View Poll Results: Svejedno mi je oću li imati muško ili žensko dijete?

Voters
121. You may not vote on this poll
  • Da

    93 76.86%
  • Ne

    28 23.14%
Page 9 of 18 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 435

Thread: Kult muškog djeteta

  1. #201
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Mislim da Brano nije imao pik na žene kao žene, samo je htio da ukaže na to da nisu samo muškarci u Crnoj Gori opterećeni time da dobiju muško dijete. Nekad je samoj ženi više stalo do toga. A takve i žene i muškarci proizvod su našeg patrijarhalnog nasljeđa, ničijeg drugog. Kritika je bila na račun cijelog tog sistema „vrijednosti“ koji favorizuje mušku đecu.

    Uostalom, da neću sa ženskom đecom fudbala igrat!?

  2. #202
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ma koje k' srcu.. ne znam za g. Zvoncicu, ali ja sam zgrozena.. Opis opterecenja, razmisljanja, projekcija.. pa to je za "haloperidol, risperdal, olanzapin, clonazepam..." Kakav je to uopste tekst? Lucidnije izjave i teorije se cuju kod sizofrenika na klinikama nego ovo sto procitah..
    Ja sam se toliko uplasila od totalno bespotrebno nenormalnog "pravdanja"(rafalno) mog druga koji ima djevojcicu koju voli, nadam se kao svaki normalan roditelj sto moze voljeti dijete, ali ja da vise ikoga u CG pitam... Nema sanse. To sam prvi put dozivjela i od tada izbjegavam pitati ikoga.. Jednostavno to nije normalno ophodjenje.

    Hvala Lepo
    A sto vas vise zgrozava, ovaj kompleks roditelja sto ima zensko dijete ili selektivni abortusi radi muskog djeteta? Ili vam selektivni abortusi uopsti nisu bolesni.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    samo da je zdravo dijete i da je porodjaj kako treba i lak za zenu. A hoce li biti musko ili zensko - kaman 21v. Dafaq?
    One Ring to Rule them all...

  4. #204
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Prvo cerke pa sinovi ...
    Tu es mon héro!

  5. #205
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najbitnije je da je dijete zdravo a ne kojeg je pola.

  6. #206
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Glasah čisto da vidim rezultate. Bravo forumaši!
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. #207
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    A sto vas vise zgrozava, ovaj kompleks roditelja sto ima zensko dijete ili selektivni abortusi radi muskog djeteta? Ili vam selektivni abortusi uopsti nisu bolesni.
    a kako nijesu mili brate! Zgražava me i jedno i drugo mada moram priznati mnogo više potreba čovjeka da ide protiv prirode i nešto što je sasvim lijepo prirodno regulisano da mijenja! Isto me tako nervira današnji trend da se porodjaji obavljaju carskim rezom po volji pacijentkinja...a zamislite argument koji sam za to čula???? Da mu žena ostane "uska" kao što je i bila?! Makse, već sam se iznervirala!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #208
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    A sto vas vise zgrozava, ovaj kompleks roditelja sto ima zensko dijete ili selektivni abortusi radi muskog djeteta? Ili vam selektivni abortusi uopsti nisu bolesni.
    a kako nijesu mili brate! Zgražava me i jedno i drugo mada moram priznati mnogo više potreba čovjeka da ide protiv prirode i nešto što je sasvim lijepo prirodno regulisano da mijenja! Isto me tako nervira današnji trend da se porodjaji obavljaju carskim rezom po volji pacijentkinja...a zamislite argument koji sam za to čula???? Da mu žena ostane "uska" kao što je i bila?! Makse, već sam se iznervirala!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #209
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    A to za carski, mislim da je glavni razlog da se žena ''ne muči'' tj da ne trpi tu traumu porođaja. Onako obave joj to dok je ona nesvjesna i ljepota.
    Doktori su tu po meni glavni krivci.

  10. #210
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja sam uvijek za to da se bol ne trpi ali danas i za to postoje sredstva, imamo temu o epiduralu, ali carski rez zbog bola ili onog gore razloga koji ja navedoh mi nije jasan..u praavu si, nijesu žene krive nego doktori koji to rade bez opravdanih medicinskih razloga.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #211
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki sam protivnik abortusa iz hira, drugo je ako zena mora abortirati iz raznih medicinskih razloga. Imam tri cerke i kad se svaka od njih radjala bilo je veselje u kuci. Ali lagao bi kad bi rekao da mi je sve jedno sto nemam i sina. ipak je to produzetak loze.Smatram da svaki muskarac laze kad kaze da mu je sve jedno.
    Last edited by tango; 06-05-15 at 10:54. Reason: tekstualna greska u kucanju

  12. #212
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Porodica bez muškog nasljednika – neoprostivo

    http://www.roditelji.me/blog/2015/05...a-neoprostivo/

    Zabrinjavajući podaci o broju selektivnih abortusa-Crnogorci najčešće provjeravaju pol djeteta

    http://www.zenasamja.me/porodica/185...ju-pol-djeteta

  13. #213
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nauka napreduje, lome se predrasude...i tako...
    Cujem od kolega u regionu da su nove generacije Crnogoraca plave i plavooke na Cehe, pa i da je broj te djece (masala) nevjerovatan za tako maloljudnu drzavu. Uglavnom, vise nema problema za trajnost prezimena, brojnost nacije - najcesce blizanaca iz te banke se stanca naveliko.. i cemu zgrazavanje?
    Javna je tajna da je veliki broj VTO za crnogorce. Nek su djeca ziva i zdrava, al sto se Crnogorci foliraju u "svojoj kuci" e to je deseta prica.
    Pustiti ljude da zive i kreiraju sebi i svojima sudbine...

    Hvala Lepo

  14. #214
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    jutros u jutarnjem "boje jutra" bila vijest da je direktor bolnice zabranio da se "javlja" koliko je muške, a koliko ženske djece rođeno. zbog polne diskriminacije

  15. #215
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Are you having a boy, or an abortion?
    Forever young, i want to be forever young

  16. #216
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cest je primjer da su zenska djeca mnogo brizljivija za roditelje nego li muska. Pogotovo u nekom kasnijem periodu zivota. Uglavnom covjek treba da se veseli rodjenju djeteta a ne rodjenju pola.

  17. #217
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    samo da je zivo i zdravo.ostala razmisljanja ne razumijem.....nek im je bog u pomoc....

  18. #218
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    356
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I umjesto da država krene u rješavanje problema selektivni abortusi, direktor KCCG donese odluku da se više ne objavljuje pol rođene djece. Jer, mnogo je lakše gurnut problem ispod tepiha nego ga riješiti.

  19. #219
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ne razlikujemo se po civilizacijskom nivou previše od Albanaca, Turaka i sličnih.

  20. #220
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    To sto se rodi to je prirodno. Tako treba da bude. Ako je prirodno to znaci da je "dobro" za sve. Mi cesto dusom gledamo, a ne razumom kako valja gledati. Zato nam precesto sve ono sto je dobro i prirodno izgleda jako lose. Dusom treba upravljati i ne ispunjavati joj sve zelje. To vodi ravnotezi.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #221
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Autodijagnostika, turci su odavno daleko ispred nas, albanci u vecim gradovima kao tirana, ispred nas sto posto. Mi smo civilizacijski i svakako jad. Mi frku dignemo kad oce zgrada kino kulture da se srusi. To nam je civilizacija, zgrada raspala od 50 godina, kao da je stara 400 pa da joj se zbog izgleda i vrijednosti sto ne desi a ne sto je par stotina ljudi uslo u bioskop. Hotel crna gora, kuku, ruglo, ruglo.

    clickprint i stampa se

  22. #222
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clickprint View Post
    Autodijagnostika, turci su odavno daleko ispred nas, albanci u vecim gradovima kao tirana, ispred nas sto posto. Mi smo civilizacijski i svakako jad. Mi frku dignemo kad oce zgrada kino kulture da se srusi. To nam je civilizacija, zgrada raspala od 50 godina, kao da je stara 400 pa da joj se zbog izgleda i vrijednosti sto ne desi a ne sto je par stotina ljudi uslo u bioskop. Hotel crna gora, kuku, ruglo, ruglo.

    clickprint i stampa se
    Po tvojoj logici kod nas nijedna zgrada nema šansu da doživi 400 godina. A vidim frka ok Kina Kulture je urodila plodom
    Bolje imat no' nemat....

  23. #223
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ima shanse, pogotovo zetagradnje, vele da su kvalitetne. Hahahaha. Diplomate, kad dodje stranac u PG i pita me kazi mi dje da podjem da vidim neku znamenitost, ja glavu spustim. X puta mi se desilo jer radim posao u kom stranci cesto ucestvuju.

    clickprint i stampa se

  24. #224
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto Vi spustate glavu? Cega se stidite? Sebe, svojih? Svog nepoznavanja istorije PG i CG? Vidi se da niste iz PG pa se jos podsmijevate?
    Ja strancima kazem da su PG 88 puta bombardovali saveznici tj. kolateralno isporucivali visak bombi po teritoriji PG , i da nije ni cudo sto nema nista od zdanja. Da... usput im dobacim da je lako moguce da i ispod njihovih rezidencija ima ponesto...Oni spuste glave. Da nemaju sta rec'? He.. I to za smijeh?
    Nikakav problem u zdanjima - objektivno opravdano. A ostalo (nase experte, arhitekte, clanove komisija %&^$*,kulturologe itd), preskacem da diskutujem sa strancima.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-08-15 at 15:41.

  25. #225
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodjo, tema je bila kult muskog djeteta, poenta price je bila nasa civilizacija koja je stara pedesetak godina i samo sam aludirao da se ne zanosimo da imamo civilizaciju. Stranca koji dodje poslom boli uvo ko nas je i kad bombardovao ako nema sto da vidi, to sto Vi pricate moze i na google nac. Kad dodje fizicki oce da vidi, ne interesuje ga nasa prica istorija i znanje ako nema sto opipljivo vidjet i svojim culima uzivat u tome. Kapirate. Poenta moje price je bila da nam je civilizacija stara taman tolko da vam je baka mozda zavrsila osnovnu skolu u vecini slucajeva, i to onu od 4 razreda. Izvinjavam se ako niste u vecini. Hvala.

    clickprint i stampa se

Page 9 of 18 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kult vođe
    By Kliker17 in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 27-01-13, 00:27
  2. Replies: 59
    Last Post: 30-12-10, 14:21
  3. čudo od djeteta
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-05, 11:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •