View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 94 of 165 FirstFirst ... 4484909192939495969798104144 ... LastLast
Results 2,326 to 2,350 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #2326
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Сад да ли се ради о покушају даљег подривања система, дизања себе у очима јавности, или је стварно неко из система доставио документа, или су наши органи били предмет шпијунског напада, остаје да надлежнима да утврде.
    Симптоматично или не, дотични је каријеру започео на РТЦГ.



    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...io-depese.html

    Depeše dostavljene iz Vlade, ANB-a...


    Izvršni direktor Pokreta za neutralnost Crne Gore Marko Milačić, kaže da je on dnevnom listu "Dan" dostavio diplomatske depeše. Dokument je, kako navodi u izjavi za medije, dobio od nekoliko izvora, iz ANB-a, Savjeta za NATO na čijem je čelu Milo Đukanović i iz same Vlade.

    "Izvori su kredibilni, i svi, do jednoga, nalaze se na visokim pozicijama u sistemima u kojima rade. Identitet izvora neće, niti smije biti objavljen, zarad njihove lične bezbjednosti", napisao je Milačić.On demantuje navode da su dokumenta neautentična, kako se u više navrata moglo čuti."Dokumenta su potpuno autentična i originalna, i prije nego su dostavljena glavnom uredniku lista "Dan" Nikoli Markoviću, Pokret za neutralnost je do detalja i sa više strana provjerio njihovu autentičnost. Dokumenta su, takođe, valjano interpretirana u dnevniku "Dan", što je lako utvrditi prostim uvidom u njih i upoređivanjem sa objavljenim tekstovima", navodi Milačić.On kaže i da povjerljiva dokumenta nijesu, dio partijskih sukoba, već je, kako ističe, riječ o klasičnom "curenju iz srca cijelog sistema", a to, uz ostale provjere, slikovito prikazuje i podatak da se sva dukumenta ne tiču samo ministra vanjskih poslova."Istraživanje javnog mnjenja koje je uradila agencija IPSOS, za potrebe Vlade, koje je Vlada kasnije falsifikovala i smanjila broj protivnika NATO integracija za 11 procenata(!), dokument je koji se tiče direkno vrha Vlade. Uz to, interni dokumenti koji će tek biti objavljeni takođe pokazuju, da nije riječ samo o ministru Lukšiću", tvrdi Milačić u izjavi za medije.

    On kaže da povjerljiva dokumenta ne potiču iz jednog izvora."Dokumenta sam dobio od nekoliko izvora, u posljednjih nekoliko mjeseci - iz ANB-a, savjeta za NATO na čijem je čelu Milo Đukanović i iz same Vlade. Izvori su kredibilni, i svi, do jednoga, nalaze se na visokim pozicijama u sistemima u kojima rade. Identitet izvora neće, niti smije biti objavljen, zarad njihove lične bezbjednosti", navodi Milačić u izjavi za medije.Milačić navodi da su dokumenta pokazala da naša Vlada, diplomatija i službe rade isključivo u partijskom intresu."Intresu male grupe ljudi na vlasti. Drugim riječima: interna komunikacija najviših državnih funkcionera sa međunarodnim faktorom se falsifikuje i lažno – u ovom ili onom obimu – interpretira zarad manipulisanja javnosti. Motiv za doturanje dokumenata javnosti je samo jedan: potreba i obaveza da javnost bude upoznata sa manipulacijama funkcionera koji su plaćeni od novca poreskih obveznika. Želja ljudi, izvora koji su dali podatke, pokazuje da je i u njihovim redovima stvoreno ogromno nezadovoljstvo ovakvim metodom rada najviše državne vlasti - iza leđa građana Crne Gore", navodi Milačić.Curenje podataka na najbolji mogući način, kaže Milačić, demonstrira koliko je Vlada, kako ističe "nesposobna da štite ono što oni smatraju za državni intres".

    "Pokret za neutralnost će, kako je i najavio, početkom sedmice podnijeti tužbu protiv Ministartsva vanjskih poslova i ministra Lukšića koji je u jednoj od depeša brutalno, na stranoj teritoriji, denuncirao nevladine organizacije koje se protive ulasku u NATO savez. Pozivamo Vrhovnog državnog tužioca, prije svega zbog funkcije koju zauzima, da nas pozove i da mu prezentujemo naša saznanja. Riječ je tek o početku i ovakvih stvari će biti sve više", zaključio je Milačić.
    Last edited by BAR; 25-04-15 at 11:49.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #2327
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

  3. #2328
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Marko Milačić ili El Fantomo strikes again.
    E bez majke.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #2329
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Politicka scena kulminira ali tiho. Ovaj fenomen se u svijetu pokazao kao najopasniji tako da ocekujem neki BUM u ovoj godini. Igraju se velike igre odje sto znaci da gori pod nogama a tri su struje, jedna nosi pobjedu.
    Znam za dvije, koja je treca?

  5. #2330
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Dakle jebe lud zbunjenog, pošto je Milačić konstantno plačkinjao da je pod prismotrom to bi značilo da nadležni znaju ko mu je dostavio dokumenta, osim ako mu dokumenta nisu dostavili ovi koji ga nadziru

  6. #2331
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Dakle jebe lud zbunjenog, pošto je Milačić konstantno plačkinjao da je pod prismotrom to bi značilo da nadležni znaju ko mu je dostavio dokumenta, osim ako mu dokumenta nisu dostavili ovi koji ga nadziru
    Nešto mi se ne čini da je on u sopstvenoj režiji mogao da dođe do povjerljivih spisa. Što je najgore, on će ovo da iskoristi za samoproklamaciju i par jeftinih dnevno političkih bodova.
    Dok je ustvari, čitava ova stvar mnogo dublja nego kako su je predstavili u javnosti, ili što je gore, kako je sam Milačić shvatio.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #2332
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Изјава Милачића ми дјелује као скеч.

    Документа је доставио 99% неко са дипломатске линије на којој су размјењивана. У суштини није то нека филозофија. Те депеше ако се штампају, после читања се обично уништавају. Ако се било ко нашао на лицу мјеста могао је на брзину да их умножи и то је то.

    Опет та уобразиља давног завршеног обавјештајно-дипломатског рата у ЦГ који су прије 20 година побиједиле САД.

    Прва линија фронта узалудног ауто-деструктивног обрачуна запада са Русијом (са самим собом) се на срећу води мало даље од Црне Горе.

  8. #2333
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne budite neozbiljni...Pa zar ne vidite da se zabavlja? Optužuje Đukanovića da su mu on i "njegovi bliski saradnici" dostavili depeše. Kakav crni klovn Milačić. Dečko bukvalno koristi svaku situaciju da skrene pažnju na sebe i svoj komični Pokret za neutralnost.
    Već duže od godinu Marko svojim performansima preklinje vlast da ga zatvori ne bi li dobio status borca za demokratiju kojeg navodno bjesomučno i u 3 smjene progoni vlast, a sve ne bi li se nesretan nekako afirmisao. Kako kukavac da dobije sponzore ako ne ubijedi centre van zemlje da ga režim vidi kao ozbiljnu prijetnju. Računa ako mu to pođe za rukom možda bi ga ljudi i počeli ozbiljno doživljvati.
    S druge strane "Dan" se ozbiljno uznemirio jer znaju da ih dijele sati od momenta kada će im ANB zakucati na vrata. Moraće reći odakle im depeše i nikakvo pozivanje na prava medija u ovom slučaju neće ih zaštiti.
    Ovo što im se Marko ponudio da podmetne pleća i "sam se prijavi" im, gledajući iz njihove perspektive, dođe kao idealan manevar jer računaju da će moći reći "pa eto ga čovjek, sam se javio, pa pitajte njega odakle mu", a ako usput to podigne cijenu Milačićevom pokretu (kojem "Dan" pridaje nevjerovatnu pažnju ne bi li mu kako dunuo u jedra i oživio ga) onda eto idealne varijante. Nekoliko ciljeva jednim udarcem.

    Ipak stvar (sa Milačićem i drugim cirkusantima poput njega) je toliko stupidna da vjerujem niko ozbiljan ko bude vodio stvar ispred ANB neće ovom društvu dozvoliti zavitlavanje. Naravno, pod uslovom da je vlast konačno odlučila da stavi tačku na ovakve blamaže i jednom za svagda svim redakcijama protjera strah niz kosti da ne pomisle ikada više bilo što objavit što ugrožava vitalne državne interese čak i da kojim slučajem što slično opet nađe put do njih.

    Na žalost, problem je višestruko ozbiljniji. Služba ima ogroman problem, a za početak mora se naći ta najhrabrija krtica koja se usudila napraviti ovakvu štetu. Nakon toga ne ostaviti kamen na kamenu već istresti odatle svakog izdajničkog štakora koji se u službi uhljebio bez obzira koje mjesto pokrivao i koliko visoko u hijerarhiji bio.
    Last edited by El Re; 25-04-15 at 15:07.

  9. #2334
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default


    Jesu li neki Rusi koji borave u CG "agenti utjecaja"?


    Hocete li pojednostaviti buduci ispit za Ruse (da je u pitanju, recimo, koje odobenje boravka ili nesto pored toga)?
    Evo nesta sto bi svaki inspertor za strance obvezno trebao pitati:
    - Postoji li neovisva europska drzava Crna Gora ili u pitanju je neko "srpsko leglo"?
    - Je li ono sto se desilo u 1918. godine okupacija ili "oslobodjenje" (prema tablici na zidu Starog Grada Budve)?
    - Koji je jezik sluzbenin u CG i koji su jezici u sluzbenoj uporabi?
    - Jesu li srpski popovi inozemni misionari?
    - Je li Crna Gora dio Europe i europske kulturne tradicije ili je dio Azije i azijske kulturne tradicije?
    PS Potpuno sam svjestan da i ja spadam pod onu kategoriju "Rusi u CG" , ali bogami....
    Last edited by A+A; 26-04-15 at 10:06.

  10. #2335
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Ipak stvar (sa Milačićem i drugim cirkusantima poput njega) je toliko stupidna da vjerujem niko ozbiljan ko bude vodio stvar ispred ANB neće ovom društvu dozvoliti zavitlavanje. Naravno, pod uslovom da je vlast konačno odlučila da stavi tačku na ovakve blamaže i jednom za svagda svim redakcijama protjera strah niz kosti da ne pomisle ikada više bilo što objavit što ugrožava vitalne državne interese čak i da kojim slučajem što slično opet nađe put do njih.
    El Re se uželjeo pendrečenja i priželjkuje diktaturu.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #2336
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    El Re se uželjeo pendrečenja i priželjkuje diktaturu.
    Da to bude, prvo bi trebalo ovaj CDM pretresti.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #2337
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да се њему повјери задатак обрачуна са неистомишљеницима, давно би се угасила НАТО свијећа у ЦГ. Методе запада су далеко софистицираније и модерније, зато су тако и успјешне.

  13. #2338
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ne vidim zašto Milačić (koji je dovoljno napaljen i umišljen da je crnogorska inkarnacija Vaclava Havela) ne bi mogao da bude nečiji instrument u ovoj igri. Neko, ko je imao interes (ili bolje da kažem zlu namjeru) da se ovo objavi, poturio mu je dokumente i pustio ga da ostalo sam odradi, bez dodatnih podsticaja. Kud ćeš bolje. Jer Milačiću je dovoljno što će se naći u medijima i što će ga protivnici pljuvati, to ga očito radi dobro.

    Obično težimo tome da zamišljamo kako su sve te afere i podvale jako komplikovane, zamršene, spinovane ko zna odakle. I tako u ovom slučaju, uvećamo proporcije ovog slučaja do neznatnih proporcija, kako su tu prste umješale ne znam koje sile, službe državne bezbjednosti, krtice.. Ne bih se začudio da je ova "afera" više plod određenih slučajnosti i nečije nepažnje, a manje namjere nekih (sivih) eminencija. Jedino što treba uraditi, jeste izvući pouke i malo bolje osigurati razmjenu informacija i komunikaciju unutar državne administracije, kao i prema DKP. Pod hitno poraditi na edukaciji službenika, revidirati funkcionisanje sistema i (elektronsku) distribuciju materijala..

  14. #2339
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Drugari (obraćam se onima koji su pobrkali neke lončiće) ovo što je učinjeno nema veze sa demokratskim slobodama i slobodnim novinarstvom. Ali ne zamjeram ja vama. Mi smo zaista kao društvo malo izgubili kompas. Na žalost dobrim dijelom i zaslugom delegacije Evropske Komisije u PG koja je u CG uspjela izgurati čitav galimatijas raznoraznih liberalnih iskustava koja su pristutna često u samo jednoj od 28 država EU. Nekada ta rješenja ni u toj državi koja je poslužila kao uzor Crnoj Gori nijesu prošla test vremena. Tako je ovdje stvorena situacija da CG de facto postane poligon za raznorazne eksperimente Brisela sa demokratskim slobodama što je rezultiralo time da se CG (makar iz ugla legislative) primakla na sam rub stanja u kom je gotovo sve dozvoljeno.
    Kad tome dodate da se ni ono što je propisano kao zabranjeno u praksi zapravo ne primjenjuje ili primjenjuje krajne selektivno i od slučaja do slučaja, onda mi postajemo ne samo neuređeno društvo (bez države kao regulatora društvenih odnosa) već i vrlo opasno i nebezbjedno društvo za život bilo kog pojedinca. To ludilo mora prestati.
    A zašto ovo govorim??

    Pa ljudi moji đe ste vi bili zadnjih godina? Da li ste uočili "sitnu" pojedinost da su i Snouden i Asanž morali otići na drugi kraj svijeta da bi objavili to što su objavili? Pa ni to im nije pomoglo već su danas najprogonjenije lovine. Bez mirnog sna i sa perspektivom dugogodišnjih zatvorskih kazni za izdaju zemlje. Njihovi životi zapravo danas ne vrijede ni boba. Takođe, da podsjetim, njihovi jataci su ekspresno po otkrivanju pohapšeni. Službenik koji je Asanžu dostavio materijale osuđen je na dugu zatvorsku kaznu, a oni kod kojih su registrovani propusti i nemar, te koji su na taj način pridonijeli ili omogućili te skandale najureni su glavačke iz službe. Sa velikim pitanjem da li će im iko ikada više u tim zemljama ponuditi posao.
    I tu nije kraj! Svi mediji (posebno oni u SAD i UK) dobili su sudski nalog da sve diskete i materijale predaju službama bezbjednosti, a kopije unište. Nema nikog (uključujući i ugledni Gardijan) ko se smio drznuti da pita "a zašto zaboga i đe su naša novinarska prava??"... Suprotno onom što se ovdje misli u civilizovanim zemljama uredništva (bilo elektronskih, bilo štampanih) medija uglavnom znaju mjeru. Malo iz straha od krivičnog gonjenja i visokih kazni, a (koliko god neko imao nevjericu) u velikoj mjeri i iz osjećaja patriotizma.
    Prosto - nikom ne pada na pamet da (pr)odaje i objavljuje državne tajne, pa još "na kilo" kako se to čini u CG.
    Asanža su odbili gotovo svi kojima se obratio sa molbom da mu objave materijale i da se nije poslužio Internet serverima (koje je zakupio na prevaru) nikada javnost ne bi ugledala procurele depeše. U gonjenje se poput bijesne zvijeri uključila i Švedska za koju, eto, vrijedi mišljenje da je jedna od država sinonima za ljudska prava i slobode.
    Depešama koje je objavio Asanž nije samo nanesena šteta diplomatiji SAD i svima onima van koji su imali povjerljivu komunikaciju sa vladinim službama i predstavništvima, već su bukvalno ugroženi životi mnogih ljudi čija su imena javno objavljena.
    Itd, itd... ali ponavljam ovđe ljudi zapravo u velikom broju niti razumiju čemu služi država, niti kakvu opasnost nosi nekompetentno poigravanje sa osjetljivim državnim dokumentima.

    U Rusiji (koja ovđe izaziva fascinaciju upravo ovih koji mene sumnjiče da priželjkujem diktaturu) ovakav čin izdaje i odavanja državnih tajni bio bio sankcionisan tako što bi vam nakon što im dođete u ruke počupali sve nokte kliještima a zatim bi ono što ostane od vas klošari pronašli jednog jutra u kanalu na nekoj periferiji.

    I za kraj, neću kriti - poznajem jako dobro stanje u našoj službi. U službi ima jako časnih ljudi, ali, na moju nesreću znam da ima i onih za čije udaljenje su davno postojali svi uslovi.
    Na žalost, ljudi poput mene ni u Policiji, ni u ANB nijesu dobili šansu da uređuju te službe. Da paradoks bude kompletan za neke u vlasti oni poput mene bili su nepouzdani. Zato bih juče i danas imao svaki razlog da se nasmijem i kažem bivšim načelnicima "e pa evo đe ste stigli sa "pouzdanima""..., ali ne mogu...Čovjeka stegne u grudima....Žao mi je ove zemlje kad vidim šta se od nje radi. Ali, valjda tako mora...
    A da su se pitali ljudi poput mene ova zemlja davno bi bila u NATO-u. Sasvim sigurno najkasnije 2009., kada su ušle HR i AL. Ali nijesu se pitali. Nekom takav razvoj situacije nije odgovarao. Ne odgovara ni danas. Sada je nervoza porasla. Mogućnost poziva je postala realna..Zato se peta kolona odlučila na akciju i sabotaže. I ne treba imati iluzija - ovo je tek početak.

    Oh, kako bih volio da je u pitanju tek brljotina nekog mlađanog činovnika. Kako bi to romantična i bezazlena epizoda bila. Ali ovđe ne govorimo o jednoj već o nekoliko depeša (i to onih najdelikatnijih) iz različitih crnogorskih ambasada. One u Vašingtonu, Berlinu...
    Tu je i nikad istražena afera "Listing". Još tada je bilo zrelo da se pretrese služba i izvrne sve naopačke...

    Kada sam počeo raditi, tada u uniformi, jedan stariji kolega mi je rekao "ako želiš biti dobar policajac nauči da ne postoje slučajnosti. Sve što se dogodi(lo) ima svoj razlog." ... Jedan od najboljih savjeta koji sam dobio u životu...
    Last edited by El Re; 25-04-15 at 22:00.

  15. #2340
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ta je sluzba iskreno bila zrela za ciscenje jos kad su prisluskivali strane ambasade. Sve ovo poslije je djecija igra u odnosu na to.
    Vise nam je to stete nanijelo, ali je makar ja to vidim tako, stranim sluzbama pokazalo ko je ko i gdje se ko nalazi.
    Koristiti opremu doniranu od zapada za prisluskivanje istih, a ocekivati da se ista ne koristi za provjeravanje naseg ANB je bilo tako naivno i amaterski da se zapitam pa jesu li svi vicevi o policajcima tacni, ili ste bili toliko osilili da mislite da ste najpametniji

  16. #2341
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čitava stvar oko prisluškivanja diplomatskog osoblja je mnogo komplikovanija nego što bi se dalo pomisliti na prvi pogled. Jednog dana javnost će saznati šta se zapravo desilo.
    Uzgred, prisluškivanje stranih ambasada (zapravo kanala komunikacije određenih osoba u diplomatskom koru) nije odluka koja se može donijeti unutar službe. Ukoliko se odobre takve aktivnosti provode se po procedurama i bezbjednosnim protokolima službe. Samo toliko na tu temu.

    S druge strane afera "Listing", čija je sjenka, na žalost, pala na službu, tj., na nekog u službi, mogla je (ukoliko je zaista potaknuta odatle) biti isključivo izvedena zloupotrebom ovlaštenja i resursa službe. Ako obratite pažnju biće vam jasno da je razlika ogromna.

  17. #2342
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Uzajamni uticaj politike i sistema bezbjednosti, u kojem se mogu sprovesti dotične radnje. Jedna Amerika to radi evo decenijama.
    Listing i ova nova afera (da je nazovemo Milačić) je čista samovolja nekog ili nekih lica unutar službe. Klasična zloupotreba.
    Evo ispade da ih branim. Daleko od toga.

    Da li je u međuvremenu zvanični Kremlj reagovao preko ''bratskih'' glasila iz regiona na ove konstatacije mlađanog nam Lukšića?
    Last edited by Zedd; 25-04-15 at 23:14.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #2343
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    ...Ali ovđe ne govorimo o jednoj već o nekoliko depeša (i to onih najdelikatnijih) iz različitih crnogorskih ambasada. One u Vašingtonu, Berlinu...

    Kada sam počeo raditi, tada u uniformi, jedan stariji kolega mi je rekao "ako želiš biti dobar policajac nauči da ne postoje slučajnosti. Sve što se dogodi(lo) ima svoj razlog." ... Jedan od najboljih savjeta koji sam dobio u životu...
    Ja izdvojih ovih nekoliko rečenica iz konteksta. Vjerovatno me je to pogrešno usmjerilo!
    ---
    Uzgred, skoro sve mogu da shvatim, dosta toga i prihvatam, ali iskreno se gnušam svih koji radeći u najosjetljivijim službama jedne države rade za interese neke druge, nevažno koje.

  19. #2344
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja ne kapiram da dokumenat na koji piše strogo povjerljivo daš u novine i još se time hvalis. Pa ja bi te prvi uhapsio, a sto je još gore u njemu i ne pise nešto sto već ne zna svako u Cg a i šire.
    Ispade da su otkrili toplu vodu ako je Lukšić rekao da Rusija finansira anti NATO kampanju opoziciju i neke nevladine org.
    Pa isto je tako mogao reći da je Srbija finansirala Ne opciju na referendum. Znamo mi to iako nije nidje javno rečeno, afera su izdajnici u našim službama. Ovako cure i mnogo bitnije informacije, po meni je to problem.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #2345
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Da li je u međuvremenu zvanični Kremlj reagovao preko ''bratskih'' glasila iz regiona na ove konstatacije mlađanog nam Lukšića?
    Ne, i upravo ta tišina više je nego jasan indikator da je ovo što su izveli oni koje su ovdje vrbovali - u njihovoj režiji. Naravno, u nekom trenutku će se Kremlj svakako oglasiti. Do tada će čekati i posmatrati i analizirati dvije stvari:
    - reakcije crnogorske javnosti (ne zaboravite, prvenstveni cilj ovog skandala jeste antagonizovanje i oblikovanje javnog mnjenja u CG, te ohrabrenje vlastitim simpatizerima da zbiju redove i pripreme se, pa tek onda da se vlastima u CG nanese šteta u komunikaciji sa zapadnim partnerima

    - reakcije crnogorskih vlasti, a posebno domaćih i partnerskih (čitaj: zapadnih) bezbjednosnih službi, te njihova vitalnost/mobilnost, uvezanost i umijeće da obave "crisis menagment". Rusima to treba da bi još bolje upoznali i sagledali neprijatelja sa kojim tek planiraju ući u ozbiljnie odmjeravanje snaga.

    Za sada Rusi zadovoljno gledaju crnogorsku vlast i njenu obavještajnu agenciju kako uzemireno trče na sve strane poput mrava u razbijenom mravinjaku koji se zbunjeno pitaju đe je odjednom nestao krov. Na žalost, tako je i istini uvijek treba pogledati u oči. Kad procijene da je vrijeme Kremlj će se oglasiti. Koliko oštro zavisiće od toga koliko oštro će biti prihvatljivo (pa čak i očekivano) od strane njihovih simpatizera u CG.

    Vlada će u nekom trenutku (prije ili kasnije) biti primorana da (iz ovih ili onih razloga) preuzme novinu "Dan" (brojni su načini da se to izvede), onemogući uredništvu tehnički proces rada (podstakne odlazak ili nezadovoljstvo radnika, snabdijevanja repromaterijalom...) ili je u konačnom - sudski zabrani. Zakonski osnovi za to postoje još od osnivanja te novine jer osim što je osnovana da bi bila glasilo stranih službi i njihovih interesa, preko 80% onog što je taj list objavljivao svih ovih godina u svakoj uređenoj zemlji bilo bi smatrano za neprijateljsku djelatnost.
    Što Vlada bude više odlagala da to učini i uopšte "pospremi po kući" to će vremenom biti plaćena visočija cijena.

    Ponavljaću (iako znam da mi velika većina nije vjerovala, te da dobar dio ljudi to čak iritira) ali sve ovo sam najavio još u martu prošle godine. Neću citirati (jer bi zaista bilo neukusno) no ko želi, a nije do sada vidio, nek provjeri.
    Suština čitave stvari jeste da se Rusija sa svojim interesima neće povući odavde sem ukoliko bude istjerana. A ta operacija ne samo da će potrajati već će biti jako bolna i kao društvo, skupo će nas koštati.

    I još jedna stvar, zar ne uočavate vezu između obavještajnog udara na CG i upravo juče izrazito militantno najavljenih protesta antidržavne opozicije? Mislite da je to još jedna slučajnost? Posmatrajte...Narednih dana oglasiće se i SPC. Takođe za očekivati je i povećanje broja "litija" po ulicama crnogorskih gradova.
    Antizapadne (čitaj: proputinovske) snage objedinjuju sve svoje resurse i pokušaće udariti što jače. Trajaće to neko vrijeme ali ono što se bude dogodilo na samom početku u velikoj mjeri opredijeliće i epilog, kad god bude zrelo za njega. Po prvi put Crna Gora ima zaista realne šanse da je zapadni svijet integriše.
    Onima koji se protive tome ta mogućnost izgleda poput smrtne opasnosti i oni će učiniti sve da to spriječe.
    Posebno ne pomišljaju odustati sada kada su ohrabreni i kada vjeruju da će biti podržani od Rusije. Ko to ne razumije, ne zaslužuje više sem da nosi transparent, izvikuje parole i baca kamenice.
    Last edited by El Re; 26-04-15 at 08:52.

  21. #2346
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Da, znam da ima onih koji su u manjoj ili većoj mjeri opijeni Rusijom, kao uostalom i onih koji se mogu nazvati germanofilima, anglofilima, frankofilima...
    No, čini mi se, da nema previše onih koji bi otišli i korak dalje od prepucavanja po forumima ili navijanja uz televizor za omiljeni nacionalni tim.
    Oprez i zaštita državnih interesa su, naravno, potrebni. No "lov na vještice" bi bio jednako poguban, kao i zatvaranje očiju na činjenicu da su nam neke bitne službe neefikasne, nepouzdane ili "šupljikave".

  22. #2347
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Sve bi to bilo idealno kad bi bilo crno-bijelo, ja lično ne pravim razlikh između prozapadnog i proruskog funkcionera - lupeža, koji koristi svoju poziciju za lično bogaćenje. Volio bih viđet da se takva situacija promijeni i da se konačno počne nešto radit u korist CG ali mi se čini da ću prije poć pod onu ploču, betonsku a ne gramofonsku.

  23. #2348
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Почеле и посредне пријетње антизападне опозиције, ако не буде референдума, биће чега?
    Једна од најкориснијих ствари од уласка у НАТО, биће бити слање ових јуловско-седмобатаљонских идеолога на још већу друштвену маргину.


    Raičević: O učlanjenju u NATO se mora odlučiti na poštenom referendumu

    Podrška Alijansi u Crnoj Gori je prilično precizan moralni barometar društva, kazao je predsjednik Mirovnog pokreta Ne u rat – Ne u NATO Gojko Raičević,navodeći da o eventualnom učlanjenju mora biti odlučeno na poštenom referendumu, sa jasno definisanim pitanjem i uslovima.
    Gojko Raičević


    Raičević je rekao da je cilj aktivnosti pokreta Ne u rat – Ne u NATO, i za neutralnost da otrgnu od zaborava žrtve NATO agresije i stalno podsjećanje na činjenicu da je taj savez, kako je kazao, mračna sila koja porobljava države i narode širom svijet. Prema njegovim riječima, odluka o eventualnom učlanjenju Crne Gore mora biti donijeta na poštenom referendumu, sa jasno definisanim pitanjem i uslovima, nikako drugačije.
    "Onaj ko pristane na neravnopravne uslove biće tretiran na isti način kao što će i NATO vojnici biti tretirani. Dakle, odnosićemo se prema njima na isti način kao sa okupacionim snagama na našem tlu. Naoružani strpljenjem bezbrižno čekamo rasplet situacije uz stalno podsjećanje šta je to NATO, šta su donijeli nama prije 16 godina i šta donose širom planete NATO je sinonim za krv, patnju i nepravdu, a to je dodatan motiv dodatni motiv da ne odustajemo od onog što je naš moto – Ne u rat – ne u NATO", rekao je Raičević agenciji MINA.
    Komentarišući nedavne navode premijera Mila Đukanovića da 38 odsto građana Crne Gore podržava članstvo u Alijansi, Raičević je kazao da je premijer za poslednjih četvrt vijeka mnogo toga rekao i porekao.
    „Mislim da niko ozbiljan ne uzima njegove izjave za tačne. Višedecijski premijer je za poslednjih četvrt vijeka u svojim izjavama uključio sve moguće ideološke pozicije. Dakle, iz te šume izjava, vrijednosnog i političkog galimatijasa moguće je izaći samo na jedan način – ne osvrtati se na to“, kazao je on.
    To što je rekao premijer je, smatra Raičević, izvjesno najava da će koristeći poznate metode represivnog aparata pokušati da „podigne“ nivo podrške tom, kako je naveo, zločinačkom savezu.
    Advertisment


    • Advertisment




    „Iskreno, bilo koji nivo podrške NATO-u nas duboko ljudski zabrinjava, pa makar se on kretao oko 30 odsto koliko govore neka naša istraživanja. To nije pitanje ideologije, shvatanja politike ili geopolitike, već duboko moralna zapitanost – kako je moguće da danas neko podrži ubicu naše djece. Juče i danas naše, sjutra neke druge djece diljem planete. Sa kakvim to ljudima živimo? Kako je moguće da se neko ko obično licemjerno veliča grandiozna djela Svetog Petra Cetinjskog u našoj istoriji, istovremeno olako preda njegovom prokletstvu“, upitao je Raičević.
    On je rekao da pokret Ne u rat – Ne u NATO funkcioniše nekim svojim zacrtanim tokom i ima stalne aktivnosti, bez obzira na to šta rade NATO promoteri.
    „Promocija NATO kroz maltretiranje građana sa pričom o „sigurnoj budućnosti“ ispod NATO kišobrana je najjača antinato kampanja. Sa takvom promocijom NATO „vrijednosti“ raste broj građana koji se protive ulasku Crne Gore u taj ratni savez, tako da je naš dio posla da ismijavamo njihove napore sa ciljem da povećaju podršku građana za ulazak u NATO. Oni uzimaju novac od Amerikanaca i drugih, a mi bilježimo stalni rast protivnika integrisanja u tu ratnu alijansu. Građani svjedoče da njihove skupe kampanje obesmišljavamo sa našim finansijski skromnim, ali dobro pripremljenim gerilskim akcijama“, naveo je Raičević.
    Upitan da li smatra da je dio javnosti koja ne podržava NATO integraciju Crne Gore dovoljno aktivan, Raičević je odgovorio da bi bio srećniji kad bi to pitanje bilo upućeno nekom od akademika CANU-a, univerzitetskim profesorima.
    "Oni su zaštićeni kao polarni medvjedi, pa su ipak odlučili da prespavaju ovaj period „velikih odluka“. Primjetno je da i pored epohalnih krađa, nezamislivih političkih odluka, ukidanja srpskog jezika iz školskih ustanova, prekrajanja istorije, priznanja lažne države Kosovo, intelektualna elita hrabro ćuti začaurena u svojim, sebi bitnim, akademskim titulama. Normalno čast rijetkim izuzecima“, nzaključio je Raičević.


    Last edited by BAR; 26-04-15 at 12:20.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #2349
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    mračna sila koja porobljava države i narode širom svijet.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #2350
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Za sve reklamom na pola teksta Partnerstvo za sigurnu Crnu Goru - MNE NATO

    Dajte ljudi, preozbiljno shvatate ove anonimuse koji sada niču kao pečurke poslije kiše. S druge strane, zabrinjava me sve ovo, ovolika gungula u medijima, forsiranje nekih novih/starih podijela - svakodnevno mi se u glavi vrti film Tri karte za Holivud. Mišljenja sam da je problem preozbiljno shvaćen, svakom potezu se uvećavaju proporcije, svako ćutanje je teorija zavjere i dokaz (ne)čega?

    Niko se leba neće najest od toga. Dobro, hoće ovi promoteri koji dobijaju novac za to. Nemam nikakvih problema s tim, čak poštujem činjenicu što su se izborili za to da im se obezbjedi određena nadoknada za posao koji rade. Sve se vrti oko novca na kraju, zar ne. Obezbjeđivanje egzistencije sa sebe i svoju porodicu. A čini se kao da je velikom broju ljudi danas važnije hoćemo li u NATO ili ćemo se prikloniti Rusiji, nego da li mu je frižider poluprazan, ili račun na banci još od polovine mjeseca sveden na dvije cifre.

Page 94 of 165 FirstFirst ... 4484909192939495969798104144 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •