Balkanu kapitulacije potpisuju za stolom a tamo da se vojno rješavaju problemi
    deuscroix

  5. #13255
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    A znaci mi kad udjemo u nato nama ce albanija da uzme terotorije ahhahahahhah sto rade traume srba iz cg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  6. #13256
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakvi ste vrani bi meso očoplili.
    Htio je čovjek da kaže da smo morali u NATO, isto kao onda što se uteklo pod skute Olbrajtove i to sve nekdašnji velikosrbi, i pored toga što se dešava u našem komšiluku pod pokroviteljstvom istog tog NATOa.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #13257
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A znaci mi kad udjemo u nato nama ce albanija da uzme terotorije ahhahahahhah sto rade traume srba iz cg.
    To je ista priča kao što ljudi pričaju da bi ne ulaskom u NATO mi bili napadnuti ... pa povezuju table Kosovo na sjeveru sa time da se vrši pritisak ... pa sad kao demarkacija u parlamentu Kosova dan pred sjednicu dje se ratifikuje članstvo ... nekako su previše zaintresovani obzirom da nemaju nikakvu korist iz cijele priče moraš priznat ...
    deuscroix

  8. #13258
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ja nisam pominjao Albaniju nego je to priča ljudi na koju sam se nadovezao ...................
    Ovo gore si napisao malo nakon ovog nize posta.
    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Prije bi se reklo da je bolje prihvatiti zahtjeve Albanije za stolom nego ulaziti u sukob kao Makedonija čiji predsjednik odbija da potpiše kapitulaciju ... nije uvijek poželjno reći kako stoje stvari ali što se tiče konkretno ove stvari ne postoji razlog da se krije od naroda ( mada je to uradjeno na način što je predsjednik priznao kako nema demokratskog kapaciteta da većina prihvati inferiorni položaj u državi pa stoga nema uslova za referendum ) ...

  9. #13259
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    To je ista priča kao što ljudi pričaju da bi ne ulaskom u NATO mi bili napadnuti ... pa povezuju table Kosovo na sjeveru sa time da se vrši pritisak ... pa sad kao demarkacija u parlamentu Kosova dan pred sjednicu dje se ratifikuje članstvo ... nekako su previše zaintresovani obzirom da nemaju nikakvu korist iz cijele priče moraš priznat ...
    Znaci zakljucak je da ce oni da usvoje u parlamentu demarkaciju sa CG da bi posle nam uzeli tu istu teritoriju koju sad priznaju kao crnogorsku??

    Nekako nelogicno moras priznati

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  10. #13260
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaci zakljucak je da ce oni da usvoje u parlamentu demarkaciju sa CG da bi posle nam uzeli tu istu teritoriju koju sad priznaju kao crnogorsku??

    Nekako nelogicno moras priznati

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Zbog čega bi oni uzimali dio teritorije i pripajali to Albaniji kad je njima dovoljno da imaju kontrolu nad nekim dijelom CG a članstvo u NATO će im garantovat decentralizaciju vlasti i veću autonomnost opština ... ni u drugim slučajevima širom svijeta nije drugačija situacija samo što svaka država pokušava da održi pravo intervencije na svakom pedlju teritorije ( čak članice NATO rade to i izvan svojih granica ) pa se zbog toga i dogadjaju sukobi ...
    deuscroix

  11. #13261
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Slično kao Srbija, samo što se Kosovo nije stvaralo na genocidu kao Šumska. S tim što 95% Albanaca iz CG prihvata Crnu Goru (empirijski provjereno) u ovim granicama, dok se to ne bi moglo reći za njihovu braću Srbe koji na sve načine pokušavaju da blokiraju ulazak cg u nato, da bi u budućnosti njihova matica mogla da ima izlaz na more.
    U prošlosti CG nije pripojena Albaniji nego Srbiji, tako da bez potrebe se sjekiraš. Uglavnom, želja će biti bilo koga za ovo parče zemlje kad Amerikanci izvade svoje faluse po Crnoj Gori.
    Empirijski provjereno aj da pitam..jel ikome ovaj tripletin post djelovao OZBILJNIJE (posto je to bio cilj njegove zagrade) zbog ovoga ? Ljudi,budite blagi :lolblue:

    Necemo se doticat ostalih umotvorina poput nije pripojena albaniji , potpuno smetajuci s uma osnivanje ,borbe osvajanje predaje grada Skadra NOVONASTALOJ albanskoj drzavi , kao i daljoj proslosti djelova metohije itd . Al to bi zahtijevalo ozbiljno ukljucivanje mozga ,al je uvjek lako lupit..i posle se naravno vadit na nonsense poput ' mislio sam na kompletno pripajanje cg,a ne njenih djelova' ...za sta je opet potreban turn on mozga ....mada bice sigurno da su kao i u slucaju dubrovnika, srpski elementi odlucivali i vodili ...crnogorci nisu htjeli :lolblue:
    Last edited by antigona; 27-04-17 at 15:53.

  12. #13262
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,878
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,411
    Thanked in
    2,220 Posts

    Default

    Jes, što biste učili istoriju kad imate svoju... I Turci pričaju o otomanskom carstvu, Bugarima je Samuil u glavi, Srbima Dušan i tako dalje. Svi bi da se pozivaju na period istorije kad su bili najmoćniji. Nema toliko površine na zemaljskoj kugli da pokrije one granice koje su u glavama fanatika koji svoje uporište nalaze u jednom izrezanom dijelu istorije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13263
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    cek jesam dobro ukapirao, kad udjemo u NATO Albaniji cemo predat dio teritorije.
    A Kosovo ce da zavrsi u skupstinu oko demarkacije da bi lakse poslije to dobili nazad.
    A ja mislio da to rade zbog liberalizacije viza, a nezbig nas.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #13264
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko ne pominje veliku Albaniju,to je laz...samo se ukazuje da ako EU ne ponudi jasnu evropsku agendu,albanci ce traziti ujedinjenje Kosova i Albanije,niko ozbiljan ne govori o prirodnoj Albaniji sa djelovima CG.Cak ni to nije tako strasno ako bi u toj novoj drzavi imali pravo na crnogorski jezik i ako bi PG bila centar regiona kao npr Skadar.

  15. #13265
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos malo pa kad Marin Lepen ugasi Fr tj EU, tek slijedi zurka kod nas. Do tad uzivajte...

  16. #13266
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Aaa sad se francuzi pitaju. Bijase prije tramp blokira ratifikaciju e nista od toga sad franucuski novi predsjednik blokira pristup crne gore...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #13267
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stanje je dramaticno, razvoj situacije se mjenja iz casa u cas...

    antigona potvrdi

  18. #13268
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekomoracanin1 View Post
    Niko ne pominje veliku Albaniju,to je laz...samo se ukazuje da ako EU ne ponudi jasnu evropsku agendu,albanci ce traziti ujedinjenje Kosova i Albanije,niko ozbiljan ne govori o prirodnoj Albaniji sa djelovima CG.Cak ni to nije tako strasno ako bi u toj novoj drzavi imali pravo na crnogorski jezik i ako bi PG bila centar regiona kao npr Skadar.
    Lik koji je za članstvo u NATO, brani DF i ne vidi problem u Velikoj Albaniji sa teritorijom Crne Gore !


    Mora da dobijaš dva sendviča
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #13269
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackbeard View Post
    Stanje je dramaticno, razvoj situacije se mjenja iz casa u cas...

    antigona potvrdi
    Sad ce to Trump, samo sto nije

  20. #13270
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    B92: Haos u MKD: Pucnji, krvave glave Zaeva i Mančevskog VIDEO http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1254821

    A u Deltu opet...valjda lažna dojava
    Last edited by Xtraktor; 27-04-17 at 19:27.

  21. #13271
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Lik koji je za članstvo u NATO, brani DF i ne vidi problem u Velikoj Albaniji sa teritorijom Crne Gore !


    Mora da dobijaš dva sendviča
    Zašto je toliko teško pročitati do kraja tekst nekoga koga želiš da diskredituješ?! Prvo, rekao sam da sam za NATO JER BOLJE BITI SA DŽELATOM NEGO PROTIV NJEGA.
    Drugo, navedi mi gdje sam branio DF...
    Treće, moj stav je da je naša politika i mačin ponašanja bazirani na albanskim mocnim lobijem, i ubjeđen sam da ćemo vremenom postati dvije države sa identičnim politikama u svakom smislu.Na kraju će prirodni slijed biti povezivanje, jer ako smo slični, isti logički je da budemo zajedno u istoj državi.Albanija je zemlja sa kojom CG ima najbolje odnose...uostalom vidječete...poslije treće albanske države koje je u formiranju u Makedoniji( to je valjda sada svima jasno kao dan), stvoriće se i 4-ta , proširena Albanija, i to za razliku od Makedonije uz potpuno saglasje Crne Gore i Albanije. Naravno da će se to formalno zvati neka interesna ekonomska zona, Skadar i Podgorica će biti NIKADA BLIŽE ALI NE U kilometrima...uostalom vidjećes koje u pravu...sačekaj koju godinu.Albansko pitanje je počelo da se ,,riješava" a mi smo samo mali kamenčić u cijeloj priči.

  22. #13272
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Tuzi cekaju titulu opstine ja msm jedno 10god. Eo jos ta godina...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #13273
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekomoracanin1 View Post
    Zašto je toliko teško pročitati do kraja tekst nekoga koga želiš da diskredituješ?! Prvo, rekao sam da sam za NATO JER BOLJE BITI SA DŽELATOM NEGO PROTIV NJEGA.
    Drugo, navedi mi gdje sam branio DF...
    Treće, moj stav je da je naša politika i mačin ponašanja bazirani na albanskim mocnim lobijem, i ubjeđen sam da ćemo vremenom postati dvije države sa identičnim politikama u svakom smislu.Na kraju će prirodni slijed biti povezivanje, jer ako smo slični, isti logički je da budemo zajedno u istoj državi.Albanija je zemlja sa kojom CG ima najbolje odnose...uostalom vidječete...poslije treće albanske države koje je u formiranju u Makedoniji( to je valjda sada svima jasno kao dan), stvoriće se i 4-ta , proširena Albanija, i to za razliku od Makedonije uz potpuno saglasje Crne Gore i Albanije. Naravno da će se to formalno zvati neka interesna ekonomska zona, Skadar i Podgorica će biti NIKADA BLIŽE ALI NE U kilometrima...uostalom vidjećes koje u pravu...sačekaj koju godinu.Albansko pitanje je počelo da se ,,riješava" a mi smo samo mali kamenčić u cijeloj priči.
    Tebra,moras da ukapiras da ako ne ides uz dlaku IMPRESIVNOM analitickom kursu forumskih safri i rakuna , bivas proglasen za postovaoca df ,kao nesto najlosije sto mozes da budes ( cak losije i od njih samih,prikrivenih dps postovaoca, kao najgori oblik politicke prevrtljivosti)...ako ne to, vazda mozes ds budes DUPLI NALOG :lolblue: privikni se

  24. #13274
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Puj pike.

    Vrhovni sud presudio je u korist turske kompanije Global Ports da Kolektivni ugovor u Port of Adria iz Bara, naslijeđen iz nekad jedinstvene Luke Bar, ne važi, saznaju „Vijesti“.
    http://www.vijesti.me/vijesti/kolekt...milioni-935554

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Drzava mora da nadje mehanizme da hitlerovski kontrolise investitore, zastiti interese radnika, drzave i lokalne zajednice.
    Evo sad će.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #13275
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mislim da grijesis.Niko normalan ne bi ulozio 20% kapitala a da nema ucesce u upravljanju. Pomenuto je da je Poljak popredsjednik nadzornog odbora. To jasno govori da Poljaci imaju ucesce u upravljanju, ili preciznije pravo kontrole upravljanja. Pretpotstavljam da su Hrvati od Njemaca preuzeli sistem s dvostrukim odborima (upravni i nadzorni). Nadzorni odbor je formalno iznad upravnog odbora - mislim da ima ovlascenje i da razrijesi clanove upravnog odbora..
    U pravu si sto se tice forme sistema za odlucivanje - Hrvati imaju upravni i nadzorni odbor.

    Management Board


    VEDRAN DEVČIĆ

    PRESIDENT

    LINDA SCIUCCA

    MEMBER

    NENAD JANJIĆ

    MEMBER

    Supervisory Board



    ŠTEFICA SALAJ

    PRESIDENT

    PIOTR WOJCIECH AMBROZOWICZ

    DEPUTY PRESIDENT
    TONI ĐIKIĆ

    MEMBER

    DARKO PERIČIĆ

    MEMBER

    KREŠIMIR TRTANJ

    MEMBER

    Moje pitanje - kako sa 20% akcija i jednim clanom u nadzornom bordu mozes da budes kljucan donosilac odluka u jednom akcionarskom drustvu? Nemas vecinu, ne upravljas, pasivan si akcionar. Obrni okreni, to vam je realno stanje. Zasto neko ulaze u 20% akcija? To je preuzimanje rizika, sa dvije moguce opcije:1) da dodju do vecinskog vlasnistva i preuzmu upravljanje i kontrolu nad operaterom Luke Rijeka - win win situacija, 2) da izgube novac koji su ulozili (nije to bas gubljenje novca,vec je vise u domenu neostvarenog cilja i "zarobljenog" kapitala), sto ocigledno ne bi ugrozilo solventnost na nivou grupe, cim su se "kockali" sa istim.
    Last edited by AltaMarea88; 29-04-17 at 10:18.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

Page 531 of 1402 FirstFirst ... 314314815215275285295305315325335345355415816311031 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •