View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 152 of 165 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162 ... LastLast
Results 3,776 to 3,800 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #3776
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma jok, ja o individui i o zajednici. O sistemu vrijednovanja. O kulturnom nasljeđu. Rim nije izgrađen za jedan dan.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #3777
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Nista se nikad nije izgradilo za jedan dan, ali se ideologije uglavnom jesu tako mijenjale.


  3. #3778
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Pa kad nisu imali naše građevinske firme...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #3779
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ok, novi boss je u kraju.
    Dakle ovo sa NATO je klasično reketiranje. Dakle ima baja koji će da te zaštiti ukoliko mu plaćaš i igraš po njegovim pravilima i poštuješ njegovu porodicu jer on je pater famillia. Ukoliko ne, proći ćeš kao komšije okolo koji se bude sa odsječenim glavama konja u krevetu.
    Šta bi čovjek uradio da ima privatni posao u takvim uslovima? Ne znam jer hvala Bogu niko me ništa ne pita. Samo znam da su se ovi naši fino uklopili.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #3780
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    http://www.vijesti.me/forum/politicari-u-mantiji-935599


    Nekoliko recenica - uz kratke komentare:

    "Da nije bilo „političara u mantiji“, od 15. do 19. vijeka - ne bi bilo crnogorske države! "

    A sto su „političari u mantiji“ htjeli da urade crnogorskoj drzavi prije referenduma? Upamcena je izjava "glavnokomandujuceg" mantijasa" na pitanje sto misli o nezavisnosti Crne Gore: "Ne pravi se pita od "g....a"

    "
    I na kraju, radi potpune objektivnosti, ako stvari pogledamo i sa onog, ne baš popularnog aspekta - gdje osuđujemo druge za zbivanja 1918, pitam se koji međunarodni faktor je bio idejni tvorac utapanja Crne Gore u jugoslovensku državu po cijenu nestanka vladarskog trona Petrovića? "

    Da, stvarno, ko je bio idejni tvorac utapanja Crne Gore u SHS? Mislio sam da Gojko bolje zna istoriju.

    "
    A onda se, na kraju svega pitam, da li ste uvrijedili, ili kaznili, ili izvrgli ruglu... pravoslavnog cetinjskog mitropolita - ako mu kažete da se „bavi politikom“ ili da je „političar u mantiji“?"

    Citav tekst je pokusaj pravdanja bavljenja SPC politikom. Pozivanjem na istoriju i Srednji vijek. Zaboravljajuci da smo u 21. vijeku. I sto je sve "pravoslavni mitropolit" uradio baveci se politikom. Pocev od guslanja na dubrovackom ratistu. Preko jasne podrske ratnim zlocincima. Ratovima za "srpstvo". A kakvi su bili rezultati njegovog bavljenja politikom? Sta se desilo sa svim onim za sto se zalagao? Od Srpske Krajine do Kosova. I nezavisnosti Crne Gore. Nakon toliko neuspjeha zalagati se za bavljenje politikom? Treba li podsjecati na poruke mrznje prema drugim vjerama i nacijama? Nazivanje druge vjere "pasjom vjerom"? Sto jos treba da uradi, pa da mu neko kaze, "daj pope, dosta si "guslao".

    Ovaj tekst je bio i ocajnicki pokusaj da se sprijeci jos jedan poraz politikanstva SPC - pokusaj da se Crna Gora vrati pod uticaj Rusije. Pozivanjem na proslost, zaboravljajuci realnost. Sto i ne cudi, kad se zna ko propagira takve stavove. Ono sto mi je tesko prihvatiti jeste da u svim anketama gradjani daju najvece povjerenje SPC kao instituciji u koju najvise vjeruju. E propalo se...No kad vecina gradjana na izborima daje glas DPS, uprkos propasti koju je te vlast donijela Crnoj Gori, cemu cudjenje? To samo pokazuje na kom stepenu svijesti je vecina gradjana CG. E, stvarno, propalo se....
    Samo kratko, svaka cast Amfilohiju ako je on rekao da se od govana pita ne pravi !
    On odlicno poznaje kolege politicare bez mantije, to koliko je u pravu vidi se po piti, kakva je ispala. Sto se tice toga koliko procenata stanovnistva vjeruje SPC, to cete najbolje vidjeti kad pane dps, taj put cete i jesti pitu ovakva kakva je.

  6. #3781
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Samo kratko, svaka cast Amfilohiju ako je on rekao da se od govana pita ne pravi !
    On odlicno poznaje kolege politicare bez mantije, to koliko je u pravu vidi se po piti, kakva je ispala. Sto se tice toga koliko procenata stanovnistva vjeruje SPC, to cete najbolje vidjeti kad pane dps, taj put cete i jesti pitu ovakva kakva je.
    Zbog ovakvih DPS nikad pasti nece
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #3782
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Zbog ovakvih DPS nikad pasti nece
    Veliki opozicionar, a 90% stvari koje napiše idu na ruku DPS-u...
    #fakenews

  8. #3783
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Samo kratko, svaka cast Amfilohiju ako je on rekao da se od govana pita ne pravi !
    On odlicno poznaje kolege politicare bez mantije, to koliko je u pravu vidi se po piti, kakva je ispala. Sto se tice toga koliko procenata stanovnistva vjeruje SPC, to cete najbolje vidjeti kad pane dps, taj put cete i jesti pitu ovakva kakva je.
    Sad se kao praviš neznaven i stavljaš Ristu Sotoni u usta riječi koje nije rekao. Nije on mislio na političare kad je govorio o piti i znaš ti to dobro.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #3784
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Uopšte govoreći apsurdno je.
    Sad imamo situaciju da oni koje nazivaju četnicima prizivaju 13 julski ustanak, a oni koji priznaju NOR i njegove tekovine juče su slavili savez sa Njemcima, Italijanima, Hrvatima i inim okupatorima.
    E sad ili ništa nijesmo naučili iz istorije, ili je istorija odnosno vrijeme kao majstorsko rešeto pokazalo ko je ko.
    Apsurdno ili ne tako je.
    Sto se tice cetnika koji vape za 13 julom, on bi im bio usputna stanica, njihova krajnja destinacija je 26 novembar.
    Sto se tice ovih koji postuju tekovine NORa, oni su prica za sebe, oni postuju samo svoju guzicu i pokusavaju da se najedu kukavci. Oni su prije skoro 30 godina pomislili da ce utoliti svoju glad i da im more nije do koljena, ali ne lezi vraze, ono sto gladan kurrac napravi, gladno umire. Pokusavajuci da ze najedu mijenjali su gospodare i sluzili im manje ili vise vjerno, ali iznad svega ponizno i servilno, tako danas u ono more sto im do koljena ne bijase plivaju ili bolje receno mlate i nogama i rukama o povrsinu vode, a zapadni gospodari im sa kopna dovikuju "radi glavom, brze radi glavom !". Potonuce im ne moze promaci, zalosno je sto su dosta naroda povukli za sobom u vodu, dosta naroda je vec potonulo, a oni se nadaju da ce se stabilno osloniti na leseve koji plutaju po vodi.

    O istoriji, vremenu i majstorima neki drugi put.

  10. #3785
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Zbog ovakvih DPS nikad pasti nece
    Nadam se da nece, zasluzujete ga i je li ukusna pita, prijatno !

  11. #3786
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Opet ti o komunizmu.. Ti ne mozes rijec proleter odvojiti od komunizma? Proleteri su i arhitekta i fizikalac. Nikako ne dobijaju isto za ono sto rade, ali su oboje proleteri sve dok jedno ne osnuje firmu ili kupi "viska" zemlje koju pocne da izdaje i prihoduje od nje.
    Прекаријат (Gaj Stending) је та ријеч,ту данас спадају твој архитекта и физикалац.

    Прекаријат регрутује флексибилно тржиште рада и несигурност радног мјеста ,оно што идеолози глобализације означавају као темељне принципе владајуће неолибералне економске догме.

    Изложен је сталној стрепњи од губитка посла,а живи у садашњости јер нема повјерења у будућност.

    Карактеришу га одсуство радне солидарности и јак осјећај инструментализованости на послу.

    Савршен је за манипулацију (као вактиле пролетери) и чека свој тренутак.

  12. #3787
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    @ Medoje;
    Nemam potrebe da se pravdam, ozbiljno se mislim da pocnem da glasam dps, cak sto vise i na radnike da vrsim pritisak, upravo sto rekoh Lepetancu, zasluzujete dps.

  13. #3788
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nema potrebe, ovako im više vrijediš...
    #fakenews

  14. #3789
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Sad se kao praviš neznaven i stavljaš Ristu Sotoni u usta riječi koje nije rekao. Nije on mislio na političare kad je govorio o piti i znaš ti to dobro.
    Znam da nije mislio na politicare, pretpostavljam mislio je na narod, onaj koji vjeruje najvise njegovoj crkvi, on zna sa kim manipulisu njegove kolege bez mantije. Oni su temelj ove drzave, kad pane dps, oni se vracu kod mandica i slicnih, a zjapureni dps suverenisti ostaju da jedu pitu.

  15. #3790
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Samo kratko, svaka cast Amfilohiju ako je on rekao da se od govana pita ne pravi !
    On odlicno poznaje kolege politicare bez mantije, to koliko je u pravu vidi se po piti, kakva je ispala. Sto se tice toga koliko procenata stanovnistva vjeruje SPC, to cete najbolje vidjeti kad pane dps, taj put cete i jesti pitu ovakva kakva je.
    Amfilohije nije mislio na politicare. Mislio je na Crnogorce, narod za kojeg je kazao da su to "Djilasova kopilad". U medijama je izjava preinacena da je kazao da se "pita ne pravi od onoga". On je upravo kazao od g....a. Kad ga je novinarka, i sam sokirana da mitropolit moze tako nesto kazati na TV za citav jedan narod priupitala, on je, na svoj bahato-drski nacin potvrdio - "Dobro ste culi - od g....a"

    Ne cudi me da takve izjave nailaze na podrsku kod odredjene grupe ljudi. To je soj koji je harao Konavle, ondosno podrzavao, ako vec nije mogao biti tamo, nalazio opravdanje za pokolje civila u Srebrenici, Kosovu, velicao Arkana i Karadzica, a sada slavi kad Crna Gora izgubi u nekom sportu. Takvog soja je vazda bilo u CG. Sto se tice pada vlasti DPS-a, bojim se da cemo na to pricekati. Samo ne znam bi li tada SPC prekrecio onu Milovu iikonu na ulazu u hram u Podgorici? Ili, "jednom ktitor, vazda ktitor"

  16. #3791
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nema potrebe, ovako im više vrijediš...
    Od mene se nijesu okoristili, jesu me svojevremeno neki trazili da im pomognem pred referendum, jer znali su da sam Liberal, objasnio sam im da drzim do sebe. Inace su im trebale informacije o clanstvu nekadasnjeg LSCG, uputio sam ih na njihove sluzbe u sklopu MUPa.
    Ako pocnem da ih glasam kad to ce biti upravo radi naroda, zasluzuju ih i tacka.

  17. #3792
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    O cemu neki ovdje pricaju tesko njima. Sta se hvatate za istoriju i sta je bilo 1918-e i sta je bilo prije ili poslije drugog svjetskog rata, ko je narodni heroj a ko je izdajnik? Koga boli k***c? Prestanite da zivite u proslosti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #3793
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    O cemu neki ovdje pricaju tesko njima. Sta se hvatate za istoriju i sta je bilo 1918-e i sta je bilo prije ili poslije drugog svjetskog rata, ko je narodni heroj a ko je izdajnik? Koga boli k***c? Prestanite da zivite u proslosti.
    Ne, ne, bitnije je ko je prije pola vijeka bio partizan, a ko četnik, no oće li im đeca imat hljeba śutra...
    #fakenews

  19. #3794
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nadam se da nece, zasluzujete ga i je li ukusna pita, prijatno !
    Pita je odlicna, bolja no ti i takvi kao ti da je pravis.
    Vise ga ti cuvas nego ja , ti i Medojevic sa onakvim slikama ili tvojim komentarima
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #3795
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Amfilohije nije mislio na politicare. Mislio je na Crnogorce, narod za kojeg je kazao da su to "Djilasova kopilad". U medijama je izjava preinacena da je kazao da se "pita ne pravi od onoga". On je upravo kazao od g....a. Kad ga je novinarka, i sam sokirana da mitropolit moze tako nesto kazati na TV za citav jedan narod priupitala, on je, na svoj bahato-drski nacin potvrdio - "Dobro ste culi - od g....a"

    Ne cudi me da takve izjave nailaze na podrsku kod odredjene grupe ljudi. To je soj koji je harao Konavle, ondosno podrzavao, ako vec nije mogao biti tamo, nalazio opravdanje za pokolje civila u Srebrenici, Kosovu, velicao Arkana i Karadzica, a sada slavi kad Crna Gora izgubi u nekom sportu. Takvog soja je vazda bilo u CG. Sto se tice pada vlasti DPS-a, bojim se da cemo na to pricekati. Samo ne znam bi li tada SPC prekrecio onu Milovu iikonu na ulazu u hram u Podgorici? Ili, "jednom ktitor, vazda ktitor"
    Najglasniji su okosnica ove drzave, temelj !

  21. #3796
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Pita je odlicna, bolja no ti i takvi kao ti da je pravis.
    Vise ga ti cuvas nego ja , ti i Medojevic sa onakvim slikama ili tvojim komentarima
    Pretpostavljam da komentari bole, dobro je i bio je cilj. Da je pita odlicna ne sumnjam, znas ono "za dobrog krmka nema losih splacina", prijatno !

  22. #3797
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nastavite da se oblizujete oko pite, mislim da ce je ubrzo kusati vecina, sad samo rijetki imaju privilegiju

    Da, sad bih se udaljio do ponedjeljnika da otputujem do nekih prijetelja, ostajte mi zdravo !

  23. #3798
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Najglasniji su okosnica ove drzave, temelj !
    Po tonu tvojih postova, reklo bi se da spadas medju "najglasnije". Barem na CDM forumu. A po odusevljenju izjavom Amfilohija koji je Crnogorce nazavao g.....a moze se izvesti zakljucak o kojoj vrsti "starog liberala" se radi.
    Nazalost, u jednom se mogu sloziti s Amfilohijom, iako nikad ne bih upotrebio takav rjecnik. I nikad ga ne bih upotrebio za jedan konkretan narod. To je fasizam. Ja mislim na vecinu gradjana Crne Gore koji glasaju DPS i vjeruju SPC. Dobar njih istovremeno. A za vecinu je sopstveni interes jedina, ili najvaznija religija.

  24. #3799
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pretpostavljam da komentari bole, dobro je i bio je cilj. Da je pita odlicna ne sumnjam, znas ono "za dobrog krmka nema losih splacina", prijatno !
    Ne bole vjeruj mi, da mi to kaze neko cije misljenje cijenim mozda bi zaboljelo.
    A posto od tebe to dolazi koji radis vise za taj DPS nego njegovi glasaci totalno sam opusten.
    Mozes samo da vrijedjas ko sto cesto radis samo me ne dotice , pa te to.mozda i vise nervira nego ova ratifikacija.
    Opusti se , duze ces zivjet
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #3800
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Uh šta se radi od starih liberala. Samo da preciziramo - ne radi se o onom međedu iz pljevalja što troluje po fejzbucima?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 152 of 165 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •