Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 201 to 201 of 201

Thread: Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika

  1. #201
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Политички кредит, не кредибилитет.Да појасним.
    Ови авиони се не купују као кило сира.

    Да би се Србији уопште дозволила куповина Рафала, Србија своју политику не смије супроставити интересима Француске.Ту мислим на Додика, (Француска је због њега недавно појачала контигент у БиХ) и односе са Русијом.
    Такође Србија треба подржати интересе Француске, прије свега да појача продају муниције Украјини, можда још нешто.

    Ја бих стварно волио да Србија испуни те услове, јер би то значи мирнији регион.

    Даље, нови или половни Рафали мање је битно.Рамови западних авиона имају велики животни вијек, а мотори, и опрема се стално ремонтују и мијењају.
    Оно што је битно је конфигурација и наоружање.
    Хрватска као чланица НАТО-а има приступ скоро свему што има и Француска, авиони су у конфигурацији истој као француски авиони, и имају приступ широком спектру наоружања укључујући и ракете вв Метеор од 200км , крстареће ракете Скалп (Сторм Шадоу), и слично.

    Србија се, и да испуни политичке услове, може надати извозној варијанти, које су обично инфериорније.Зато и морају бити нови, специјално прилагођени Србији.

    Опет ја бих волио да Србија може да купи исте варијанте као и Хрватска, односно да постане чланица НАТО-а, јер би то значило мирнији регион.

    Нормално ту је и финансирање, Рафали су прескупи.Такође Французи немају велики капацитет за производњу Рафала, па би се ови авиони чекали тек иза 2030.

    Рече Вучић, вечерас потписујемо, па онда за 15 дана, па за два месеца, па биће нам тешко да их купимо, итд.

    Зато рекох то што рекох.
    Jedini interesi Francuske u ovom kontekstu su da proda svoje avione i da time veže kupca za sebe za narednih decenija, kad je taj segment vojne opreme u pitanju.
    Sva ostala priča u vezi ispunjavanja kojekakvih političkih uslova je šuplja.
    Čak bih rekao da više Francuska insistira na toj kupovini.
    Rečeno je još prije neki dan da će ugovor biti potpisan za dva mjeseca, mada je to rješena stvar još ranije.

    Rafali su sjajni avioni, ali ja nisam baš najsrećniji što će Srbija bukvalno biti prinudjena da ih kupi zbog nastalih okolnosti.
    Novac je tu najmanji problem. Tri milijarde za Srbiju nije mnogo, s obzirom da se MIG-ovi svejedno moraju zamjeniti do 2030-te godine. Možda i ranije.
    Ali činjenica je da se kupuje u nekonkurentskim uslovima, pa se Rafali nameću kao neko najoptimalnije rješenje, a ja mislim da oni to nisu na dugoročni period.

    Nadam se iskreno da će nešto iskrsnuti pa za tih dva mjeseca neće biti potpisan taj ugovor.
    Last edited by Massaro; 27-04-24 at 21:26.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 2897
    Last Post: Yesterday, 22:53
  2. Republika Hrvatska U Bankrotu
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-15, 16:40
  3. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18
  4. P - PSP 1000 - 90EUR, PS3 igre - cijene unutra
    By chatnick in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 22-07-11, 12:47
  5. Vanjska politika Crne Gore
    By St.Anger in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 15-11-04, 14:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •