Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011
Results 251 to 273 of 273

Thread: Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?

  1. #251
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    izvorno Isusovo učenje, taj bi se žrtvovao, žrtvujući i najbliže, odbijajući da učini bilo šta zlo.
    Nije baš tako
    Hrišćanin može pročitati Isusovu izjavu da nije došao da ukine već je da potvrdi Stare Zakone
    Pa da krene sa čitanjem onoga za što je Isus rekao da je zakon i tamo pročita "oko za oko, zub za zub"

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #252
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije baš tako
    Hrišćanin može pročitati Isusovu izjavu da nije došao da ukine već je da potvrdi Stare Zakone
    Pa da krene sa čitanjem onoga za što je Isus rekao da je zakon i tamo pročita "oko za oko, zub za zub"

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Po okultnim učenjima Drvo života sa zmijom je isto što i Hrist na krstu tako da izgleda da je Novi zavjet u skladu sa starim. Drvo života na kome je Višnu učio sledbenike je isti motiv. Hleb oko koga je uvijena zmija u gnozi, Asklepijeva zmija oko štapa, itd. Isti motivi su prisutni u haldejsko-asirskoj kulturi. U Starom zavjetu je motiv samo preuzet, a u Novom doživio evoluciju kao Hrist na krstu. Inače interesantno je tumačenje zmije, koja je u svim kulturama liše hrišćanstva postovana. Simbol je mudrosti, spoznaje, saznanja... Ali katolička i pravoslavna crkva ne vole simboliku već bukvalno tumačenje svega.

    "Oko za oko zub za zub" je bila u ta doba restriktivna mjera. Kad neko nekog ubije, siluje itd, išlo se koletivno u odmazdu pa su znala i čitava sela da stradaju zboj jedne duše. Sa ovim zakonom to je ukinuto.
    Last edited by Caesar; 30-11-15 at 00:42. Reason: Lapsus zmija omrazena vs postovana
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #253
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Po okultnim učenjima Drvo života sa zmijom je isto što i Hrist na krstu tako da izgleda da je Novi zavjet u skladu sa starim. Drvo života na kome je Višnu učio sledbenike je isti motiv. Hleb oko koga je uvijena zmija u gnozi, Asklepijeva zmija oko štapa, itd. Isti motivi su prisutni u haldejsko-asirskoj kulturi. U Starom zavjetu je motiv samo preuzet, a u Novom doživio evoluciju kao Hrist na krstu. Inače interesantno je tumačenje zmije, koja je u svim kulturama liše hrišćanstva omražena. Inače simbol mudrosti, spoznaje, saznanja... Ali katolička i pravoslavna crkva ne vole simboliku već bukvalno tumačenje svega.

    "Oko za oko zub za zub" je bila u ta doba restriktivna mjera. Kad neko nekog ubije, siluje itd, išlo se koletivno u odmazdu pa su znala i čitava sela da stradaju zboj jedne duše. Sa ovim zakonom to je ukinuto.
    Bicu toliko cinican i satirican da cu reci "o moj dragi boze kakve gluposti valjas"

    Zatucani teisti su u 99.99% veoma ali kazem veeeoma slabog mentalnog i intelektualnog nivoa!

    Vjeorovanje u nesto bez dokaza da postoji a sa bezbroj dokaza da je to sve osmisljeno od strane ljudi kako bi vas/nas sve lakse ujedinili u jedan tor radi lakseg manipulisanja!

    Ooo svemocni Cezare da li ti ovom crknutom neosvjescenom covjeku umijes pojasniti sta se to desilo u Milanu 333 godine?

    Ooo ave Cezare svemocni!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  4. #254
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Bicu toliko cinican i satirican da cu reci "o moj dragi boze kakve gluposti valjas"
    Bićeš samo aroganatan i nekulturan, vjeruj mi.



    Quote Originally Posted by Crka View Post
    ...umijes pojasniti sta se to desilo u Milanu 333 godine?
    Ne umijem objasniti. Pretpostavljam da ti znaš, a kad to uradiš molim te objasni i kako to čini netačnim ono što sam gore rekao. Hvala unaprijed.
    Last edited by Caesar; 29-11-15 at 11:55.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #255
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Bićeš samo aroganatan i nekulturan, vjeruj mi.





    Ne umijem objasniti. Pretpostavljam da ti znaš,a kad to uradiš objasni i kako to čini netačnim ono što sam gore rekao. Hvala.
    Ave Cezare nemoj da te vrijedjam ja nego nek te vrijedja tvoje zastupanje necega o cemu nemas dovoljno informacija!

    O Cezare bilo bi kontra-produktovno da ti ja obkasnjavam i dojasnjavam stvari vezano za tvoju vjeru. Ne bih ih shvatio ozbiljno i prepisao bi ih sebi u glavi kao laz jer ti je informacija dosla od jednog bezboznika...

    O AVE CEZARE edukuj sebe o stvarima koje zastupas da se ne bi vrijedjao znanjem vec edukuj sebe da te vrijedja neznanje!

    Ave Ceare svemocni oprosti ovom bezbozniku ako te je uvrijedio.

    P.S. Lik ladno koristi nik Cezar i diskutuje o religiji sprdnja... Isto ka da bi Tito ili Staljin to radio hahahah!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #256
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Ave Cezare nemoj da te vrijedjam ja nego nek te vrijedja tvoje zastupanje necega o cemu nemas dovoljno informacija!

    O Cezare bilo bi kontra-produktovno da ti ja obkasnjavam i dojasnjavam stvari vezano za tvoju vjeru. Ne bih ih shvatio ozbiljno i prepisao bi ih sebi u glavi kao laz jer ti je informacija dosla od jednog bezboznika...

    O AVE CEZARE edukuj sebe o stvarima koje zastupas da se ne bi vrijedjao znanjem vec edukuj sebe da te vrijedja neznanje!

    Ave Ceare svemocni oprosti ovom bezbozniku ako te je uvrijedio.

    P.S. Lik ladno koristi nik Cezar i diskutuje o religiji sprdnja... Isto ka da bi Tito ili Staljin to radio hahahah!
    @Crka, koji ti je? Iskuliraj.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #257
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi nista veliki Cezare ako ces mi vjerovat.

    No eto pricate neka bajke i zaludjujete se necim pa reko da vam malo poremetim tok misli i naceram da malo mislite izvan vasih okvira... Eto to mi je svemocni Cezare!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  8. #258
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    "Oko za oko zub za zub" je bila u ta doba restriktivna mjera. Kad neko nekog ubije, siluje itd, išlo se koletivno u odmazdu pa su znala i čitava sela da stradaju zboj jedne duše. Sa ovim zakonom to je ukinuto.
    "Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke; nisam ih došao ukinuti, nego nadopuniti. Kažem vam istinu, dok nebo i zemlja ne nestanu, ni najmanje slovo, ni najmanji pomak neće nestati iz Zakona, dok sve ne bude postignuto", književni lik Isus Hrist

    Tako da.... trt Molojko
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #259
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cezar o jednom, vi o šesnaestom...

    ...srećom, prevodioca imamo na pretek.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #260
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “Sve su religije dobre ali je među njima najbolja ona koja je najgluplja.“
    — Papa Aleksandar VI (tj. Rodrigo Bordžija, 1431-1503.)

    ilivam...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #261
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bila jednom jedna ljubav!
    Zaljubi se momak zvani Strah u jednu prelijepu djevoju zvanu Neznanje i zajedno napravise prelijepu malu curicu i nazvase je Religija!
    The End!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  12. #262
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Religije, ukljucujuci i one koje su danas najdominantnije su nastale u pradavna vremena u drustvima na stoput manjem civilizacijskom nivou od onih koji postoje danas. A izmislili su ih sami ljudi, najpre da bi objasnili najobicnije prirodne pojave. Reci da bilo sta danas dugujemo religiji bi bila ogromna uvreda svima onima koji su sopstvenim trudom i zalaganjem doprineli razvoju covecanstva. Religija je prvenstveno individualan izbor, najcesce jer se ljudi boje smrti pa ne zele da prihvate najlogicniju mogucnost da posle smrti nema nicega. Ali su se neki dosetili i od religije stvorili biznis, drugi su zaveli ogromne mase koje su ginule i ubijale dok se oni bogatili. Religija se u tome stvarno pokazala kao dobar pokretac.


    Ali mi je otrcano kriviti religiju za ljudsku glupost ali isto tako je preterivanje davati joj zasluge koje ne zasluzuje. Nikome nije potrebno nekakvo nevidljivo stvorenje da ga vodi i usmerava u zivotu i sve sto postignemo dugujemo sami sebima. Samo sto mnogi ljudi imaju problem da to uvide.

  13. #263
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Religije, ukljucujuci i one koje su danas najdominantnije su nastale u pradavna vremena u drustvima na stoput manjem civilizacijskom nivou od onih koji postoje danas. A izmislili su ih sami ljudi, najpre da bi objasnili najobicnije prirodne pojave. Reci da bilo sta danas dugujemo religiji bi bila ogromna uvreda svima onima koji su sopstvenim trudom i zalaganjem doprineli razvoju covecanstva. Religija je prvenstveno individualan izbor, najcesce jer se ljudi boje smrti pa ne zele da prihvate najlogicniju mogucnost da posle smrti nema nicega. Ali su se neki dosetili i od religije stvorili biznis, drugi su zaveli ogromne mase koje su ginule i ubijale dok se oni bogatili. Religija se u tome stvarno pokazala kao dobar pokretac.


    Ali mi je otrcano kriviti religiju za ljudsku glupost ali isto tako je preterivanje davati joj zasluge koje ne zasluzuje. Nikome nije potrebno nekakvo nevidljivo stvorenje da ga vodi i usmerava u zivotu i sve sto postignemo dugujemo sami sebima. Samo sto mnogi ljudi imaju problem da to uvide.
    Cisto nek bude dupli post da kome ne promakne!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  14. #264
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Što je znao pećinski čovjek o i7 procesoru?

  15. #265
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Što je znao pećinski čovjek o i7 procesoru?
    Šta hoće da kažeš ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #266
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta hoće da kažeš ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Kolika je razlika između "doba pećinskih ljudi" i današnjeg stupnja razvoja tehnologije i nauke generalno............pa jedno otprilike 1. 000. 000 puta je veća između nas i Božije "moći".
    Ali je li realno od ljudi u ovakvom stanju masakrirane svijesti i očekivati da duhovnom daju prednost u odnosu na materijalne opijume sa čim ih non-stop hrane i truju. I još su postali zavisnici od istog!
    E! Nije realno

  17. #267
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Kolika je razlika između "doba pećinskih ljudi" i današnjeg stupnja razvoja tehnologije i nauke generalno............pa jedno otprilike 1. 000. 000 puta je veća između nas i Božije "moći".
    Ali je li realno od ljudi u ovakvom stanju masakrirane svijesti i očekivati da duhovnom daju prednost u odnosu na materijalne opijume sa čim ih non-stop hrane i truju. I još su postali zavisnici od istog!
    E! Nije realno
    Jeste. Pećinski ljudi nisu imali kompjutere, ali su brojili uz pomoć kamenja(primitivni kompjuter). Kasnije, tokom bronzanog doba je to napredovalo



    Niko ne spori da je napravljen ogroman korak, ali to je u principu ista stvar. Matematika postoji oduvjek samo je potrebno primjeniti je, dok ne postoji nikakva tačka sa koje možeš uvidjeti Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'Oblaka
    Last edited by Rakun; 20-12-15 at 04:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #268
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jeste. Pećinski ljudi nisu imali kompjutere, ali su brojili uz pomoć kamenja(primitivni kompjuter). Kasnije, tokom bronzanog doba je to napredovalo



    Niko ne spori da je napravljen ogroman korak, ali to je u principu ista stvar. Matematika postoji oduvjek samo je potrebno primjeniti je, dok ne postoji nikakva tačka sa koje možeš uvidjeti Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'Oblaka
    A što misliš o kompjuterima u našim glavama?
    Bozanska inteligencija (glupo bi se bilo izrazit "tehnologija") je toliko naprednija da su ova sadašnja dostignuća smiješna. I definitivno im hardver nije od sličnog materijala A ako je za jednog pećinskog čovjeka ovo danas bilo
    ravno bajci..........ne znam što bi nas moglo kočiti da vjerujemo u jednu superiornu inteligenciju koja je na tom nivou da moze stvarati svjetove.

  19. #269
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    A što misliš o kompjuterima u našim glavama?
    Princip je isti
    Imaš napajanje i žice (neurone)

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Bozanska inteligencija (glupo bi se bilo izrazit "tehnologija") je toliko naprednija da su ova sadašnja dostignuća smiješna.
    Vještačka inteligencija ili popularno AI je isto to samo trenutno što se tiče autonomije i razmišljanja na nižem stupnju, a što se tiče znanja na daleko visočijem (vještačka inteligencija ima pristup čitavoj poznatoj istoriji i svakoj pisanoj riječi)

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    I definitivno im hardver nije od sličnog materijala
    Da li je trajnija organska ili neorganska materija ?
    Naravno neorganska prema tome mi smo daleko inferiorniji od robora koje ćemo u budućnosti praviti. Tako da dolazimo do neizbježnog zaključka da smo pametniji i bolji bogovi od Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'oblaka
    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    A ako je za jednog pećinskog čovjeka ovo danas bilo
    ravno bajci..........
    Tačno! Za pećinskog čovjeka bi mobilni bio ravan bajci ali bi uz trud ukapirao princip na kom radi jer je u pitanju matematika, fizika i hemija, a ne magija.
    Za čovjeka današnjice je inteligentni život van Zemlje bajka ali kada ga otkrijemo (ili oni nas) neće se raditi o za nas nemogućem fenomenu.
    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    ne znam što bi nas moglo kočiti da vjerujemo u jednu superiornu inteligenciju koja je na tom nivou da moze stvarati svjetove.
    Nije meni nikakav problem da vjerujem u superiornu inteligenciju (superiornu u odnosu na nas.
    Ja već vjerujem (takođe bez ikakvih dokaza) da u svemiru postoje u odnosu na nas superiorna bića, ali za razliku od vjernika Avramskih religija ja svoje vjerovanje baziram na matematici i logici i ne vjerujem da je neka vrsta u svemiru stvorila univerzum kao ni da je svemoguća ili dobra.
    Kada se mit o svemogućnosti koju vjernici pripisuju svome Svemogućem Nevidljivom Humanoidu s'Oblaka se uništi dječijim pitanjem "Može li Bog stvoriti toliko težak kamen da ga ni on ne može podići" o čemu onda da pričamo.

    Ne mogu dokazati da Svemogući Nevidljivi Humanoid s'Oblaka ne postoji koliko ni dokazati da Đed Mraz ne postoji jer je negaciju nemoguće dokazati.
    Ali mogu dokazati da ne postoji svemogući, pametni ili dobri Svemogući Nevidljivi Humanoid s'Oblaka



    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #270
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    ... ne znam što bi nas moglo kočiti da vjerujemo u jednu superiornu inteligenciju ...
    Možda sam ovo istrgao iz konteksta (izvinjavam se), ali odgovor na ovo je vrlo jednostavan i poznat odavno.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #271
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Princip je isti
    Imaš napajanje i žice (neurone)


    Vještačka inteligencija ili popularno AI je isto to samo trenutno što se tiče autonomije i razmišljanja na nižem stupnju, a što se tiče znanja na daleko visočijem (vještačka inteligencija ima pristup čitavoj poznatoj istoriji i svakoj pisanoj riječi)


    Da li je trajnija organska ili neorganska materija ?
    Naravno neorganska prema tome mi smo daleko inferiorniji od robora koje ćemo u budućnosti praviti. Tako da dolazimo do neizbježnog zaključka da smo pametniji i bolji bogovi od Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'oblaka

    Tačno! Za pećinskog čovjeka bi mobilni bio ravan bajci ali bi uz trud ukapirao princip na kom radi jer je u pitanju matematika, fizika i hemija, a ne magija.
    Za čovjeka današnjice je inteligentni život van Zemlje bajka ali kada ga otkrijemo (ili oni nas) neće se raditi o za nas nemogućem fenomenu.

    Nije meni nikakav problem da vjerujem u superiornu inteligenciju (superiornu u odnosu na nas.
    Ja već vjerujem (takođe bez ikakvih dokaza) da u svemiru postoje u odnosu na nas superiorna bića, ali za razliku od vjernika Avramskih religija ja svoje vjerovanje baziram na matematici i logici i ne vjerujem da je neka vrsta u svemiru stvorila univerzum kao ni da je svemoguća ili dobra.
    Kada se mit o svemogućnosti koju vjernici pripisuju svome Svemogućem Nevidljivom Humanoidu s'Oblaka se uništi dječijim pitanjem "Može li Bog stvoriti toliko težak kamen da ga ni on ne može podići" o čemu onda da pričamo.

    Ne mogu dokazati da Svemogući Nevidljivi Humanoid s'Oblaka ne postoji koliko ni dokazati da Đed Mraz ne postoji jer je negaciju nemoguće dokazati.
    Ali mogu dokazati da ne postoji svemogući, pametni ili dobri Svemogući Nevidljivi Humanoid s'Oblaka



    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Organska materija moze da se regeneriše i samim tim moze biti vječna, dok neorganska uslijed pregrijavanja gubi na kvalitetu pa onda i roku trajanja.

  22. #272
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Organska materija moze da se regeneriše i samim tim moze biti vječna, dok neorganska uslijed pregrijavanja gubi na kvalitetu pa onda i roku trajanja.
    Organsku održavaš, a o neorganskoj se ne brineš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #273
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    13:12-13 - I svu vlast prve zvjeri činjaše pred njom; i učini da se zemlja i koji žive na njoj poklone prvoj zvjeri, čija se smrtna rana iscjeli. I činjaše znamenja velika, pa učini da i oganj silazi na zemlju pred ljudima.

    13:14 - I obmanjuje one koji žive na zemlji čudesima, koja joj bijaše dana da čini pred zvjeri...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vlast i religija
    By gaul in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 23-04-12, 10:01
  2. Šta je to religija?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 124
    Last Post: 16-06-09, 14:56
  3. koja je religija za vas
    By big giant head in forum Religija i filozofija
    Replies: 44
    Last Post: 22-10-06, 14:47
  4. Religija-sustina
    By daca in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 27-07-05, 15:00
  5. Religija
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-04, 10:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •