View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 2 of 165 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    To sto ste Vi napisali je samo na nivou Gebelsa (vi trebate-vi morate itd), a sta je Vas cilj to je irelevantno.. Mozda mislite kao g. Djuranovic da gluposti treba da se prihvate, a posebno "intelektualne" bisere tipa "ne prije, ne kasnije", i to prihvatiti kao "misljenje". Sad bi sa doticnim gospodinom mogli i o Tarabicima...ne smeta, ali eto da Vam ukazem da nisu svi "upijaci" nebuloza razniih CG kulumnista, sa kojima ste evidentno u rangu. Moze, ne mora, i slicno - sto bi rekao g. Perovic "torokanje" bez ikakvog smisla.
    Hvala Lepo
    pa-pa ignore..
    Last edited by Maja; 16-04-14 at 17:37.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Majo, jedini razlog zbog kog sam iznio svoj cilj je - što ste me pitali. Ostatak prethodne poruke izvan je mog intelektualnog dometa. Hvala Vam na ovom ignorisanju, samo se nadam da će potrajati. Pozdrav.

  3. #28
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    U ovoj dileme kom se prikloniti carstvu, biram zapad iz pragmatičnih razloga naravno jer ne patim od ideala, braće, velikog srca i ostalih gluposti. Dovoljno je da vidite kako izgleda poslovati sa npr. Njemcem i na drugoj strani Rusom pa uporediti.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Walk on by...

    Hvala Lepo

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Crna Gora je zanemarljiv faktor na geopolitickoj sceni. Sve do trenutka dok ne pocnemo da mijenjamo strane, e onda se uzimamo kao primjer. I onda postajemo udarna vijest u medijima "Dugogodsinji partner Rusije odbio poslusnost" "Crna Gora okrece ledja Rusiji" itd itd.

    Vrlo sam prakticna osoba. Ja sam misljenja da treba da stanemo uz svakoga ko ce dovesti investitore. Rusi su pokazali svoje karte. Rezultate gledamo sada - CJELOKUPNA privreda je unistena. Ne postoji ni jedna jedina drzavna kompanija koja je privatizovana od strane Rusa a da ima pozitivan bilans. Vecina ih ne radi. U dobar dio nije ulozeno centa prema obavezama iz ugovora.

    Dok imamo zapadne investitore kao sto su T-com(gubalo ih), Telenor, A2A(i njih gubalo), Piter mank i ekipa, Orascom itd itd. Koji rade, imaju pozitivne bilanse, zaposljavaju ljude. Politika ovih firmi je korporativna pa ponekad narod strada, ali tu treba zakonodavni faktor da zastiti potrosace/radnike.

    Ne bih volio da udjemo u EU(sledecih 15god) dok se situacija ne stabilizuje i zemlje clanice koje su ugrozene stanu na noge opet. Ali bih definitivno zelio da nase trziste otvorimo EU/US investitorima. Neka uloze u poljoprivredu i turizam, energetiku. Dajte te solarne elektrane, mini hidrocentrale, hiljade vetrenjaca. Pustite prosirenje Termoelektrane Pljevlja. Dajte velike lance hotela i ono sto ide uz njih(skolovanje ljudi, uredjenje zemlje), dajte velike reciklazne centre a ne deponije.
    Hajde da se odaljimo malo od rasipnickog komnistickog sistema i hajdemo malo u ovaj gorki kapitalizam. Nista necemo uraditi ako budemo kaskali za svijetom.
    One Ring to Rule them all...

  6. #31
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    U ovoj dileme kom se prikloniti carstvu, biram zapad iz pragmatičnih razloga naravno jer ne patim od ideala, braće, velikog srca i ostalih gluposti. Dovoljno je da vidite kako izgleda poslovati sa npr. Njemcem i na drugoj strani Rusom pa uporediti.
    Samo da nas hoce primiti... za to "svijecu zapaliti", a ostalo.. ih..

    Hvala Lepo
    Stavih ovaj tekst na drugi topic.. ali mnogo znaci i za ovo pitanje...

    DOBRODOŠLICA: Vučić razgovarao sa Dejvidom Petreusom


    Biznis 12:23, 15.04.2014.
    Autor: Agencija BETA,Agencija TANJUG







    A


    Predsedavajući investicione kompanije KKR ocenio da su uslovi za investicije u Srbiju veoma povoljni







    Prethodna stranicaSledeća stranica
    BEOGRAD - Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić primio je danas Dejvida Petreusa, predsedavajućeg Globalnog instituta američke investicione kompanije KKR i ocenio da je ta kompanija dobrodošla u Srbiju.
    Tema sastanka kojem je prisustvovao i ambasador SAD Majkl Kirbi, bilo je privlačenje stranih investicija u Srbiju, a Vučić je kazao da je država otvorena za nove investicije i da će se stvoriti još povoljnija klima za ulaganja.

    Petreus je na današnjem sastanku u Beogradu ocenio da su uslovi za investicije u Srbiju veoma povoljni, ali da ima prostora za njihovo dalje poboljšanje. Petrus je naglasio zainteresovanost njegove kompanije da uveća svoje investicije i da u tom smislu Beograd pretvori u centar za digitalizaciju u regionu.
    Dodao je da ta kompanija želi da bude partner Srbiji i pomogne u unapređenju priliva investicija i doprinese ekonomskom razvoju zemlje.


    Olala .. bivsi sef CIA i nacelnik generalstaba Pentagona...
    p.s. cisto se da primijetiti ko kome dolazi...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-04-14 at 18:00.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Svakako da treba da budemo neutralni, ali eto ste vecina odlucili da treba da budemo podanici pa kako vam drago. Apsolutno sam protiv toga da trebamo pristupati vojnim savezima, ukoliko se sukobljavaju nato i Rusija dileme nemam moje simpatije su na ruskoj strani, ne sto je ona bezgresna nego sto je nato perfidna organizacija sa sve manirima drumskog razbojnika.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Saznaste li gdje nam je Premijer danima? Radni dani i sati, a niko se ne pita jel dobro, dje je itd? U ovako ozbiljnoj situaciji u zemlji i u svijetu. Da bar rekose da je uzeo odmor sa povratnom kartom iz USA pa da smo kao gradjani demokratski obavijesteni, ali niko nista.. Samo se javljaju iz kabineta i biroa za javnost sa izjavama - ko zna cijim.. mozda onih vjecitih Pantitja - mladjih referenata pred prenzijom..
    Posebno su mi zanimljivi ovi njegovi kvazi politicki suparnici.. ni da zucnu...ni za zdravlje da mu pitaju...
    G. Djuranovic ce "sigurno" kao revnostan novinar DPS-perjanice postaviti pitanje dnevnica itd, a posebno za odsustvovanje sa posla.. he.. Cik da smije iko.. Demokratija i tako to..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-04-14 at 18:14.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    mislim da ne postoji tema dje jedna te ista osoba troluje vec mjesecima, to je da covjek ne povjeruje. srecom ne prati sport pa bar tamo to trolovanje ne moramo gledati
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #35
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,782
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,994
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Svakako da treba da budemo neutralni, ali eto ste vecina odlucili da treba da budemo podanici pa kako vam drago.Apsolutno sam protiv toga da trebamo pristupati vojnim savezima,
    Да би био неутралан мораш имати силу и економију.Ми немамо ни једно ни друго.Глупо је причати о поданицима у ЕУ и НАТО интеграцијама.Ту се крије нешто друго.
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    ukoliko se sukobljavaju nato i Rusija dileme nemam moje simpatije su na ruskoj strani, ne sto je ona bezgresna nego sto je nato perfidna organizacija sa sve manirima drumskog razbojnika.
    Иначе је Русија како данас тако у својој прошлости (кроз разне облике) била извозник пацифизма, браства, једнакости и слободе...кад би се зезали...

    Друга ствар је ако си Србин па навијаш за Русију против НАТО-а зато што је он уништо империјалне амбиције српског народа на Балкану.То је већ донекле рационално и могу да разумијем.
    Last edited by BAR; 16-04-14 at 18:16.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Majo đe nam je premijer...?
    #fakenews

  12. #37
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Majo đe nam je premijer...?
    Ja znam, ali vas danima pitam znate li? Niko nista.
    Izgleda da mu samo ja mislim dobro..

    Hvala Lepo

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ne bih pitao da znam...
    #fakenews

  14. #39
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E to ce g. Djuranovic da vam kaze... Oni iz kabineta i Pantitji iz biroa nece..Cute ko da cuvaju drzavnu tajnu na komunisticki nacin.

    Hvala Lepo

  15. #40
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Tačno ću pomislit da i ti radiš za njih, ništa gore ne čuvaš "tajnu"...
    #fakenews

  16. #41
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nisam ja PR DPS-a (andjeli sa mnom), a ni g. Drasko Djukanovic/Djuranovic pa da sam u prof. obavezi da pisem i dajem izjave o tome ... Obican sam gradjanin CG - pa samo demokratski postavljam pitanje koje bi trebao svaki politicar i novinar u CG da pita...

    Hvala Lepo

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    На другим темама сам писао зашто је битно да ЦГ буде дио Европе и НАТО-а, а не неке Евроазије тј. новог СССР-а.
    Русима треба отворено и одлучно одговорити на сваку примједбу због тога, али исто тако не треба изигравати бијесну чиваву (на поводцу), и лајати без потребе.

    Slazem se sa Barom. Ovdje se postavlja lazna binarna dilema ili Zapad ili Rusi. Mislim da je vrlo malo onih koji bi izabrali Ruse, a ne Zapad.

    Treba izabrati Zapad, ali ne moramo izigravati "bijesnu pudlicu". Kao kad nas premijer podje u Ameriku i naprica sto mu niko nije trazio ni tamo ni ovamo, pa izazove bijesnu rusku reakciju kakvu nije fasovala nijedna zemlja Evrope.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Objavljeno: Srijeda, 16 April, 2014 - 19:37 Izvor: CdM, MINAĐukanović pred poslanicima 25. aprila

    Komentari (0)A A A

    Crnogorski premijer Milo Đukanović odgovaraće na pitanja predstavnika poslaničkih klubova na sjednici parlamenta koja je zakazana za 25. april.
    A do sad gdje je bio i gdje ce biti do 25. aprila?
    Ni malo sjajna situacija u Drzavi i Svijetu ekonomski i politicki, a ekipe oko Premijera i Premijera nema.. Ne nalaze zashodno ni da obavijeste narod gdje nam je?
    Sto ce to biti?
    A vi o tome sta mu je neko savjetovao da prica u WDC? Svasta.. Pa da ima savjetnika ne bi prekrstao ruke u sluzbenoj posjeti pred g. Bajdenom.. Zna se sta to znaci.

    Hvala Lepo

  19. #44
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Bez obzira na posljedice". Zanimjiv izbor riječi.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default





    Crnogorska delegacija posjetila je danas Agenciju za suzbijanje droga (DEA) i Federalni biro za istrage (FBI) u Ministarstvu pravde SAD. Delegacija se upoznala sa organizacijom i načinom rada DEA, kao i funkcionisanjem pojedinih odsjeka u okviru Agencije kao sto su Odsjek za specijalne operacije, El Paso obavještajni centar (EPIC), Odsjek za finansijske operacije i dr. Posjete su bile prilika da sagovornici razmijene iskustva u oblasti primjene mjera tajnog nadzora, postupanja u predmetima transnacionalnog organizovanog kriminala i korupcije na visokom nivou, kao i primjene instituta oduzimanja imovinske koristi stečene krivičnim djelom.


    Potpredsjednik Vlade i ministar pravde Duško Marković, ministar unutrašnjih poslova Raško Konjević i direktor Uprave policije Slavko Stojanović susreli su se danas sa direktorkom DEA Misel Lionhart i zamjenikom direktora FBI Markom Djulijanom.


    Potpredsjednik Marković je istakao da Crna Gora sprovodi konkretne aktivnosti na unapređenju normativnog i institucionalnog okvira za borbu protiv svih oblika organizovanog kriminala.


    Ministar Konjević je naglasio da će intenziviranje partnerstva sa DEA i FBI dodatno ojačati bilateralne odnose Crne Gore i Sjedinjenih Američkih Država na polju sprovođenja zakona i zajedničke posvećenosti otkrivanju i krivičnom gonjenju članova organizovanih kriminalnih grupa.


    Lionhartova je posebno istakla doprinos Crne Gore u oblasti suzbijanja ilegalne trgovine narkoticima i zahvalila Vladi Crne Gore na saradnji u nedavnim zajedničkim operacijama. Lionhart je takođe zahvalila crnogorskoj Vladi na učešću na Međunarodnoj konferenciji za borbu protiv narkotika (IDEC) 2011. godine.


    Zajednički je konstatovano da je Crna Gora učešćem u zajedničkim operacijama sa DEA potvrdila ulogu pouzdanog i kredibilnog partnera u globalnoj borbi protiv transnacionalnog organizovanog kriminala.








    Ministarstvo unutrašnjih poslova/Ministarstvo pravde



    Eto i oni sve sa pomocnicima-zamjenicima.. Super, kamo srece da su i ranije i cesce isli na studije tamo.. No...
    Premijera nema...
    Ima li ko da je ostao u CG osim gospodina iz Zete?

    Hvala Lepo

  21. #46
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Да би био неутралан мораш имати силу и економију.Ми немамо ни једно ни друго.Глупо је причати о поданицима у ЕУ и НАТО интеграцијама.Ту се крије нешто друго.


    Иначе је Русија како данас тако у својој прошлости (кроз разне облике) била извозник пацифизма, браства, једнакости и слободе...кад би се зезали...

    Друга ствар је ако си Србин па навијаш за Русију против НАТО-а зато што је он уништо империјалне амбиције српског народа на Балкану.То је већ донекле рационално и могу да разумијем.

    BAR, da se razumijemo ne samo da bi bio neutralan moras imati silu i ekonomiju, mislis da savezi postoje da neko ulaze silu i ekonomiju, a neko da fino prica ? Prica o podanicima se svodi na to da AKO U SAVEZ ULAZIS BEZ SILE I EKONOMIJE, ULAZIS DA BUDES PODANIK.

    Rusija sto god izvozila to nijesu demokratije i ljudska prava, te nije cijena u resursima jadnog uvoznika. Daleko je Rusija od ideala, ali je jos dalje od moralnog sunovrata kakav je nato rijesio postati.

    Srbiji je nato blizi od Rusije, ali Srbija uziva u nekoj satisfakciji da neko moze da se posprda sa sankcijama i prijetnjama kojima su nju disciplinovali. Nijesam Srbin i dobro sam svjestan da je nato pomogao obnovu potpune drzavnosti moje drzave, ali sam isto tako svjestan da je pomogao satiranje nekih drzava. Znaci moja odluka nije naslonjena na neke nacionalne dugove, vec je naaslonjena na moje vaspitanje te moje poimanje kakav Svijet treba biti, sto opet ne znaci da treba biti po ruskom modelu ili nato modelu, jednostavno treba biti razlicit, a nikako jednobrazan ili ne daj Boze sa jednim centrom moci.

  22. #47
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hvala Lepo

    Na ovom forumu zabranjeno je:

    1. Vrijeđati, omalovažavati, uznemirivati ucesnike zbog vjerske, nacionalne, polne, stranačke ili druge pripadnostiili zbog neslaganja u stavovima
    2. Na uvrede odgovarati na isti način
    3. Širiti mržnju i zlostavljanje
    4. Na bilo koji drugi način kršiti ljudska prava i/ili važeće zakone
    5. Lažno predstavljanje i korištenje višestrukih identiteta
    6. Prepravljati ili se izrugivati nadimku (nick-u) sagovornika
    7. Otvoriti raspravu o bilo kojem korisniku foruma ili analizirati 'psihološki profil' nekog korisnika foruma i slično
    8. Neistomišljenike nazivati ustašama, četnicima, komunjarama i slično
    9. Otvarati rasprave koji tematski ne pripadaju ovom forumu
    10. Nepotrebno skretati s osnovne teme rasprave (otvarajte novu temu ako želite pričati o nečem drugom)
    11. Otvarati rasprave o temama koje su obrađivane u nekoj od rasprava koja se još uvijek nalazi među zadnjih 50 topica (to čitati kao: ne otvarati više jednakih tema)
    12. Vrijeđati političare ili druge javne osobe, prepravljati ili izrugivati se s njihovim imenima i prezimenima, koristiti njihova imena i prezimena za nickove (bez obzira na to jeli riječ o živim ili mrtvim osobama)(koristiti njihove slike kao avatare)
    13. Na bilo koji način ometati normalno odvijanje rasprava
    14. Kršenje privatnosti, kao što je npr. objavljivanje tuđe e-mail adrese, brojeva telefona, objavljivanje imena i prezimena ili drugih privatnih podataka diskutanata i tre?ih lica, osim opstepoznatih podataka o javnim osobama
    15. Objavljivati materijal zaštićen autorskim pravima, osim u slučaju da sami posjedujete ta autorska prava
    16. Objavljivati sadržaje koji su neistiniti ili netačni
    17. Koristiti vulgarne izraze
    18. Reklamirati proizvode i usluge kojima na forumu nije mjesto (ako se želite oglašavati, posjetite forum Prodaja i Oglasi
    19. Nepotrebno, višestruko ponavljanje iste poruke ili odgovora
    20. Slanje poruka riječ po riječ, ili 'chatovanje na forumu' (znači dopisivanje samo nekolicine korisnika)
    21. Odgovaranje 'reda radi', tj. pisanje jednolinijskih komentara u stilu ", slažem se", da, ne
    22. Bezrazložno "potpirivanje" svađe i uključivanje velikog broja ljudi kako bi se ometale normalne diskusije
    23. Učestali napad više ucesnika na jednog od ucesnika
    24. Vrijeđati administratore i moderatore
    25. Izrugivati se i omalovažavati opsta pravila
    26. Postovanje (objavljivanje) poruke sadržaja, linkova ili članaka s pornografskim, pedofilskim ili fašističkim sadržajem
    27. Postavljanje sadržaja koji onemogućuju normalno funkcionisanje foruma
    28. Zabranjeno je isti post postavljati na vise foruma.
    29. Koristiti na bilo koji način bilo koji fašistički ili nacistički simbol
    30. Pozivati na nasilje, linč ili fizički obračun protiv korisnika ovog foruma, javnih osoba, grupa ljudi, organizacija, ili privatnih lica.
    31. Pozivati na vandalizam, rušenje, pljačku ili uništavanje: tuđe imovine, javnih dobara, geografskih područja (poput gradova, država ili sličnog)

    ovo sve sama uspijes a opet te moderatori trpe....
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Znaci.. Sve ovo pokazuje da je Drzavni vrh od gostovanja Premijera CG, njegovih izjava, do ove info o studijskom putovanju najvaznijih cinilaca CG sigurnosti koja je sa site Vlade CG za 16.04 2014..konkretno usao u zavrsnicu.. Kompletno na strani USA i zapada.. Zao mi je zbog diskusije ali ocigledno je da se tu vise nema sta diskutovati iako polemiCara uvijek i napretek...
    A to sto nekome smeta sto postavljam demokratski normalno pitanje (doduse normalno za zapadno vaspitane, a za istocnjacki indoktrinirane nepojmljivo) gdje nam je Premijer od zavrsetka razgovora sa g. Bajdenom (9.04. 2014.) a danas je 16.04.2014. Ni jedne info na site Vlade o tome.. O ostalom da da...


    Hvala Lepo

  24. #49
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,782
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,994
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    BAR, da se razumijemo ne samo da bi bio neutralan moras imati silu i ekonomiju, mislis da savezi postoje da neko ulaze silu i ekonomiju, a neko da fino prica ? Prica o podanicima se svodi na to da AKO U SAVEZ ULAZIS BEZ SILE I EKONOMIJE, ULAZIS DA BUDES PODANIK.
    Мале и велике земље улазе у савезе и економске и војне да би удруживањем својих ограничених ресурса заједно постали много јачи него што би то били кад би били сами.
    Стара прича са прућем у снопљу.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Rusija sto god izvozila to nijesu demokratije i ljudska prava, te nije cijena u resursima jadnog uvoznika. Daleko je Rusija od ideala, ali je jos dalje od moralnog sunovrata kakav je nato rijesio postati.
    Гријешиш. Русија и НАТО су велике силе, а велике силе од Египта и Персије на овамо - силују. Глупо је причати о моралу великих сила, то су само интереси и интереси.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Srbiji je nato blizi od Rusije, ali Srbija uziva u nekoj satisfakciji da neko moze da se posprda sa sankcijama i prijetnjama kojima su nju disciplinovali. Nijesam Srbin i dobro sam svjestan da je nato pomogao obnovu potpune drzavnosti moje drzave, ali sam isto tako svjestan da je pomogao satiranje nekih drzava. Znaci moja odluka nije naslonjena na neke nacionalne dugove, vec je naaslonjena na moje vaspitanje te moje poimanje kakav Svijet treba biti, sto opet ne znaci da treba biti po ruskom modelu ili nato modelu, jednostavno treba biti razlicit, a nikako jednobrazan ili ne daj Boze sa jednim centrom moci.
    Свијет јесте различит и у њему постоје бијели људи који су напредни дио цивилизације и постоје сви остали.Не говорим само о раси, већ највише о култури и науци, заснованој на темељима античке културе.Ми чинимо само 15% свјетске популације а њен смо најнапреднији и водећи дио, и зато нам се никад више не смије десити да ратујемо међусобно, да поново разарамо Европу, јер тиме разарамо читав свијет.
    НАТО је не само војни него и политички савез који је коначно ујединио разједињену Европу.Мултипорални свијет је реалност, али не по старим линијама и не у Европи.
    Зато мислим све ово око сукоба НАТО-Русија брзо спласнути, а кад помру хладоратовске главе и на једној и на другој страни, доћи ће и до искреног партнерства.
    Last edited by BAR; 16-04-14 at 20:33.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Србија је добро прескочила ову дилему.
    И ми смо требали тако.
    Ћути, не тиче те се украјина, свако свога посла.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 2 of 165 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •