View Poll Results: Proglasiti Sutomore opštinom?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Da

    7 36.84%
  • Ne

    12 63.16%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 37

Thread: 'Opština Sutomore'

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default 'Opština Sutomore'

    http://www.barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=5882

    Što se papirologije oko Opštine tiče, očekujemo pozitivno izjašnjavanje iz MUP-a u toku naredne sedmice. Odmah nakon toga slijedi referendum, pa bi u idealnom tajmingu Sutomore moglo da postane Opština do kraja ove godine.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Sutomore 'zivi' jedno 2-3 mjeseca u godini. Ako to zasluzuje opstinu, neka se CG podjeli na jos 50 manjih.

    A ovog krimosa bolje da ne komentarisem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakve to veze ima sa turističkom sezonom?
    Odje je riječ o administrativnom i životnom pitanju.
    Prije svega dobijanjem statusa opštine oformile bi se službe koje bi se nalazile u Sutomoru a koje ranije nisu postojale. Gradjanski biro, razna dokumenta bi mogla da se izvade i dobiju u samom Sutomoru, ne bi bilo potrebe da se ide u drugi grad da bi ste dobili ličnu kartu. Eto jedan banalan primjer a ima ih još hiljadu koje bi olakšale život gradjanima.
    Bako, jebeš li što?

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    kojim građanima?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Kakve to veze ima sa turističkom sezonom?
    Odje je riječ o administrativnom i životnom pitanju.
    Prije svega dobijanjem statusa opštine oformile bi se službe koje bi se nalazile u Sutomoru a koje ranije nisu postojale. Gradjanski biro, razna dokumenta bi mogla da se izvade i dobiju u samom Sutomoru, ne bi bilo potrebe da se ide u drugi grad da bi ste dobili ličnu kartu. Eto jedan banalan primjer a ima ih još hiljadu koje bi olakšale život gradjanima.
    (buaha)hahaha.

    Sto rece gooza, kojim to gradjanima? Van sezone ih mozes na prste prebrojat' i prosjek godina tima sto ostaju je tipa 60 te mnogi i ne izlaze iz kuce. A sve te 'olaksice' koje bi imali u 'svom gradu' imaju na 5 minuta kad odu do Bara. U masu drugih gradova ti vise vremena treba da dodjes do bolnice/poste/policije/stogod iako se nalaze u istom gradu.

    Meni je apsolutno svejedno ali mislim da je sprdnja da Sutomore postane opstina. Ako mene pitas nije ni grad n'o ljetnja plaza u Baru, tokom sezone. A moze se nazvat' i selo s' obzirom na sve moguce domace zivotinje koje lutaju 'gradom' i kojih van sezone ima vise nego ljudi na ulici.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svi li bi da dobiju nezavisnost.
    Ovdje su licni interesi prije svega u pitanju zapakovani u ovu lijepu pricu.
    Tih 10tak privrednika bi da za sebe naprave opstinu kako bi oni malo vedrili i oblacili.
    Ad astra.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvo Sutomore, kakva Opština, jeste li vi normalni... To žele oni koji bi da se uglave na te čelne pozicije i postanu odjednom posebno bitni.

    Nego, je li istina da su tek ovih dana počeli da prave kružni u Sutomoru, tamo kod Volija?

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Ja ne vidjeh jos nista od kruznog, samo kako raskopacaju onu autobusku stanicu pred samu sezonu i kako stvari stoji - nece skoro zavrsavat'.

    Inace pomenuti gospodin drzi pola sutomora ali mu to izgleda nije dosta, oce da uzima jos 'malo' para iz budzeta za opstinu iako se on navodno ne bi ni kandidovao nego neko njegov. Kakva masna prica svaki put a budala koje sve to progutaju na tone.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesu u pravu, ČOČE, to je sve zbog emocija prema SPIČU.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Restoran... hotel.. apartmani... par kuca... picerija... benziska pumpa... i bog zna jos sto da ne znam 100% kao prethodno pomenuto...

    Nije dovoljno, ne.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ovaj Ratko ima decenisku zelju da postane presjednik opštine, kako mu to nikad nije uspjelo u Bar-u i ako je premijerom kum, sad je umislio da osamostali Sutomore.
    Samo jos treba ovaj napaceni budžet da opterete 30 DuPS aktivista medju kojima i silikonska princeza doticnog gospodina jer im nije dosta sto imaju.

    A u Sutomore 80% onih koji su tu cijele godine nemaju riješen lični status jer su u pitanju ljudi koji su izbjegli 90-ih iz Bih i Ks i tu žive evo 15+ godina.
    Kakva je ovo banana i od države i od čelnika mijesnih zajednica koji imaju prostor u medijima da lupetaju svašta.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    knezevina Sutomore bolje da bude.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Ovakvi krimosi se po Evropi kriju, ne zna im se identitet i do njih je teze doc' nego do onih sa liste Interpol-a.

    A kod nas se bahate i po medijama i ispadaju neki heroji.

    Blago(s) nama.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Sutomore i istorijski ima opstinu, a onakvo kakvo je, je zbog Bara.
    90-95% profita Sutomora se u Bar ulozi, dok mi imamo problema sa kanalizacijom, rasvjetom, putevima, i iz godine u godinu samo slusamo prazna obecanja.

    U Sutomore se ne ulaze, a Sutomore se muze. I onda zasto je Sutomore mrceno selo?

    Opstina Sutomora ne bi bila klasicna, dje bi tatini sinovi i politicki odgovarajuci imali fotelju, tj broj zaposlenih bi veoma mali bio. Tako da se uputite prije nego sto pocnete pljuvati.

    @Tom, vjeruj mi, taj isti Ratko ide kroz Sutomore i prica sa ljudima sto ne valja i kako sta treba. I ako treba, vala je zasluzio da bude taj predsjednik. Sprdnja u tome je sto hoce partijske kolega da ga smijeni, inace neki baljov iz Mojkovca sto radi u opstinu, pa ide od rusa do rusa i prepada ih da im kuce nisu uknjizene i pare uzima.

    Konacno, moze li mi neko objasniti zasto je Petnjica dobila opstinu, a zasto mi ne trebamo?

  15. #15
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Suix posmatras situaciju subjektivno jer zivis tamo.
    Jos jedna nova opština nece donet nista dobro ni Sutomoru ni Baru, ni Crnoj Gori, vec ce postat samo jos jedan mehanizam za kradju para.
    Ovaj gospodin je svima poznat, i o njegovoj brizi za bilo koga sem sebe necu da trosim vrijeme.

    U pravu si da se iz Sutomora muze ta 3 mjeseca, i da treba sredit i kanalizaciju, i vodovod, i puteve, ali to Ratko i opština nece uradit nikad. Treba da se pokupite, blokirate put i saopštite zahtjeve. To je ono što građani, neprofitni sektor, nvo i drugi treba da urade. A ne da pravite novu Petnjicu, isto sto rade i Tuzi, Petrovac...

    Još je cudnije sto ovakve ideje pokrecu oni koji su u osnovi najblizi vladajucoj strukturi, i/ili njenim najbitnijim članovima. Slučajno?

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Sledece: Opstina Canj.

    A onda: Opstina Haj Nehaj.

    Nakon toga: Opstina Golo Brdo.

    Idemoooooooooo
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    On je do sad vec nekoliko puta izgubio za predsjednika mjesne zajednice i nije izabran, pa evo svaki mjesec ponavljaju isto je pokusao i za Misice i Canj, al mu to nije proslo da postavi svog kuma. Tako da ce tesko bit predsjednik ako se uopste odvoje, ja bih volio da sutomore dobije opstinu iz razloga da se vise pokrene i ulaze tu, a ne sve pare idu zna opstina bar dje...
    Last edited by Sceko; 13-06-15 at 15:48.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    važno je ne odustati
    kakav brat
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Nas najveci problem je sto su veoma mali broj ljudi u stvari Sutomorcani, vecinom su srbijanci ili bosanci, i ne ferma nas niko kao cjelinu ni 2%.

    Moje naselje se bori evo 12 godina kanalizaciju i rasvjetu da dobije, 50% bi platili gradjani, 50% opstina. Na kraju smo ga izduvali zbog lopova iz opstine. Plus nam je kompletna tehnicka dokumentacija izgubljena, projekti i sl.

    Sceko ove godine je bio problem sa glasovima, ono je sprdnja sta rade i jedni i drugi. Proslih godina je doticni mojkovacki opozicionar iz iste stranke lomio po osnovnoj skoli jer nije pobijedio. I on da misli dobro za Sutomore?

  20. #20
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Nas najveci problem je sto su veoma mali broj ljudi u stvari Sutomorcani, vecinom su srbijanci ili bosanci, i ne ferma nas niko kao cjelinu ni 2%.

    Moje naselje se bori evo 12 godina kanalizaciju i rasvjetu da dobije, 50% bi platili gradjani, 50% opstina. Na kraju smo ga izduvali zbog lopova iz opstine. Plus nam je kompletna tehnicka dokumentacija izgubljena, projekti i sl.

    Sceko ove godine je bio problem sa glasovima, ono je sprdnja sta rade i jedni i drugi. Proslih godina je doticni mojkovacki opozicionar iz iste stranke lomio po osnovnoj skoli jer nije pobijedio. I on da misli dobro za Sutomore?
    Aaaa, sad znam, ti si tamo kod Mali Bu-a? 'ebu vas godinama za tu rasvjetu, baš bzv...

  21. #21
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Tu bi dobro bilo da se odvoje samo iz tog razloga da se vise krene ulagat u to sutomore.
    Last edited by Sceko; 13-06-15 at 16:32.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Mislim da je ta ideja za opštinu Sutomore jedna velika glupost,pokrenuta iz ko zna kakvih namjera.Opština mora imati razne institucije,đe neko mora raditi,a to se mora plaćati.Koliko bi novca trebalo da se oformi samo komunalna služba?Ne znam može li to sve biti održivo,sa sezonom od mjesec dana.Da ne pričamo o srpskim vikendašima,većinom neprijavljenim gostima,đe se ključ od vikendice preuzima po autobuskim i željezničkim stanicama,iz ruke u ruku!

    Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Mani je 'malo' ogavan nacin na koji se rjesavaju nasi problemi.

    Umjesto da se recimo Opstina Bar pritisne da dio para kojih uzima usredi na Sutomore, treba da se pravi posebna opstina koja ce da uzima dodatne pare iz budzeta mali procenat toga da ulozi u Sutomore. Rezultat je jasan - Sutomore oce imat neka sredstva koja sad nema ali veci procenat tih para ce zavrsit' u dzepove 'dzekovima' kao ovaj gore. Ono... meni svejedno, ja u taj budzet samo stavljam pare kao vecina ovdje ali samo kazem da mi je tragi-komican nacin rjesavanja problema.

    A da ne ulazim u teorije zavjere, stanje se zadnjih godina samo pogorsavalo. Zasto je tako tako ne znam ali je vise nego ocigledno. Pocevsi od pomenutih problema kao sto je struja/voda pa do drugih poput smeca i sl. Znaci kao da neko donosi odluke da pogorsa situaciju namjerno. I ne pricam napamet. Oni koji zive tamo valjda znaju o cemu pricam.

    Evo samo jedan primjer vezan za to smece koje se nije pominjalo ovdje... Znaci prije par godina su postojali kontejneri u svakoj ulici, i po vise njih u 'prometnijim'. Iz nekog, meni nepoznatog, razloga - kontejneri su uklonjeni. Novi 'zakon' je uveden da se smece odlaze ispred kuca a da ce komunalci smece kupiti svaki (drugi) dan. Ocigledno je da je ovo 'rjesenje' bilo totalno pogresno i degeneircno, napravljeno na stetu svih (osim vjerovatno pojedinih koji su znali sta rade i zasto). Posto je smeca bilo previse i ljudi nisu htjeli da im smrdi ispred kuce 2 dana, odlagali su ga na cosku (primjer: pocetak Njegoseve ulice). Tu su poceli da se skupljaju psi i da rove po tom smecu sto je samo pokazalo koliko je degenericna ta promjena bila. Ubrzo nakon toga, postavljen je znak 'Strogo zabranjeno bacanje smeca' na svim mjestima gdje se odlagalo sto je opet dovelo do pitanja 'A dje cu sa njim KRALJUUUU?'. Sve ovo ima neuporedivo gore posledica tokom sezone kad ima mnogo vise ljudi i mnogo vise smeca. Sad i sami vidimo kakav je problem sa smece po sutomoru kao i stokom koja rovi po njemu. Sad kao rjsenja nema a nista nije falilo dok su kontejneru bili tu dje su bili. Zasto je to pormjenjenu i na ciju korist ja ne znam, mogu samo da nagadjam ali opet kazem - ne zelim da ulazim u teorije zavjere i slicno a neka vasa logika sama odredi sta se tu radi i zasto...

    P.S. Smece je svakako samo jedan od problema koji su nastali bez ikakve potrebe iz ko zna kojeg razloga. Slicnih i gorih ima mnogo vise.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Fidel u pravu si.
    Ja od moje kuce do najblizeg kontejnera imam oko 500 metara, do sledeceg ima jos toliko, sa tim da nisam na periferiji nego po sredini, a najcrnje je sto se nema dje blize staviti a da nekom nije ispod prozora. Kao rezultat toga turisti se gube i ne znaju gdje da odloze kese pa zavrsavaju po ulici i privatnim placevima. Na kraju to sve kisa spere u potoke, pa zavrsi na moru, ili ga vjetar raznese. Spcansko polje nam bude crveno bijelo od volijevih kesa.

    Jos jedan od tih ishitrenih promjena su po meni oni kontejneri za plastiku, papir itd, jer nisam vidjeo u zivotu da je neko to ispostovao.

    Opstina Bar grca od dugova, koliko sam informisan odredjeni dio zaposlenih nisu duze vrijeme platu primili, prestali su stipendije studentima da placaju poodavno. Bez Sutomora ce im tek mrak biti.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Sve opštine grcaju u dugovima, bar je 3,4 čini mi se. Jos jedna opština bi bila samo jos jedna recka na tom spisku, u to sam siguran.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Sutomore
    By DACHO_PG in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 27-07-12, 15:39
  2. Sutomore - Bar
    By Wertigo in forum Primorski
    Replies: 25
    Last Post: 25-04-12, 18:22
  3. Sutomore
    By Ferdo in forum Primorski
    Replies: 26
    Last Post: 11-03-12, 17:23
  4. Opština-Kostas 499m?!?!?!
    By Mojsije in forum Centralni
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-10, 08:11
  5. Sutomore
    By Valentino_Rosi in forum Primorski
    Replies: 5
    Last Post: 21-11-08, 17:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •