View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 143 of 165 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153 ... LastLast
Results 3,551 to 3,575 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #3551
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Прича о референдуму о НАТО интеграцијама је завршена и ратификација ће до краја мјесеца бити обаљена у Парламенту.Лично нисам изричити противник референдума, али не видим зашто би послије свих перипетија и страних мијешања улазили у још једну битку када је можемо избјећи.Зашто давати нову шансу пораженим снагама.

    Иначе ако сам добро проучио холандски закон о консултативном референдуму, рок за првих 10.000 потписа истиче вечерас у поноћ.До сад нигдје на интернету нисам могао да пронађем неку иницијативу за расписивање референдума у Холандији лише она два несретника што су походили парохијске домове СПЦ по Холандији, а дуго сам тражио.
    Како се не хвале да су нешто направили склон сам да вјерујем да нису направили ништа.


    Иначе може ли ми неко објаснит што се студира на факултету који "држи" овај професор доктор Зачин Ц Блажић, нисам у току?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #3552
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Zabolje mene šta žele DF, Pipun i voivoda. Ja, a i 80% građana želimo referendum. Dakle kada glasam na parlamentarnim izborima ne opredjeljujem se koju ću partiju da zaokružim po tome da li je ta partija za nato ili protiv. I čuh noćas da nakon ulaska treba da prođe 20 godina da bi se podnijela inicijativa za izlazak iz NATO-a, znači ovaj ili bilo koji saziv parlamenta nema nikakav legitimitet da odlučuje o ulasku u NATO ne samo u ime građana nego i u ime 4 buduća saziva parlamenta.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #3553
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Zabolje mene šta žele DF, Pipun i voivoda. Ja, a i 80% građana želimo referendum. Dakle kada glasam na parlamentarnim izborima ne opredjeljujem se koju ću partiju da zaokružim po tome da li je ta partija za nato ili protiv. I čuh noćas da nakon ulaska treba da prođe 20 godina da bi se podnijela inicijativa za izlazak iz NATO-a, znači ovaj ili bilo koji saziv parlamenta nema nikakav legitimitet da odlučuje o ulasku u NATO ne samo u ime građana nego i u ime 4 buduća saziva parlamenta.
    Постоје јасне процедуре до којих се долази до референдума о овом питању и нигдје није законом прописано да га мора бити.Иначе партије које се залажу да се ова техникалија одради у парламенту су на претходним изборима освојиле 46 мандата, односно неспорну већину.

    Грађани су имали прилику да гласају и да кажу своје мишљење по овом питању.

    Што се тиче ставки у уговору о временском ограничењу, нисам правник, али мислим да се сваки донешени закон може укинути, и да је на пању само кредибилитет земље.Мада разумијем се у међународно право ко Мара у...
    Елем Шпанци су пет година након уласка у НАТО имали референдум, па ето створите већину па поновите тај преседан.Све легално и легитимно.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #3554
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Постоје јасне процедуре до којих се долази до референдума о овом питању и нигдје није законом прописано да га мора бити.Иначе партије које се залажу да се ова техникалија одради у парламенту су на претходним изборима освојиле 46 мандата, односно неспорну већину.

    Грађани су имали прилику да гласају и да кажу своје мишљење по овом питању.

    Што се тиче ставки у уговору о временском ограничењу, нисам правник, али мислим да се сваки донешени закон може укинути, и да је на пању само кредибилитет земље.Мада разумијем се у међународно право ко Мара у...
    Елем Шпанци су пет година након уласка у НАТО имали референдум, па ето створите већину па поновите тај преседан.Све легално и легитимно.
    Kad je to bilo, ja ne znam, molim te prosvijetli me?

    Dakle, Marko Marković iz Markovine neće da glasa za vlast jer misli da su ekonomski upropastili zemlju, neće da glasa opoziciju jer je opozicija nesposobna, Marko nije izašao na parlamentarne izbore. I kad je on dobio priliku da glasa i kaže svoje mišljenje po pitanju ulaska u NATO?

    I ne da 30% apstinenata nije dobilo priliku, nego ni ovih 70% koji su izašli na parlamentarne nisu dobili priliku jer su glasali za partiju za koju misle da će najbolje da upravlja državom, a nisu glasali o tome da li CG treba da uđe u NATO.

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Што се тиче ставки у уговору о временском ограничењу, нисам правник, али мислим да се сваки донешени закон може укинути, и да је на пању само кредибилитет земље.Мада разумијем се у међународно право ко Мара у...
    Елем Шпанци су пет година након уласка у НАТО имали референдум, па ето створите већину па поновите тај преседан.Све легално и легитимно.
    To reče Dragan Pejanović, državni sekretar i nacionalni koordinator za NATO (ovaj http://www.mup.gov.me/ministarstvo/kabinet/dragan)


    Иначе може ли ми неко објаснит што се студира на факултету који "држи" овај професор доктор Зачин Ц Блажић, нисам у току?

    Kad već pita, na Blažićevom FDES-u je magistrirao ovaj nacionalni koordinator na NATO
    Last edited by chucknorris; 18-04-17 at 21:35.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  5. #3555
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Konačno na rtcg pozvali nekoga normalnog od protivnika ulaska u NATO i utuliše ovoga Pejanovića ili kako li se već preziva. Trebalo bi da će okačit emisiju na yt
    Naravno, i svakog DPS kadra će bilo ko, a iole koristi mozak, utuliti (što se do sada pokazalo u bezbroj primjera) na bilo koju temu. Razlozi za to su brojni, a najvažniji su:
    1. Ta DPS osoba uopšte ne razumije funkciju koju pokriva,
    2. Ta DPS osoba se boji da ima stav,
    3. Ta DPS osoba uopšte ne razumije funkciju koju pokriva,
    4. Ta DPS osoba zna da treba udariti kontru opoziciji,
    5. Ta DPS osoba uopšte ne razumije funkciju koju pokriva,
    6. Ta DPS osoba nauči napamet određene fraze, a uglavnom se ne trudi da ih shvati,
    7. Ta DPS osoba uopšte ne razumije funkciju koju pokriva,
    ...
    Tako da nije ni prvo ni posljednje gašenje...

  6. #3556
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Kad je to bilo, ja ne znam, molim te prosvijetli me?

    Dakle, Marko Marković iz Markovine neće da glasa za vlast jer misli da su ekonomski upropastili zemlju, neće da glasa opoziciju jer je opozicija nesposobna, Marko nije izašao na parlamentarne izbore. I kad je on dobio priliku da glasa i kaže svoje mišljenje po pitanju ulaska u NATO?

    I ne da 30% apstinenata nije dobilo priliku, nego ni ovih 70% koji su izašli na parlamentarne nisu dobili priliku jer su glasali za partiju za koju misle da će najbolje da upravlja državom, a nisu glasali o tome da li CG treba da uđe u NATO.
    Партије које се залажу да ЦГ уђе у НАТО, и то им је иначе био један од главних програмских циљева на прошлим изборима су освојиле 46 мјеста у парламенту.

    То што Марко Марковић није гласао за партије које се залажу за референдум односно које су против тога да ЦГ уђе у НАТО, не само на овим изборима него на свим претходним од 2006. укључујући и онај који је донио Устав који по овом питању не предвиђа референдум је искључиво проблем Марка Марковића.
    У крањој линији могао је формирати сопствену партију или покрет, па се измјерити свих ових година, него сад када су остале неке техникалије, тражити референдум.
    Синек, послије њањања нема кајања.

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    To reče Dragan Pejanović, državni sekretar i nacionalni koordinator za NATO (ovaj http://www.mup.gov.me/ministarstvo/kabinet/dragan)
    Познато је моје мишљење о тим великим и премудрим координаторима, ипак би ја два пут о томе размислио.Све се може измјенити па чак и Устав, по јасно предвиђеној процедури.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #3557
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Barski, kad bi se tom pričom vodili o svim pitanjima, raspisivanje bilo kakvog referenduma o bilo kojoj temi bi izgubilo smisao. Recimo skupimo potpise za podnošenje inicijative za raspisivanje referenduma po pitanju izgradnje brane u kanjonu Tare, i ovi kažu ništa to imali ste parlamentarne izbore.

    Ja sam recimo i 2012. i 2016. glasao za opozicione partije koje se zalažu za ulazak u NATO, prvo jer je to pitanje 49. na listi prioriteta, i drugo nemam za koga drugo da glasam, jedina alternativa mi je apstinencija a to neću da radim
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  8. #3558
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovi izbori su bili svojevrsan referendum. U zadnjih dvije godine samo slijepac ne vidi koja se partija zalaze odnosno ne zalaze za NATO. Sto bi Rusi ulijecali finansijski ovim sto obijaju tudje pragove? Zbog interesa, a njihov interes je da CG bude u sferi njihovog tj ruskog uticaja.

  9. #3559
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Barski, kad bi se tom pričom vodili o svim pitanjima, raspisivanje bilo kakvog referenduma o bilo kojoj temi bi izgubilo smisao. Recimo skupimo potpise za podnošenje inicijative za raspisivanje referenduma po pitanju izgradnje brane u kanjonu Tare, i ovi kažu ništa to imali ste parlamentarne izbore.
    Могу слободно тако да кажу са пуним легалитетом и легитимитетом.Устав који је иначе донјет са 2/3 посланика у Скупштини јасно прописује које надлежности имају који органи,односно Скупштина је та која усваја законе и одлучује да ли ће додатно консултовати грађане, осим о оних неколико кључних тачака (државност, уређење, химна, застава) гдје је обавезно да народ донесе одлуку на референдуму.

    Тара, НАТО, права гејева и све остало спада у директну надлежност Скупштине.Наравно да иницијативу за референдум по јасним порцедурама може поднјети група грађана петицијом или група посланика, али све је у рукама скупштинске већине, која за своја дјела у складу са Уставом и Законом, одговара народу који ју је изабрао.

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ja sam recimo i 2012. i 2016. glasao za opozicione partije koje se zalažu za ulazak u NATO, prvo jer je to pitanje 49. na listi prioriteta, i drugo nemam za koga drugo da glasam, jedina alternativa mi je apstinencija a to neću da radim
    СДП-у НАТО небитно или 49. питање!? Неће бити да је тако.

    Иначе није апстиненција једини излаз, можеш основати сопствени покрет и ако будеш имао подршку остварити своје намјере.Грађанин си и носилац суверенитета и није ти једина опција да тај суверенитет пребациш на другога гласањем или апситиненцијом.

    Мада у стварности то је једини избор, али то је већ мана овакве демократије.
    Last edited by BAR; 18-04-17 at 22:32.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #3560
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Znači Erdogan je diktator zbog toga što organizuje referendum a kod nas je demokratija zbog toga što se po pitanju članstva u neki vojni savez ( bilo koji da budemo jasni ) ne smije pitat narod !!! To samo budala može vjerovat u takvu priču i poštenije je reć da se kod nas uvodi diktatura a ne navodno nacionalni intres koji nema veze sa narodom nego sa državom kao posebnim subjektom ...
    deuscroix

  11. #3561
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Znači Erdogan je diktator zbog toga što organizuje referendum a kod nas je demokratija zbog toga što se po pitanju članstva u neki vojni savez ( bilo koji da budemo jasni ) ne smije pitat narod !!! To samo budala može vjerovat u takvu priču i poštenije je reć da se kod nas uvodi diktatura a ne navodno nacionalni intres koji nema veze sa narodom nego sa državom kao posebnim subjektom ...
    Erdogan jeste diktator. I nevjerovatno je da ne mozes da vidis razliku izmedju referenduma u Turskoj i pitanja clanstva CG u NATO. Erdoganu je bio neophodan referendum jer na drugi nacin nije mogao sebi da obezbijedi vise moci i uticaja da bi postao jos veci diktator. Da je mogao to da zavrsi bez referenduma bi sigurno.

    Namrtvo je interesantno kako ljudi koji ne mogu ocima da vide Mila Djukanovica imaju cak i 1% pozitivno misljenje o ljudima poput Putina, Erdogana, Trampa i ostalih desnicarskih diktatora, wannabe diktatora, kriminalaca i drugih psihopata zeljnih moci. Koji vam je ku*ac bre? Kako nemate oci da vidite da je u pitanju isti destruktivni mentalitet koji treba da se iskorijeni sa politicke scene?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #3562
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Елем слушам оног Бојанића данас испред затвора ђе сузе рони како министар Бошковић диже НАТО заставу испред зграде у којој је за вријеме бомбардовања била смјештена "команда одбране града Београда".
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #3563
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Erdogan jeste diktator. I nevjerovatno je da ne mozes da vidis razliku izmedju referenduma u Turskoj i pitanja clanstva CG u NATO. Erdoganu je bio neophodan referendum jer na drugi nacin nije mogao sebi da obezbijedi vise moci i uticaja da bi postao jos veci diktator. Da je mogao to da zavrsi bez referenduma bi sigurno.

    Namrtvo je interesantno kako ljudi koji ne mogu ocima da vide Mila Djukanovica imaju cak i 1% pozitivno misljenje o ljudima poput Putina, Erdogana, Trampa i ostalih desnicarskih diktatora, wannabe diktatora, kriminalaca i drugih psihopata zeljnih moci. Koji vam je ku*ac bre? Kako nemate oci da vidite da je u pitanju isti destruktivni mentalitet koji treba da se iskorijeni sa politicke scene?
    Koliko mogu da vidim Erdogan ima većinu u parlamentu tako da je mogao odradit izmjene bez toga da pita narod !!! Ne kažem da su izmjene koje je inicirao neki iskorak u smjeru da se narod više pita nego samo uporedjujem kako vladaju dupli standardi pa je kod nas nepotrebno pitat narod o članstvu u vojni savez a tamo ni pitat narod da li želi diktatora na vlast ne nailazi na odobravanje zapada ... o tome pričam a ne o tome da imam pozitivno mišljenje o nekome ...
    deuscroix

  14. #3564
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Koliko mogu da vidim Erdogan ima većinu u parlamentu tako da je mogao odradit izmjene bez toga da pita narod !!! Ne kažem da su izmjene koje je inicirao neki iskorak u smjeru da se narod više pita nego samo uporedjujem kako vladaju dupli standardi pa je kod nas nepotrebno pitat narod o članstvu u vojni savez a tamo ni pitat narod da li želi diktatora na vlast ne nailazi na odobravanje zapada ... o tome pričam a ne o tome da imam pozitivno mišljenje o nekome ...
    Pricao sam generalno u drugom dijelu posta jer cesto vidim kako ljudi pozitivno reaguju na diktatore i desnicarske manijake u drugim drzavama bez trunke ironije.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #3565
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Zabolje mene šta žele DF, Pipun i voivoda. Ja, a i 80% građana želimo referendum. Dakle kada glasam na parlamentarnim izborima ne opredjeljujem se koju ću partiju da zaokružim po tome da li je ta partija za nato ili protiv. I čuh noćas da nakon ulaska treba da prođe 20 godina da bi se podnijela inicijativa za izlazak iz NATO-a, znači ovaj ili bilo koji saziv parlamenta nema nikakav legitimitet da odlučuje o ulasku u NATO ne samo u ime građana nego i u ime 4 buduća saziva parlamenta.
    Je li ovo 80% ono kao kad neko kaže milion posto da bi napravio hiperbolu a time istakao poentu ili imaš neku osnovu za ovaj "podatak"

  16. #3566
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blazic je shizofrenik
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  17. #3567
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pricao sam generalno u drugom dijelu posta jer cesto vidim kako ljudi pozitivno reaguju na diktatore i desnicarske manijake u drugim drzavama bez trunke ironije.
    Neki ljudi su previse divlji da bi znali sto je najbolje za njih. Turci, balkanci, arapi, svi smo destruktivni i kratkovidi. Ako nema diktatora, onda bi se poklali medjusobno kao plemenski copori. Alternativa je da nas vodi njemacka, svajcarska ili neka skandinavska vlada.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  18. #3568
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto jes jes, ako ce nas njemacka administracija vodit ovim putem koji vodi i samu njemacku ,na konja smo , a i nase zene bi bile poperene na nesto ,vrlo cesto ,jer tesko je objasnit mladom avganistancu da ne smije odma na ulicu izvadit nispe i sa istim napadat kako klinke tako i momcice . A i zasto bi im objasnjavali kad ce svakako jako brzo gurnut sve te mlade arape na nase podrucje ( sad ce se pojavit oni dalekovideci , isti oni koji su pricali da nece bit problema sa izbjeglicama i da su to sve bjezanije od arapskih muka a ne jedno dokazano orkestrirano mijenjanje evrope) jer ej, alternativa je da nas vodi njemacka(posto bi naravno, sve najbolje podijelila sa nama , nikako prihvatne centre i ograde) :lolblue:

    Ili mozda bolje Svedska da nas vodi. I kod njih je situacija , za ove 'dalekovide' , sjajna ...pogotovo u buducnosti , prava alternativa.
    Samo onaj zaslijepljen zapadom ne vidi kakvu destrukcijsku politiku vode njihove vlade , ali posto je welcome refuges politika vjerovatno i na ovom forumu odraz pametne politike , uzaludno je upustit se u tu borbu. Uvjek ostaje ona opcija da na sopstvenoj kozi osjetimo blagodeti zapadne politike, kao npr ona istaknuta borkinja za migrante , iz Bona, sto je silovana na sred ulice pa izjavila da razumije mladica i da su desnicari krivi sto imigranti ne mogu da se snadju.

    Ali kao sto rece safra , istina, referendumi i sopstvena misljenja su za demokratske zemlje a mi to nismo pa ipak dozvolimo onda mirno da nas odvedu na klanje . Al ako ikako moze da nas ne vode nasi balkanski mesari, no da vidimo kako da iscimamo njemacku ili svedsku da nas oni uzmu za rucicu ...bar ne bi bilo tupog noža.

    Nakon sireg sagledavanja,a ne samo u usko finansijskom smislu , jasno je da je destrukcija koju vode zapadne vlade,na celu sa njemackom na nivou koji nama nije ni pojmljiv (cim neko zeli njemacku, rusiju,ameriku za tutora ) a kamoli protiv toga se pobunit . Mada sto jes jes, kad god je njemacka preuzimala vodstvo nad bilo kim,a kamoli evropom, po pravilu je nastupilo blagostanje ...ali za ratne profitere,warmongering-e , transnacionalne korporacije ,i gle cuda ,za uska rukovodstva tih zemalja koje vode a evropa ostajala u rusevinama. Maada treba sacekat oslobodjenje Idlib provincije ,a samim tim i drugi masovniji nalet migranata ,posto nam i ovih milion nije jasno stavilo do znanja u sta polako uvode evropu .

  19. #3569
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Koliko mogu da vidim Erdogan ima većinu u parlamentu tako da je mogao odradit izmjene bez toga da pita narod !!!
    Ne znam ni za jednu drzavu gdje je prosta vecina u parlamentu dovoljna za izmjene Ustava. Kad bi to tako bilo onda bi svaka vlast mogla da mijenja Ustav kako joj se cefne, sto bi bila sprdnja.

    Obicno je to referendum ili 2/3 poslanika u parlamentu.





    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  20. #3570
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam ni za jednu drzavu gdje je prosta vecina u parlamentu dovoljna za izmjene Ustava. Kad bi to tako bilo onda bi svaka vlast mogla da mijenja Ustav kako joj se cefne, sto bi bila sprdnja.

    Obicno je to referendum ili 2/3 poslanika u parlamentu.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Evo i mene zanima dal postoji drzava koja moze da mijenja ustav sa prostom vecinom bez referenduma.
    A i jos me zanima po kojem istrazivanju je 80% gradjana za referendum oko NATOa

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by lepetanac; 19-04-17 at 10:06.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #3571
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Nema potrebe raspravljat i trosit energiju oko pitanja referenduma za NATO.
    Ako neka sljedeca vlast odluci da izadje i saveza to moze uraditi prostom skupstinskom vecinom.
    Sve po ustavu i zakonu za koji se vjerujem svi ovdje zalazemo.

  22. #3572
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sljedeća vlast znači neće bit tek za 20 godina. Fino bogumi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #3573
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,769
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Jos niko nije izasao iz tog saveza tako da nema te vlasti koja to moze uraditi a da se Crna Gora ne pretvori u Ukrajinu ili Siriju daleko bilo.

    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  24. #3574
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Lagano samo...


  25. #3575
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    a sledeca vlast bi morala biti bez DPSa, SDPa, URE, BS, ALbanskih stranaka da bi to izglasala, a trenutno znaci da treba da sacinjavaju DF, Demokrate, Demos i SNP. sto je mala vjerovatnoca da oni mogu pobijediti na izbore bez podrske nekih od prije nabrojanih.
    cak i kod Demokrata postoje dosta njih koji podrzavaju NATO koliko kapiram iz njihove price tako da ni tu nije 100 procentno
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 143 of 165 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •