Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 176 to 187 of 187

Thread: Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika

  1. #176
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Срби у фазону :

    "И кад нам мушке узмете животе,
    Гробови наши бориће се с вама!"

    Ćirilica je problem i na groblju

    Direktor tvrtke Vrsi infrastruktura Zdenko Kojić revoltiran je time što je njegov dopis završio u regionalnim medijima.

    - Mi nismo ništa krivi, onaj tko je kriv, pravi se da nije kriv, ništa drugo. Zakon kaže kako kaže, mi ga provodimo. Groblje nije privatna svojina, već je vlasništvo općina i gradova i tu vrijedi Zakon o upotrebi jezika i pisma nacionalnih manjina – započeo je direktor komunalnog poduzeća, očito smatrajući da su i groblje i pojedine nadgrobne ploče gradsko vlasništvo.

    - Zove potpredsjednica Vlade Šimpraga, pa o čemu mi pričamo... Rekao sam neka kaže gospodinu da ne pravi pizdariju i da to makne ća. I gotovi smo. Ljudi pravoslavne vjere u Poljicima prije Domovinskog rata imali su odvojeno groblje i nitko nikad nije ni pomislio staviti ćirilični natpis, a prije rata nitko im nije branio. Nego sad dođe jedan provokator, koji ovdje i ne živi. Mi smo mu poslali jedan kulturni dopis. Nisam mogao vjerovati da će to planuti u medijima. Ako mu se ne sviđa Hrvatska, što nije odnio kosti u božju mater. Da li on živi u Hrvatskoj, da li za njega vrijede hrvatski zakoni? Što se on ima obraćati Srbiji? Vjerojatno su i Vučić, Pupovac i Dačić dobili taj dopis. I mi svi postali ustaše na osnovu toga. Ustaše u životu nisam vidio. Imam prijatelje pravoslavce u Poljicima, ja s njima pijem na srpsku slavu Malu Gospojinu – govori Kojić, nastojeći ublažiti retoriku i izvinjavajući se na agresivnosti.

    - Iz Poljica je velik broj Srba bio u Hrvatskoj vojsci. Ova medijska hajka je namjerno narušavanje međuljudskih odnosa. Obitelj je morala po Zakonu o grobljima svaku radnju koju želi poduzeti na grobu prijaviti vlasniku groblja, a to su Vrsi infrastruktura, i dobiti pismeno odobrenje za tu radnju. Trebao je čovjek doći i reći što bi napravio. Rekli bismo mu da ne može staviti ćiriličnu nadgrobnu ploču, jer će napraviti štetu. Ćirilica vrijeđa osjećaje hrvatskih branitelja koji su se borili protiv ljudi koji su pod tim slovima pucali i rušili... – počeo je Kojić otkrivati svoje prave razloge zabrane imena pokojnika i ožalošćenih na ćirilici


    https://www.portalnovosti.com/cirili...j1K75N57SLvQmc



    Не стаје са са српским подривањем уставног поретка Хрватске, само се налазе све подмуклији и подмуклији начини.




    ПС
    Овај допис сам видио прије неколико дана али сам помислио да је подметачина српских националиста...
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  3. #177
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post

    Не стаје са са српским подривањем уставног поретка Хрватске, само се налазе све подмуклији и подмуклији начини.

    ПС
    Овај допис сам видио прије неколико дана али сам помислио да је подметачина српских националиста...
    Ко се на варенику опече и у јогурт дува.

    Реално рат је и у Хрватској оставио много психички обољелих људи, а није да их није било и прије рата.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  5. #178
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ко се на варенику опече и у јогурт дува.

    Реално рат је и у Хрватској оставио много психички обољелих људи, а није да их није било и прије рата.
    Добро оправдање и за побуну хрватских срба 1991.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #179
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Срби у фазону :

    "И кад нам мушке узмете животе,
    Гробови наши бориће се с вама!"

    Ćirilica je problem i na groblju

    Direktor tvrtke Vrsi infrastruktura Zdenko Kojić revoltiran je time što je njegov dopis završio u regionalnim medijima.

    - Mi nismo ništa krivi, onaj tko je kriv, pravi se da nije kriv, ništa drugo. Zakon kaže kako kaže, mi ga provodimo. Groblje nije privatna svojina, već je vlasništvo općina i gradova i tu vrijedi Zakon o upotrebi jezika i pisma nacionalnih manjina – započeo je direktor komunalnog poduzeća, očito smatrajući da su i groblje i pojedine nadgrobne ploče gradsko vlasništvo.

    - Zove potpredsjednica Vlade Šimpraga, pa o čemu mi pričamo... Rekao sam neka kaže gospodinu da ne pravi pizdariju i da to makne ća. I gotovi smo. Ljudi pravoslavne vjere u Poljicima prije Domovinskog rata imali su odvojeno groblje i nitko nikad nije ni pomislio staviti ćirilični natpis, a prije rata nitko im nije branio. Nego sad dođe jedan provokator, koji ovdje i ne živi. Mi smo mu poslali jedan kulturni dopis. Nisam mogao vjerovati da će to planuti u medijima. Ako mu se ne sviđa Hrvatska, što nije odnio kosti u božju mater. Da li on živi u Hrvatskoj, da li za njega vrijede hrvatski zakoni? Što se on ima obraćati Srbiji? Vjerojatno su i Vučić, Pupovac i Dačić dobili taj dopis. I mi svi postali ustaše na osnovu toga. Ustaše u životu nisam vidio. Imam prijatelje pravoslavce u Poljicima, ja s njima pijem na srpsku slavu Malu Gospojinu – govori Kojić, nastojeći ublažiti retoriku i izvinjavajući se na agresivnosti.

    - Iz Poljica je velik broj Srba bio u Hrvatskoj vojsci. Ova medijska hajka je namjerno narušavanje međuljudskih odnosa. Obitelj je morala po Zakonu o grobljima svaku radnju koju želi poduzeti na grobu prijaviti vlasniku groblja, a to su Vrsi infrastruktura, i dobiti pismeno odobrenje za tu radnju. Trebao je čovjek doći i reći što bi napravio. Rekli bismo mu da ne može staviti ćiriličnu nadgrobnu ploču, jer će napraviti štetu. Ćirilica vrijeđa osjećaje hrvatskih branitelja koji su se borili protiv ljudi koji su pod tim slovima pucali i rušili... – počeo je Kojić otkrivati svoje prave razloge zabrane imena pokojnika i ožalošćenih na ćirilici


    https://www.portalnovosti.com/cirili...j1K75N57SLvQmc



    Не стаје са са српским подривањем уставног поретка Хрватске, само се налазе све подмуклији и подмуклији начини.




    ПС
    Овај допис сам видио прије неколико дана али сам помислио да је подметачина српских националиста...
    Ovo jednostavno nije tacno. Srbima je gore bilo u Crnoj Gori zadnjih 30 godina nego u NDH. Ili osporavas izjavu cijenjenog patrijarha?
    Last edited by hercules; 12-10-23 at 23:07.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #180
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Добро оправдање и за побуну хрватских срба 1991.
    Свакако.
    Но то ничим не правда оне који су их на ту побуну спремили, минирали договоре, а онда их оставили на милост и немилост.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #181
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,362
    Thanks Thanks Given 
    2,456
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #182
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovo jednostavno nije tacno. Srbima je gore bilo u Crnoj Gori zadnjih 30 godina nego u NDH. Ili osporavas izjavu cijenjenog patrijarha?
    Оспорио сам је кад је рахметли патријарх рекао, прије 5 година.
    Треба ли опет?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #183
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,178
    Thanks Thanks Given 
    14,377
    Thanks Thanks Received 
    3,500
    Thanked in
    2,503 Posts

    Default

    Nebili (ustašku) HDZ puštati u EU.

    https://www.poslovni.hr/hrvatska/mij...protiv-4417713

    I to po kratkom postupku.Lol.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  11. #184
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,178
    Thanks Thanks Given 
    14,377
    Thanks Thanks Received 
    3,500
    Thanked in
    2,503 Posts

    Default

    Koji Kralj.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  12. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  13. #185
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,178
    Thanks Thanks Given 
    14,377
    Thanks Thanks Received 
    3,500
    Thanked in
    2,503 Posts

    Default

    Agenti SOA : Znamo da si došla iz Beograda!Lol

    https://net.hr/danas/stanje-nacije/s...9-0ec15f8077eb

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  14. #186
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,178
    Thanks Thanks Given 
    14,377
    Thanks Thanks Received 
    3,500
    Thanked in
    2,503 Posts

    Default

    "BRATSTVO I NEPALSTVO / Srba 24, a Nepalaca 23 tisuće. Šprajc: 'Još malo i tražit će granicu Karlovac - Karlobag - Katmandu'
    Dužina granice modernog Nepala gotovo na vlas odgovara dužini granice od Vardara pa do Triglava. Stoga u Domovinskom pokretu imaju puno pravo reći da je uvođenje Nepalaca u Hrvatsku zapravo uvođenje Jugoslavije na mala vrata. Premda zapravo gospodarstvo i poslodavci traže da Nepalci i svi ostali strani radnici u Hrvatsku uđu na velika vrata. Prema procjenama demografa i ekonomista, ako Hrvatska želi zadržati sadašnji ekonomski standard, u idućih nekoliko godina trebat će nam oko 500.000 stranih radnika. Hrvatska udruga Nepalaca, pardon poslodavaca izračunala je da ako želimo zadržati makar i minimalni rast BDP-a od 2,5 posto do 2030. godine svaki treći Hrvat mora biti Nepalac. Ili neki drugi stranac."

    danas.hr

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default



    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 2783
    Last Post: 08-03-24, 10:18
  2. Republika Hrvatska U Bankrotu
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-15, 17:40
  3. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 12:18
  4. P - PSP 1000 - 90EUR, PS3 igre - cijene unutra
    By chatnick in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 22-07-11, 13:47
  5. Vanjska politika Crne Gore
    By St.Anger in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 15-11-04, 15:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •