View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 159 of 165 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163 ... LastLast
Results 3,951 to 3,975 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #3951
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ako je sve u novcu, naravno veci, no ima nesto i u suverenitetu.
    Ima i u bezbjednosti, ovim činom (koji se još nije desio, ali će biti ,,upošljen'') smo stopirali sukobe na relaciji Crna Gora - Hrvatska i Crna Gora - Albanija. Bosna i Hercegovina, Srbija i Kosovo kao susjedi teško da mogu sada uvući Crnu Goru u neki eventualni sukob u budućnosti.

    Ekonomske benifite od članstva u NATO za CG ne vidim i to mi spada u domen ,,priča za malu djecu'', ali aspekt bezbjednosti i manjeg budžeta za vojsku u ovoj varijanti su dvije, po meni, pozitivne stavke.

    Suverenitet ne zavisi od članstva u NATO, već od Vlade, a uz ovakvu ,,politiku kontinuiteta'' ne znam u kojem domenu imamo suverenitet, osim u nekom, po meni, nebitnom folklornom dijelu.

    Sent from my Motorola 8400

  2. #3952
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Mislim da su zadnji izbori, kao i izjave i djela naših 81 hajduka do tada i od tada, vrlo jasno pokazali da oni nisu sposobni da naprave razliku između prijateljskih odnosa sa međunarodnom zajednicom i davanje mjesta vozača istima. Svi do jednog/jedne trče u strane ambasade i slično, ne bi li dobili pomoć u obračunavanju sa domaćim političkim protivnicima, vjerujući da će im neko pomoći iz dušebrižnosti, i da neće tražiti nešto za uzvrat. Ili, još gore, znajući da to nije moguće, svejedno to rade. Jedni trče u Rusiju, drugi na zapad, treći u Tursku itd. Zato sam se ja nadao neutralnosti, ali izgleda da nije ni naša nacija, a ni širi region dovoljno zreo za takav potez, jer bi se tako očito samo stvorio vakum za strani uticaj, uzimajući u obzir naučenu bespomoćnost (možda i nebiranje sredstva zarad cilja) naših političkih elita. Tako da Crna Gora istinski suverenitet nema, možda planski a možda i prirodno, i očito ga nismo ni mogli imati u ovom trenutku.

  3. #3953
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kad mi neko kaze neutralnost, a ni pojma nema sto znaci ni kako doci do nje.
    To culi od Milacica i kompanije jer ovi nisu migli rec sa Rusima bi prije.
    Kad je pominjete znate li u opste kako se postaje neutralan?
    Koliko zemalja postoje koje su vojno neutralne i sta to znaci biti vojno neutralan?
    Koliko kosta ta neutealnost, treba li nam onda vojska itd itd.
    Ili samo doc ovdje i rec ja bi da smo neutralni, reko mi Milacic to je extra.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #3954
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mislim da bi trebali razmotriti članstvo čisto radi mentalnog zdravlja likova poput tebe
    Tvoje nije da mislis, pogotovo ne o mom mentalnom zdravlju, ostavi se onog cega nijesi dostojan ! Nastavi misiju kaubojskog mudoliza i guzoljuba !

  5. #3955
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ima i u bezbjednosti, ovim činom (koji se još nije desio, ali će biti ,,upošljen'') smo stopirali sukobe na relaciji Crna Gora - Hrvatska i Crna Gora - Albanija. Bosna i Hercegovina, Srbija i Kosovo kao susjedi teško da mogu sada uvući Crnu Goru u neki eventualni sukob u budućnosti.

    Ekonomske benifite od članstva u NATO za CG ne vidim i to mi spada u domen ,,priča za malu djecu'', ali aspekt bezbjednosti i manjeg budžeta za vojsku u ovoj varijanti su dvije, po meni, pozitivne stavke.

    Suverenitet ne zavisi od članstva u NATO, već od Vlade, a uz ovakvu ,,politiku kontinuiteta'' ne znam u kojem domenu imamo suverenitet, osim u nekom, po meni, nebitnom folklornom dijelu.

    Sent from my Motorola 8400
    Zbilja i ja se zanosim nekim suverenitetom, ovako ponekad smetnem sa uma koja smo mi potiraca od drzave, ne zamjerajte mi molim vas

  6. #3956
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kad mi neko kaze neutralnost, a ni pojma nema sto znaci ni kako doci do nje.
    Što znači nije teško ni objasnit' ni shvatit', a kako doći do prave neutralnosti Crne Gore ne znam, i moje stanovište tu sam objasnio. Čak ni ti Švajcarci nisu neutralni de facto, tako da je očigledno vrlo teško doći do tog statusa.
    To culi od Milacica i kompanije jer ovi nisu migli rec sa Rusima bi prije.
    Jeste, od velikog mislioca i neutralnog aktiviste, Milačića, sam naučio šta znači neutralnost, i tad sam počeo da je priželjkujem.
    Koliko kosta ta neutealnost, treba li nam onda vojska itd itd.
    Koliko god ti misliš da treba. Ako misliš da ti ne treba vojska, neutralnost je generalno džabe. Ako posmatraš realno stvari i ne želiš da budeš žrtveno jagnje u prvom oružanom sukobu u regionu, onda isto koliko i članstvo u NATO, možda nešto skuplje.
    Ili samo doc ovdje i rec ja bi da smo neutralni, reko mi Milacic to je extra.
    A ti bi da smo u NATO jer ti je rekao Milo da treba da budemo u NATO? Isto kako ti voliš da misliš da sam razmišljaš i da si zaključio da je NATO bolja opcija, tako i ja imam pravo da priželjkujem neutralnost, a da budem svjestan da je to nikako ili teško izvodljivo.

    Glavni problem je za mene počeo sa "mirovnim misijama", tj. naše učešće u zavođenju mira po svijetu. Šta mi znamo kako treba da izgleda sjever Afrike, i ko je tamo u pravu a ko u krivu? Tako da konkretni pristup NATO-u meni malo znači, jer naši vojnici već nisu sjeđeli doma.
    Last edited by LostInHollywood; 07-05-17 at 14:30.

  7. #3957
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nijesi ama ni jednu stavku objasnio, najblize si bio u recenici da je generalno dzabe.
    Sto nije ni priblizno istini.
    Sjutra se mi proglasimo neutralni , bez vojske bez idje icega jer ako je dzabe onda niko nece da bude volonter.
    Onda nas npr Austrija (da ne uzmem primjer Albanije,Srbije, Hrvatske) sravni sa zemljom sa sve recenicom: oprostite neutralni nismo vas poznali
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #3958
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nijesi ama ni jednu stavku objasnio, najblize si bio u recenici da je generalno dzabe.
    Sto nije ni priblizno istini.
    Rasprava sa tobom podsjeća na rasprave naših političara. Sve same zamjene teza, parcijalno odgovaranje, kačenje za manje bitne stvari, slamnati argumenti itd. Rekao sam da je neutralnost de jure džabe a de facto nije. Je li sad jasnije? Težina nije na tome da je na prvi pogled džabe, već da vrlo jasno u praksi ne može biti.

    Onda nas npr Austrija (da ne uzmem primjer Albanije,Srbije, Hrvatske) sravni sa zemljom sa sve recenicom: oprostite neutralni nismo vas poznali
    Pa nije baš da nas neko može tek tako sravniti sa zemljom bez intervencije međunardne zajednice, ali sam za razliku od tebe spreman da čitam malo između redova, i kapiram šta hoćeš da kažeš i slažem se.

    Problem Crnogoraca (Crnogorci kao građani Crne Gore, da mi se ne uvrijedi koja osjetljiva duša) koji zavode mir po svijetu po meni i dalje stoji, i i dalje nije ni čojstvo ni junaštvo. Ali pretpostaviću da ne možeš da se je*eš a da ti ne ulazi, iako ovdje većina odbija da prizna da predajemo dio suvereniteta. Po meni veći ako ne i cijeli, ali 'ajde to ne mora da bude tačno, samo lični osjećaj.

  9. #3959
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Суверенитет је предат тотално Америци и НАТО-у ту нема збора. Друго ако неко мисли да се заштитио од неког сукоба уласком у НАТО грдно се вара, Македонија је НАТО-у дала буквално па је опет на прагу рата, та иста пријетња пријети и Грчкој и нама хтио то неко да призна или не. НАТО безбједност и најјачима силама у савезу не може гарантовати.

  10. #3960
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Uh, kakva crna vojna neutralnost.. Jel znate vi kolko to uopšte košta?

    Broj vojnika bi morao sa oko 1200 da poraste na minimum 10-12k vojnika, plus minimum toliko u rezervi. To bi pratilo veće izdatke za vojnu opremu, od puške pa do uniforme. Da ne govorimo o obuci i svoj ostaloj logistici koja bi morala to da isprati.
    Minimum od 5 do 10 tenkova, desetinu pvo topova i raketnih sistema, minimum 5 lovaca, minimum 5 borbenih helikoptera i desetak transportnih, minimum 50 oklopnih vozila/transpotera, kamiona, džipova itd itd.. Razne artiljerije i ostalog naoružanja.

    Morali bi da imamo sopstveni radarski sistem i kontrolu leta, ne ovaj civilni za koji je inače zadužen Beograd. Morali bi da imamo minimum 2-3 bojna broda, ovo sad što imamo je u rangu obalske straže..

    Sve ovo izračunajte i uporedite sa cifrom od oko 400k eura godišnje, pa sve i da poraste na 2 miliona to je i više nego povoljno. A ako sve ovo posmatramo iz ugla pragmatičnosti a isključimo emocije (od kojih ama niko nikakve koristi nema), dolazimo do zaključka da je ovo najbolja stvar koja se desila Crnoj Gori još od sticanja nezavisnosti 2006. godine.

    Na drugom pdf-u rekoh da je ova odluka vrlo bitna za nas u budućem periodu od neko 20-50 godina. E sad u tom periodu će doći do mnogih, što povoljnih što nepovoljnih manjih i većih geopolitičkih promjena, što u neposrednoj blizini što i u ostatku svijeta. Sve će to direktno ili indirektno uticati na nas, te je bolje biti u okrilju nato-a. E kad se steknu uslovi za mirnija vremena, onda je sasvim moguće da se i preispita naša uloga u nato savezu i da se istupi iz istog.

    Ovim potezom je i spoljna a i unutrašnja stabilnost dovedena na neke mnogo više nivoe. To bi po pravilu trebalo da dovede do konačnog sazrijevanja CG društva u smislu da više neće padati na fore ''spoljni faktori, velike Srbije Albanije ili projekat velikog Lihenštajna, vratićemo Kosovo itd itd'', pa će konačno moći da prevaziđu takvu malograđanštinu i da će moći sami da donose odluke koje se tiču političke budućnosti CG.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. #3961
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A sto ne moze, evo i Ukrajina je bila kao neutralna pa...

    Vise me ti podsjeti na politicare nego ja, nidje konkretnog odgovora sve nesto neodredjeno a konretna su pitanja.
    U principu je to ispricana prica na koju evo od kad raspravljamo ovdje a pisalo se.o tome dosta nije bilo konkretnih odgovora.
    Evo Srbija hoce da bude neutralna, bas me zanima kad ce postat neutralna.
    I sto kupuju onoliko oruzje ako bi bili neutralni
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #3962
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Суверенитет је предат тотално Америци и НАТО-у ту нема збора. Друго ако неко мисли да се заштитио од неког сукоба уласком у НАТО грдно се вара, Македонија је НАТО-у дала буквално па је опет на прагу рата, та иста пријетња пријети и Грчкој и нама хтио то неко да призна или не. НАТО безбједност и најјачима силама у савезу не може гарантовати.
    Makedonija je blokirana od strane Grcke zbog imena, Albanci nikada nece udariti na Grcku, to bi im zadnje udaranje bilo, Grcka se treba paziti Turske. Ovo Erdoganovo sanjanje otomanskog carstva moze napraviti velike komplikacije regionu i jedinstvu nato pakta, postovanje clana pet moze dovesti do situacije kao u Bosni da svako sa svakim ratuje.

  13. #3963
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    A sto ne moze, evo i Ukrajina je bila kao neutralna pa...
    Istina, istina. S' tim što je Rusija mnogo veći i opasniji igrač od bilo koga u našem regionu. Ali opet i mi smo manji od Ukrajine, pa se svodi na slično.

    Vise me ti podsjeti na politicare nego ja, nidje konkretnog odgovora sve nesto neodredjeno a konretna su pitanja.
    U principu je to ispricana prica na koju evo od kad raspravljamo ovdje a pisalo se.o tome dosta nije bilo konkretnih odgovora.
    Ta pitanja prevazilaze moju struku, pretpostavljam i tvoju, tako da je potpuno fer od mene što sam rekao da ne znam. Političari ne daju konkretne odgovore da bi mogli da igraju na dvoznak kod građana a i u spoljnoj politici. Ja nemam razloga da se bojim da ću izgubit' glasače ili međunarodne partnere, pa tako i mogu da priznam da ne znam.
    Evo Srbija hoce da bude neutralna, bas me zanima kad ce postat neutralna.
    I sto kupuju onoliko oruzje ako bi bili neutralni
    Na stranu to što srpski političari takođe igraju na dvoznak pod plaštom neutralnosti, kupovanje oružja nije nikakav indikator da nisi neutralan. Švajcarska nema ni vojsku ni opremu? To što si ti neutralan ne znači da će potencijalni agresor da poštuje tvoju neutralnost, i da je pametno nemati sredstva odbrane granica i te iste neutralnosti.

  14. #3964
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovi pokusaji sa Ukrajinom su Rusiju ucinili izuzetno opreznom, a ujedno su nato pretvorili u nesto za domacu upotrebu, znaci sluzice da se disciplinuju clanice, eventualno da se opljacka poneka drzava koja nece mirnim putem da preda resurse, a nece je zastititi Rusija ili Kina. Globalno ne predstavlja gotovo nikakvu garanciju, cak naprotiv predstavlja prijetnju zbog neutoljive gladi za resursima, lokalno sigurno ima svoje prednosti, dok recimo neki lobiji ne odluce drugacije.

  15. #3965
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Istina, istina. S' tim što je Rusija mnogo veći i opasniji igrač od bilo koga u našem regionu. Ali opet i mi smo manji od Ukrajine, pa se svodi na slično.

    Ta pitanja prevazilaze moju struku, pretpostavljam i tvoju, tako da je potpuno fer od mene što sam rekao da ne znam. Političari ne daju konkretne odgovore da bi mogli da igraju na dvoznak kod građana a i u spoljnoj politici. Ja nemam razloga da se bojim da ću izgubit' glasače ili međunarodne partnere, pa tako i mogu da priznam da ne znam.
    Na stranu to što srpski političari takođe igraju na dvoznak pod plaštom neutralnosti, kupovanje oružja nije nikakav indikator da nisi neutralan. Švajcarska nema ni vojsku ni opremu? To što si ti neutralan ne znači da će potencijalni agresor da poštuje tvoju neutralnost, i da je pametno nemati sredstva odbrane granica i te iste neutralnosti.
    Ja i pitam zato sto ne znam, mada nesto sam i procitao sto odje sto na druga mjesta evo i kolega izvise je objasnio oko nekih cijena.
    Neutealnost je skuplja i to dosta, da to i zanemarimo opet nije garant da ce ti je svi postovat.
    Na tu kartu igraju protivnici NATOa (ne mislim na tebe) jer ne mogu direktno da kazu da bi najradije bili sa Rusijom a svaki om postupak to govori.
    Jesi u i jednom njihovom govoru cuo i jedan odgovor na ona moja pitanja?
    Nisi i neces, jer ni oni to ne znaju. Neutralnost nije da ti kazes ja sam neutralan, i to je to.
    Nego je to sada zavrsena prica, mozemo o njoj samo teoretski da pricamo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #3966
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Zbilja i ja se zanosim nekim suverenitetom, ovako ponekad smetnem sa uma koja smo mi potiraca od drzave, ne zamjerajte mi molim vas
    To je poenta, a to što smo takva, nazovi država najmanje utiče faktor zvani NATO. O našem tzv. suverenitetu bi mogao naširoko, no nije tema... Tako da ne zamjeram tebi već... (dako se obistini ono o 30 godina naprema 3 &#128513

    Sent from my Motorola 8400

  17. #3967
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Црна Гора је доведена у НАТО и прекосјутра Шпанци завршавају посао, чиме суштински и постајемо чланица.Формално ће то бити за пар недјеља, зависно од времена када будемо могли да депонјемо ратификацију.

    Сваком ко имало познаје систем одбране јасно је да је чланство у НАТО уз испуњење свих стандарда, далеко јефтиније од развоја сопственог система одбране.
    За земљу величине Црне Горе реако бих и поузданије.Ја сам се већ уморио од шест година причања исте приче.

    Сада је лоптица на овима што би да изађу из НАТО-а, да нам објасне како они замишљају ефикаснији и јефтинији систем одбране изван НАТО-а.Но "бојим" се да је то убјеђивање сада ништа мање бесмислено од убјеђивања некога у 2017. да је СЦГ била боље ријешење.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #3968
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Tvoje nije da mislis, pogotovo ne o mom mentalnom zdravlju, ostavi se onog cega nijesi dostojan ! Nastavi misiju kaubojskog mudoliza i guzoljuba !
    Ma u pravu si ti. Činjenice nam podmeću kauboji i masoni. Da ne zaboravim Iluminate


    PS.
    Potpuno se slažem sa tobom da o tvom mentalnom zdravlju ne treba diskutovat. Sve je odavno jasno
    Last edited by Rakun; 07-05-17 at 18:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #3969
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Evo Srbija hoce da bude neutralna, bas me zanima kad ce postat neutralna.
    Al' isto Vučina nije dao imunitet Rusima već NATO-u
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #3970
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    5. juna će Crna Gora da dostavi u Vašington potvrdu o ratifikaciji, što može značiti da ćemo formalna članica postati za najkasnije mjesec dana.

    Sent from my Motorola 8400

  21. #3971
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Суверенитет је предат тотално Америци и НАТО-у ту нема збора...
    A pi' dje izgubismo suverenitet i udjosmo u društvo najraspalijih država na svijet koje su isto predale suverenitet Americi i NATO-u: Holandija, Njemačka, Britanija, Francuska itd. itd.

  22. #3972
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    5. juna će Crna Gora da dostavi u Vašington potvrdu o ratifikaciji, što može značiti da ćemo formalna članica postati za najkasnije mjesec dana.

    Sent from my Motorola 8400
    To i Dule reče danas čini mi se.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #3973
    Join Date
    May 2017
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U jul smo dio velike sotonske familije

  24. #3974
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Pi !!! izgubismo šansu da budemo dio nebeskog naroda
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #3975
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Oćemo teokratiju sa Miroljubom na čelu ! Dušanovo carstvo živi !

Page 159 of 165 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •