Quote Originally Posted by Rakun View Post
Nema uljeza, čak šta više ima nedostataka (Braon i Crveni)
Obrni prevrni, teško da se dobije sivi.

Nađi grešku u nazi 1+1=2 logici koju sam iznio.
Nema greške, već ti rekoh, savršeno je logički uokvireno. Mogu samo reći da je suština pogrešna.

Takođe, nije ovo ekzluziva ''nazi'', on je samo establirao vrijednosti iz naprednog zapadnjačkog svijeta i realizovao.
Primjerice već 20-ih godina u USA imamo nove zakone koji počivaju na socijal-darvinizmu , generalno eugenika je bila naučna osovina (nije neka mudrost da i dan današnji jeste dio američkog intelekta -ako se tako može nazvati)- gdje se zakonski vršila eutanazija, sterilizacija, otklanjanje genetičkog škarta, rasizam...
Naravno da se poslije poraza takve ideologije uradilo sve što se moglo da se to gurne pod tepih.

Poenta jeste, da li je čovjek životnja

No to je već druga priča.

Znam da je odvratna...
Kako znaš? - postulat istine

Koliko je ovako nešto racionalno ? - ili je prosto posrijedi biohemijska neuravnoteženost (koliko je ovako nešto tek smisleno)

Što se crnaca tiče stvar je više nego očigledna.
Interesantno, koliko je pogrešno.
Misliš da nema veze sa činjenicom da zbog društvenog uređenja (čitaj- rasizam) oni su uslovljeni da pripadaju nižoj klasi, da je sport jedan vid koji im je dostupan da išta urade, tako da je selekcija mnogo izraženija, trening i sve to što ide uz takav status.

... ali pristupam problematici kao mašina
Isključio si emocije, empatiju mnoge vrijednosti koje su osnov humanosti kod čovjeka.
Međutim nisi to uradio i sa kompleksima.

Odakle ti ideja da pomoć (da je to upravo ono što nam nedostaje) mašine će se sastojati da pravi od ljudi neku super rasu, da će prionuti na eliminaciji i ubajanju nepoženjnih jedinki (eugenika?). Zašto se ne očekuje da se okrenu edukaciji?

Zašto bi ta mašina prema svom kreatoru bila surova? - zar da očekujemo takav produkt inteligencije , nečeg što bi smatrali zdravorazumskim rasuđivanjem

Nema uljeza, čak šta više ima nedostataka (Braon i Crveni)

S'obzirom da je većina tekovina civilizacije tu zahvaljujući bijelcima možemo zaključiti da smo pametni, takođe znajući da gdje smo god otišli domicijelna rasa je desetkovana bolestima koje za nas ne predstavljaju neki problem pa možemo zaključiti da smo manje podložni bolestima od ostalih rasa. I bolje podnosimo hladnoću što može biti korisno u nekakvim budućim zimskim dobima

Što se crnaca tiče stvar je više nego očigledna. Manje masti, daleko veća iskorišćenost energije, daleko efikasnija mišićna masa, koža koja bolje štiti od sunca (jer ne zaboravimo da gubimo ozonski omotač)

Što se žutih tiče u istim uslovima imaju minimum 10 godina duži životni vijek od ostalih rasa

Nek mi crvenokožci i oni koju vuku na braon oproste ali ne znam koje su njihove specifičnosti, a muka mi je da tražim. Znam jedino da crvene rađanje ne boli pretjerano jer valjda imaju elastičnije kosti(što je jedan od razloga što su ih hrišćani progonili)
Oh Bože...batali da te zamolim.