Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 92

Thread: Nenosenje kacige

  1. #26
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaista ne mogu da ukapiram te ljude. Stvarno ne mogu. Taj jedan mali postotak ljudi koji su ubijedjeni da im se "to" nikad neće desit, da su veće face, da su cool itd. Pa kao što neko gore napisa, nisu ni svjesni kolko gadno i seljački izgledaju pored normalno i adekvatno obučenih bajkera. Najmanji je problem što narušavaju sliku o motoristima u CG, to je potpuno nebitno u poređenju sa činjenicom da im život visi o koncu. Samo se sjetim kad pročitam u novinama "stradao/la u udesu motorom...nije nosio zaštitnu kacigu". Pa o čemu razmišljaš? Napisaše gore, ta jedna buba, taj kamenčić, komarac, osa, šta god, mogu da naprave toliki problem u trenutku da gubiš kontrolu 100%. Vožnja u majici, papučama, bermudama nosi sa sobom toliko puta veći rizik od povrede da je to nevjerovatno. Ali nikad, nikad u životu nisam vozio bez kacige, rukavica, pojasa. To nekako gledam kao osnovno. Za svaki put na otvoreno, oprema je u fulu, ali to je većini nepotrebno jer se motori od 1000+ccm sa 150+ konja voze isključivo po gradu. Pazite ljudi što radite, slike gore dovoljno govore o posljedicama. U pamet se crnogorci.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ja je stavljaaaaam ama i do prodavnice. Nekako stvorih dobru naviku i sad mi je lakse kad je stavim.
    Tj ne sjedam na motor uopste dok se ne 'obucem'.
    Medjutim, prije mjesec dana, u centru podgorice podjem ja iz bokeske ulice od zgrade opstine do bondjorna u balsicevoj i tih 150metara umjesto da prosetam ja sjednem na motor i naravno "nece niko valjda za toliko" "nece mi nista biti" nadje se policajac na cosku ulice i napise mi kaznu.
    Nisam mogao ni da ga zamolim da mi je ne napise koliko sam ljut na sebe bio. :/
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  3. #28
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Bilo 5m ili 50m ili 500km kacigu na glavu, time stitis sebe i ljude koji te vole oko tebe, a drugo to je stvar navike kao i pojas u auto, znaci sjednes ,kaciga na glavu i onda gas kasnije ni ne mozes da vozis bez nje. Nikad se ne zna sto se moze desit u trenutku. Moj poznanik je krenuo sa parkinga, kliznuo mu tocak i udario glavom o beton, 15dana je u bolnicu bio.Znaci nije se bukvalno ni ukljucio u saobracaj a da ne pricamo o situacijama u saobracaj i kulturi nasih vozaca.

    al jbg nas narod je takav da ako sjednes na motorcinu sa kacigom , ko ce te vidjet da ti to vozis, kako se *****t kad kaciga prekrije cijelu glavu . Ovi sto nose kacige i drze ih oko lakta e to je tek posebna kategorija , greota je trosit vrijeme pricajuci i kucajuci o njima...

    ps.
    ja se iskreno divim ovim bajkerima na ove R-ove sto se sminkerisu bes kacige, prvo sto im zivot visi o koncu , drugo sto ja bih od sinusa nastradao narednih nedelju dana da uhvatim tako dva kruga.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #29
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ja je stavljaaaaam ama i do prodavnice. Nekako stvorih dobru naviku i sad mi je lakse kad je stavim.
    Tj ne sjedam na motor uopste dok se ne 'obucem'.
    Medjutim, prije mjesec dana, u centru podgorice podjem ja iz bokeske ulice od zgrade opstine do bondjorna u balsicevoj i tih 150metara umjesto da prosetam ja sjednem na motor i naravno "nece niko valjda za toliko" "nece mi nista biti" nadje se policajac na cosku ulice i napise mi kaznu.
    Nisam mogao ni da ga zamolim da mi je ne napise koliko sam ljut na sebe bio. :/
    malo ljudi je spremno da prizna da su pogrijesili... oni koji su svjesni greske je nece nikad ponovit

    Mene samo interesuje kako oni, ako uopste, gledaju? ja iskreno na 80 ckiljim i ako vizir otvorim, a ne da bi brifti oko glave na sve strane a o opstem smrzavanju i izlazenju krvi i kapilara od strujanja vjetra da ne pricam... cak i kao amater to smatram - jer biker nijesam (jos) no podjem na te ture na quad ili na karting...

    a ovi sminkeri ne kontaju da bi ih bolje poznavali da kupe dobru kacigu pa im neko uradi paintbrush - znala bi sva CG ko su i na kilometar
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  5. #30
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nikad nidje bez kacige, i u auto pojasa ali ja sam liberalno orjentisan politicki tako da bih pustio ljude da voze i bez ako oce, i bez pojasa, airbaga kako god oce. Jes kad poginu druga osoba ako je ucestvovala osejcace se krivom ali realno je samo njihova krivica, darvinizam pa neka gine ko oce tako da kad ih vidim bez kacige bas me zaboli uvo
    rm -rf /

  6. #31
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,181
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Bas sam i ja o tome razmisljao, pa kako druze ista vidis kad vozis bez kacige??? A druga stvar je sto su me x puta neki insekti gadjali po sred vizira, to bez kacige da se desi ne znam kako covjek da ostane pribran i zadrzi kontrolu. No aj... Ja bez kacige ni metra, rukavice u 90% slucajeva(sad ih ne nosim par dana da mi se ujednace ruke, jer sam se osunca od rukava do rukavice ), pojas mi je smetao pa nosim prsluk. Na otvoreno puna oprema uvijek.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ljudi ja se navikao na kacigu iiii uzeh biciklo da treniram malo nesto i o jadu sam se zaabavio sa musicama i ostalim letacima jer sam se navikao skroz da sam zasticen i onda mi bilo cudno.

    Imam 2 vizira, onaj jedan standardni i drugi unutrasnji kao naocare i ako vozim preko 60-70 ne mogu samo sa ovim unutrasnjim no i onaj spoljasnji spustim.
    (komsija mi redovno r1 izmaltretira bez kacige, kako, ja ne znam)
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default



    ...eto toliko.
    Neka ga ne mari....

  9. #34
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A ovi voze po gradu 2 na sat pa nemaju problema sa tim svakako, od kafica do kafica da se vidi uglavnom. A kad idem nedje pa poslije voznje vidim sto je sve po meni :burp:Ja na skuter imam onu obicnu kacigu sto nema za bradu i nosim naocare uglavnom al vozim polako, po gradu uglavnom guzvi u BD a veci motor zavisi, ako idem nedje blize kaciga i rukavice, dalje (tipa izmedju gradova) jakna, cizme, stitnici...
    rm -rf /

  10. #35
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Nikad nidje bez kacige, i u auto pojasa ali ja sam liberalno orjentisan politicki tako da bih pustio ljude da voze i bez ako oce, i bez pojasa, airbaga kako god oce. Jes kad poginu druga osoba ako je ucestvovala osejcace se krivom ali realno je samo njihova krivica, darvinizam pa neka gine ko oce tako da kad ih vidim bez kacige bas me zaboli uvo
    Jes, ali takva budala udari tebe (bilo na 2 ili 4 tocka) i ti svakako zavrsi u zatvor ako on pogine... dok se dokaze da nije ti kriv ides kuci, ali prije toga stresa i stresa... a ko zna koliko bi njih ostalo zivo s opremom ili vezanim pojasom... no smo mi po staroj NEMAM TI KAD... misle ljudi to pise u zakonu da se pare uzmu, ne da se oni zastite
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Sličnu je prijatelj imao situaciju dje ubi cojeka tako i zavisi kak si kakva si osoba ali nije neki prevelik problem oko toga sem na sud što moras

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    rm -rf /

  12. #37
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Treba ljudima ovakve slike pokazivat da bi skapirali. Mada, kao sto kaze N_L, darvinizam, procisti se to.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  13. #38
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Treba ljudima ovakve slike pokazivat da bi skapirali. Mada, kao sto kaze N_L, darvinizam, procisti se to.
    Samo extreme graphic content... i to kad te zaustavi policija za prekrsaj da te odma povedu da odgledas u kola sto vise ovih reklama i slika s udesa - one dje je celjade iskomadano zbog brze voznje, kucanja poruka, nepaznje, osjecaja onog drugog da se tu moze pretec jer s druge strane nema nikog (u punu desnu krivinu) itd...



    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  14. #39
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Kako ja mrzim ove reklame ovakve, samo mi prizivaju ovakve stvari. Ko hoce stavice kacigu ko nece nece, mene reklame i ovakvi klipovi nece ubijediti, mozda hoce neke ljude manjeg intelektualnog kapaciteta. Znam zasto je stavljam na glavu i kraj. Ne treba niko da mi govori to. Mada razumijem na kakve tipove vi svi ciljate

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pa isto tako ne cera tebe niko da ih gledaš jel

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    rm -rf /

  16. #41
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    A dobro, tacno je to no velim samo, nekako koliko god da imaju dobru namjeru, tj da ukazu na sve ove stvari, ipak gledajuci ove scene ne moze ti biti dobro.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Jednom sam ne mojom krivicom panuo s motora. Da nisam imao kacigu i odijelo danas ne bih pisao ovaj komentar.
    Srećom dobra oprema pa se prošlo sa malo ogrebotina i sa rukom u gips.
    Ne bih sio ni na skuter 50ccm bez kacige, čak i đecu izbjegavam da provozam.
    Jednom sam išao do DG sa šlemom i naočarima (te muke od mušica) nikad više. Samo full face za otvoreno, po gradu može poluotvorena sa naočarima.

  18. #43
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Što moj drug, koji btw prodaje motore i opremu, kaže - "za kacigu daješ onoliko para koliko (smatraš da) ti vrijedi glava".
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  19. #44
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Što moj drug, koji btw prodaje motore i opremu, kaže - "za kacigu daješ onoliko para koliko (smatraš da) ti vrijedi glava".
    u slucaju nekih od nas za kacigu dajes onolik okoliko kosta kaciga koju ti moze stati na glavu - izbor je rijetko sirok ahahahha
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  20. #45
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Što moj drug, koji btw prodaje motore i opremu, kaže - "za kacigu daješ onoliko para koliko (smatraš da) ti vrijedi glava".
    Posalji broj druga u inbox mozda mi bude valjao
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,802
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    E iskreno odavno nista gluplje ne cuh, bez uvrede
    War. War never changes.

  22. #47
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    E iskreno odavno nista gluplje ne cuh, bez uvrede
    Ovo za kacigu?
    Mislis da one kineske bez homologacije vrijede necemu?
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  23. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,181
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Bio je nedje uporedni test kineske i neke malo ozbiljnije, tj nije test nego snimak udarca cekicem u jednu i drugu. Kinesku mozda bolje i ne nosit

  24. #49
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Uvijek je podijeljeno mišljenje vezano za nošenje kacige. U nekim državam USA kaciga nije obavezna jer si sam za sebe odgovoran i ne moraš je nositi ako ne želiš.
    Moje mišljenje je da treba da je nosimo i da bez nje ne sijedamo na motor, ne zbog kazni i policije nego zbog samoga sebe.

    A svakoga ko sjedne dijete na motor bez kacige bih bez suđenja slao 3 mjeseca u zatvor i trajno mu oduzeo A kategoriju, dijete samo ne zna treba li mu kaciga ili ne, dijete nije svijesno opasnosti.

    Isto važi i za pojaseve i za sjedišta za dijecu. 95% roditelja veže dijete i kaže "da nas ne uhvati policija" pa ne budi glup i ne uči dijete da bude glupo. Dijete vežeš da ga obezbjediš od mogućih posijedica naglog kočenja, skretanja i ne daj Bože udesa.
    Dovoljno je da stanete ispred neke škole ili vrtića i da vidite koliko roditelja vozi đecu bez vezanih pojaseva, sjedišta itd. a sad pred ljeto i na motore, bez kacige naravno!
    This time next year we'll be millionaires

  25. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,181
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Goveda

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Kacige IXS i Caberg
    By Welt in forum Vozila i oprema
    Replies: 53
    Last Post: 26-03-14, 16:10
  2. Prodajem Kacige Jet
    By Edo_GTI in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 23-03-14, 16:11
  3. P Kacige AGV
    By Bev in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-10, 21:43
  4. P: Kacige
    By Tattoo in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-09, 12:07
  5. Kacige
    By B0LE in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-08, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •