Results 1 to 9 of 9

Thread: Zaposljavanje, UZK

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zaposljavanje, UZK

    Znam da mnogi imaju iskustva sa zaposljavanjem preko Uprave za kadrove. Blago receno, to je katastrofa i ne vjerujem da se desi ijedno zaposljavanje a da kandidat vec ne radi ili da nema neku jaku vezu?
    Volio bih da cujem i druga iskustva.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postavis pitanje, sam odgovoris, svi su sa tobom saglasni. Topic closed

  3. #3
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je! To je postala prava smijurija od silnijeh testiranja i tobožnjih ozbiljnih razgovora.
    A najjači apsurd je što uvode neke psiho testove i ljude koji godinama čekaju na posao, pa su vjerovatno zbog toga i postali malo labilniji i asocijalniji, proglašavaju nekomunikativnim i nesposobnim za posao. Ima tu sjajnih studenata koji više ne znaju čemu da se nadaju. Da se zaposle, garantujem da bi sebe doveli u red. Ovako, treba da traze za džeparac okolo, a već su u ozbiljnim godinama. Smijurija!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kad UZK ne dozvoljava da radnika prevedeš na rješenje za stalno bez njihovog testiranja.... najsmješnije mi je testiranje kandidata putem internog oglasa a uglavnom na isti može da se javi samo jedna osoba

  5. #5
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    This is what i call lifetrap.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Još jedna od institucija koju je vlada stvorila da bi tamo nekome po Evropi pokazala kako smo ozbiljna država a ujedno i da se obezbijedi posao za par zaslužnih članova. Finansiraju se iz budžeta a to nikoga direktno i ne košta. Ako i ispane neki posao, taj posao dobija tzv. (Nije nikakva nepoznanica ili tajna) "sigurni glas". E sad, možemo mi da se pravimo ludi i da vjerujemo u to da živimo u normalnoj zemlji ali realnost nije takva pa što je prije prihvatite, lakše će vam biti.
    Najiskrenije mi je žao ako neko misli da politizujem ovu temu. Žao mi je što je uopšte dovodim u vezu sa tim ali barem svaki drugi punoljetni među vama zna da je ovo nažalost sve živa istina. UZK može da vam bude ujak, stric, tetak, zet, šura... i ne kažem da se ponekad ne omane pa neko dobije posao. Od toga se čak i legende prave pa slušamo priču kako je jedan tamo što ga zna jedan što ga ja znam preko jednoga momka, bez ikakve veze dobio posao. Da je sreće pa da je to prava UZK, svaki dan bi zapošljavali po jednoga ili dvojicu

  7. #7
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desava se da po 4 puta pozivaju kandidate na neka testiranja, a sve da bi ubijedili narod da oni to zakonito rade, bez protekcije, i opet, na kraju, prime onu dvojicu koji vec tamo rade od ranije, i koji su, naravno, bili ubjedljivo najbolji na svim tim testiranjima. A ostalih 20-30 kandidata ostanu zabezeknuti i pomire se sa time jer je, usput, procedura za zalbu ili da se pogleda kako je ocijenjen na testu, uzasno komplikovana i destimulativna. Vecina izadje na dva-tri ovakva testiranja, a posle, shvativsi sav apsurd, batali to i pocne da pere pjate po primorju ili izdaje suncobrane. A diploma fakulteta cuci nedje savijena u rolnu, medju stare stvari, spremna za kontejner...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas vezu-imas posao, nemas vezu- naj.... si. :rapture:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li se iko zaposlio preko UZK, a da nije to mjesto vec namjesteno za njega? Bar jedno, da mi da neku nadu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zavod za zaposljavanje-zna li ko
    By Masinac081 in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 09-03-11, 07:34
  2. P:Sezonsko zaposljavanje
    By Bode_M in forum Ostali oglasi
    Replies: 35
    Last Post: 29-04-10, 22:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •