Page 61 of 1402 FirstFirst ... 1151575859606162636465711111615611061 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #1501
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,255
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Ja ne znam što ako već ne može da se uvede smrtna kazna ne predlože izmjene zakona kao u nekim državama đe sud ima mogućnost da te osudi na dvije,tri,pet maksimalnih doživotnih robija ili drugim riječima to bi kod nas bila najduža vremenska kazna pa fino ovakvima ne bi pomogle da izađu do kraja života iz zatvora ni tri amnestije ni ne znam koliko skraćenja kazne zbog dobrog vladanja.Takođe postoji valjda kod nas u mogućnost da se izrekne kazna u kojoj stoji inačica "bez mogućnosti pomilovanja!?
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  2. #1502
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ne vjerujem da sudije rade po nalogu partije,bar ne u slucajevima oslobadjanja nebitnih polupismenih ubica. Vjerujem da je u pitanju slabost sudija kao ljudi,primitvinizam,cobanluk,korupcija,linija manjeg otpora,hrabrost,neznanje.Sudije se ovo pocele raditi prije 15 godina kad su im naglo povecane plate.Bili su bolji 90.ih dok su radili za 500 maraka plate.

    Ne vjerujem ni ja da rade po nalogu partije, ali mi je cudno da je Vujanovic samo 2011 godine amnestirao 96 ljudi. Za 5 godina ta cifra prelazi 400. Znaci ovdje ne pricamo o saobracajnim prekrsajima, ili nanosenju povreda vec o ubicama, dilerima, korupcionaskim tipovima...
    One Ring to Rule them all...

  3. #1503
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ja ne znam što ako već ne može da se uvede smrtna kazna ne predlože izmjene zakona kao u nekim državama đe sud ima mogućnost da te osudi na dvije,tri,pet maksimalnih doživotnih robija ili drugim riječima to bi kod nas bila najduža vremenska kazna pa fino ovakvima ne bi pomogle da izađu do kraja života iz zatvora ni tri amnestije ni ne znam koliko skraćenja kazne zbog dobrog vladanja.Takođe postoji valjda kod nas u mogućnost da se izrekne kazna u kojoj stoji inačica "bez mogućnosti pomilovanja!?
    Bez prava na amnestiju su po novom zakonu samo teska ubistva. Za nas apelacioni "časni" sud ovo ubistvo prije je kategorisano ka ne-hladnokrvno, ispade na kraj da joj je muke prekratio.
    War. War never changes.

  4. #1504
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ja ne znam što ako već ne može da se uvede smrtna kazna ne predlože izmjene zakona kao u nekim državama đe sud ima mogućnost da te osudi na dvije,tri,pet maksimalnih doživotnih robija ili drugim riječima to bi kod nas bila najduža vremenska kazna pa fino ovakvima ne bi pomogle da izađu do kraja života iz zatvora ni tri amnestije ni ne znam koliko skraćenja kazne zbog dobrog vladanja.Takođe postoji valjda kod nas u mogućnost da se izrekne kazna u kojoj stoji inačica "bez mogućnosti pomilovanja!?
    Ne znam postoji li kod nas "bez mogucnosti pomilovanja",ali bi svakako trebalo uvesti.
    Ubica koji u Svajcarskoj dobije 20 godina,on ne izlazi za 20 godina,nego tim strucnjaka procjenjuje,i naravno zakaze sledece saslusanje za 5,10 i ne znam koliko godina,znaci dozivotna,iako nidje ne pise.

  5. #1505
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne vjerujem ni ja da rade po nalogu partije, ali mi je cudno da je Vujanovic samo 2011 godine amnestirao 96 ljudi. Za 5 godina ta cifra prelazi 400. Znaci ovdje ne pricamo o saobracajnim prekrsajima, ili nanosenju povreda vec o ubicama, dilerima, korupcionaskim tipovima...

    Problem je sto su 90% vrsitelja krivicnih djela visestruki povratnici.Kazna zatvora ili neka druga sankcija ne utice na njih.Sudije im daju minimalce ili ih naprosto oslobadjaju.

    Kriminalci i lopovi su ista grupa ljudi u Crnoj Gori,sa malim izuzecima.Nesto dodje sa strane,nesto sa 40 godina prvi put ucini krivicno djelo itd.Ali u principu isti ljudi se bave kriminalom.Izlaze iz zatvora i onda ponavljaju krivicna djela.

    Oko 5000 istih ljudi vrse krivicna djela decenijama.To se moze rijesiti za nekoliko mjeseci.Crna Gora je premala zemlja da bi imala ovoliki problem sa kriminalom.

  6. #1506
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Kako ce uticat na njih kad tamo imaju 3 obroka bedza, bedza struju i vodu, Playstation, TV, klimu, DVD player po vas bijeli dan koliko im je volja. Opozicija je šugavija nego vlast, pomenu li IKO IKAD drustveno korisni rad u parlamentu? 90% su povratnici? E pa vidjeli bi taj procenat kad bi se ljudi slali da svaki dan peru ulice pod nadzorom ili da rade u kamenolom od jutra do mraka ili da jednostavno budu ukljuceni u izgradnju autoputa ka ispomoc, dje ces bolje jbt?! 3 puta bi se smanjio broj povratnika. Dje ces vece kazne za nase podnevlje od RADA a dje vece motivacije za neko krivicno djelo od odmaranja cjelodnevnog all exclusive?
    War. War never changes.

  7. #1507
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kako ce uticat na njih kad tamo imaju 3 obroka bedza, bedza struju i vodu, Playstation, TV, klimu, DVD player po vas bijeli dan koliko im je volja. Opozicija je šugavija nego vlast, pomenu li IKO IKAD drustveno korisni rad u parlamentu? 90% su povratnici? E pa vidjeli bi taj procenat kad bi se ljudi slali da svaki dan peru ulice pod nadzorom ili da rade u kamenolom od jutra do mraka ili da jednostavno budu ukljuceni u izgradnju autoputa ka ispomoc, dje ces bolje jbt?

    Najveci motiv kriminalcima u zatvoru je sticanje novih poznanstava.Na osnovu tih poznanstava kasnije vrse krivicna djela.Druze se u zatvoru,pricaju dogodovstine uz playstation i kladionicu.Za tren im prodje ionako mala kazna.Vecina ih radi prljave poslove za ANB.

    Opozicija u CG sluzi samo da namjesta penale vlastima.Za novac glume neprijatelje ove zemlje.Problem su strofe himne,dio grba zastave,1918.godina,1878.godina,1945.godina i ostale stvari koje im vlast naredi da govore.Opozicija radi ono sto joj vlast kaze.

  8. #1508
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kako ce uticat na njih kad tamo imaju 3 obroka bedza, bedza struju i vodu, Playstation, TV, klimu, DVD player po vas bijeli dan koliko im je volja. Opozicija je šugavija nego vlast, pomenu li IKO IKAD drustveno korisni rad u parlamentu? 90% su povratnici? E pa vidjeli bi taj procenat kad bi se ljudi slali da svaki dan peru ulice pod nadzorom ili da rade u kamenolom od jutra do mraka ili da jednostavno budu ukljuceni u izgradnju autoputa ka ispomoc, dje ces bolje jbt?! 3 puta bi se smanjio broj povratnika. Dje ces vece kazne za nase podnevlje od RADA a dje vece motivacije za neko krivicno djelo od odmaranja cjelodnevnog all exclusive?
    A plantaze zaboravi ...da beru na 70 stepeni i da im neki Brajushko srushi kantu na glavu ?
    ...

  9. #1509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A plantaze zaboravi ...da beru na 70 stepeni i da im neki Brajushko srushi kantu na glavu ?
    Plantaze dabome, kako li sam samo to izostavio. A dje ces vece kazne za ove giliptere lokalne no slika npr s plantaza kako beru breskve u novine
    War. War never changes.

  10. #1510
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Molim vas da kazete za koju taxi sluzbu je radio u medjuvremenu ovaj kasapin? Imam jaku zelju da se toj sluzbi useerem u posao. Znam da manje-vise sve zaposljavaju neke sumnjive likove, ali neophodan je primjer, a nema crnjeg od ovoga. Ovo je bruka..


  11. #1511
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    e lijepo bi bilo kad bi se aktivira onaj goli otok... no bi tamo poslali nekog iz saobracaja ili tuce komsijske...
    f6

  12. #1512
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ubijes majku odlezis 10. Stavi se u situaciju sudije kojem dodje ovaj predmet, das mu 20godina i tebi dodju glavasi iz apelacionig- e nije ovo svirepo ( citaj ukinuli smo ti ovo iz bijesa, smanji mu) i ti naravno podvijes rep i kazes vazi evo 15 i da se zavrsava ovo.
    Nije svirepo, ubio je majku. Da se utvrdi je li bila svjesna kad je udario sjekirok po glavi. O boze.
    Amerika je majka, dobio bi tri dozivotne.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Slobodno racunaj da ovoga kukavca nije ubio ovaj monstrum, nego ovaj sistem nakaradni! Pih!
    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Idem ja da se opjanim i iznerviram pa da porokam par onih koji mi se ne sviđaju dobicu 15 godina u startu vadiću se da sam bio neuračunljiv i da sam ubio u afektu apelacioni sud će mi to prihvatit smanjiti na deset doći će vrijeme amnestije izaći ću uz dobro vladanje za 5-6 godina.

    Stvarno su nam sudstvo i zakoni go kurton kad ovakav psihopata šeta Podgoricom bez nadzora:burp:
    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Treba javno objavit imena sudija apelacionog suda koji su indirektni krivci za smrt Bokana. Ubijes majku sjekirom i stavis je u frizider, a neka ljudskovina takvoj nakazi smanji kaznu ??? A sto je isto zanimljivo, vidim da je ovaj radio kao taksista u zadnje vrijeme....Koliko je takvih kao on...Pomagaci mu neki cigani vjerovatno s vrela ribnickih, jad
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Molim vas da kazete za koju taxi sluzbu je radio u medjuvremenu ovaj kasapin? Imam jaku zelju da se toj sluzbi useerem u posao. Znam da manje-vise sve zaposljavaju neke sumnjive likove, ali neophodan je primjer, a nema crnjeg od ovoga. Ovo je bruka..
    ja sam ljudi u šoku! Ne mogu sebi da dodjem da je sudija, žena kojoj ova država daje veeeeliku platu da nas štiti, da sudi po zakonu, sudija Seka Piletić je presudila da ovaj ludak koji je majku ubio sjekirom pa je udavio, oblijepio najlonom pa selotejpom i smjestio u zamrzivač, pa 20 dana šetao gradom, normalno se ponašao nije napravio TEŠKI zločin ....nemam riječi i slažem se sa svakim redkom koji ste ovdje napisali i ako iko zna da je ovaj majmun radio kao taksista, što reče OVIZIONIZI trebali bi da se postaramo da se nešto promijeni!!! Da svaki taksista mora da donese prije nego sjedne u taksi vozilo da vozi moje dijete, vas, mene, mora da ima LJEKARSKO UVJERENJE; potvrdu da NIKAD NIZAŠTO nije kažnjavan...ja sam ozbiljna i ovo je strašno! Mislim da sudija Seka Piletić i svi ostali koji su KRIVI što je ovaj čovjek koji nije počinio teško ubistvo kad je sjekirom ubio majku, zadavio je oblijepio selotejpom i smjestio u zamrzivač, treba ozbiljno da ogovaraju pred sudom!!! Ja sam se baš potresla kad sam čula da je Rufin nakon 10 godina pušten iz zatvora....ne mogu da vjerujem da je radio kao taksista!!!! Ako je to istina...ne znam sta da vam kažem ja sebi doći ne mogu...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #1513
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    E moja Zvoncice,da li si upoznata da je skoro 50% zaposlenika jednog "uglednog" taksija izucavalo neke druge "zanate",strane normalnoj osobi

  14. #1514
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    ne zaboga, ne! Kako da znam! Mislim da me štiti neko kad sjednem u taksi!? Zar se svuda u svijetu ne vodi kampanja u taxi udruženjima da se taksistima obezbijedi siguran rad i zaštita od "bolesnika" koje moraju da voze?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #1515
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/sport/pogledaj...bakljom-826036


    Pogodjen jeste bakljom ali nije citav narod kriv zbog tog pojedinca.Na temi "reprezentacija cg" citam komentare dje se pljuje po citavom narodu.Ne podrzavam pljuvanje.

    Neka nas kazne nije problem,izbace iz kvalifikacija.Ali pljuvati po citavom narodu je nenormalno.

  16. #1516
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,097
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,390
    Thanked in
    1,230 Posts

    Default

    A ne, mi ostali smo predivna nacija, kultura Bečka škola. Samo je ovaj jedan divlji, izrod
    Kako ne, divlji narod generalno i tačka.

  17. #1517
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,097
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,390
    Thanked in
    1,230 Posts

    Default

    Evo i ovdje, samo jedan mali dio sramote.


  18. #1518
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo i ovdje, samo jedan mali dio sramote.

    i
    Meni je nejasno sto zena postavlja pitanje na engleski ako ga dobro ne govori. Sto je najace imas prevodioca pa postavi na naski.

    No tu je muka tek ni naski ne zna.

  19. #1519
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A ne, mi ostali smo predivna nacija, kultura Bečka škola. Samo je ovaj jedan divlji, izrod
    Kako ne, divlji narod generalno i tačka.
    Kad vec pominjes Bec i austrijsku kulturu,u njihovom gradskom debiju Rapid-Austrija je bila nezapamcena tuca sa desetinama ranjenih.http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=922023

    Austrija je dala i najveceg zlocinca u povijesti covjecanstva,Adolfa Hitlera.

  20. #1520
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Kad vec pominjes Bec i austrijsku kulturu.....
    Nisi svjestan šta je ta kultura izgradila u Crnoj Gori a ovaj narod uništio. Djelić te infastrukture sadašnja elita ne bi bila u stanju da stvori za sedam života.

    Austrija je dala i najveceg zlocinca u povijesti covjecanstva,Adolfa Hitlera.
    Je l' ono CG podarila Radovana Karadžića?
    Last edited by starwalker; 28-03-15 at 01:52.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #1521
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    He, he...
    Neka to što pišu novine ali ova mogućnost postavljanja komentara ukazuje na visoku kreativnost kolektivnog stida i njegovog uticaja na opštenarodno shvatanje sporta kao (hm) nastavka politike drugim sredstvima. Prema medijima već se i prije početka utakmice među militantnim navijačima se već naslućivalo prisustvo "psihospecijalaca", te sve i nije ispalo tako loše...
    Glavno da nije bilo snajpera no kad čovjek pomisli na onu "uvodnu" baklju i njenu vrhunsku preciznost onda...

    No sve je bilo kako je (kome) trebalo...

    među nekoliko stotina komentara u "Vijestima" naljegoh na ovaj "biser":

    sa druge strane28.3.2015 01:23
    Ćale mi je pričao, a neko je već napisao ovdje da se uvjek navijalo za Partizan, Zvezdu i do početka rata za Hajduk. Za domaće ekipe su samo navijali gušteri kad je sunčano vrijeme
    - M -

  22. #1522
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nisi svjestan šta je ta kultura izgradila u Crnoj Gori a ovaj narod uništio. Djelić te infastrukture sadašnja elita ne bi bila u stanju da stvori za sedam života. Je l' ono CG podarila Radovana Karadžića?
    Više od polovine članova austrijske Akademije nauka za vrijeme Trećeg rajha bilo je u redovima Nacionalsocijalističke partije (NSDAP) Adolfa Hitlera,
    Od 1941. godine Akademija je bila uključena u “istraživanje rasa“ i inicirala je mjerenje lobanja ratnih zarobljenika. U Austriji su postojali brojni koncentracioni logori,a najjpoznatiji je Mauthausen.Ukupno je u logoru zatvoreno 197 464 ljudi od kojih je 100 000 ubijeno ili su umrli od posledica prinudnog rada.U logoru je bilo oko 20 000 djece.

    Austrija je vjekovima drzala okupiranu teritoriju nase,moje i tvoje Crne Gore.Iako odje etnickih Austrijanaca nema.Sta su radili u Kotoru Austrijanci? Koga su stitili?

    Ja ne sporim austrijsku kulturu,vec tvrdim da su Crnogorci(i ostali stanovnici CG) bolji ljudi od Austrijanaca.U cisto ljudskom smislu.Ispade veca jedna ubacena baklja nego zlocini rodjenog Austrijanca Hitlera.

    Nemoj me pogresno shvatiti,ali ti i vecina stanovnika ove zemlje imate podanicki mentalitet.Pretjerano velicate tudje a svoje nipodanistavate bez argumenata.Ja ti navodim austrijske zlocine a ti pominjes Karadzica?Pa ajmo uporediti broj Karadzicevih zrtava sa Hitlerovim?
    Vi se odusevljavate Austrijom,zemljom koja je nekoliko vjekova drzala okupirano pola Evrope.Cesku,djelove Poljske,Slovacku,Hrvatsku,Sloveniju,BiH,djelove CG i Srbije,pola Rumunije.U tim zemljama se pljackala prevashodno resurse tih naroda,sume,rude,vojsku...
    Last edited by bike1; 28-03-15 at 09:17.

  23. #1523
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Uh bike1 covjece. Pa italija je bila fasisticka, Albanija, Rumunija, Bugarska, Madjarska, Njemacka, Austrija, kolaboranti su bili Cesi i Slovaci dio francuza itd. Kada bismo isli tako u sirinu dje bi nam kraj bio.


    Sto se tice Kotora i dijela CG pod Austrijom, uradili su vise nego svi ostali zajedno. Pravili su puteve, bunare, pa napravili su zicaru za par mjeseci koju Vlada CG obecava 25 godina. Kada sam trazio neke papire u katastru, trazio sam ih po Austrijskim spisima koji su bolje organizovani nego spisi danas.

    Sto se tice mog i tvog kotora, on prije 1918 nikada nije bio nas - citaj Crnogorski. Cak i tada je usao u sastav CG ali dodijeljen Jugoslaviji. Kotor je bio malo srpski, pa Autonoman, pa Venicanski, habsburski, francuski, opet habsburski pa tek onda dodijeljen nama. Vjerovao ili ne Kotor kao stari grad imao je samo 2 pravoslavne familije u starom gradu prije 1918te, Lazarevice i Bizantije. Ovo ostalo su bili seljaci naseljavani sa podrucja Trebinja, Gackog, Cetinja i Katunjana koji su bjezali od krvne osvete. Kad sam zivio u kotoru pa mi dodju velikosrbi iz Lastve da pricaju o istoriji kotora, ospice sam dobijao...
    Last edited by Gandalf_White; 28-03-15 at 09:29.
    One Ring to Rule them all...

  24. #1524
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gandolf,to je sve tacno.Ali nemoj navoditi samo pozitivne strane Austrije.Navedi ponekad i negativne.

    Ta zemlja je iznjedrila najveceg zlocinca u povijesti covjecanstva,Adolfa Hitlera.Ta zemlja je okupirala pola Evrope.Kotor je bio nasilno okupiran,shvatas? U tom gradu nema etnickih Austrijanaca.Austrija je u koaliciji sa Turcima ugnjetavala Crnu Goru.Iako etnickih Turaka i Austrijanaca odje nema.Htjeli su nase resurse i porez od stanovnistva.

    Odje je tema ubacena baklja.Vidis li sta se prica za narod,kao da smo najgori na svijetu.Procitaj komentare sa teme "cg reprezentacija".

  25. #1525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Samo da razjasnimo neke stvari Adolf hitler je rodjen na teritoriji Austrije ali je bio etnicki Njemac. Npr. isto je tako staljin rodjen na teritoriji Gruzije pa niko ne proziva gruziju za zlodjela koja je napravio. I da ti ne duzim sad pricu, mislim da ti je poredjenje poptuno pogresno.

    Rimsko carstvo okupiralo je 80% poznatog svijeta, unistavali su i ubijali, ali donijeli higjenu, medicinu, kulturu, umjetnost, nauku. E isto tako Austrija dje je god prosla mozes da vidis njihov uticaj, katedrale, zgrade, samoodrzivost, puteve itd. Dok npr. od Srbijanske okupacije CG za 40 godina ne mozes da vidis nista...

    Ne sporim da su radili zlodjela, svaki okupator ih radi. Ali od svih okupatora Austrijanci su umjesto da naseljavanjem i proganjanjem, kulturom i izgradnjom prevodili stanovnistvo na svoju stranu
    One Ring to Rule them all...

Page 61 of 1402 FirstFirst ... 1151575859606162636465711111615611061 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •