View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 133 of 165 FirstFirst ... 3383123129130131132133134135136137143 ... LastLast
Results 3,301 to 3,325 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #3301
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @BAR

    Da,u pravu si, sigurno je luka Bar vaznija od Tartusa
    Opet kazem, korist-šteta , i to je ono sto stavlja pecat na svaki vojni projekat ,koji preferira da bude odrziv.

    Rakun,dekan trolanja,pa istripovao privilegije i sad etiketira. Ponosimo se svi tobom,lagano, ti si personifikacija cdm foruma

    Luka bar > Tartus

    Tehnicko takticke potrebe na mediteranu mogu se zadovoljit iz cg luka > Tehn takt potrebe na mediteranu mogu se zadovoljit iz sirijskih luka .

    Neposredna i posredna zastita sirijskih ruskih luka,koje nisu okruzene nato drzavama je skuplje i mora se ginuti vise od potencijalnih ruskih cg luka koje bi bile glineni golub okruzen svim najjacim nato bazama u par prstena.

    Vasa logika je
    Nista momci,nastavite, ja ne bih dalje isao u ovoj edukaciji,ne daje rezultate ,al valjda nakon crteža iznad bude prilike,za rezultat
    Last edited by antigona; 21-03-17 at 23:52.

  2. #3302
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ne znam koliko bi Rusima trebala i valjala neka luka u Crnoj Gori. Drago mi je što vjerovatno neću ni saznati. Još kad bi se ispostavilo da, bez obzira na skori ulazak u NATO, ni njima nije potrebna neka crnogorska luka, zadovoljstvo bi bilo potpuno.

  3. #3303
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ne znam koliko bi Rusima trebala i valjala neka luka u Crnoj Gori.
    Oni su je tražili ili možda misliš da su malo palili Mila
    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Još kad bi se ispostavilo da, bez obzira na skori ulazak u NATO, ni njima nije potrebna neka crnogorska luka, zadovoljstvo bi bilo potpuno.
    Njima definitivno ne treba s'obzirom da imaju bazu na Siciliiji, a i Hrvati im nude Bakarski zaliv koji je idealan zbog velike dubine (preko 30m tako da može da uplovi i najveći brod) i prirodne zaštite (poput naše Boke)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #3304
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,814
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,035
    Thanked in
    1,800 Posts

    Default

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #3305
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Oni su je tražili ili možda misliš da su malo palili Mila


    Njima definitivno ne treba s'obzirom da imaju bazu na Siciliiji, a i Hrvati im nude Bakarski zaliv koji je idealan zbog velike dubine (preko 30m tako da može da uplovi i najveći brod) i prirodne zaštite (poput naše Boke)
    Prije ce bit da je milo tebe upalio,kao sto je upalio zapad za ovaj lazni drzavni s prackama . Akcija iz istog asortimana ,brze priblizavanje natou.
    Rusija molila hahah da nije preko portal analitike iz neimenovanih izvora i zvanicnika ?

    Tebra,ispuca si znanje i logiku na ovu temu , savjetujem ti da se prebacis na kladionicu,ili nedje dje ne treba logika

    Luka Bar > Tartus
    Opsluzivanje = Luka

  6. #3306
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    i stize novi clan januarski hahahhahh
    f6

  7. #3307
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    i stize novi clan januarski hahahhahh
    Sve je isto samo njega nema

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #3308
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ne znam koliko bi Rusima trebala i valjala neka luka u Crnoj Gori. Drago mi je što vjerovatno neću ni saznati. Još kad bi se ispostavilo da, bez obzira na skori ulazak u NATO, ni njima nije potrebna neka crnogorska luka, zadovoljstvo bi bilo potpuno.
    https://theconversation.com/russia-a...mbership-74795

    No place to moor

    Why is it so important? Consider the following anecdote:
    In September 2013, the Russian Federation made what then-Russian ambassador in Montenegro, Andrey Nesterenko, described as “a request” to “discuss the terms of allowing Russian warships temporary moorage at the ports of Bar and Kotor for refueling, maintenance and other necessities.” Moscow’s request was prompted by the war in Syria and the uncertain future of the Russian naval facility in the Syrian port city of Tartus. Montenegro rejected the request in December of that year.

    The importance of such facilities in the Mediterranean was demonstrated in October 2016 when the Russian carrier, the Admiral Kuznetsov, and its battle group were denied refueling in European ports on their way to support the Russian military effort in Syria.

    That’s why Moscow looks at Montenegro’s decision to join NATO with displeasure. If Montenegro joins NATO, it would give the alliance control of every northern port in the Mediterranean.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #3309
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahhaha Vesko Garcevic

    Kao sto i rekoh ,jos jedna u nizu akcija sto brzeg ulaska u NATO. Naravno suvise providna i naravno nije izazvala nikakvu reakciju onamo dje je trebalo ,bez evo kod ljudi koji su laici ,kao npr Vanja . Naravno da se ni sa jedne relevantne adrese iz moskve nije zatrazilo tako nesto . A to ako neko pokusa da refueling odje podmetne kao koristenje i otvaranje luka onako kako to zeli da podmetne nestrucno Vanja,onda je vojna terminologija na izdisaju

    Sto se sve nece podmetnut kao istina zarad nekih forumskih poena . I to prilicno nestrucno i sa veskom garcevicem na celu hahahah
    Last edited by antigona; 23-03-17 at 08:47.

  10. #3310
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    I netačno je da Ruski brodovi nisu imali opsluživanje kad je to radjeno u Španiji !!! Zbog čega ljudi misle da jse NATO i Rusija nalaze na dijametralno suprotnim stranama kad što više vrijeme prolazi pokazuje da i jedni i drugi prihvataju da dijele kolač na globalnoj sceni !!! Tu je realno veći problem što NATO želi da jede tortu kao Kina dok Rusija nema tih pretenzija !!!
    deuscroix

  11. #3311
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,521
    Thanked in
    757 Posts

  12. #3312
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antigona View Post
    Hahhaha Vesko Garcevic

    Kao sto i rekoh ,jos jedna u nizu akcija sto brzeg ulaska u NATO. Naravno suvise providna i naravno nije izazvala nikakvu reakciju onamo dje je trebalo ,bez evo kod ljudi koji su laici ,kao npr Vanja . Naravno da se ni sa jedne relevantne adrese iz moskve nije zatrazilo tako nesto . A to ako neko pokusa da refueling odje podmetne kao koristenje i otvaranje luka onako kako to zeli da podmetne nestrucno Vanja,onda je vojna terminologija na izdisaju

    Sto se sve nece podmetnut kao istina zarad nekih forumskih poena . I to prilicno nestrucno i sa veskom garcevicem na celu hahahah
    Prosipaš se.

    U decembru 2013. godine se javio tadašnji ruski ambasador u Crnoj Gori, Andrej Nesterenko, da demantuje pisanje medija da su oni tražili vojne baze ali jeste potvrdio da su tražili razgovore sa crnogorskom vladom o pristajanju njihovih brodova u Bar i Kotor i obzbjeđivanje "materijalno-taktičkih potreba" za te brodove.

    Nesterenko: Crna Gora odbila ruske brodove

  13. #3313
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I netačno je da Ruski brodovi nisu imali opsluživanje kad je to radjeno u Španiji !!!
    Da mi zvončica nije zabranila da koristim riječ "LAŽEŠ" sad bih je iskoristio
    www.bbc.com/news/world-europe-37779204
    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Zbog čega ljudi misle da jse NATO i Rusija nalaze na dijametralno suprotnim stranama kad što više vrijeme prolazi pokazuje da i jedni i drugi prihvataju da dijele kolač na globalnoj sceni !!!
    Zato što se nalaze. Da se ne nalaze ne bi Putin bio protiv toga da Crna Gora uđe u NATO, niti bi NATO dodatno zaoštravao situaciju zbog primanja Crne Gore
    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Tu je realno veći problem što NATO želi da jede tortu kao Kina dok Rusija nema tih pretenzija !!!
    U novijoj istoriji imamo primjer Ukrajne, a u starijoj Rumunuje, Čehoslovačke(danas Češka i Slovačka), Poljske, Afganistana i agresija na Jugoslaviju(ako ko može da nas potsjeti koliko su Rusi pobili naših graničara pošto sam na telefonu)


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 23-03-17 at 15:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #3314
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A billboard showing a pictures of then-U.S. president-elect Donald Trump and Russian President Vladimir Putin is seen through pedestrians in Danilovgrad, Montenegro, Nov.16, 2016.


    A nije seen through pedestrians nego through gNojko raicevic
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  15. #3315
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da mi zvončica nije zabranila da koristim riječ "LAŽEŠ" sad bih je iskoristio
    www.bbc.com/news/world-europe-37779204
    Rusija je od 2011 koristila špansku luku na Giblartar do eto ovog zadnjeg slučaja jer iako su se pripremali uslijedio je pritisak NATO pa su odustali od toga mada danas već proširuju kapacitete luke Tartus pa im u skorijoj budućnosti neće trebat ništa drugo a posebno ne naša luka Bar koju preko Poljske firme kupuju Kinezi ...
    deuscroix

  16. #3316
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,814
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,035
    Thanked in
    1,800 Posts

    Default

    Задња сламака спаса за коју се ови чобани сада хватају је референдум у Холандији.

    По холандском закону постоји рок у којему се може поднети захтјев за консултативни референдум о неким законима које су већ усвојили у оба дома.
    По правилу у првих четири недјеље се мора скупити 10.000 потписа да би се кренуло у званичну процедуру гдје се у следећих шест недјеља мора прикупити најмање 300.000 потписа.
    Ако се ти услови испуне, онда се мора одредити датум референдума, на којем да би успио мора изаћи најмање 30% од уписаних.Али све и да успије, и да на њему већина гласа против, опет је само консултативни референдум и поновним гласањем у оба дома се закон потврђује.

    То сад имамо на примјеру Украјине гдје је њихов Споразум о стабилизацији и придруживању, прошао кроз сличну процедуру и на крају успио тако што је излазност била 32%, а НЕ побједило са 60%-40%.Ипак ових дана ће холандски Сенат поново гласати и тиме завршити посао.Једина штетна ствар је што се ратификација тог споразума одужила скоро двије године, но она ће се свеједно десити.

    Пуно тога би морало да се деси да би се слична ствар са нашим НАТО Протоколом поновила, мада би ме искрено позитивно изненедило да непријатељ не покуша да одигра на ову карту.Наравно надам се да су наша и савезничке дипломатије и службе, итекако ово питање имале у виду.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #3317
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Prosipaš se.

    U decembru 2013. godine se javio tadašnji ruski ambasador u Crnoj Gori, Andrej Nesterenko, da demantuje pisanje medija da su oni tražili vojne baze ali jeste potvrdio da su tražili razgovore sa crnogorskom vladom o pristajanju njihovih brodova u Bar i Kotor i obzbjeđivanje "materijalno-taktičkih potreba" za te brodove.

    Nesterenko: Crna Gora odbila ruske brodove
    Procitaj opet post. Pricamo o luci , a to sto ti refueling (iskoristiti i otici dalje...iz tog asortimana sitnih vojnih ponizenja i dominacija) pokusavas da podmetnes i predstavis kao full Tartus luka je ili tvoje prosipanje ili nepoznavanje vojne terminologije

    Izabrao bih ovo drugo,manja je steta

    Oce li administracija reagovati na vrijedjanje suprotne strane ( ovi cobani) u ovoj nato 'borbi' ili je dozvoljeno otvoreno prozivanje natovaca kao cobana,placenika,bezmozgovica,penala ili sto vec spada u tu BAR kategoriju čobana.
    Last edited by antigona; 23-03-17 at 16:29.

  18. #3318
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Rusija je od 2011 koristila špansku luku na Giblartar do eto ovog zadnjeg slučaja jer iako su se pripremali uslijedio je pritisak NATO pa su odustali od toga mada danas već proširuju kapacitete luke Tartus pa im u skorijoj budućnosti neće trebat ništa drugo a posebno ne naša luka Bar koju preko Poljske firme kupuju Kinezi ...
    Izvinjavam se. Pošto si u nastavku napisao da su NATO i Rusija u dobrim odnosima shvatio sam da pričaš o sadašnjosti, a ne prošlosti.
    Činjenica, ruski brodovi su se u prošlosti opsluživali na Gilbrataru. Tako da sam ja lagao
    Last edited by Rakun; 23-03-17 at 17:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #3319
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antigona View Post
    Procitaj opet post. Pricamo o luci , a to sto ti refueling (iskoristiti i otici dalje...iz tog asortimana sitnih vojnih ponizenja i dominacija) pokusavas da podmetnes i predstavis kao full Tartus luka je ili tvoje prosipanje ili nepoznavanje vojne terminologije
    Stručnjače za vojnu terminologiju, niko i ne kaže da bi to nužno bila "full Tartus luka". Sami Rusi su rekli da bi ti brodovi tu dolazili "iz humanitarnih razloga".
    No eto, Rusi su napravili "humanitarni centar" u Nišu, nakon čega za osoblje toga centra traže diplomatski imunitet - odnosno potpuno neometano kretanje po Srbiji. (bez kontrola od strane policije i drugih procedura)
    Tako to ide - korak po korak.

    A njima bi bilo dovoljno da dobiju neki sporazum po kojem bi mogli brodove kod nas da "parkiraju" na neodređeno pa da ih bez zveka ne možemo ispratit. Tako da neka hvala.

    Inače, da si pratio ruske medije u tome periodu, 2012-te i 2013-te, znao bi da je uveliko pisano o mogućnosti ruske evakucije iz Tartusa ukoliko njihova pozicija tamo postane ozbiljno ugrožena.
    Šta više, baza jeste potpuno evakuisana u junu 2013. tako da u Tartusu nije bilo ni jednog ruskog vojnika.
    Zamjenik ministra spoljnih poslova, Mihail Bogdanov, je tada rekao da je Tartus samo "tehničko postrojenje" za održavanje ruskih brodova koji plove Mediteranom te da nije od strateškog značaja za Rusiju.

    Inače, veliki desantni brodovi Crnomorske flote su već nekoliko puta dolazili u Crnu Goru po već postojećim procedurama: "Jamal" je u oktobru 2010. bio u Baru, "Cezar Kunikov" 2011. u Kotoru i "Novočerkask" je 2012. godine bio i u Baru i u Kotoru.
    Last edited by ASC; 23-03-17 at 17:56.

  20. #3320
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da ces morat jos jednom da procitas post

  21. #3321
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Izgleda da neću.

  22. #3322
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,521
    Thanked in
    757 Posts

  23. #3323
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,814
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,035
    Thanked in
    1,800 Posts

    Default

    http://www.rtcg.me/vijesti/otvoreno-...protokolu.html

    Опет РТЦГ шиба неке полуинформације, знам да имају сарадњу са VOA, али дајте мало детаљније.
    Ја бих лично волио да је овако, али док год не видим да је покренут cloture motion, не могу рећи да је процес кренуо.Иначе Мич Меконел није вођа Демократа, већ је вођа Републиканаца а самим тим и вођа већине у Сенату.
    ---------------------------------------------------------------------------------------

    П.С.

    Упдејтовали су...VOA сазнаје да ће Меконел у понедјељак да покрене cloture motion, и да ће гласање бити најкасније у четвртак.Држимо фиге
    Last edited by BAR; 23-03-17 at 20:20.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #3324
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,814
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,035
    Thanked in
    1,800 Posts

    Default

    https://cdm.me/politika/zaharova-kri...g-sahmanovica/

    Замислите ово, портпаролка министарства спољних послова велике свјетске силе Руске Федерације, иначе за коју је Црна Гора оаза демократије, брине за статус једног корумпираног намјештеника, једне малене, забачене општине у маленој и како кажу локалне апологете Кремља, за Русију скоро небитне Црне Горе.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #3325
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pozdravljam portparolku i zahvaljujem se sto se osvrnula na ovu situaciju. Lijepo je kad velike sike Zapad i Rusija misle na nas.

Page 133 of 165 FirstFirst ... 3383123129130131132133134135136137143 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •