Page 62 of 1402 FirstFirst ... 1252585960616263646566721121625621062 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #1526
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hitler je bio etnicki Austrijanac koji se izjasnjavao kao Njemac.Smatrao je da je to isti narod. Ako tebi nisu dovoljni zlocini koje je radila Austrije,nego je i pored toga branis,onda je problem u tebi.Subjektivan si jer volis Austriju i Zapad. Kao sto dio stanovnistva voli Rusiju i Srbiju,dio voli Tursku,dio voli Zapad i glorifikuje ga prikrivajuci njegove zlocine.

    Znas li ti koliko je Pastrovica,Grbljana i Krivosijana strijeljano od strane Austrije jer su se zalagali za ujedinjenje sa tadasnjom Crnom Gorom? A ti pominjes zicaru i arhive? Nije to davno bilo,ima tek nepun vijek.

  2. #1527
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Znas li ti koliko je Crnogoraca strijeljano, iskasapljeno i pobijeno, zhena silovano i kuca zapaljeno jer pravi Crnogorci nijesu htjeli zajedno sa Srbijom? Pa eto i dan danas odredjeni Crnogorci koji su etnicki srbi brane tu Srbiju.

    A opet da ti ponovim, hitler je etnicki bio Njemac

    Ne branim ja Austriju, samo kazem da su pored svega sto su odradili ostavili najdublji pecat (pozitivni) u CG istoriji. Oni i car Scepan mali, posto je on poceo da pravi puteve bunare, da stimulise trgovinu itd. Nego malo ljudi to zna i vrlo malo ljudi poznaje istoriju
    One Ring to Rule them all...

  3. #1528
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Znas li ti koliko je Crnogoraca strijeljano, iskasapljeno i pobijeno, zhena silovano i kuca zapaljeno jer pravi Crnogorci nijesu htjeli zajedno sa Srbijom? Pa eto i dan danas odredjeni Crnogorci koji su etnicki srbi brane tu Srbiju.A opet da ti ponovim, hitler je etnicki bio Njemac
    Ne branim ja Austriju, samo kazem da su pored svega sto su odradili ostavili najdublji pecat (pozitivni) u CG istoriji. Oni i car Scepan mali, posto je on poceo da pravi puteve bunare, da stimulise trgovinu itd. Nego malo ljudi to zna i vrlo malo ljudi poznaje istoriju

    Izmedju tebe koji branis Austriju i onih koji brane bespogovorno Srbiju nema nikakve razlike. Jedina je razlika u tome sto je Srbija napravila 5000 puta manje zlocina i ubistava prema domacem stanovsnistvu od Austrije .Mi smo bili pod Srbijom 40 godina,iako se ta drzava nije zvala Srbija nego Jugoslavija.Dok smo dio Austrije bilo nekoliko vjekova.

    Vama zapadnjacima je zinulo dupe za njihov novac.Zato volite i branite austrijske zlocince koji su ubijali i okupirali nas narod.

  4. #1529
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Stani bolan jesi li lud ti ?

    Koji nas narod cujes li sta ti pricam, nije bilo naseg naroda u Kotoru pricam ti gore. Svi koji su dosli u Kotor tj. oko Kotora naseljavali su jer su bjezali od Turske nemastine i tu su dosli DOBROVOLJNO, primljeni od strane Austrougara koji su im dali zemlju da obradjuju i bili su NJIHOVI DRZAVLJANI a ne CRNOGORCI. To o cemu ti pricas su pobune Krivosijana i niko ih ne bi dirao da nijesu napadali grad KOJI NIJE BIO NJIHOV !

    Razumijes li da su ljudi napadali grad koji nije bio okupiran jer ga nijesu mogli okupirati jer NIJE BIO NAS.

    U Kotoru su zivjele pretezno katolicke familije, trgovci, moreplovci, vojnici, hrvatskog i venicanskog porijekla. Citaj sta pisem covjece sta ti je?
    Last edited by Gandalf_White; 28-03-15 at 10:21.
    One Ring to Rule them all...

  5. #1530
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    http://www.vijesti.me/sport/pogledaj...bakljom-826036


    Pogodjen jeste bakljom ali nije citav narod kriv zbog tog pojedinca.Na temi "reprezentacija cg" citam komentare dje se pljuje po citavom narodu.Ne podrzavam pljuvanje.

    Neka nas kazne nije problem,izbace iz kvalifikacija.Ali pljuvati po citavom narodu je nenormalno.

    Zasto vladajuci rezim krije identitet zlocinca koji je bacio baklju i izazvao teske telesne povrede golmanu Rusije Akinfejevu?

  6. #1531
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Iz raznih novina III

    A kad su drugi u pitanju mi odmah komentarisemo sa divljaci, stoka, koljaci.
    Nije ovdje problem sta se desilo, koliko revitalizovanje kojekakvim izgovorima.
    Sad je problem jer smo dospjeli na medjunarodnu medijsku scenu i ne po lijepom
    Ovo mi djeluje kao kad lopova uhvate i dovedu kod sudije. Kad ga priupitaju "Kajes li se?" svi odgovaraju kako se kaju i nece vise. Nazalost svi se oni kaju jer su uhvaceni, ne zbog djela koje su napravili.
    Napravili smo sprdnju, ali nam nije prva, i na zalost oni samo predstavljaju ogledalo svakodnevice

  7. #1532
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je ko zna koji put da se na stadionu pod Goricom gadjaju protivnicki golmani bakljama ali je prvi slucaj da je golman pogodjen.

    Pa prije neki dan su ovi isti navijaci gadjali trenera Partizana, rodjenog Podgoricanina, Duska Vujosevica svinjskim bubrezima sto je dno dna, jer je Dusko tesko bolestan od secera i bubrezi su mu pred otkazivanjem.

    U Crnoj Gori je danas, na zalost, narocito na sportskim priredbama, mnogo malo ljudi a mnogo neljudi.

  8. #1533
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stani bolan jesi li lud ti ?
    Koji nas narod cujes li sta ti pricam, nije bilo naseg naroda u Kotoru pricam ti gore. Svi koji su dosli u Kotor tj. oko Kotora naseljavali su jer su bjezali od Turske nemastine i tu su dosli DOBROVOLJNO, primljeni od strane Austrougara koji su im dali zemlju da obradjuju i bili su NJIHOVI DRZAVLJANI a ne CRNOGORCI. To o cemu ti pricas su pobune Krivosijana i niko ih ne bi dirao da nijesu napadali grad KOJI NIJE BIO NJIHOV !

    Razumijes li da su ljudi napadali grad koji nije bio okupiran jer ga nijesu mogli okupirati jer NIJE BIO NAS.

    U Kotoru su zivjele pretezno katolicke familije, trgovci, moreplovci, vojnici, hrvatskog i venicanskog porijekla. Citaj sta pisem covjece sta ti je?


    Meni je drago da sam razgolitio politiku koju ti zastupas.Neka svi procitaju tvoje postove i bice im jasno kakvu Crnu Goru zelis.Vazniji su ti interesi Zapada i Austrije nego interesi Crne Gore i naroda crnogorskog.

    Skidam ti kapu jer si bar iskren.

  9. #1534
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Bike1 trolujes ga za medalju.

  10. #1535
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bike1 trolujes ga za medalju.
    Ne trolujem nego branim nas narod,koji se napada zbog par budala koja su bacila baklju.Navijanje je bilo maximalno korektno.

  11. #1536
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    A nemoj da ga vi takvi branite zivi bili. I SFRJ ste takvi branili. Sramota je da su branioci na kraju pjevali pjesmu koja je bila simbol otpora ovakvom tipu divljastva

  12. #1537
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    E Rajo, pozlatile ti se.

  13. #1538
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ja ne sporim austrijsku kulturu,vec tvrdim da su Crnogorci(i ostali stanovnici CG) bolji ljudi od Austrijanaca.U cisto ljudskom smislu
    Izdvajam ovaj highlight kao citat godine.


    Za ostatak, svaki komentar je suvišan.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #1539
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    wow. ovo istinski ne bi zacijelila ni metuzalemova apoteka. zaludu škola, zaludu internet, zaludu iskustvo, zaludu... jeste li se dobro samozaljuštili više puta jutros zbog zublje? jeste li dobro odmah izvrijeđali cijeli narod crnogorski i svoju državu? jeste li se dobro izdušili protiv sebe samijeh? ne smetaju vam mrtvačke lobanje, pravoslavne armije, kolone GOVANA četničkih koji skandiraju da zakolju i ubiju ljude koji između ostalih bodre Crnu Goru i za nju i igraju... to vam ne smeta vama liberalnima. ali zublja... to je povod da se svi grupno ispljujete po sebi i svojima i odmah normalno evo već mediji trube o našem nacionalizmu kao problemu... a defiliraju mračnjaci proz grad i po prvi put mislim da moja rođena đeca ne bi bila sigurna među moje Pogoričane na dan te utakmice, u centru grada, zato što su đeca Zapadnjaci. eda li đe d od države? spriječili su ih da užde zastavu i to je to.... jesu li im utulili sve šibice? inače zastavu pale i Amerikanci i to je njihovo pravo jer su ipak malo razvijeniji od nas...

    patite od kompleksa i ponavljate gradivo iz 90tih. ništa nije slučajno pa ni ovi gadluci u cirkusu koji je sam po sebi... drugom prilikom o tzv nogometu i što on danas predstavlja Evropi liberalnih populističkih fašista. incidenti ovakve vrste su samo posljedica kulture potonjih 25 godina. a vi se zgražavate ovim dok sudije i država (!) opravdavaju zlotvore i monstrume. da ne pomisle neki da se ponosim jeftinim mahanjem krpara i nacionalizmom pjanim i momkom koji je oštetio one igrače koji šćahu izgarati za svoju zemlju.

    da ne zaboravim... živjela naša saveznica Austrija! živjela crnogorska kuća Radonjića!

  15. #1540
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/bozovi...-mugosu-826055

    opaaaalaaaa

    "Bivši gradonačelnik napad nije prijavio policiji"

    hehehe sta je bilo, sherife? Stiiislo??
    Last edited by ovizionizi; 28-03-15 at 15:44.


  16. #1541
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Како размишљају анархо-либерални мозгићи у данашњем издању вијести

    http://www.vijesti.me/forum/bubrezi-826142

    Navijači su sulud svijet - i tu imaginaciju nije lako ispratiti. Mrtve životinje odavno su dio navijačkog folklora. Ultrasi raznih evropskih timova, pa i onih najvećih, ubacivali su na teren svinjske glave, preklanu živinu, sa jasnim referentnim oslonom na vudu magiju, jasno, i ko zna što sve ne. Uvijek je taj gest, koliko god bio primitivan i jezovit, nosio neko značenje, navijačima jasno čitljivo. Ovakvi navijački maniri su odvratni, ja sam stara škola: meni je najmiliji navijački “žanr” tuča sa policijom. To ima smisla. Nakon toga ima i razbijenih glava, ali, ostaje onaj dobar osjećaj sukoba sa Moći. Sa slugama Moći. Ali, klati životinje da bi se poslala neka sumnjiva poruka jeste monstruozno.
    Класика. Повријеђивање људи, то је потпуно супер и ОК, јер се ради о људима који се не уклапају у наратив и агенду. Али не дао бог ко животињу да довати

    Међутим, како је вријеме демантовало аутора који врло тешко сакрива своје штрецање на било какав призвук "сила мрака" које долазе са истока
    Navijačka negativna imaginacija udružena sa političkim kontekstom može od svega napraviti - totalnu gadost. Vidim da se po Podgorici, na dan igranja utakmnice sa Rusijom (kad nastaje ovak tekst) spremaju “domaći” ruski navijači - samo se nadam da neće u teren ubacivati djelove tijela kakvog ubijenog Ukrajinca. Ko zna što im sve može pasti na pamet.
    Кад оно, главни изгредници синоћ били навијачи Црне Горе

  17. #1542
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je crnogorska fudbalska reprezentacija bukvalno jedina ekipa na svijetu za cije gledanje se ne moze regularno kupiti karta,stati u red,cekati ispred saltera.Pa ponekad i izvisiti u tome redu za ulaznicu,sto se uvijek desavalo.

    I onda se dogadja paradoks,osobe koje su besplatno dobile ulaznicu po partijskoj,rodjackoj ili ko zna kakvoj liniji,prodaju je na crno je ne zele gledati utakmicu.

    Ja u svojoj rodjenoj zemlji nemam pravo cak ni konkurisati za kupovinu ulaznica.

  18. #1543
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ruski mediji javljaju da je igrac Rusije Kombarov na stadionu gadjan NOZEM!

    http://www.dni.ru/sport/2015/3/28/299130.html

    В Комбарова черногорцы метнули нож

    07:27 / 28.03.2015 Акинфеев, Евро-2016, Комбаров, сборная России по футболу, скандал, фанаты, футболЗащитник сборной России Дмитрий Комбаров по итогам матча с Черногорией имел все шансы отправиться в лазарет вместе с голкипером Игорем Акинфеевым. Серьезными последствиями для Комбарова мог обернуться эпизод во второй половине матча.
    Фото: rfs.ru

    Во втором тайме игры Черногория – Россия с трибуны стадиона Подгорицы был брошен нож. Как сообщает объединение болельщиков "Спартака" – "Фратрия", инцидент произошел вскоре после того, как Роман Широков не забил пенальти. Комбаров обратил внимание арбитра на инцидент, и немецкий рефери увел команды в раздевалки.
    Отметим, что футболисты сборной России рано утром 28 марта уже вернулись в Москву. Самолет с российской командой приземлился в столичном аэропорту Шереметьево. Вместе с остальными домой вернулся и серьезно пострадавший во время матча голкипер Игорь Акинфеев.


    Во вратаря фанаты сборной Черногории кинули файером уже на первой минуте игры, в результате чего Игорь оказался в нокдауне. Покинуть поле он смог лишь при помощи носилок, и был сразу же госпитализирован. Врачи диагностировали у Акинфеева ожог шеи и головы, частично сгорели волосы, также высока вероятность, что футболист получил сотрясение мозга. В Москве его ожидает дополнительное медобследование.
    После инцидента с Акинфеевым матч был прерван на некоторое время, однако после консультаций между командами, арбитрами и делегатами УЕФА было приняло решение о продолжении поединка. Во втором тайме после незабитого пенальти Романом Широковым на поле вспыхнула стычка между игроками. Арбитры увели команды в подтрибунное помещение. Позже было принято решение о прекращении матча. УЕФА проведет дисциплинарное расследование. Сборной Черногории грозит техническое поражение со счетом 0:3.

  19. #1544
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Znas li ti koliko je Crnogoraca strijeljano, iskasapljeno i pobijeno, zhena silovano i kuca zapaljeno jer pravi Crnogorci nijesu htjeli zajedno sa Srbijom? Pa eto i dan danas odredjeni Crnogorci koji su etnicki srbi brane tu Srbiju.
    Koliko?

    On-topic
    Ima li neko da zaustavi onu mašineriju za širenje laži, vjerske i nacionalne netrpeljivosti, koja komentarima koje dopušta što na portalu, što na FB strani, te naslovima koje vadi iz konteksta i prevrće kako njoj odgovara, kao i tekstovima sa netačnim informacijama punim mržnje, nazvanom 'nezavisna novinska kuća vijesti'.
    Jeste u globalu narod kriv što vjeruje i pali se na sve to, ali ima li ko da barem novčano kazni medijske kuće? Budžet bi se strašno popunio, analitika, podjeba, dan (mrak), dnevne novine.
    Koliko znam komentari onakvog tipa su zabranjeni tj, novinska kuća je obavezna da ih ukloni, a niko to ne radi?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  20. #1545
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Повријеђивање људи, то је потпуно супер и ОК, јер се ради о људима који се не уклапају у наратив и агенду. Али не дао бог ко животињу да довати.
    Policija - ljudi koji se "ne uklapaju u narativ i agendu "? Kao da je u pitanju puka razlika u mišljenju, a ne naoružani ljudi. Čini mi se da si promašio.

  21. #1546
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Policija - ljudi koji se "ne uklapaju u narativ i agendu "? Kao da je u pitanju puka razlika u mišljenju, a ne naoružani ljudi. Čini mi se da si promašio.
    Ја мислим да је аутор јасно ставио до знања да са одобравањем гледа на насиље према недужним људима, јер је то ваљда његовом оку угодан декор да иде уз "професионално бунтовништво". При том не улазим у саму природу посла полиције, која често брани искварене режиме, него о томе да ли је оправдано да руља насрће на неког ко није починио никакав преступ. Кад кажем агенду, говорим о ауторвом љевичарском наративу, ко га чита дуже вријеме је већ упознат са тим.

    Наравно, моја намјера је само да укажем на лицемјерност и шуљост љевичарске демагогије

  22. #1547
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Koliko?
    Na hiljade.. Samo od moga imena 15 su Srbi satrli za 5 godina. Veca su zvjerstva radili nego Austrougari-Italijani i Njemci zajedno. Nego te su price vec ispricane...


    http://www.vijesti.me/vijesti/abazov...o-prije-826229


    Koliko covjek ne razmislja svojom glavom ili koliko je ogranicen.

    Pa da opozicija izadje na izbore ove godine DPS bi ih masakrirao, uzeo bi 50 od 80 mjesta u parlamentu, partije se jos dizu, razvijaju, stvaraju a on bi izbore. Napravio partiju prije mjesec dana, jos nije ni clanstvo okupio a ne glasace, a dje ti je infrastruktura, istrazivanje javnosti, mehanizam... Nekad mi nasi ljudi nijesu jasni... Nikako mi nijesu jasni.
    Last edited by Gandalf_White; 29-03-15 at 11:35.
    One Ring to Rule them all...

  23. #1548
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Djevojčica iz Sirije pomislila da je kamera oružje, pa se predala

    deuscroix

  24. #1549
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Sad bih je usvojio.

  25. #1550
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    kad pomislim koliko je jednom fotografu jednostavno "izrezirati" ovakvu fotku, potkrijepiti je tugaljivom pricom, a to rade non-stop..


Page 62 of 1402 FirstFirst ... 1252585960616263646566721121625621062 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •