Page 448 of 1402 FirstFirst ... 348398438444445446447448449450451452458498548948 ... LastLast
Results 11,176 to 11,200 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #11176
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne jer kriju kao zmija noge.

    Ono sto se sa sigurnoscu zna je da je javni dug presao 80% BDP-a


    Kad smo stekli nezavisnost mislim da je bio 20ili nesto tako.

    Mi smo ti na takozvanom putu bez povratka - kada se predje 60% Zaduzenje

    I onda dodje DPS da brani drzavu od majki, cetnika, rusa, vanzemaljaca... A od sebe je ne odbranise




    A dje druze nema, evo ako ko uhvati po koju emisiju dnevnica to je srce covjeka da zaboli ne prodje dan dva da nema neki apel od banke hrane za ove ili one inza ovu i onu porodicu.

    Po onim najvecim zimama 2 su covjeka ( ne roma) spavali u napustenom javnom WC u podgorici u svojim 60im. Pa im se preko medija trazio smjestaj


    Prije neki dan zalutah na Ribnicka vrela. Znaci kao predgradje Mosula a tamo bukvalno zive hiljade ljudi.

    Sto je najjace od svega sve su to glasaci DpS-a


    #pravdazaMaike
    onoj dvojici su nasli smjestaj ali placaju nesto 100e je li?mogli su to i sami.nego im na dnevnicu skupise i platise za pola godine kiriju.znaci Gando naebali smo svakako.a za kontejnere slobodno nek dodje ko oce da vidi svaku noc da se uvjeri...

  2. #11177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I kad bi sad krenuo neko to da ruši (sve je bespravno) prvi bi podigao glas protiv toga. Ali glasači su to eeeeeeeeeeeeejjj
    Bih kad im ne bi nasli adekvatan smjestaj.


    Skoro sam nedje pisao ima cigansko naselje u Hn na ekstra lokaciji. I drzava im napravi u Beranama stanove i da im dzabe. Alo dobijes od drzave stan...


    Ali ne oni hoce na moru da zive i nece da isele... E tu bih doveo bagere istog trena i provezao se sve sa njima unutra.



    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  3. #11178
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pozivam te da podjes na konik - ribnicka vrela u PG. Ili u Niksic u Zverinjak - Zeljezarsko naselje - Barake boksitasha Brlju ili novim putem do Kotora na izlaz iz nk da vidis sta su favele. Isto tako ne znam jesi li kroz Pljevlja prolazio ili Mojkovac. Ili kroz Savnik, Da ne pricamo o Rozajama - Gusinju itd. To vise lici na zabit u Albaniji nego na Evropsku CG.
    Cak sam skoro isao za Hrvatsku preko HN ulaz u Hn taman kao favele


    Ne mozemo porediti primorje jer se razvilo. To je kao da poredimo novi pazar i Beograd ili novi sad ...


    Eto poznat sam kao veliki patriota i CG nacionalista neki bi rekli Srbomrzac, ali treba biti realan i ne jesti *****
    #pravdazaMaike
    tako izgleda za primorje ali sve se gradi neplanski i bez kontrole ikakve.da vidis kakav je izlazak iz tunela vrmac pa lijevo,mjesto se zove przice,zidaju se zgrade bez ikakve kontrole,a kanalizacija se obicnim crijevom sprovodi u tumbine za vodu,od smrada se ne moze zivjet,a da vidis tu kontejner i doc uvece da vidis kako preturaju po njemu....a kotor.....svjetska bastina i bakraci..

  4. #11179
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    to je katastrofa,je li tako.

  5. #11180
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    tako izgleda za primorje ali sve se gradi neplanski i bez kontrole ikakve.da vidis kakav je izlazak iz tunela vrmac pa lijevo,mjesto se zove przice,zidaju se zgrade bez ikakve kontrole,a kanalizacija se obicnim crijevom sprovodi u tumbine za vodu,od smrada se ne moze zivjet,a da vidis tu kontejner i doc uvece da vidis kako preturaju po njemu....a kotor.....svjetska bastina i bakraci..
    2012 godine padne mi gost kod trga od salate sa stepenica - zajednickih nije od naseg objekta i razbije lobanju jedva ga spase. Tuzio je opstinu i dobio spor poslije godinu.

    Mi smo odmah poslije te nezgode uputili dopis da nam se dozvoli da zalijepimo neki hrapavi materijal na te stepenice. Medjutim zahtjev je odbijen uz obrazlozenje da ce se platiti kazne od vise hiljada za ostecenje spomenika kulture - WTF

    Tada sam isao kod maje catovic i nije moglo nista. Ali zato su izdavali dozvole da se grade betonski monstrumi i ebeni Dojmi ne vjerujem potresoh se sad

    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  6. #11181
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Aerodrom Chicago, aerodrom Chicago hahaha

  7. #11182
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    2012 godine padne mi gost kod trga od salate sa stepenica - zajednickih nije od naseg objekta i razbije lobanju jedva ga spase. Tuzio je opstinu i dobio spor poslije godinu.

    Mi smo odmah poslije te nezgode uputili dopis da nam se dozvoli da zalijepimo neki hrapavi materijal na te stepenice. Medjutim zahtjev je odbijen uz obrazlozenje da ce se platiti kazne od vise hiljada za ostecenje spomenika kulture - WTF

    Tada sam isao kod maje catovic i nije moglo nista. Ali zato su izdavali dozvole da se grade betonski monstrumi i ebeni Dojmi ne vjerujem potresoh se sad

    #pravdazaMaike
    kod maje nisi bio uporan....to jeste nije imala koristi od vas.i ovo sto pomenuh u przice radi se nekako preko veze...znas i sam kako....

  8. #11183
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bice interesantno vidjeti gdje i pod kojim uslovima ce se Ministarstvo finansija zaduziti u iznosu od 455 miliona za ovu godinu, jer nam je kreditni rejting los, sto automatski znaci da bi se na trzistu zaduzivali po nepovoljnim kamatnim stopama. Ako se ne nadje neka komercijalna banka koja ima interesa zbog nekog projekta u CG da bude partner, MMF nam je zasigurno jedino "rjesenje". Duboko se nadam da do toga nece doci, ali taj scenario je realan.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  9. #11184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Alta ne nadas se samo ti nego i ovi iz vrha vlasti..

    Svi znamo kad MMF uleti onda nalozi mjere stednje a to znaci smanjenje plata i penzija, otpustanje u javnom sektoru.

    Bez MMF-a ja prije ove sezone ocekujem PDV na 21-23% itd itd


    Pa kaze tone brodddddd

    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  10. #11185
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Aerodrom Chicago, aerodrom Chicago hahaha
    Za desetak kilometara bogu bliži od nas ostalih smrtnika.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #11186
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Cu izvori iz britanske vlade, pa opste je poznato da je Milo potkupio britansku vladu
    Ovako ti to ide druže

    Novi ministar odbrane Sjedinjenih Američkih Država je, tokom razgovora sa 27 kolega iz država članica NATO-a iza zatvorenih vrata, optužio neke zemlje kako ignoriraju prijetnje, uključujući prijetnje Rusije, prenosi Reuters.
    http://balkans.aljazeera.net/vijesti...cati-doprinose

    Njemačka kancelarka Angela Merkel ukazala je premijeru Dušku Markoviću na ozbiljnost trenutne situacije na Zapadnom Balkanu, saopšteno je iz Vlade.
    http://cdm.me/politika/merkel-ukazal...je-na-balkanu/

    Tajne službe država članica NATO-a su takođe potvrdile ovu informaciju, pomogle su nam da složimo sve kockice, jer su sve ove operacije uključivale umiješanost treće strane.
    http://www.vijesti.me/vijesti/markov...ni-udar-925167


    i voila, ta da
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #11187
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ma sve je to placeno, cujem Merkelova spustila tarifu

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #11188
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A mozda i malo igraju igru da poguraju ovu pricu o NATO-u sa pricom o ludim rusima. Kako smo osjetljivi kad Rusi igraju igrice ali ako mozda zapad to radi onda nema sumnje sve sto se servira je istina. Taman koliko li bildov tekst o migrantima koji siluju i ubijaju.
    Crno bijeli Crnogorci.
    A sto se tice ovih udara samo ce budala povjerovat da Rusi ne mogu bolje od Sindjelica i ostalih dusevnih bolesnika.

  14. #11189
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ma sve je to placeno, cujem Merkelova spustila tarifu

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Okle druze, sve je to placeno, Milo iz lijevog dzepa iskesirao Merkelovu i britansku vladu, a iz desnog dzepa iskesirao ministra odbrane SAD-a i Stoltenberga...

    Dje druze Putin da dodje da kaze jeste poslali smo ih tamo, dosli bi Medo i Knezevic i forumski opozicionari i rekli ma to su ih pritisli ovi iz Amerike da izjave zbog mira u svijetu ili Milo ih nacerao da im ne izbaci ruse iz drzave ili na kraju ne bi me cudilo da neko kaze Putin uzeo pare od Mila
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #11190
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Лако је нешто урадити отворено, али за једну велику силу није једноставно одрадити неку операцију, а да се не може доказати директна веза.

    По трећи или четврти пут наводим пример акција Русије у источној Украјини.Прво су окупили неки локални башибозук којим су комадовали некакви Кивији и Мотороле, а које је тада обавештајно веома избушена и слабо организаована украјинска војска кроз пар мјесеци тако натамбурала, да су након тога Руси морали и директно да се укључе слањем регуларне војске.

    Е сад након што је руска војска одрадила посао и кад су коначно морали да скину рукавице, одлучили су да уклоне ту балавурдију и данас нико од тих "славних комаданата" није међу живима.

    Кога то данас Руси на Балкану могу јефтино да купе и лако жртвују!? Па управо неке локалне Кивије и Мотороле.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #11191
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma super, samo da se razumijemo. Nema protivnika Rusije, nema ni širenja ni novih ulaganja NATOa, zato ne čudi što se pošto poto upire da Rusi budu neprijatelj br. 1.
    Imamo primjer komšija, Hr i BiH, koji nijesu imali slučaj kao mi, ali iste neprijatelje imaju, Rusija i Srbija. Dakle znaju se ciljevi, a do ciljeva se dođe kako reče premijer Duško sklapanjem kockica u mozaik. Sve ostalo je priča za malu đecu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #11192
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kome su isti neprijatelji? Ko je rekao da su Srbi neprijatelji?
    Jedino ima par srpskih politicara koji su pod ruskom palicom pa znaju da daju malo zapaljive izjave . Ali od kad nema Kostinice nema vise direktnih uplitanja kod nas.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #11193
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    PA upravo o tome se i radi, proklamovani neprijatelji dok ovamo se sve obavlja na najnormalnijem nivou. I Srbiji je isti cilj, NATO i EU, tako da mi nikad nije bilo jasna ta priča ukrašće nam državu nikad više 1918 itd. Srbija ne može sa sobom da se sastavi a ne još da prisvaja teritorija.
    Ista stvar je i sa Rusijom. Sve države nosioci NATOa obavljaju svu spoljnosaradnju i trgovinu sa Rusijom iako su kao sankcije. A Hrvati im prijete i šalju vojnike na granicu sa Rusijom dok sa NEmcima trguju plin Mađari prave postrojenja itd. Zabava za sirotinju šta drugo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #11194
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kome su isti neprijatelji? Ko je rekao da su Srbi neprijatelji?
    Jedino ima par srpskih politicara koji su pod ruskom palicom pa znaju da daju malo zapaljive izjave . Ali od kad nema Kostinice nema vise direktnih uplitanja kod nas.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Ja mislim da nije niko bio kao Tadić, a vjerovao mi ili ne rukovah se sa njime prije par mjeseci. Da li sam kontaminiran, vidjećemo..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #11195
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Е сад након што је руска војска одрадила посао и кад су коначно морали да скину рукавице, одлучили су да уклоне ту балавурдију и данас нико од тих "славних комаданата" није међу живима.
    to je tačno, + je tu i onaj MH17 za koji su ovi lokalci vjerovatno znali da je oboren BUKom koji je imao neke veze sa Rusijom
    She is only here to annoy herself!

  21. #11196
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Al meni su ove stvari smiješne, kao da su pali sa Marsa. Što kaže onaj, pa se sjetim đe živim pa mi budu tužne.
    Reakcija na vrijeme. Bolje ništa ne radit no džaba radit.

    http://www.vijesti.me/tv/gradanska-o...oj-gori-925366
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #11197
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A sto se tice ovih udara samo ce budala povjerovat da Rusi ne mogu bolje od Sindjelica i ostalih dusevnih bolesnika.
    Razmisljanje ti je pogresno, nezavisno od toga da li je drzavni udar montiran ili nije. Samo zato sto dozivljavas Rusiju kao neku velesilu kojoj ne moze da se stane na put ne znaci da svaki njihov pokusaj neke akcije moze da bude uspjesan. I oni su samo ljudi koji su u stanju samo da povlace poteze koje mogu u datom trenutku. Ako si pratio srpske vijesti prethodnih par nedjelja morao si da vidis i anketu koja je pokazala da je izuzetno mali broj onih koji bi uzeli oruzje da se bore za Kosovo. Ako je mali broj takvih ljudi u Srbiji, koliko mislis da je onih koji bi ucestvovali u drzavnom udaru u susjednoj drzavi koja im ne znaci onoliko koliko im znaci Kosovo?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #11198
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Tesko je povjerovati da Rusi koji zaista jesu velesila organizuju nesto tako amaterski i pritom akciju povjere nekim sarlatanima.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  24. #11199
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo zato sto dozivljavas Rusiju kao neku velesilu kojoj ne moze da se stane na put
    Da istaknem da je i ovo dio retorike.
    Ne možemo izbrisat kolektivno pamćenje pa da se ne sjetimo da je od 90tih na ovamo jedina velesila bila SAD. Do oporavka Rusije.
    Ja nijesam ni za SAD ni za Rusiju, ali mi ravnoteža snaga uvijek omogućava da mislim da me neće kinjiti ni jedni ni drugi. To je poenta. A ne stvaranje neprijatelja od nekoga.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #11200
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Razmisljanje ti je pogresno, nezavisno od toga da li je drzavni udar montiran ili nije. Samo zato sto dozivljavas Rusiju kao neku velesilu kojoj ne moze da se stane na put ne znaci da svaki njihov pokusaj neke akcije moze da bude uspjesan. I oni su samo ljudi koji su u stanju samo da povlace poteze koje mogu u datom trenutku. Ako si pratio srpske vijesti prethodnih par nedjelja morao si da vidis i anketu koja je pokazala da je izuzetno mali broj onih koji bi uzeli oruzje da se bore za Kosovo. Ako je mali broj takvih ljudi u Srbiji, koliko mislis da je onih koji bi ucestvovali u drzavnom udaru u susjednoj drzavi koja im ne znaci onoliko koliko im znaci Kosovo?
    Ne kazem da se ne moze stati na put ali ovi ljudi su tragicni. Barem ovo sto sam iz njihovih izjava vidio. Mislim da su neozbiljni i bas mislim da Rusi,Nato ili ako neka sila sigurno mogu bolje od njih. A moj komentar se samo odnosi na to da smo licemjerni izuzetno jer su Rusi i Nato iste dvije sile koje se sluze istim stvarima ali kad je zapadna u pitanju onda joj je sve dozvoljeno a kad se Rusi sluze istim prljavim taktikama onda su oni zli. Za ulazak sam u NATO ako treba da se odredimo ali nema potrebe da se pravimo ludi.

Page 448 of 1402 FirstFirst ... 348398438444445446447448449450451452458498548948 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •