Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 96 of 96

Thread: Crna Gora i LGBT prava

  1. #76
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Ne ovako smiješno - presmiješno... skaradno... neukusno...



    Al' da se nevažna polemika ne povuče ovijem devijantima, deder da mi debatujemo o tome koliko koje domaćinstvo potrebuje brašna, šećera, ulja, dostojanstva....
    Hahahaha ovo prvo nije covjek, ovo je marsovac, tako da se ne vazi salu na stranu, smijesno mi je kad vidim neke glupe tetovaze i na hetero i homo ljudima. Ali Boze moj, nekome se to svidja. Samo se kladim da kod nas ovako iscrtani nikad nece izlaziti na ulice pa smo postedjeni toga.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    100 godina živim u Bar i ne viđeh to..
    Mada u pravu si, Nikšić to ima, ima i nešto u PG. Ostali gradovi nemaju.
    A sada ispočetka se pročita moj post, ja kazem da ako je zajednica od 10% ljudi (LGBT) i to smeta makar 70% ostatka onda je paradiranje zabadanje prsta u oko.
    Lako je paradirati vernicima u NK, pravoslavnih je 95% a paradira skoro svako ili skoro svako podržava. Ko to treba da osudi? Zato i napisah da za sve postoji vrijeme I mjesto, a cg trenutno nije ni jedno ni drugo, kao što USA to nije bila prije 40 godina.
    Bugi dje zivis to u Bar pa ne vidis da svake godine pravoslavni vjernici setaju ulicama Bara za dane Svetog Jovana Vladimira? Vjernik sam, ne zezam se sa tim, nego cisto da te informisem.

  3. #78
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto gologuzi ???
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  4. #79
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nema 2-3 mjeseca da je bila litija Svetog Jovana Vladimira u Baru, i održava se svake godine? Za jednog stogodišnjaka iz Bara, moram ti reć da ti je oslabio vid.

    I ja prvi put čujem da je bila gej parada u Baru?

  5. #80
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    I ja prvi put čujem da je bila gej parada u Baru?
    Koje si ti vjere?

  6. #81
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Isto gologuzi ???
    Zao mi je, ne shvatam poentu vrijedjanja necega u sta ne vjerujes i za sta te boli uvo. Kompleksi pretpostavljam.

  7. #82
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aha… kad sam bio mali….
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #83
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    I ja prvi put čujem da je bila gej parada u Baru?
    A koji je tvoj kompleks?

  9. #84
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve me ovo podsjeća na ono kada se baci vunica mačićima, a oni to svojom "neviđenom usklađenošću" i "kolektivnom ne-svjesnošću" dovedu do savršenstva komplikovanosti - iz čega ne proizilazi ništa do ZBUNJENOST!!!

    Parade da se porede sa porodičnim šetnjama??? PIH!
    Bolji od sebe.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Sve me ovo podsjeća na ono kada se baci vunica mačićima, a oni to svojom "neviđenom usklađenošću" i "kolektivnom ne-svjesnošću" dovedu do savršenstva komplikovanosti - iz čega ne proizilazi ništa do ZBUNJENOST!!!

    Parade da se porede sa porodičnim šetnjama??? PIH!
    Odlicno si ovo sklopio
    istrajan budi.

  11. #86
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sklopilo se po ko zna koji put samo od sebe - MIMO MENE!
    Bolji od sebe.

  12. #87
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Sklopilo se po ko zna koji put samo od sebe - MIMO MENE!
    E pa nista onda, s labo sklapas ovo, ne svidja mi se :-)
    istrajan budi.

  13. #88
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mimo literarne i estetske forme, suština je da se fibonačijev niz i teorija relativiteta kod nas najlakše dokazuju na ovim pikantnim temama savremenih totalitarnih ideologija kao modernih deponija.

    Koliko različitosti na tako malom prostoru - prosto zadivljujuća i rijetko bogata idejna vegetacija.
    Bolji od sebe.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Velike svote novca spuca i drzava na kupovinu skupih auta, putovanja, racuna za mobilnu telefoniju i slicno. Trebaju oni malo pristediti, ali to izgleda nikome ne smeta zato sto smo se na to izgleda navikli, a na homoseksualce jos ne.
    Drzava, tj njeni sluzbenic sigurno to ne kupuju i trose uz moj pristanak, al me ni ne pitaju. Zato nikad i ne glasam, bar dok je trenutna politicka garnitura.

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Homoseksualci stupaju u vezu sa punoljetnim osobama. Znaci radi se o zrelim osobama koji znaju sta hoce i niko ih ninasta ne prisiljava. Sa druge strane, pedofilija je bolest gdje odrastao muskarac ima seksualne fantazije o maloj djeci koja u vecini slucajeva nisu cak ni teenageri. Ako takve osobe seksualno zlostavljaju malu djecu, to je onda zlocin, i ne moze se porediti sa homoseksualizmom gdje punoljetni muskarci stupaju u seksualne odnose. Tako da zaista u ovoj diskusiji ne bih poredio pedofile i homoseksualce, jer ovi u prvoj grupi seksualno zlostavljaju djecu, dok se u drugom slucaju radi o homoseksualnom cinu uz pristanak punoljetnih osoba. Pedofili inace po statistikama ne zlostavljaju samo djecake, nego uglavnom djecu oba pola.
    1. Ti si udario tezu da su svi koje je Hitler progonio mucenici i da to treba ispraviti. Ja ti navodim primjer da to nije tako.
    2. Ne moras mi navodit razliku izmedju homoseksualizma i pedofilije, znam toliko.
    3. Homoseksualizam je do 70-ih godina smatran teskim psihickim poremecajem. E sad, da li takodje pedofiliju treba skinuti sa liste seksualnih poremecaja, da bude samo krivicno djelo?
    Forever young, i want to be forever young

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ljudi su rođeni goli i postoje oni koji imaju potrebu da budu goli mnogo više nego oni drugi, time što su goli ne smetaju nikome pa su opet diskriminisani i trpaju ih u ludnicu čim se pojave na ulicu takvi, a to je mnogo prirodnije stanje od homoseksualizma
    She is only here to annoy herself!

  16. #91
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    strasno je da neko ta ''stvorenja'' smatra ravnopravnim sa nama, tj sa normalnim covjekom.. onaj ko o njima zna samo tih sedam slova gay + lgbt i ama bas nista vise moze reci da mu ne smetaju ili ne daj Boze da ih podrzava, ti su mi gori nego li oni sami bolesnici, brdo ili da kazem planina tj planine para su ulozene da bi oni prremecaj koji imaju u stvari nazvali jednostavno ''drugaciji'' i samo to/// da ne smaram, evo dva linak od mora tekstova o njima i njihovom zlu koje sire, jedan kraci clanak, i jedan opsiran o njihovim aktivnostima kroz decenije sto su cinili.. pa neka svakinormalan citalac procita ovo i neka trazi po netu dalje i neka odluci dal treba biti ravnodusan prema njima tj ''razumjeti'' ih ili ''podrzvati'' reklamiranje tu djavolju rabotu...

    http://www.vaseljenska.com/vesti-dan...Rrg.send%22%7D

    http://srb.fondsk.ru/news/2013/06/05...y-pokreta.html

  17. #92
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sta mu dodje to LGBT tj. simpatizeri nakaradnih sexualnih opredeljenja i aktivnosti? kako se to klasifikuje tacno? grupa gradjana? politicki pokret? mala vijerska zajednica?
    i kakva prava se tu traze? pravo na sta? pravo na privlegiju? cime sezasluzije ta privlegija? ili pak pravo na socijalnu pomoc? pravo na odstetu ?

    pa zar oni sami sebi ne ugrozavaju prava? ta organizacija ili sta li je vec funkcionishe na hijerarhijskom nivou i uvjek na kraju svakog udarnog talasa samo par pojedinaca profitira, kao u zadnjem slucaju doticni cimbaljevic. a obicni peshadinci cije je zaduzenje da provociraju narod tj paradiraju kad im se naredi za neku sitnu crkavicu prodju kako prodju i vazda budale ispadnu. nek se fino dogovore oko raspodijele donacije koje izvesni fondovi prilazu i svima ok.

    uglavnom to je u vezi lezbejki,*****a,biseksualaca i tranvestita (lgbt) , pa me zanima sta je sa ostalim zapostavljenim osobama ostalih nakaradnih sexualnih opredeljenja i aktivnosti, jel tu postoje neki klanovi,rivaliteti i sl.? nije mi bas najjasnije.

  18. #93
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Jebote. Još se klapi ovdje o nekim 'privilegovanim' LGBT pravima u odnosu na ostale, a nesrećni Cimbaljević morao da bukvalno pobjegne iz svoje zemlje da bi se (pazite sad) oženio. Eto, to pravo traže, recimo. Pa, stara mu majka...
    In vino veritas

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ni ovdje mu niko nije branio da se oŽENI, nego se on omuškarčio ili nazovi ga kako hoćeš ali ne može bit ženidba bez žene nikako
    She is only here to annoy herself!

  20. #95
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Omužio?
    In vino veritas

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije direktno vezano za nas ali na neke duže staze može i kod nas biti sličan referendum.
    S obzirom da se radi o najkatoličkijoj i najreligioznijoj državi u Evropskoj Uniji zanimljivo je popratiti tamošnja događanja.












    S druge strane izgleda da je Irska glasala za dozvolu braka između istih polova.












    Da li ovo znači da se Irska pomalo distancira od tvrdolinijske pozicije Katoličke crkve (koja ima tamo jak politički uticaj), da li se radi o razočaranosti javnosti prema nedavnim aferama u crkvi ili jednostavno Irci više mnogo ne mare za crkvu i postaju manje religiozni. S druge strane možda je na sve ovo uticaja imala i ona nedavna izjava Pape Franje.







    U svakom slučaju izgleda da će se homoseksualni brak zakonski dozvoliti u najkatoličkijoj zemlji evrope (makar građanski oblik braka).

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 11:49
  2. Filmovi sa LGBT tematikom
    By RotfLmaOmGg in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-10, 00:43
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •