View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 87 of 165 FirstFirst ... 377783848586878889909197137 ... LastLast
Results 2,151 to 2,175 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #2151
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Naravno, kada se napiše "ubijen vodja opozicije", onda to zvuči kao političko ubistvo.
    A istina je da je Nemcov bio sve, samo ne vodja opozicije. Taj njegov politički pokret je potpuno beznačajan, a i on sam se više bavio biznisom nego politikom.
    To je lik iz 90-ih godina. Bio je uticajan u vreme Jeljcina i jedan od krivaca za ekonomski slom Rusije 1998 godina. U narodu veoma nepopularan.
    Ubistvo više liči na mafijaško, nego na političko.

  2. #2152
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Isto to su govorili onomaD za Stambolica. Mafija ovo ono... A gdje je bio dzojstik.. Boh...
    Zapad "slijep" i mutav pa ne kontaju kakvi su komunisti... He...
    Svako normalan bi cuvao opozicionare vise nego sebe. Kod komunista je to nepojmljivo.
    Hvala Lepo

  3. #2153
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Isto to su govorili onomaD za Stambolica. Mafija ovo ono... A gdje je bio dzojstik.. Boh...
    Zapad "slijep" i mutav pa ne kontaju kakvi su komunisti... He...
    Svako normalan bi cuvao opozicionare vise nego sebe. Kod komunista je to nepojmljivo.
    Hvala Lepo
    Nisu isto govorili za Stambolića.
    Za Stambolića se dugo ništa nije govorilo, niti se išta čulo o njemu nakon Osme sednice.
    Kasnije se saznalo da je bio najozbiljniji kandidat za lidera DOS-a, pred odlučujuće izbore na kojima je Milošević izgubio vlast.
    Nema sumnje da su to znale Miloševićeve službe.
    Stambolić jeste u takvim okolnostima bio ozbiljna pretnja,a i postojao je taj neki lični animozitet iz poznatih razloga. Mira Marković naročito nije volela Stambolića i zazirala je od njega. Sumnja se da je više to njeno maslo, nego Slobino.

    Pa čak ni u takvim okolnostima, Stambolić nije likvidiran na ulici ispred Vlade Srbije, kao što je Nemcov bukvalno ubijen ispod Kremlja.
    Nemcov je beznačajna politička figura u Rusiji. Relikt prošlih vremena oličenih u pljački države. Nikakva opasnost po Putinovu vlast i šta više anti-reklama za opoziciju.
    Takve bi Putin trebao da štiti i uzgaja, kao pokazni primer kadrova koji su u Rusiji prihvatljivi Zapadu.

  4. #2154
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Stambolic je jednostavno nestao, a ispade da je Putin balavac za jednog Sloba kad su eliminacije u pitanju, heh..
    A hocemo li malu retrospektivu ovakvih dogadjaja iza kojih je stajala cia? Zaista ima glupih ljudi kojima je ovaj obrazac iz "demokratske kuhinje" stran? Hm.. ne bi me cudilo da ima...


  5. #2155
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Sada će da pršte optužbe da je Putin naručio ubistvo, i to bi trebalo da pokrene proteste u Moskvi. A van svake logike je da ga je ubila vlast koja ima 60%+ podršku, a njegovo ubistvo može samo izazvati nemire.
    Nije ni trebao naruciti to direktno. Dosta je da je nekoliko puta izjavio u nastupima da "su petokolonasi svi do jednog neprijatelji naroda". U atmosferi eksremnog nacionalizma, ratnog huskanja, ratne histerije, potraznje za "neprijateljima naroda" koja danas vlada Кusijom to je stvarno dosta.
    Prije nekoliko dana u sredistu Moskve marsirao je putinov Sturmabteilung znavi "Antimajdam" sastavljen od nacionalista, desnicara, ruskih cetn**ka, placenika iz Donecka i Luhanska, cecenskih psa rata, te raznoraznih lumpena, ciji su poglavari tijekom nastupa otvoreno izrazavali svoju spremnost za fizicku likvidaciju "pete kolone".

    Siguran sam da su pocinitelji cvrsto ubjedjeni da nece odgovoriti za ono gnusno ubojstvo jer su "svoji" za putinov rezim.
    Najvjerojatnije pocinitelji onog ubojstva vec vicu "Alahu akbar" u kazarni bojne "Vostok" u Donecku ...

    Problem za Putina je u tome da je ispustio iz boce zlog duha, kojeg vise nije u stanju kontrolirati. Kadyrov i njegova privatna do zuba naoruzana garda, do zuba naoruzani placenici u Donecku i Luhansku, cetn**ci-motoristi, pravoslavni mracnjaci, raznorazni ratni huskaci sve vise postaju kolektivni (politicki) igrac per se. Putinu ce uskoro moci trebati neka vrsta "noci dugih nozeva" za vratiti sebi kotrolu nad situacijom ...
    Last edited by A+A; 28-02-15 at 12:44.

  6. #2156
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako mislite da je ovoga Zapad likvidirao ili CIA odgovorite mi kakva je to drzhava koja dopushta da joj strani agenti ubijaju vodju opozicije na sto metara daljine od predsjednichke palate? Ja prvi kazhem da je to propala drzhava. Tako ovdje imamo dvije varijante ili je naredio Putin ili je Rusija propala drzhava pa se odluchite koja vam je milija.
    Ridin' on the black train

  7. #2157
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Ako mislite da je ovoga Zapad likvidirao ili CIA odgovorite mi kakva je to drzhava koja dopushta da joj strani agenti ubijaju vodju opozicije na sto metara daljine od predsjednichke palate? Ja prvi kazhem da je to propala drzhava. Tako ovdje imamo dvije varijante ili je naredio Putin ili je Rusija propala drzhava pa se odluchite koja vam je milija.
    Kakav je to Nemcov "vodja opozicije"?
    Pa ne može država da daje policijsku pratnju svakom ko napiše par anti-vladinih twitova.
    Amerikancima su komunisti navodno ubili predsednika, pa nisu propali kao država.A Rusija propala, zato što je ubijen neki politički marginalac koji je samo u zapadnim medijima vidjen kao "vodja opozicije".

  8. #2158
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Kakav je to Nemcov "vodja opozicije"?
    Pa ne može država da daje policijsku pratnju svakom ko napiše par anti-vladinih twitova.
    Amerikancima su komunisti navodno ubili predsednika, pa nisu propali kao država.A Rusija propala, zato što je ubijen neki politički marginalac koji je samo u zapadnim medijima vidjen kao "vodja opozicije".
    Amerika je u doba kad su joj ubili predsjednika bila primjer nefunkcionalne drzhave, rasni neredi, izhivljavanje nad Vijetnamom, antiratni protesti i krv po ulicama svakoga dana, vojska i obavjeshtajne sluzhbe podivljale i van kontrole i drugi predsjednik koji je koristio drzhavne sluzhbe da uhodi i proganja opoziciju. A svidja mi se ova tvoja zadnja rechenica gdje ti nije bitno shto su u mladog chovjeka ni krivog ni duzhnog ispalili rafal i poslali ga na onaj svijet ali ti je bitno da je bio "marginalac" i da "zapadne medije" uhvatish u lazh, tu ti se vidi chojstvo. Vjerovatno su i Stambolic i Djindjic i Curuvija bili marginalci kad je trebalo naci opravdanje za atentate na njih.
    Last edited by Separatista; 28-02-15 at 13:02.
    Ridin' on the black train

  9. #2159
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Amerika je u doba kad su joj ubili predsjednika bila primjer nefunkcionalne drzhave, rasni neredi, izhivljavanje nad Vijetnamom, antiratni protesti i krv po ulicama svakoga dana, vojska i obavjeshtajne sluzhbe podivljale i van kontrole i drugi predsjednik koji je koristio drzhavne sluzhbe da uhodi i proganja opoziciju. A svidja mi se ova tvoja zadnja rechenica gdje ti nije bitno shto su u mladog chovjeka ni krivog ni duzhnog ispalili rafal i poslali ga na onaj svijet ali ti je bitno da je bio "marginalac" i da "zapadne medije" uhvatish u lazh, tu ti se vidi chojstvo. Vjerovatno su i Stambolic i Djindjic i Curuvija bili marginalci kad je trebalo naci opravdanje za atentate na njih.
    A danas je Amerika skroz funkcionalna.
    Nema rasnih nemira, krvi na ulicama, protesta, a pogotovo iživljavanja po bespućima Avganistana, Iraka...

    Ne znam ja da li je Nemcov nekom nešto kriv, niti znam da li je nekom dužan. To neka ispitaju nadležni organi, jer je pitanje motiva jedno od zlatnih pitanja kriminalistike.

    Znam samo da je politički marginalac...i to apostrofiram samo zbog činjenice da su ga u zapadnim medijima "ni krivog, ni dužnog" već označili kao "vodju opozicije", sa jasnim aluzijama da je eto, ubijen zbog svojih političkih uverenja koja su anti-putinovska.

  10. #2160
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Komunisti jednog jedinog obicnog gradjanina-koji kritikuje cenzurisu, prijete, ucjenjuju, podmecu, urnisu, mobinguju, bullynguju, srozavaju; likvidiraju i za vic na racun politicara a kamoli nekog ko ima pretenzije za bilo kakvu politicku poziciju mimo volje njihovog voljenog "Gospodara".. Ako umisljaju da ih niko ne vidi i ne shvata, e to bi bilo zabrinjavajuce.
    Amerima je to prva lekcija koju nauce o komunistickim i postkomunistickim sistemima koji funkcionisu na isti kalup fanatickog idolopoklonstva.. E nek mi neko kaze da toga nije svjestan pa da preskocimo i ovu temu, jer onda nema svrhe spominjati istok-zapad.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-02-15 at 15:07.

  11. #2161
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

  12. #2162
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    prvi dokazi isplivali



  13. #2163
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Jedna stvar je jasna i evidentna: pred svakim prosvjedom FSB prati svako, ama bas svako kretanje poglavara oporbe. Dakle, fsb-ovci bi SPOPOSTO tribali promatrati tijek atentata ...
    Last edited by A+A; 28-02-15 at 18:12.

  14. #2164
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    A+A i službe bezbjednosti prave greške onda imaš i raznorazne infilitratore itd...eto je i par pećinskih ljudi skrkalo 4 aviona u Americi od kojih jedan pravo na Pentagon, tj. bar tako kaže zvanična verzija

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Ako mislite da je ovoga Zapad likvidirao ili CIA odgovorite mi kakva je to drzhava koja dopushta da joj strani agenti ubijaju vodju opozicije na sto metara daljine od predsjednichke palate? Ja prvi kazhem da je to propala drzhava. Tako ovdje imamo dvije varijante ili je naredio Putin ili je Rusija propala drzhava pa se odluchite koja vam je milija.
    malo podalje je od 100 metara(možda nekih 300-400) ali na pravom mjestu da Kremlj upadne u kadar a opet prilično van domašaja obezbjeđenja palate

    evo vidjećemo ako se za 10ak dana ne sazna do u detalje sve onda Rusija ima pogolemi problem koja god da je od ove dvije varijante
    She is only here to annoy herself!

  15. #2165
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  16. #2166
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo i Srbi okreću leđa Putinu

    Sa naslovne strane jučerašnjeg (Vučićevog) Kurira
    PREDSEDNIK RUSIJE UDARA NA SRBIJU: Putin nam sprema ukrajinski scenario

    ali mi smo postojani u svom mentalitetu sluga
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #2167
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

  18. #2168
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default


    Nijesam ovo sve ni procitao, batalio sam citanje kod recenice dje pise da routers navodi kako ovo ubistvo ukazuje da je opasno biti protiv Putina.
    Znaci obicni gadluk, pretpostavljam da do kraja teksta tvrde kako je bijelim autom upravljao Medvedev, a pucao licno Putin ...

  19. #2169
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    50+ tisuca prosvjednika!
    Oprostite da sam stavio link na svoju poruku na drugom forumu

  20. #2170
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Primetno je da se u poslednje vreme i na ovom forumu manje razvlači harmonika i igra kolce zbog kraha ruske ekonomije usled sankcija i pada cena nafte.

    Bloomberg donosi tekst pod naslovom:
    Nе, Оbаmа, ruskа еkоnоmiја niје nа kоlеnimа

    http://www.bloombergview.com/article...-t-in-tatters-

    Naravno, o ovome nećete ništa pročitati na državnim medijima.

    Prevod na ovom sajtu:

    http://webtribune.rs/blumberg-napad-...iveo-fijasko/#

  21. #2171
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo Srbi odjebavaju Putina ali mi i dalje "Putine raširi nam butine"
    PUTIN REKAO DA JE DONIO ODLUKU O CIJEPANJU UKRAJNE PRIJE REFERENDUMA
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1426000040440.jpg 
Views:	72 
Size:	11.5 KB 
ID:	130662  
    Last edited by Rakun; 11-03-15 at 20:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #2172
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nadjmo se da ima i za Aljasku!

  23. #2173
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nadjmo se da ima i za Aljasku!
    Bože, Bože kako si pametan,Rusija je PRODALA Aljasku
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2174
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bože, Bože kako si pametan,Rusija je PRODALA Aljasku

    Jesi li ok covjece, kasnis citav dan ?

    Nije prodala Sibir, pa zapad ima spreman plan za njega. Ide im voda na usta na samu pomisao cega sve tamo ima, sjeti se samo izjave Olbrajtove kako su to svjetski resursi.

  25. #2175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Jesi li ok covjece, kasnis citav dan ?

    Nije prodala Sibir, pa zapad ima spreman plan za njega. Ide im voda na usta na samu pomisao cega sve tamo ima, sjeti se samo izjave Olbrajtove kako su to svjetski resursi.
    Čega to ima tamo ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 87 of 165 FirstFirst ... 377783848586878889909197137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 11:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 02:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-07, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •