Page 654 of 853 FirstFirst ... 154554604644650651652653654655656657658664704754 ... LastLast
Results 16,326 to 16,350 of 21316

Thread: Predlozi...

  1. #16326
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Poenta tog filma je da je glavna heroina izginula negdje u toku filma, a njen pad nazad na zemlju je kao dolazak u raj, međutim, najjača fora od svega je - to ti film ni najmanje ne nagovještava. To sam pročitao kasnije od par "stručnih" kritičara i revizora.
    Realno, glupost od filma, a najviše oskara je pokupio.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. #16327
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Prvi put u zivotu cujem za ovo, a i nije fer da gledas film kroz rijeci nekog kriticara ili bilo koga, ako ti nisi vidio da je film o tome, onda nije. Ne znam sta se ljudi toliko hvataju za oskara kao da je to zvanicno misljenje citave planete, mnogo je tu politike i lobiranja umjesano. Gravity je meni sasvim ok film, mada ga nisam gledao u bioskopu, ali Children of Men(od istog rezisera) recimo za dva koplja ispred, pa eto nije osvajao nikakve oskare ni cuda.

  3. #16328
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Evo ni ja nisam znao a i sto puta da sam ga gledao ne bi mi palo na um da je jedna scena iz novog Tarantinovog film u stvari omaž zadnjoj sceni Karpetnerovog filma The Thing.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. #16329
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pih nikakav si trazioc smisla. Stidi se
    One Ring to Rule them all...

  5. #16330
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ao i ja sam nekih puta plitkouman..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #16331
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Ili što bi Nadrealisti rekli::mrgreen:

    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #16332
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odsad nema gledanja filmova bez dubinometra

    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  8. #16333
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ao i ja sam nekih puta plitkouman..
    koliko sam ja upućena, tvoja profesija ti ne dozvoljava da analiziraš i komentarišeš, pa upiši makar nešto da bi tvoje mišljenje bilo uvaženo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #16334
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zašto bi razmišljao, redtube je zakon.
    Inače zadnji Tarantinov film je njegovo najgore djelo, kako me je samo razočarao.
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  10. #16335
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Dobro Pavle, mislili smo uopšteno na filmove u kojima se traži dubina neka, nešto više od običnog filma, iako nemaju neku vrijednost.

    Opet ću se vratiti malo na The Revenant, pošto su se neki razgalili kako možemo tako da komentarišemo... Početna scena borbe je baš vrhunski snimljena, makar ja nijesam gledao onaj način snimljanja bojnog polja. Borba sa međedom je takođe malo remek djelo. Uglavnom, fotografija tokom cijelog filma sjajna. Dakle, film posjeduje izuzetnu vizuelnu vrijednost, ali nikako filmsku. Mnogo je tu rupa, baš previše... Priča amaterski ispričana (i dobrim djelom neispričana, što je nevjerovatno za film u koji je toliko uloženo) i film je razvučen previše. Mnogo je 2 i po sata za čovjeka koji puzi i baulja. Meni ne trebaju samo efekti, treba mi bolja priča, treba mi nešto da me drži skoncentrisanog to 2 i po sata. Ne zanima me kako je snimljeno drvo, zanima me šta se dešava. Ne mogu da čitam knjigu zbog dobrih ilustracija, nego zbog onoga što piše u njoj. Mogu, ali će ocjena da pretrpi...

    Ako neko može da gleda film samo radi fotografije, onda on ima pretenzije za rediteljsku stolicu, gleda ga da bi nešto naučio. Ja gledam film zbog drugih razloga.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  11. #16336
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dubinomjer

    Stvarcica za mjerenje mislilacke dubine i "sta je pisac htio da kaze" style.

    Porucite sada i dobicete i baseball palicu da sami sebi stuchete glavu kad krenete filozofirati.

    Top shop
    One Ring to Rule them all...

  12. #16337
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Odsad nema gledanja filmova bez dubinometra

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    koliko sam ja upućena, tvoja profesija ti ne dozvoljava da analiziraš i komentarišeš, pa upiši makar nešto da bi tvoje mišljenje bilo uvaženo.
    :lolblue::lolblue:
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  13. #16338
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    E ako znam....

    Revenant i novog Tarantina nisam gledao pa ne mogu da komentarisem.

    Ono sto me raduje je sto zahvaljujuci nekima odje nemam velika ocekivanja pa cu vjerovatno biti ugodno iznenadjen.

    Nisam preizbirljiv za filmove, priznajem.

    Gravity je meni legao ono sasvim ok. Gledao sam ga stvarno u 3D i bas nekako sam imao osjecaj realnosti prikazanih scena. Da je sad nekakav mindblow, taman posla ali eto pristojan film. Svakako nije bio film godine, bise gledljiva limunada vrhunski upakovana.

    E vidim popljuvaste i Birdman. Ne znam sto reci. Meni je taj film bio ludilo. Znam da su me neke scene oduvale. Ono stanje kad osjetis film. Sto se tice glume....sto bi rekli ovi reperi, Norton pokidao.
    Whiplash koji se u to vrijeme nedje pojavio isto mi je pao vrhunski a odje su ga cini mi se dostina ocijenila kao overrated.

    Sa druge strane, novi Max mi je najbolja akcija koju sam gledao ne znam od kad. Nisam trazio nikakvu dubinu, niti je trazim u filmovima generalno, a film mi je bio cista zabava. Kako sam ja film dozivio kao jednu veliku akcionu scenu (ili dvije)
    podsjetio me malo na Apokalipto.

  14. #16339
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Nexus, đe mogu da polažem sertifikate za gledanje filmova? Volio bih da ovdje i dalje komentarišem...
    Last edited by Albatros; 27-01-16 at 10:12.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  15. #16340
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Dobro Pavle, mislili smo uopšteno na filmove u kojima se traži dubina neka, nešto više od običnog filma, iako nemaju neku vrijednost.

    Opet ću se vratiti malo na The Revenant, pošto su se neki razgalili kako možemo tako da komentarišemo... Početna scena borbe je baš vrhunski snimljena, makar ja nijesam gledao onaj način snimljanja bojnog polja. Borba sa međedom je takođe malo remek djelo. Uglavnom, fotografija tokom cijelog filma sjajna. Dakle, film posjeduje izuzetnu vizuelnu vrijednost, ali nikako filmsku. Mnogo je tu rupa, baš previše... Priča amaterski ispričana (i dobrim djelom neispričana, što je nevjerovatno za film u koji je toliko uloženo) i film je razvučen previše. Mnogo je 2 i po sata za čovjeka koji puzi i baulja. Meni ne trebaju samo efekti, treba mi bolja priča, treba mi nešto da me drži skoncentrisanog to 2 i po sata. Ne zanima me kako je snimljeno drvo, zanima me šta se dešava. Ne mogu da čitam knjigu zbog dobrih ilustracija, nego zbog onoga što piše u njoj. Mogu, ali će ocjena da pretrpi...

    Ako neko može da gleda film samo radi fotografije, onda on ima pretenzije za rediteljsku stolicu, gleda ga da bi nešto naučio. Ja gledam film zbog drugih razloga.
    SPOILERI dolje

    E ovo ne mogu da razumijem, zar nije paradoksalno da ima vizuelnu vrijednost a da to nije istovremeno filmska? Revenant je film o covjeku koga ostave da umre, on onda prezivi i trazi osvetu, nisu mogli ubaciti ljubavni trougao ili neke preopkrete i otrkovenja u pricu kojoj to ne treba. E meni nije jasno jel vama smeta sama prica, ili nacin na koji je ispricana.

  16. #16341
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    kako nisu ubacili ljubav? 20min je međed silovao lea.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #16342
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Albi, moras organizovati jedno 17 filmskih veceRi dje ce ti gostovati eminenti crnogorski strucnjaci filmske kritike.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  18. #16343
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Meni iskreno smeta nacin na koji je ispricana. Previse povrsno, nema dobrih fleshvekova, monologa, fizicka bol nije prikazana uopste... I onda imamo tipove koji traze smisao dje ga nema

    Hardi je nekako previse mlak, uopste nije full negativac. Sin mu prebrzo umre, fora bi bila da ga je cuo kako kristi pored rijeke ili kako god.

    Ne znam, mislim da bih ga ja bolje odradio.

    Ubacio bih crnca da siluje Lea dok je nepokretan ili bih napravio twist dje se muzjak od medjedice vraca o siluje Lea... Sta znam uzbudljivije bi bilo


    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kako nisu ubacili ljubav? 20min je međed silovao lea.
    U isto vrijeme hahahahahahshahahahahahha silovan
    je
    One Ring to Rule them all...

  19. #16344
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    SPOILERI dolje

    E ovo ne mogu da razumijem, zar nije paradoksalno da ima vizuelnu vrijednost a da to nije istovremeno filmska? Revenant je film o covjeku koga ostave da umre, on onda prezivi i trazi osvetu, nisu mogli ubaciti ljubavni trougao ili neke preopkrete i otrkovenja u pricu kojoj to ne treba. E meni nije jasno jel vama smeta sama prica, ili nacin na koji je ispricana.
    SPOILERI

    Nije ni ispričana do kraja... Zašto je onoliko bitan kapetanu, pa žele da ga nađu po cijenu života? Ko su oni Francuzi odjednom? Likovi nijesu razrađeni kako treba, njegov sin prije svih. Samo znamo da je bio sa nekom indijankom i imaju sina. Kako je uopšte uspio da bude sa indijankom? Kakva je bila osuda okoline? Kako su to primile jedna i druga strana? Treba malo te priče da se ubaci, da shvatim njegovu povezanost sa mrtvom ženom i sinom koji mu je ostao. Znam da ima mnogo osvetničkih filmova koji nijesu dublje išli u te stvari, ali su nekako uspjeli da mi bolje dočaraju tu povezanost. Nevjerovatno mi smeta i onolika nerealnost... Onaj napad grizlija nije baš naivan. Onaj pad sa konjem. Tokom cijelog filma mokar do gole kože, od plivanja i puzanja po snijegu, ali ništa mu nije... Spava na otvorenom svako malo, pokrije se dekicom. Ali izgleda da mu je imunitet kao mamutu u novoj bundi. Nemoj da se zezamo.
    Last edited by Albatros; 27-01-16 at 10:26.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  20. #16345
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije imunitet ali jeste volja za životom koja svoju energiju crpi iz želje za osvetom.Dakle osveta je prikazana kao osnovni pokretač za životom jednog tako emotivno i fizički uništenog pojedinca.

    Iskreno, jesam li dobar?
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  21. #16346
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    koliko sam ja upućena, tvoja profesija ti ne dozvoljava da analiziraš i komentarišeš, pa upiši makar nešto da bi tvoje mišljenje bilo uvaženo.
    Jes u pravu si. Tačno idem na obuku kod Spajk Lija, pa ako bog da, dogodine da se oskar bojkotuje.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #16347
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bek tu d fort grejd. OMG
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  23. #16348
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Gravity se gleda zbog specijalnih efekata a najvise je i pokupio te tehnicke Oscare, jbs film u kojem su glavne zvezde Sandra Bullock i George Clooney
    Posle odgledanog Steve Jobs-a nadam se da ce ga Fassbender uzeti za glavnu musku ulogu a za Lea ima jos vremena. Sam film inace mi bio dosta naporan u pocetku ali kasnije postane nesto gledljiviji, samo mi dosta monotono bilo sto se radnja ponavlja u tri cina i stalno u istom okruzenju. Koliko je realno uradjen ne znam jer me nikada nije interesovalo nista u vezi ni Jobsa ni Apple-a, odgledao sam ga jedino zbog Fassbendera. Jedino sto je mozda izgledao previse evropski za Jobsove tipicno arapske crte lica, Kutcher je fizicki vise nalikovao (mada svi pljuju taj film) ali Fassbender stvarno razbio ulogu.

  24. #16349
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Nexus, đe mogu da polažem sertifikate za gledanje filmova? Volio bih da ovdje i dalje komentarišem...
    Haha ovo milo dva dana prica u skupstini o sertifikatima
    Podgorica Podgoricanima!

  25. #16350
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    SPOILERI

    Nije ni ispričana do kraja... Zašto je onoliko bitan kapetanu, pa žele da ga nađu po cijenu života? Ko su oni Francuzi odjednom? Likovi nijesu razrađeni kako treba, njegov sin prije svih. Samo znamo da je bio sa nekom indijankom i imaju sina. Kako je uopšte uspio da bude sa indijankom? Kakva je bila osuda okoline? Kako su to primile jedna i druga strana? Treba malo te priče da se ubaci, da shvatim njegovu povezanost sa mrtvom ženom i sinom koji mu je ostao. Znam da ima mnogo osvetničkih filmova koji nijesu dublje išli u te stvari, ali su nekako uspjeli da mi bolje dočaraju tu povezanost. Nevjerovatno mi smeta i onolika nerealnost... Onaj napad grizlija nije baš naivan. Onaj pad sa konjem. Tokom cijelog filma mokar do gole kože, od plivanja i puzanja po snijegu, ali ništa mu nije... Spava na otvorenom svako malo, pokrije se dekicom. Ali izgleda da mu je imunitet kao mamutu u novoj bundi. Nemoj da se zezamo.
    Mislim da pojedine stvari koje si naveo nisu trebale da se dodatno objasnjavaju(jer nisu ni previse bitne a i film bi trajao jos sata vremena), njegova veza sa indijankom je po meni potpuno suvisna u filmu i nije ni trebala da se pojavljuje kroz one flesbekove i cuda. Kapetanu je valjda bitan jer se osjecao odgovornim za njega, jer je on donio odluku da ga ostavi iza, bar je meni to logicno. Za nerealnost se slazem mada sam ja to prihvatio kao realnost u filmu, i to mi nije pretjerano smetalo.
    Ne znam sta je problem da se normalno prica, bez nekakvog jeftinog humora i prozivanja.(ne odnosi se na tebe, nego generalno).

Page 654 of 853 FirstFirst ... 154554604644650651652653654655656657658664704754 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4702
    Last Post: 25-04-24, 22:50
  2. moji predlozi za ljeto
    By LoVeRmAn_pG in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-12, 03:15
  3. BMW E36 325i predlozi za povecanje snage?
    By BadBoy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 18-10-10, 11:27
  4. Predlozi
    By Miss_Lucifer in forum Nokia
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-06, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •