Page 159 of 1402 FirstFirst ... 591091491551561571581591601611621631692092596591159 ... LastLast
Results 3,951 to 3,975 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #3951
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Moguće da sam glup,citam ali uopšte ne kapiram ovaj post..
    Pojma nemaš, crna čokolada nije bijele boje tako da domaćica sa i bez čokolade nije ista. U Zagrebu kao na Maldivima isto sunce grije , dok palme po Tirani rastu.
    I tako to ide dok u Podgorici mimoza ne procvjeta a kamelija propupolji
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #3952
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    pao joj je secer, ne sjekirajte se...

  3. #3953
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Sveti Vasilije, spasi medije - Brano Mandić
    http://www.vijesti.me/forum/sveti-va...-medije-849142

    Pošto dosta ljudi vjerovatno nema profil na Vijesti pa ne mogu tamo pročitat tekst evo ga i ovdje:

    Treba li Sveti Vasilije Ostroški da sazove konferenciju za novinare i kaže, ljudi božiji, nisam ja poltergajst, kumim vas da me ne predstavljate kao šumskog duha koji oburdava stijene, već da ispitate koliko je opasno da se pale svijeće u mojoj blizini.

    Treba li Sveti Vasilije da podvikne novinarima i kaže da nije božije čudo kad odlomi kamen, već se to zove odron i može da bude uslovljen raznim faktorima - od ljudskog nemara, preko kiše, do geomorfoloških karatkeristika tla.
    Ima li šanse da Sveti Vasilije dođe na san urednicima, slava im i milost, i ponudi dokumentaciju posljednje obnove manastira Ostrog, koja je jedan od mogućih uzroka obrušavanja kamenog materijala.

    Treba li, na kraju, Sveti Vasilije nekog da sastavi sa zemljom, pa da seoska štampa prestane da bogoradi i pijuče po slami i počne da se bavi svojim poslom, odnosno pokaže brigu za vjerski objekat i turističku atrakciju prvog ranga.

    Jer ovo što se prošle sedmice dogodilo, da najuticajniji mediji bez imalo pristojnosti proglase čudom što niko nije poginuo, to je vjerovatno najniži stepen populizma koji je ovdašnje novinarstvo doseglo. Populizma koji očekujem od FB naloga parohije Straševina, ali nikako od medija koji imaju ambiciju da budu nekakav motor društvenih promjena.

    Ili je ovdje riječ o novom žanru za koji nisam čuo - vjerujuće novinarstvo. Posno novinarstvo. Krsno novinarstvo. Novinarstvo koje manje košta. A nudi mnogo više, jer čuda su ispod cijene. Umjesto skupih i dosadnih istraživačkih postupaka, umjesto rizičnog zabadanja nosa među stijenje, događaji se redom brendiraju kao čudesa. Novine ne izlaze neđeljom. Urednici na kolegijumima kleče. Novinari se bičuju. Lektori poste na vodi. Vlasnici medija hodaju po vodi.

    Moram da citiram kako to izgleda u praksi. Dnevne novine “Dan”, perjanica žurnalizma u mojoj zemlji. Kao što se i očekuje od moćne novinarske škole, reporter kreće od provjerene informacije.

    “Da sve posjetioce manastira Ostrog čuva blagoslov Svetog Vasilija Ostroškog do sada je dokazano više puta, pa i juče - kada je stijena od kubik i po pala na ulaz palionice svijeća, ali Božijim čudom niko nije povrijeđen."
    Turi boga u pasus prvi i priča će sama poteći, staro je pravilo najboljih reportera srednjeg vijeka.

    “Po ko zna koji put Sveti Vasilije pokazao je silom koja mu je od Boga darovana da ne zaboravlja ljude i da su, uprkos opasnom terenu ostroških stijena, uvijek sigurni, zaštićeni i blagosloveni”.
    Ko osjeća potrebu neka se prekrsti, pa da nastavimo sa čitanjem. Čujem li to zvona?

    “Iako je palionica svijeća jedno od najfrekventnijih mjesta kod Gornjeg manastira, u trenutku kada je stijena pala ispred nje nije bilo nikog, već su svi vjernici, kao upozoreni, bili u dvorištu. Svi su ostali zdravi i veseli da svjedoče o još jednom čudu pod Ostrogom.”

    I tako dalje… Živjeli su sretno i veselo do kraja života. Po sredini članka ukazao se i protojerej-stavrofor Džomić, potvrdio da sa Svetim Vasilijem nema šale i kako sad valja tumačiti njegovu poruku.
    Ovo remek-djelo napisao je neko ko se potpisuje kao novinar. Članak je odobrio za štampu neko ko se zove urednik. A ja kažem da je djelo rođenog pisca, odobreno od strane Svetog duha. Jer kad ovo pročitam dođe mi da se bacim sa litice, siguran da mi se ništa ne može desiti.

    Još više mi dođe da se bacim sa litice kad vidim da je portal Vijesti objavio naslov “Čudo pod Ostrogom: Pao kamen sa manastira”. Ili kad shvatim da se preurbani portal CDM potrudio i oko prevoda, valjda da bi o stanju u našem novinarstvu obavijestio OEBS: “Miracle in monastery of Ostrog: A rock fell, no one injured”.

    Kad sve sagledam, mislim da je bog odnio šalu. Pošto je u toku izrada novog Kodeksa novinara Crne Gore, predlažem da se u njega unesu barem Njutnovi zakoni. Kao i nekoliko smjernica koje bi autorima ukazale da je zajebano zastupati magijska objašnjenja fizičkih pojava i zvati se novinar.

    U protivnom, Kodeks i sve redakcije valja osveštati, poškropiti, da magija bude kompletna. Neka Sveti Vasilije spasi crnogorsko novinarstvo, kad već niko drugi ne može.
    Last edited by ASC; 31-08-15 at 13:58.

  4. #3954
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Objasnio.

  5. #3955
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Moguće da sam glup,citam ali uopšte ne kapiram ovaj post..
    To je samo dodatak - komentar i utisak o radu CG sluzbe za zastitu interesa potrosaca (veze nemam el to njihovo da prate), jer ja kao obican gradjanin i velika domacica postujem svaki svoj cent i ocekujem original kvalitet za ono sto kupujem bilo gdje, pa i u CG. Bilo mi je, kao sto vec rekoh u startu - cudno. Mozda ste vi upoznati o svemu tome, a ja sam ocigledno bila u zabludi da u CG kupujem identican proizvod kao kad kupujem u CRO (pise original na kutiji), sa istom kolicinom i priblizno slicnom cijenom (uvijek racunam na 1kg kao i na zapadu jer tamo najcesce postoji ta stavka na rafu ispred proizvoda). To nije bas tako.. Vrlo je moguce da je u BIH skuplja radna snaga, porezi itd, pa je i veca cijena od originalnog proizvoda proizvedenog u EU. Ja te detalje ne znam i ne ulazim u to.
    Inace, uvijek kazem da ste vi u CG prepametni i prebogati pa ne obracate paznju na cijene, kolicine i kvalitet, i da vama i ne treba skretati paznju ni na sta slicno, pa mi to nije bila ni namjera...
    Zato, kao obican gradjanin - bilo je to samo moje laicko - domacica vidjenje situacije. Strucnjaci sa foruma, ekonomisti i politicari ce Vam objasniti ostalo.
    I sto mi se naljutio g. Rakun sto mi je cudno sto je cijena u kaficu 200ml flasirane vode 1.20 e, jer ja racunam na litar da je 6e, a Coca Cola od 250ml u istom kaficu 1.90e, sto po navici odmah izracunah 1l - 7.60e .. Garant' nije sreo teze domacice kad su cijene u pitanju. Srecom, danasnje generacije nijesu u tim princiipjelnim 'proracun' vodama. E, da... kad hocu u drustvu da naznacim da pozovu konobara sa racunom, ja to zovem "kinder sorpresa" i odmah znaju na sta mislim.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 31-08-15 at 15:21.

  6. #3956
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Текст колумнисте Мандића сам почео да читам отвореног ума, спеман да прихватим све што у њему стоји, нажалост, ум ми се помрачио неђе код
    оd medija koji imaju ambiciju da budu nekakav motor društvenih promjena

  7. #3957
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Sveti Vasilije, spasi medije - Brano Mandić
    http://www.vijesti.me/forum/sveti-va...-medije-849142

    Pošto dosta ljudi vjerovatno nema profil na Vijesti pa ne mogu tamo pročitat tekst evo ga i ovdje:
    Niko ne reče
    Čudo !!!! Sv. Vasilije obrušio stijenu nego Sv. Vasilije spasio od stijene
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #3958
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Лако ли је бит медијски интелектуалац. Вртиш о томе како јадном промућурном народу све испирају мозак и како народ треба да скине ланце, евентуално поменеш Варгаса Љосу с времена на вријеме, чисто да се види да имаш потребне квалификације

  9. #3959
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    dirizable, oces ti to da nam kazes da Brano nije u pravu?

  10. #3960
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    У праву у вези чега ? Да се он не слаже са медијском сликом о томе да је догађај чудо, и да новине треба да извјештавају искључиво са научно-позитивистичког становишта јер ... ?! Медији нису образовно средство.

  11. #3961
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Ne, nego neko treba da shvati ozbiljno dnevne medije koje vijest prenose kao: "desilo se cudo i to je istina jer je taj i taj svestenik to rekao" e onda nek se takav stampani medij slobodno nazove Trece oko ili Zona Sumraka da ih neko ne bi pomijesao sa nekom ozbiljnom novinom kojoj treba da je cilj da ljude informise a ne zaglupljuje nebulozama.
    Last edited by goldfinger; 31-08-15 at 17:05.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  12. #3962
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Аутизам је изгледа све више и више распрострањена болест

  13. #3963
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Аутизам је изгледа све више и више распрострањена болест
    Narocito kad se spoji sa vjerskom zatucanoscu
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #3964
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да, измислити став онамо гдје га нема, како би могао да даш против-став и ничим изазван интелектуализираш. Спорт 21. вијека.

  15. #3965
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    dirizable sta se po tebi to desilo, daj nam svoje vidjenje?

  16. #3966
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    dirizable sta se po tebi to desilo, daj nam svoje vidjenje?
    Mislim da je više nego očigledno šta se desilo.
    Naime pod Ostrog dolaze i muslimani, Vasiliju dosadilo pa obrušio stijenu ali oni bjehoše brzi pa izbjegoše


    Šalu na stranu doživjesmo da nam se ozbiljni mediji pretvore u Treće Oko
    Last edited by Rakun; 31-08-15 at 18:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #3967
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Desilo se da je Sveti Vasilije pokušao da kazni zastranjele vjernike, ali je promašio.

  18. #3968
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Десило се да је један новинар процијенио да људи посједују довољно интелигенције и да им се не мора све цртати са упозорењем млађима од +18 "ОВО НИЈЕ ЗАИСТА 100% НАУЧНО ДОКАЗАНО НЕГО ПРЕДСТАВЉА НОВИНАРСКУ СЛОБОДУ"


    Јадник је процијенио погрешно

  19. #3969
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Десило се да је један новинар процијенио да људи посједују довољно интелигенције и да им се не мора све цртати са упозорењем млађима од +18 "ОВО НИЈЕ ЗАИСТА 100% НАУЧНО ДОКАЗАНО НЕГО ПРЕДСТАВЉА НОВИНАРСКУ СЛОБОДУ"


    Јадник је процијенио погрешно
    Novinari nemaju slobodu da lupaju gluposti, inače bi (u normalnim zemljama) ostali bez posla. Posebno ako je u pitanju ozbiljan medij poput dnevnih novina Vijesti koje se uspješno odupiru starletama, Farmama, Parovima itd...


    Taj tekst bih očekivao u "novinama" poput Kurira, Alo-a, Blica, Informera itd... ali te novine spadaju pod Žutom štampom
    Last edited by Rakun; 31-08-15 at 18:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #3970
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не сјекирај се, све ће то ускоро постати нелегално. И свих 250-300 нових закона да то детаљно уреде. Muh Freedom.

    едит: И вјерујте да је права иронија да ја браним новинаре
    Last edited by Дирижабл; 31-08-15 at 18:27.

  21. #3971
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije to branjenje novinara, nego onoga što su napisali a što ti odgovara. Razlika je ogromna.

  22. #3972
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Niksic
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njegoša proteruju iz crnogorskih udžbenika

    Veliša KADIĆ | 31. avgust 2015. 22:00 | Komentara: 3
    Zvanična Podgorica zabranjuje lik i delo Petra Petrovića u obrazovnim i kulturnim ustanovama. Sa “Gorskim vijencem” osnovci se prvi put susreću u osmom razredu. Vlast podleže tvrdnji iz Sarjeva da je reč o “genocidnom pesniku”









    DA nije Njegoša i njegovog genijalnog dela trag srpski bi se utro u Crnoj Gori! Posebno od majskog referenduma 2006. godine i osamostaljivanja Crne Gore kada vladika Rade, ni kriv ni dužan, sve više postaje “trn u oku” aktuelnim protagonistima crnogorskog ideološkog projekta i nosiocima bošnjačke etno-političke koncepcije. Oni su složni u jednom - da je Njegoš genocidni pesnik i ideolog etničkih čišćenja! Zbog toga je Petar Petrović gotovo proteran iz crnogorskih školskih udžbenika, a nove generacije crnogorskih osnovaca prvi put se susreću sa “Gorskim vijencem” tek u osmom razredu, preko Mandušićevog sna.

    Kad je o srednjim školama reč, Njegoševo delo se pojavljuje u drugom razredu uz uzgrednu i stidljivu analizu još nekoliko stihova ovog monumentalnog dela i - to je sve! Zašto je to tako, objašnjavaju reči nekih verskih poglavara iz zemalja nekada zajedničke države u kojoj je Njegoš smetao i u najsrećnija vremena bratstva i jedinstva.
    - Dok god se “Gorski vijenac” od Njegoša čita i peva u školama, crkvama i na guslama, nikad Bošnjak ne sme da spava, a da nije budan - poručio je iz Sarajeva ovih dana bivši bosanski reis dr Mustafa Cerić.Pre ove izjave, režim u Podgorici iz “Gorskog vijenca” odstranio je sva mesta iz kojih se može raspoznati tema i poruka dela, što opet nije dovoljno kreatorima “novog crnogorskog identiteta”.- Oni traže da se Njegoš uopšte ne spominje u školama, kulturnim ustanovama i medijima, osim, naravno, u negativnom kontekstu, tj. kao ideolog etničkog čišćenja - kaže za “Novosti” dr Budimir Aleksić, profesor na Cetinjskoj bogosloviji. - Da li će im crnogorska vlast izaći u susret - videćemo. Oni bi to rado učinili, ali su na velikoj muci, jer ako se odreknu Njegoša i njegovog stvaralaštva i prepuste ga nama Srbima, od njihovog etno-političkog koncepta i crnogorske državne ideje ne bi ostao ni kamen na kamenu. Oni o Njegošu misle isto što i bošnjački ideolozi iz Sarajeva, ali se Njegošem poštapaju, pogrešno i uzaludno, misleći da će tako utvrditi svoj antisrpski ideološki projekat.
    Njegošu se ne prašta što je u “Vijencu” opevao istorijski događaj iz vremena vladike Danila Petrovića početkom 18. veka, veličao kosovski mit i srpsku nacionalnu ideju.- Najbitnija Njegoševa politička ideja o “osveti Kosova” i obnovi Dušanovog carstva, postojala je davno pre Njegoša, i bila oblikovana u svesti srpskog naroda iz stare Crne Gore - dodaje Aleksić. - Obnova Dušanovog carstva bio je glavni cilj Njegoša pesnika, vladara i vladike, što svedoče i memoarski zapisi Matije Bana u kojima su prikazana četiri diplomatska susreta sa Njegošem na Cetinju. Oni predstavljaju autentično svedočanstvo o njegovoj ličnosti, pogledima na sopstvena književna dela, političkim idejama i državničkom idealu o potpunom oslobođenju i ujedinjenju srpskog naroda.
    To je podstaklo Njegoševe protivnike da krenu u “ćeraniju velikog pesnika”.- Svojevremeno je jedan crnogorski književnih kazao da Njegoša treba staviti na hirurški sto, ciljajući na ono što će, malo kasnije, otvoreno reći sa skupštinske govornice jedan profesor književnosti da je Njegoš genocidni pesnik. I jedan i drugi su hteli da kažu da je došlo vreme da se konačno oslobodimo kulturnog i etičkog koncepta i kodeksa koji nam je Njegoš zaveštao - kaže za naš list profesor srpskog jezika Veselin Matović. - I evo, to je i učinjeno.Crna Gora, tako je u svojim školama ućutkala Njegoša, glavnog svedoka njenog otpadništva.
    NOVI VARVARI- U MOJOJ Crnoj Gori razapinju Njegoša, čereče ga. Spustila se neka tama nad rodom Svetog Save, ali neće valjda ni to doveka. Vole ovi bedni, crni, kukavički ostaci kominterne da gaze po svemu što je srpska istorija i srpski duh - kaže za “Novosti” pesnik Ranko Jovović. - Strašno je gledati šta se radi. Ovakve vlasti, koja ne poštuje ni svoje pretke, nikad nije bilo koliko se ja sećam, a sećam se duboko. Ne znaju oni ni ko je Njegoš, ni ko je Sveti Petar, ni ko je Marko Miljanov. Ne znaju, nisu ni čuli za slavne srpske vojvode Karađorđa, Mišića, Stepanovića...
    BOLjE I OSLEPETIKAKO primećuje pesnik Jovović, pod krovom ove Crne Gore nema mnogo mesta, niti za Srpsku pravoslavnu crkvu, koja je vekovima rađala i stvarala Crnu Goru, niti za one čiji su preci ratovali i ginuli i sanjali visoku, etičku, njegoševsku Crnu Goru.- Vidim crnu Goru kako se savija u rukama ovih ništavila. Kad je vidim, bolje da oslepim.

    http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:565020-Njegosa-proteruju-iz-crnogorskih-udzbenika

    Ne bojim se od vražjega kota,
    neka ga je ka na gori lista,no se bojim od zla domaćega.

    Last edited by Forumski Mis; 31-08-15 at 21:35.

  23. #3973
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Текст колумнисте Мандића сам почео да читам отвореног ума, спеман да прихватим све што у њему стоји, нажалост, ум ми се помрачио неђе код
    Pročitao sam više njegovih kolumna i nikad nisam zažalio što sam pročitao.
    I definitivno neću ga prikrižiti što je ateista i što je napisao jednu ovakvu. Valjda vjernik ima pravo da se složi sa ateistom, i obratno, u stvarima koje se ne tiču religije.
    Srećom teme su mu različite i mislim da se ne miješa previše u vjeru. Najviše krtikuje naš mentalitet.
    Pročitaj još po koju pa ćeš vidjeti.

  24. #3974
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forumski Mis View Post
    Njegoša proteruju iz crnogorskih udžbenika

    Veliša KADIĆ | 31. avgust 2015. 22:00 | Komentara: 3
    Zvanična Podgorica zabranjuje lik i delo Petra Petrovića u obrazovnim i kulturnim ustanovama. Sa “Gorskim vijencem” osnovci se prvi put susreću u osmom razredu.

    breaking news : Njegoš nije dječiji pisac
    She is only here to annoy herself!

  25. #3975
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pročitao sam više njegovih kolumna i nikad nisam zažalio što sam pročitao.
    I definitivno neću ga prikrižiti što je ateista i što je napisao jednu ovakvu. Valjda vjernik ima pravo da se složi sa ateistom, i obratno, u stvarima koje se ne tiču religije.
    Srećom teme su mu različite i mislim da se ne miješa previše u vjeru. Najviše krtikuje naš mentalitet.
    Pročitaj još po koju pa ćeš vidjeti.
    Ниси ме схватио. Унапријед сам знао да читам ставове једног секуларисте, модернисте, и да кажем, само-прокланованог интелектуалца. Међутим, то све нема везе са тиме да дневник Вијести прогласиш мотором прогреса. То су већ неке друге димензије.

    Но, кад се запитам што се све подразумијева под прогресом, можда је и у праву.

Page 159 of 1402 FirstFirst ... 591091491551561571581591601611621631692092596591159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •