View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 13 of 165 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #301
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Rekoh interesantno pošto si ti rekao da je SSSR čuvala svoje. Ne čuvao mene niko tako
    Opet te pitam, da im nije falila dlaka sa glave, njima koji su pronašli utočište u SSSR-u ? To što se izjavljuje za press konferencije je totalno šezdeseta stvar. Tako su onome što je izvršio atentat u Kataru rekli "jeste, bitanga, stavićemo ga iza rešetaka čim ga izručite" i naravno, čim su ga izručili Moskvi, dočekali su ga kao heroja.

    Dajte molim vas, radi se o ozbiljnim zemljama.

    Zbog čega bi se izvinjavali ?? To što je na GO bilo 20-30% nedužnih je malena cijena sprečavanja da Jugoslavija završi kao Rumunija i Poljska
    Pa za tih 20-30%
    You can kill a player, but you can't kill the game

  2. #302
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    I RayBan naočara :mrgreen:

    Stigoh do ovdje i nasmijah se. Ostalo nisam čitao, dugačko i dosadno.
    Realno stanje stvari cesto izgleda dosadno, za razliku od fantazija i sprdnja. Stvarno ne trebas citat dalje, bolje je da nastavis pisat kakvi smo svi do jednog monstrumi i najglavni razlog raspada crnogorskog gospodarstva.
    Last edited by A+A; 25-04-14 at 11:38.

  3. #303
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Realno stanje stvari cesto izgleda dosadno, za razliku od fantazija i sprdnja. Stvarno ne trebas citat dalje, bolje je da nastavis pisat kakvi smo svi do jednog monstrumi i najglavni razlog raspada crgogorskog gospodarstva.
    ne obraćaj pažnju na njega, on za sebe smatra da je pametan a kakav je u praksi možeš svako malo pročitat'

  4. #304
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Stovise, rekao bih da ce ulazak Crne Gore u UE bit odlicna garancija sigurnosti za one "crnogorske" Ruse, koji se danas, u nekom smislu, plase zbog "neizvjerstnosti".
    Zanimljivo je da o tome po svojim forumina pisu oni isti ljudi, koji toliko vole zaliti se zbdog "crnogorske neodredjenosti, crnogorske neobaveznosti, crnogorskog voluntarizma, crnogorske korupcije, crnogorskog nepotizma" i td!
    Sasvim obrnuto, EU za Ruse mora bit sinonim poretka ... Ordnung-a. Nemam ja ruzicaste naocale i nikako ne idealiziram Uniju, ali ocigledno je da je europski zivot dosta formaliziran i u pozitivnom, i u negativnom smislu te rijeci.
    U EU ima pravila i propisa za svaku stvar, za svaki korak a ima i organa za kontroliranje, dakle siguran sam da ce problemi pored odobrenja privremenog iliti trajnog boravka jednostavno nestat bas zbog nakon Crne Gore u EU. Isto vazi i za pitanja uknjizenja nekretnina, naplate racuna za struju i vodu (koja se danas izvodi na neki potpuno nadrealisticki nacin) i za druge odnose covjeka i drzavnih institucija.
    Correct me if I'm wrong
    PS Istovremeno moram priznat da ce ulazak Crne Gore u EU sigurno komplicirati zivot, recimo, vlasnika objekata divlje gradnje iliti "crnih hoteljera", sitnih svercera, onih tko bahato krsi pravila boravka u zemlji iliti pravila ponasanja u drustvu. I ovo ce sigurno rezultirat da ce kolega Lucas pocet voljet Ruse i pisat na forumu koliko smo svi di jednog fino vaspitani i posteni ljudi, primjerni susjedi i pouzdani poslovni partneri. A ja cu prestat pisat o feik "najk" trenerkama i "rejbenima" po 5€ za komad, jer toga vise nece bit i svi ce se Crnogorci i Crnogorke obuc samo u genuine Armani i Prada :lolblue:
    Last edited by A+A; 25-04-14 at 12:55.

  5. #305
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pored turizma i mnoge stvari u poljoprivredi, šumarstvu i sl. koji mnogi naši građani uzimaju zdravo za gotovo
    Hrvati su u ovih par godina dosta stradali u turističkom smislu zbog neizdavanja računa i sličnih stvari - kad bi tako počeli kod nas ne znam šta bi nam onda ostalo od tog ''turizma''..

  6. #306
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    pored turizma i mnoge stvari u poljoprivredi, šumarstvu i sl. koji mnogi naši građani uzimaju zdravo za gotovo
    Hrvati su u ovih par godina dosta stradali u turističkom smislu zbog neizdavanja računa i sličnih stvari - kad bi tako počeli kod nas ne znam šta bi nam onda ostalo od tog ''turizma''..
    Mislim da treba malo vremena i puno odlucnosti drustva "ic do kraja" za napravit red u tom smislu. Stovani kolega Bracodubrovnik je vise puta pisao o mjerama koje su bile uvedenu u HR i koje su rezultirale poboljsavanjem situacije, dakle necu o tome. Samo da napisem da idem u HR toliko cesto koliko i u CG i imam odlicnu mogucnost za poistovjecenje. Ne sjetim se NIJEDNE situacije neizdavanja fiskalnog racuna u HR tijekom zadnjih 5-6 godina. Ne sjetim se nijedne situacije izdavanja stanova "na crno" i td, a i sitnih stvari pored zatvaranja sluzbenog saltera 40 minuta prije kraja radnog vremena, otsustva "reda letenja" na autobuskoj (pozdrav za CT ), "budvanskih" taksimetara koji radi "sumaherovom" brzinom i td

  7. #307
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e to je naš osnovni problem.. Cg je gotovo zatvoreno društvo koje ne gleda blagonaklono na neke od pojava koje ostatak svijeta uzima zdravo za gotovo - sad ja ne pričam ođe o usvajanju svih standarda, obrazaca ponašanja i dr. po cijenu gubitka svog identiteta.. nadam se i ja da ćemo vremenom konačno odrasti i da ćemo se ovom svemu smijati kroz par godina

  8. #308
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Pa za tih 20-30%
    Za tih 20-30% treba da se izvinu komšije i "prijatelji" tih 20-30%
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ...
    Zbog čega bi se izvinjavali ?? To što je na GO bilo 20-30% nedužnih je malena cijena sprečavanja da Jugoslavija završi kao Rumunija i Poljska
    Lako li je tudjim nevinim zivotima racune placati.

  10. #310
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konacno je neko rekao. Iako je ovo moglo da ide na temu o turizmu, zasluzuje da se nadje i ovdje, jer se teme, zbog nedavnih dogadjaja, preplicu:

    http://www.portalanalitika.me/ekonom...uristika-trita
    Last edited by Jal Cargo; 26-04-14 at 11:56.

  11. #311
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Izvini, Jal cargo, ali navedeni intervju gospodina Ratovića baš i nije vrijedan posebne pažnje. Ne zato što njegova priča nema osnova, naprotiv, nego zato što to znamo i mi koji nismo baš neki eksperti za turizam. I britanski, i njemački, i ruski i... turisti su dobrodošli, no sa svih tih tržišta mogu doći jako različiti turisti. Pitanje je za koje turiste smo spremni, a ne samo koje bismo željeli.

  12. #312
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sa ovakvim ''turizmom'' i velikom ponudom Leskovačkih specijaliteta smo spremni za - odgovor se sam nameće
    naprotiv, ovim neću da kažem kako su mi mrzni turisti iz Srbije, pa Rusije i sl. nego jednostavno kažem da Cg nema svoj identitet u turizmu..
    prašćajte za OFF - recimo da sam u koži turiste iz Beograda recimo i da mi je pun tuki specijaliteta s roštilja (ćevapa, mućkalica i sl.) i dođem u Cg na odmor a tamo me dočeka sve ovo od čega sam ''pobjegao''? inače Cg stvarno nema što da ponudi... a makse, čudo je što imamo ovoliko turista još a da ne pričam bezobrazluk pojedinih opština po primorju s cijenama usluga.. no to je tema za turizam, ali što rekoste ovo se prepliće i sa glavnom temom ovog topica..
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 26-04-14 at 12:24.

  13. #313
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Izvini, Jal cargo, ali navedeni intervju gospodina Ratovića baš i nije vrijedan posebne pažnje. Ne zato što njegova priča nema osnova, naprotiv, nego zato što to znamo i mi koji nismo baš neki eksperti za turizam. I britanski, i njemački, i ruski i... turisti su dobrodošli, no sa svih tih tržišta mogu doći jako različiti turisti. Pitanje je za koje turiste smo spremni, a ne samo koje bismo željeli.
    Razumijem sta zelis da kazes, ali procitaj jos jednom, ipak. Covjek je pomenuo master plan, odnosno nacionalnu strategiju koja, logicno, podrazumijeva prilagodjavanje domacih kapaciteta/ponude standardima/zahtjevima zapadnoevropskih turista - ako imamo ciljnu grupu, onda moramo da joj ponudimo ono sto trazi, je li. Mi u ovom trenutku nijesmo u stanju da postignemo te standarde - ne zato sto ne mozemo, nego zato sto nijesmo, kao ni u bilo kojoj drugoj djelatnosti, posveceni cilju.

  14. #314
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Konacno je neko rekao. Iako je ovo moglo da ide na temu o turizmu, zasluzuje da se nadje i ovdje, jer se teme, zbog nedavnih dogadjaja, preplicu:

    http://www.portalanalitika.me/ekonom...uristika-trita
    Klasična priča "naknadne pameti"...Tako tipična za Crnogorce...
    Ratkoviću poštovanje što je otvoreno to saopštio. sada se mnogi u hotelijerstvu i ugostiteljstvu biju u glavu što nijesu šire razmišljali i lome prste šta će se desiti i koliko će ovih i onih doći.
    Ali, kako se ono kaže "svršenom poslu nema mane"...To nam je što nam je... Igrali smo na tu (rusku) kartu...Bilo je slatko dok je trajalo...Možda se ništa ne promijeni ni ubuduće, no ako se to desi,..pa biće nam kako bude drugima u Evropi.
    Nekima će po Evropi otići kakav ruski tajkun i sl. poslovni partneri, a nama se može desiti da nam Rusa stigne manje, a da za druge spremni nijesmo.
    Mada, ta šašava orjentacija težišno samo na jednu ili dvije ciljne grupe (koja se nikad ne završi kako treba) nije samo krivica naših menadžera. Mnogi strani investitori sa Zapada su ovdje investirali prevashodno imajući na umu Ruse.
    Recimo za nekoliko dana (ako se nešto ne poremeti) Porto Montenegro otvara veliki Poslovni klub u Moskvi đe planira ruskim džet-seterima da nudi staranja o njihovim plovilima u tivatskoj Marini ove kompanije i mogućnost povremenih odsijedanja i izleta u njihovim apartmanima po principu "all inclusive".
    Slično je (bilo) i sa drugim hotelijerima...Bilo kog da sad intervjuišu on će im reći da je sve ili najbolje "mreže" bacio u more đe "plivaju" Rusi, ne bi li baš te "ribe" lovio...
    To što je PM radio u Moskvi je bila prilična investicija i započeta je prije ko zna koliko, no, ko je mogao pretpostavit da će ovaj megaloman u Kremlju krenut da se igra "Riziko" (je'l se tako zvaše ona igra?) i to po pravoj mapi Evrope, kockajući se sa sve globalnim mirom i ljudskim životima onih među koje bi da (pro)voza svoje tenkove.

    Dakle, za pogrešnu strategiju turizma ne treba kriviti samo naše menadžere.
    I naravno, što rekoše SHM i GW, pitanje je da li smo mi bili spremni kao društvo i za većinu ruskih turista, a kamoli za one sa Zapada...Nama odavno treba "reforma svijesti", ali se ona u Crnoj Gori stalno odlaže. Najviše zato što su Crnogorci zadovoljni sobom i ne bi mijenjali na sebi ništa. Na onima oko sebe DA, ali na samima sebi NE.
    Pa tako...tu smo, đe smo...
    Last edited by El Re; 26-04-14 at 13:59.

  15. #315
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na kojoj god strani bili i kako god bili orjentisani, jedno je fakat

    Uvoditi sankcije zemlji koja je tvoj glavni feeder market je ravno samoubistvu.
    Turisti sa zapada ili bliskog istoka očekuju više za svoje pare i da bi njih privukli neophodna su velika ulaganja, pre svega u infrastrukturu kao i pažnjivo planirana marketinška kampanja.
    S obzirom da ex yu republike i Rusko tržište čine oko 80% turista tokom sezone, u svetlu ovih sankcija i sve manje kupovne moći ljudi iz komšiluka, ne želim ni da zamislim kako će ova sezona izgledati.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  16. #316
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Na kojoj god strani bili i kako god bili orjentisani, jedno je fakat

    Uvoditi sankcije zemlji koja je tvoj glavni feeder market je ravno samoubistvu.
    Turisti sa zapada ili bliskog istoka očekuju više za svoje pare i da bi njih privukli neophodna su velika ulaganja, pre svega u infrastrukturu kao i pažnjivo planirana marketinška kampanja.
    S obzirom da ex yu republike i Rusko tržište čine oko 80% turista tokom sezone, u svetlu ovih sankcija i sve manje kupovne moći ljudi iz komšiluka, ne želim ni da zamislim kako će ova sezona izgledati.
    Integracije u EU (i NATO jer to ide jedno uz drugo) podrazumijevaju OBAVEZU da pratite ostatak porodice u vanjskoj politici koja se vodi.
    Tu nema šta da se razmišlja. To je tako.
    E sad, ako se želi odustati od EU, ići u Aziju ili biti "ničiji" i stajati sam na vjetrometini - to nam uvijek ostaje na raspolaganju da izaberemo.
    Oko sezone...Polako...Da ne zavijamo glavu prije nego što nam je razbiju..
    Ako CG bude od strane Vlade RF i režimskih glasila bila svako-malo opisivana kao "neprijatelj" ili se CG nađe na kakvom spisku zemalja koje RF ne preporučuje svojim građanima (što nije nemoguće), ili pak CG (zbog evropskih sankcija bude ubavezna uvesti vize za ruske državljane, što je gotovo isključeno) tada se zaista može očekivati značajniji pad broja ruskih gostiju.
    Do tada, sve je pod kontrolom. Čak sam spreman da tvrdim da se može desiti i povećanje broja gostiju..

    Ako pak zaista budemo osvitali po ruskim novinama i od strane ruske vlasti vodila se kampanja protiv Crne Gore, tada nema sumnje da će Rusa biti mnogo manje...
    Sve je za sada otvoreno i na stolu... Što će biti - vidjećemo...

  17. #317
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  18. #318
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve je to ok samo ne kapiram zašto je baš Crna Gora morala da se zaleće kad ni veće zemlje i malo važnije u ovom sukobu nisu još stale na neku stranu. Mislim da je ovo bilo klasično trčanje pred rudu i da nas niko ne bi tukao po ušima da smo samo ćutali i pravili se blesavi

    Drugo, za sve predikcije vezane za turističku sezonu treba biti surovo realan i uvek uzeti u obzir i worst case scenario. Taj "što je babi milo" fazon ne donosi rezultate.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  19. #319
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Sve je to ok samo ne kapiram zašto je baš Crna Gora morala da se zaleće kad ni veće zemlje i malo važnije u ovom sukobu nisu još stale na neku stranu.
    Zato što mi nismo ni Orbanova Mađarska, ni Kameronova Britanija, pa da imamo svoj stav, ili petlju. Niti smo u EU, pa da imamo neko zaleđe, da možemo da smo ekscentrični, da ne daj bože zaštitimo svoj interes.

    No, ne pravimo se da je to počelo od skora. Tako je već zadnjih 50 godina, od kad je država prestala da bude zaštitnik interesa građana i njihove svojine, a postala međunarodna geo-politička lutka i bajpas za zemlje trećeg svijeta, svjetski kolonijalni arbitar i propali ekonomski projekat.

    Možemo samo da ćutimo i pušimo, ali barem priznajmo sebi da ćutanje i pušenje za nas trenutno nema alternativu. Ne znam što možemo da uradimo. Da dignemo Fišeru, Sju Kej, i svim onim Evropljanima i ostalim koji skaču po glavu našoj ništa boljoj upravi po glavi, po jedan srednji prst, i kažemo e jesmo vas. I onda da vidimo kako ide provod.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  20. #320
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Sve je to ok samo ne kapiram zašto je baš Crna Gora morala da se zaleće kad ni veće zemlje i malo važnije u ovom sukobu nisu još stale na neku stranu. Mislim da je ovo bilo klasično trčanje pred rudu i da nas niko ne bi tukao po ušima da smo samo ćutali i pravili se blesavi.
    Crna Gora nije uvela nikakve druge sankcije sem one sankcije koje su ljudima bliskim režimu u Moskvi i bivšem režimu Janukoviča, uvele SVE članice EU, kao i najveći broj onih država koje to žele postati.
    To su dakle sankcije (čini mi se) 33-ojici fizičkih lica. Spisak će u ponedjeljak (kako se najavljuje) SAD, EU, Švajcarska, Kanada, Japan i Australija proširiti sa novih 12-20. Prave sankcije tek predstoje i o njima se upravo juče i danas na Zapadu uveliko priča. To će biti prave sankcije. Ovo do sada nije bilo vrijedno pomena.
    Dakle, istini za volju, CG nije imala nikakvog izbora oko toga. To je (sve i da nije htjela) bila obavezna učiniti.
    Po klauzulama ugovora o Stabilizaciji i pridruživanju sa EU, CG je U OBAVEZI usklađivati svoju vanjsku politiku sa politikom Unije.
    Ta obaveza je tim veća zbog činjenice da je CG prva među kandidatima na redu čekanja za članstvo i u EU i u NATO.
    Ona nije mogla da se osvrće oko sebe i ugleda se na neke sa margine, koji ko zna hoće li opstati kao države, a ne kad će postati članice EU.
    Sem toga, koliko god bilo bolno i neprijatno, CG je imala i moralnu obavezu stati uz EU. Ako su sve te države spremne trpjeti štetu u svojim nacionalnim ekonomijama (mada prihvatam, ne sve podjednako) onda je red da i CG ponese svoj dio tereta i na taj način osudi ono što je agresija na drugu suverenu državu i otimanje njene teritorije, što je Rusija učinila na Krimu.
    To što se desilo Ukrajini, moglo (bi) se desiti i nama, pa nam ne bi bilo pravo da svi u Evropi i Svijetu okrenu glavu i tako posredno pozdrave agresiju izvršenu na našu zemlju.
    Zapadu se može prigovoriti štošta, no moramo imati malo senzibiliteta da je ono što je Zapad osudio (kao nedopustivo ponašanje) ipak nešto što je neprihvatljivo, i što, kad bi se tolerisalo, prvo bi koštalo glave one zemlje koje su male i nejake da se bez pomoći i podrške sa strane same odbrane.

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Drugo, za sve predikcije vezane za turističku sezonu treba biti surovo realan i uvek uzeti u obzir i worst case scenario. Taj "što je babi milo" fazon ne donosi rezultate.
    Naravno da treba uzeti u obzir worst case scenario, ali smo mi kao narod skloni da tužimo i još živa čovjeka. Sačekajmo...Ne zaboravi da su slične prognoze bile da nam niko od Srba neće doć da se brčka, i nakon referenduma i nakon priznanja nezavisnosti Kosova. Šta se desilo?
    Te godine su bile rekordne po broju Srba koji su ljetovali u CG.
    Možda Rusi nijesu takvi. Ali sačekajmo da vidimo...
    Last edited by El Re; 26-04-14 at 15:35.

  21. #321
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ratkoviću poštovanje što je otvoreno to saopštio.
    Covjek nam je samo skrenuo paznju, ne prvi put - da vec 14 godina postoji "master plan", nacionalna strategija, ali da gotovo nista nijesmo uradili po pitanju realizacije istog.

    Ja sam, u svijetlu aktuelnih dogadjaja (i fatalistickih prognoza koji ih prate - da cemo propasti zato sto ispunjavamo obaveze koje smo preuzeli onog trenutka kad smo izrazili ambiciju da se pridruzimo drustvu evropskih naroda), odlucio da postavim link upravo na ovu temu zato sto se, konacno, pojavio neko kompetentan i dovoljno razuman da na situaciju gleda bez strasti kojoj se cesto predajemo (i koja nas uvijek kosta).


    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Na kojoj god strani bili i kako god bili orjentisani, jedno je fakat

    Uvoditi sankcije zemlji koja je tvoj glavni feeder market je ravno samoubistvu.
    Turisti sa zapada ili bliskog istoka očekuju više za svoje pare i da bi njih privukli neophodna su velika ulaganja, pre svega u infrastrukturu kao i pažnjivo planirana marketinška kampanja.
    S obzirom da ex yu republike i Rusko tržište čine oko 80% turista tokom sezone, u svetlu ovih sankcija i sve manje kupovne moći ljudi iz komšiluka, ne želim ni da zamislim kako će ova sezona izgledati.
    Ruski turisti su rado dolazili u Crnu Goru prethodnih godina. Crnogorske "sankcije" su benigne i simbolicne, a izuzimajuci politicke krugove, sumnjam da je sira javnost u Rusiji upoznata o trenutnim politickim relacijama izmedju dvije zemlje - zato sto ih to ne interesuje, i zato sto je, pretpostavljam, ta vijest u ruskim medijima prosla nezapazeno, obzirom da Crna Gora nije globalni igrac i ne postoji nacin da ugrozi ruske interese.
    Prema tome, mislim da je tvoja prognoza o "samoubistvu" precerana. Osim ako se Kremlj zainati i inicira anticrnogorsku kampanju uoci sezone (tipa "ne idite na crnogorsko more, oni su nam neprijatelji"), sto bi bilo komicno, zbilja ne vidim sta moze sprijeciti ruske turiste da opet dodju (ne samo u Crnu Goru, vec i u ostale popularne evropske destinacije medju ruskim turistima).

  22. #322
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma da, uvesce Rusija sankcije Crnoj Gori i onda vise rusi nece dolaziti u CG. Pa dira li ko ruse u CG, fali li im sta? Jedino ako im Putin zabrani da putuju u ove krajeve. Drugo, rusi sto ljetuju u Crnoj Gori su neki srednji stalez, i oni nisu oligarsi da mogu sebi priustiti neke skuplje destinacije poput Italije, Francuske ili cak Spanije. Ako ne budu dolazili u CG, onda jedino mogu u albaniju, a mislim da cemo se svi sloziti da crna gora ipak moze vise da ponudi.
    Davor

  23. #323
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Mislim da treba malo vremena i puno odlucnosti drustva "ic do kraja" za napravit red u tom smislu. Stovani kolega Bracodubrovnik je vise puta pisao o mjerama koje su bile uvedenu u HR i koje su rezultirale poboljsavanjem situacije, dakle necu o tome. Samo da napisem da idem u HR toliko cesto koliko i u CG i imam odlicnu mogucnost za poistovjecenje. Ne sjetim se NIJEDNE situacije neizdavanja fiskalnog racuna u HR tijekom zadnjih 5-6 godina. Ne sjetim se nijedne situacije izdavanja stanova "na crno" i td, a i sitnih stvari pored zatvaranja sluzbenog saltera 40 minuta prije kraja radnog vremena, otsustva "reda letenja" na autobuskoj (pozdrav za CT ), "budvanskih" taksimetara koji radi "sumaherovom" brzinom i td
    Pa nije bilo baš sve tako bajno

    Prava fiskalizacija je u Hrvatsku uvedena tek prošle godine. Dotad su ugostitelji (a i svi ostali) izdavali račune, to nije sporno, ali nije bilo prave fiskalizacije u smislu da zavod za platni promet odmah ima uvid u stanje blagajne i računa. Dakle prije prošlogodišnjeg uvođenja fiskalizacije ugostitelji bi ti izdali račun, a ako ga ti ne bi uzeo navečer bi ga poništili na minimalan iznos i to prikazali kao promet. Na primjer ako si popio 2 whiskyija, 2 cole, 4 kave i bocu vina, sve to platio i ostavio račun na stolu, konobar bi pokupio račun te bi s njega uz pomoć programčića pobrisao sve a ostavio jednu kavu. To bi na kraju dana prikazao kao dnevni promet. Lani je, nakon uvođenja fiskalizacije, hvarski Carpe Diem imao čak 4,4 milijuna kuna veći mjesečni promet nego preklani u isto doba kad nije bilo fiskalizacije.

    Ali i tako očito klub u uvali Stipanska na Paklinskim otocima mnogo bolje posluje ove godine. RTL javlja kako je u lipnju 2012. prijavljen promet od 900 tisuća kuna, a ovogodišnji lipanj donio je gotovo šest puta veći promet, 5,3 milijuna kuna.
    http://danas.net.hr/novac/carpe-diem...en-na-pet-dana
    Isprika na off topicu

  24. #324
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^ da se nadovežem, povremeno pratim i HRT kanale i čini mi se prošlo ljeto scena: žena (vlasnica omanjeg hotela) plače kao kiša jer je privremeno (nisam siguran kako to već ide, tj. na koji tačan vremenski rok) zatvoren hotel zbog neizdavanja fiskalnih računa
    ono nisam mogao da vjerujem, iskreno..
    e sad zamislite što će se desiti kad takvu kontrolu pooštre kod nas?

  25. #325
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Integracije u EU (i NATO jer to ide jedno uz drugo) podrazumijevaju OBAVEZU da pratite ostatak porodice u vanjskoj politici koja se vodi.
    Tu nema šta da se razmišlja. To je tako.
    E sad, ako se želi odustati od EU, ići u Aziju ili biti "ničiji" i stajati sam na vjetrometini - to nam uvijek ostaje na raspolaganju da izaberemo...
    Nisam ocekivao od tebe da ovako papagajski ponavljas zvanicnu propagandu. Ne radi se o binarnom ili-ili izboru. Svakao da treba da pratimo EU kurs, ali ne moramo da se guramo u prve redove i dajemo provokativne izjave.

    Dosta zemalja, kao sto i sam kazes, je uvelo te sankcije, a Moskva se obrusila samo na CG. Ne zbog sankcija vec zbog premijerovih provokativnih izjava u Vasingtonu. Koje nam, bar zasad, nikakve koristi nisu donijele, ali stete jesu dosta.

Page 13 of 165 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •