Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 119

Thread: dresura pasa

  1. #51
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    sjecam se jednog psa od prijatelja koji je stalno grickao, mali bjeli mjesanac koji se stalno kezio i ako mu okrenes ledja gricne. tacno tako i toga zamisljam.
    Ovaj ne "gricka" no' ujeda narod. Moguće zbog toga što je vezan čitavi život, doduše ima neku sajlu po kojoj povodac klizi pa može da piči 20tak metara duž te sajle ali i dalje je vezan od kako je živ
    Last edited by Rakun; 05-01-15 at 19:25.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #52
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    i ti ujedao da si citavog zivota vezan i da nikad nisi dosao u kontakt sa drugim psom ili ljudima. on u opste ne zna kako treba da se ponasa i pretpostavljam da je potpuno divalj.
    trebalo bi poraditi na socijalizaciji, setati psa, istrcavati , igrati se sa njim ali sve po lako i redom.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #53
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    a i socijalizacija ti vrsta dresure, ako je odrastao pas i ako je dominantan ici ce malo teze. koliko pas ima i sta zelis tacno , nemoj ga tek tako uvoditi u copor , jer moze biti kastiga.
    Pas je mužjak, mješanac star 4 godine. Jedino što mi treba je to da ne reaguje agresivno na pse. Kad naiđemo na psa napravi mu se krijesta od dlaka po leđima. Ako ga nekako i natjeram da ostane uz mene, sav se trese od uzbuđenja. Zapet je kao struna.

    Probao sam da ga kontrolisano primičem psima ali je atmosfera izuzetno napeta pa sam odustao od toga.

  4. #54
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #55
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako???

    Ovo je genijalno!
    I još se zbijaju da mu budu što bliže...

  6. #56
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    vjezba i trening, meni akita ovako seta uz nogu i ne obraca paznju na nikoga dok dobermana za sada ne bi smio pustiti bez povodca. mada sa njim nisam radio ni mjesec dana a sa akitom dvije godine.
    razlika je kad sam nabavio akitu nisam bio ozenjen a sa dobermanom jesam
    velimire
    ne odgovorih ti jer kad sam procitao nisam imao vremena poslije zaboravih
    psa od 4 godine je tesko izdresirati , jer vec sazrio sa svojim navikama . do dvije godine se nesto i moe promjeniti poslije toga sve ide teze mada je moguce ali ti treba dosta vjezbe.
    setnja i to sto vise , posebno da se izmori onda se lakse kontrolise. onda se seta ili prolazi pored pasa koji nece reagovati na njega da mu ne podsticu jos vecu agresivnost. to je najbolje ako neko ima psa koji je naucen da ignorise druge pse, a ti kad on vidi psa bukvalno i prije nego sto krene da reaguj ena njega da ga upozoris da ne smije.
    najbolje da ga iskontriras na suprotnu stranu jakim trzajem, i povisenim glason NE. ili koju komandu vec koristis kad mu zabranjes nesto.
    ali ce ti trebati dosta vjezbe i setnje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #57
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    vjezba i trening, meni akita ovako seta uz nogu i ne obraca paznju na nikoga dok dobermana za sada ne bi smio pustiti bez povodca.
    Interesantno, koliko sam se informisao akite su poznate kao nemirni psi, a dobermani kao veoma pametni. Tako da bi bilo logično da dresura dobermana bude daleko jednostavnija i brža


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #58
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Interesantno, koliko sam se informisao akite su poznate kao nemirni psi, a dobermani kao veoma pametni. Tako da bi bilo logično da dresura dobermana bude daleko jednostavnija i brža


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    doveo sam dobermana u red isto seta i on fino tada je jos bio mlad.
    a i razlika je jer sam sa akitom bio momak a kad sam dobermana nabavio dvoje djece imam.
    pa dovoljna ti je ta razlika
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #59
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Cao drugari!
    Ja sam poslusao lepetanca i moj pas (nema jos 2godine) skroz lijepo slusa. Moglo bi i bolje naravno ali ga ja nisam opterecivao, a i ne stizem da provodim mnogo vremena sa njim. Seta ga njegova 'gazdarica' od 5 godina, bez problema se druzi sa ostalim psima, maaaalko se zalijece na neke vece zenke ali ovo ostalo ga ne zanima. U jednu ruku bih zelio da je malo vise odbramben po pitanju dvorista jeeeeer se redovno mazi sa postarom ili nekim mojim drugom i tako to...ali isto ne bih volio da nekoga povrijedi.
    Laje dosta pa je to dosta

    Pitanja koja me zanimaju sad, planiram da nabavim jos jednog psa. Moj ce imati 2 godine kad ovaj stigne, zenka je, mjesanac, solidno velika, nekih 35-40kg.
    Pas kojeg bih dobio je bernski planinski pas, muzijak, znaci bice ogroman jednog dana.
    Da li da pravim 2 odvojena boksa?
    Da li da ih vodim zajedno u setnju ili odvojeno?
    U dvoristu ce biti zajedno, pusteni stalno.
    Da li da sterilisem zenku? Ne planiram da je parim...

    Sigurno imam jos nekih pitanja aaaaali sad zabagovah.


    edit: nisam naucio psa komandu mjesto
    sjedne lagano ali cim ja mrdnem ide i on sa mnom

    edit: miiiislio sam i mace neko malo da udomim kad budem doveo i novog psa (znaci savjetiiii)
    Last edited by dub_c; 11-03-16 at 14:40.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  10. #60
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Cao drugari!
    Ja sam poslusao lepetanca i moj pas (nema jos 2godine) skroz lijepo slusa. Moglo bi i bolje naravno ali ga ja nisam opterecivao, a i ne stizem da provodim mnogo vremena sa njim. Seta ga njegova 'gazdarica' od 5 godina, bez problema se druzi sa ostalim psima, maaaalko se zalijece na neke vece zenke ali ovo ostalo ga ne zanima. U jednu ruku bih zelio da je malo vise odbramben po pitanju dvorista jeeeeer se redovno mazi sa postarom ili nekim mojim drugom i tako to...ali isto ne bih volio da nekoga povrijedi.
    Laje dosta pa je to dosta

    Pitanja koja me zanimaju sad, planiram da nabavim jos jednog psa. Moj ce imati 2 godine kad ovaj stigne, zenka je, mjesanac, solidno velika, nekih 35-40kg.
    Pas kojeg bih dobio je bernski planinski pas, muzijak, znaci bice ogroman jednog dana.
    Da li da pravim 2 odvojena boksa?
    Da li da ih vodim zajedno u setnju ili odvojeno?
    U dvoristu ce biti zajedno, pusteni stalno.
    Da li da sterilisem zenku? Ne planiram da je parim...

    Sigurno imam jos nekih pitanja aaaaali sad zabagovah.


    edit: nisam naucio psa komandu mjesto
    sjedne lagano ali cim ja mrdnem ide i on sa mnom

    edit: miiiislio sam i mace neko malo da udomim kad budem doveo i novog psa (znaci savjetiiii)
    Da sam na tvoje mjesto poveo bih tu zenku kod veterinara, odvojio 100€ i sterilisa je. Zasto? Koliko god da je Bernski planinski ovcar dobar pas, blagorodan, pozeljan i savrsen kao ljubimac kad osjeti miris zenke koja se pari on ce da se pomami. Ako je sterilises nece bit nuzno da pravis dva boksa i zajednicka setnja ce bit ne moguca nego i pozeljna. Ako ti je žao da je sterilises postoje odredjena sredstva u vidu spreja koja se prskaju zenkama na genitalije da neutralisu "zov prirode" ali im je dejstvo ograniceno na 5-6 sati pa je to samo trenutno rjesenje, plus bi se kupili ostali psi i Bernski ovcar bi ti moga dolazit u sukobe.
    Nisam ljubimac macaka tako da za to nemam odgovora..
    To je to u kratkim crtama..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  11. #61
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    @dub_c
    Aj da se potrudim da pomignem.
    Prvo koja je rasa u pitanju?
    Ako ćeš da vise laje i čuva trebao bi raditi to na način da ti neko nepoznat za nju dodje na kapiju da lupa po njoj. Ti jad ona reaguje na to trebas je ohrabriti. U svakom slučaju taj uljez treba da pobjegne da bi ona bila pobjednik.
    Pa promjenis tako par uljeza da navikne da na nepoznato reaguje. To radi samo u kapiju da bi ukapirala šta treba da čuva.
    Ja bi preporučio da je paris makar jednom pa tek onda da je sterilises, nedje sam pročitao da je veća vjerovatnica karcinoma ako nikad nije radjala. Ne uzmi ovo zdravo za gotovo.
    Nek spavaju zajedno ako ima mjesta i onako će biti zajedno po čitave dane, pošto su mužjak i ženka neće biti konflikta.
    U šetnju zajedno , posebno jer će on vidjeti od nje kako te sluša pa ćeš i njega lakše naučiti svim tim stvarima.
    Oko mjesta mogu ti pomoći ako ćeš to ali moraš biti strpljiv.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #62
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Hvala vam sto se se javili.

    Ipak cu je sterilisati, nema druge, napraviti veliku kucicu i neka spavaju zajedno.

    Nisam ni ja pristalica macaka ali...neka je kroz dvoriste, valja, ne mari
    Ako bih doveo malo mace vjerujem da se ovi psi ne bi bunili. Jos nekog muzijaka, macora i neka ih nek se druze.
    Zezaju me drugovi da cu farmu da napravim.
    Ljeti pse vodim na selo, idu u planinu sa roditeljima mi da uzivaju a macak neka ostane da cuva dvoriste

    Moj sadasnji pas je zenka, zove se Bosko, ima 1 godinu i 10 mjeseci. E sad, ne znam koja je rasa. Ima 35-40kg.
    Okacicu par slika pa vi vidite na sta lici
    Redovno mi neko nesto drugo kaze.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ako ne znas koja je rasa onda je dodz

  14. #64
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Trebalo bi da bude OK kad ti već imaš psa pa oćeš i mačku..da je obratno mačka bi baš napadala kera, grebla ga itd itd, bilo bi muke..
    ovako nema frke, ne držiš pita (valjda) pa da je razbuca odmah..
    moja ženka cane corso pušta mačke da jedu iz njene posude za hranu u boks...zna ponekad i da pušti mače u njenu kućaru...
    kad joj mačka na neki način dosadi, ćušne je njuškom i toeto

  15. #65
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Kako ja nemam malo vece dvoriste pa da mogu dva psa
    Sto se tice dresure tu je potrebno da se izdvoji dosta vremena, takodje pas mora da zna ko je gazda.. Imam isto Akitu i nesto se nisam trudio da je naucim `previse komandi`, uglavnom kad je u setnju vise vremena provodi bez povodca i zna npr. polako ( da uspori kad je pusten ), stani, sjedi, lezi i ne. Prvih mozda godinu ( mozda i malo vise ) je bio previse tvrdoglav i bas ga je tesko bilo naucit ali onda je bukvlano preko noci poceo da slusa sve to sto sam ucio sa njim.. Imate par slika u drugu temu pa mozete vidjet lici li vam na dobricu ili lukavstinu
    Dok je u kucu ponasa se kao macka, non stop hoce da se mazi, prica nesto, prevrce se na ledja ( da bi se mazio ) i ne znam sto sve ne, isto tako uvijek pocne da skace i `pjeva` kad se pojaca malo muzika
    Sto se dvorista tice tu je do jednog doba isto bio druzeljubiv i mogli su svi da ga maze kroz/preko ograde ( pa smo zbog raznih lopingera nocu njega u kucu drzali ) sve do jednog jutra ( kao i za poslusnost) kad je poceo da nas budi sa lajanjem i skakanjem po ogradi. Ovo sto kaze lepetanac da ti dodju neki nepoznati drugovi na ogradu je dobro, zato sto smo mi naseg isto tako `testirali`
    Moram napomenut da Ben nekad reaguje kako ne treba ( mi smo krivi jer nam je prvi pas pa nismo sve znali kako i sta ) ali se sve moze iskontrolisat jer je bas poslusan na ovih par komandi.. Moram napomenut da sam cuo da ovi dreseri bas biju i muce pse tako da sam samo za tu `kucnu dresuru`sa hranom ( tako sam ja mog, pa je vremenom iskljucivat )..
    Takodje nekad imam osjecaj da imam tri psa u jednom zato sto je u kucu kao macka, u dvoriste kao zvijer a kad izadje preko kapije nista ga ne zanima.. Znaci desavalo se da mi dodje drug ispred i on laje na njega, cim krenemo u setnju sa njim ni ne obrati paznju na druga.. Sto se tice drugih pasa slabo sa kojim hoce da se igra, mada je iskreno i nas vise strah zbog njegovor prilaza ( tu smo mi krivi ) ali slusa kad mu se kaze ne i ima taj neki `blagi strah` ako mogu tako reci..
    Moje misljenje je da psa ne treba `opterecivati` sa previse stvari i da je sasvim dosta tih par komandi ( sjedi, lezi, ne, stani, polako ) i da pse ne treba voditi da ih neko drugi dresira zato sto sve dok ga naucis prave stvari ( koje znace ) neces imati problema
    I moram za kraj reci da znam jednu pudlu koja je naucena `daj jednu sapu, daj drugu, daj ovo, daj ono, uradi ovo, uradi ono` - nista korisno, a kad izadje napolje nema Boga da je mogu dozvat, zaustavit, odgovorit od necega itd, itd, itd..
    Sto se tice tvoje situacije mislim da bi trebao da je sterilises jer nece bit udvaraca oko ograde, taj muzjak ce biti mnogo mirniji u svakom pogledu.. Po meni je i ljepse i bolje da zajedno spavaju, zajedno provode vrijeme u dvoriste i zajedno idu u setnju zato sto ce vise stvari tako naucit a i bice ti mirniji, e jedino sto me brine je to da on ne krece na druge muzjake kad oni krenu prema zenkici ali i to ce vremenom proci.. Bice period kad macke nece moci da smisli, pa onda drugi period kad nece ni obracati paznju na njih...
    Vezano za macku - mislim da je nece dirati jer je mala iako mozda ne podnose macke.. Meni se desilo to da me majka probudila da vidim Bena - lezi u dvoriste i u `narucje` mu malo mace, kad smo krenuli da je uzmemo on je kao krenuo da se protivi i malo da rezi, a moram napomenut da je sve ostale macke ( velike ) htio da juri i da haos pravi.
    Raspisah se ja fino ali se uvijek oraspolozim kad cujem da neko ima mogucnosti da drzi vise pasa i jos macke, pozdrav

    Morao sam editovat

    http://www.forum.cdm.me/attachment.p...0&d=1444069807
    http://www.forum.cdm.me/attachment.p...1&d=1444069832

    Bleeeka
    Last edited by LUKA!; 11-03-16 at 19:15.
    But if you never try, you'll never know..

  16. #66
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Ajde da se i ja ukljucim u temu. Imam mjesanca americke akite i azijata starog oko 9 i po mjeseci. Tesko da ce ista poslusati ako mu ne pokazem keks (sto se tice tih osnovnih komandi). Problem je sto je mnogo tvrdoglav, a stalno hoce da se igra. Kao da tjera inat, npr zna da ne smije da udje u kucu ali obavezno uleti kad su vrata od terase odskrinuta, uzme jastuk/cebe, sta god dohvati prvo i izleti da bismo ga jurili. Cesto kad hoce da se igra dodje i glodje drvena vrata (isto zna da ne smije) samo da bi se neko od ukucana zaletio put njega kako bi pobjegao. Hoce li to prestati vremenom ili ce stalno bit ovako bezobrazan?

    Sto se setnje tice, vecinom slusa, ali cim se pridjemo na stotinjak metara od kuce on uspori i cesto stane jer nece da se vrati kuci. Ne znam zasto je to tako jer ima bas veliko dvoriste tako da ima gdje da trckara, a i cesto se neko igra s njim tako da nije zapostavljen.

    Hoce i da pobjegne iz dvorista ako je kapija otvorena (prosle nedelje je cak preskakao ogradu metar visine i bjezao), ne znam je li to jer hoce da se pari ili bas toliko zeli da njuska okolo.. Da li bi dovodjenje jos jednog psa pomoglo?

    I evo poslednji problem kojeg se u ovom momentu mogu sjetiti, kad se zaigra postane grub pa hoce i da gricne, skoci itd (ima 70 kila). Meni licno to nije toliki problem ali kad god neko dodje moramo ga dzati ili eventualno vezati ako je bas razigran.

    Ima li mi pomoci ili ce ovakav uvijek bit? Znam, nisam mogao izabrat goru kombinaciju za dresiranje.
    I can't explain and I won't even try

  17. #67
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forways View Post
    Imam mjesanca americke akite i azijata starog oko 9 i po mjeseci. Tesko da ce ista poslusati ako mu ne pokazem keks (sto se tice tih osnovnih komandi). Problem je sto je mnogo tvrdoglav, a stalno hoce da se igra. Kao da tjera inat, npr zna da ne smije da udje u kucu ali obavezno uleti kad su vrata od terase odskrinuta, uzme jastuk/cebe, sta god dohvati prvo i izleti da bismo ga jurili. Cesto kad hoce da se igra dodje i glodje drvena vrata (isto zna da ne smije) samo da bi se neko od ukucana zaletio put njega kako bi pobjegao. Hoce li to prestati vremenom ili ce stalno bit ovako bezobrazan?

    Sto se setnje tice, vecinom slusa, ali cim se pridjemo na stotinjak metara od kuce on uspori i cesto stane jer nece da se vrati kuci. Ne znam zasto je to tako jer ima bas veliko dvoriste tako da ima gdje da trckara, a i cesto se neko igra s njim tako da nije zapostavljen.

    Hoce i da pobjegne iz dvorista ako je kapija otvorena (prosle nedelje je cak preskakao ogradu metar visine i bjezao), ne znam je li to jer hoce da se pari ili bas toliko zeli da njuska okolo.. Da li bi dovodjenje jos jednog psa pomoglo?

    I evo poslednji problem kojeg se u ovom momentu mogu sjetiti, kad se zaigra postane grub pa hoce i da gricne, skoci itd (ima 70 kila). Meni licno to nije toliki problem ali kad god neko dodje moramo ga dzati ili eventualno vezati ako je bas razigran.

    Ima li mi pomoci ili ce ovakav uvijek bit? Znam, nisam mogao izabrat goru kombinaciju za dresiranje.
    Koliko sam pročitao Akita je najteža za dresuru jer je nemiran pas. Ali neka nam lepetanac to objasni iz perspektive profesionalca.

    I mene interesuje



    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #68
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Evo sam ja gore napisao svoje iskustvo jer isto imam Akitu pa mozda i to moze biti od pomoci..

    @forways
    Ucis ga uz keks a onda polako pocinjes i bez keksica Nije ih lako naucit, posebno kad su tako tvrdoglavi ali po meni je jako tesko drzat velikog psa koji te nista ne slusa jer mozes imat puno, puno problema.. Kad krenes da ga ucis bez keksica onda ti budi vise tvrdoglav nego on, ponovi nesto 100x, ako treba malo `mu priblizi` tu komantu tako sto ces ga ti rukama usmjerit ( taknut ga kod repa da sjede itd, itd.. )
    Sto se tice njegovog bezobrazluka to ce ti proci, takav je skoro svaki pas dok raste, pun energije i pozitive tako da budi strpljiv
    Sto se tice ulaska u kucu i grckanja slobodno ga `lupni` malo, povisi ton i malo prstom put njega da se on prepane pa ne bi trebalo da to radi vise, ali moras znat da svaki pas `cuda radi` kad ima prilike
    Nemoj da te cudi to sto nece kuci i da mislis da mu je nesto lose nego jednostavno voli da istrazuje, da seta, da je van tog ogradjenog dijela iako ima dosta prostora.. On je veliki pas i treba mu dosta istrcavanja, paznje jer mora da se dobro izmori tako da se stvarno nemoj cudit sto nece kuci
    To za preskakanje ograde je po meni najzeznutije jer uvijek moze dnapolje, ne daj Boze, da napadne covjeka, psa, ode nedje `za vazda` ili ga nesto udari tako da bih tu bio bas rigorozan i pucale bi novine
    Moj pas je isto bas velik i siguran sam da moze preskocit ogradu zato sto je napolje preskako i pentrao se na tolike zidove ali nikad nisam imao problema sa tim - bas nekom srecom
    To sto je grub je isto normalno i kad tako krene samo mu kazes ne ili se odmaknes da se umiri da ukapira kako i sta, meni se desavalo iz igre da mi pusti krv po rukama, nogama ili dje god dje me zakaci i jedino za to mislim da nema pomoci zato sto su oni takvi, a tek ces vidjet kad jos poraste kakav ce bit
    Moj savjet ti je da ga sto vise setas dok je manji i da radis sa njim kad postane malo umoran i da najvise obratis paznju na to iskakanje iz ograde jer se sve ostalo moze dovesti u normalu a preskakanje kod nekih ostane cijeli zivot.. Znam momka koji je vise po internetu i ovim nasim grupama zato sto mu pas svakih 2 dana bjezi i posle ne znam ni sam koliko bjezanja je odlucio da odraslog psa mozda makne iz kuce a tu ja samo vidim njegovu krivicu jer nije reagovao od samog starta kako treba
    Last edited by LUKA!; 11-03-16 at 21:06.
    But if you never try, you'll never know..

  19. #69
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forways View Post
    Ajde da se i ja ukljucim u temu. Imam mjesanca americke akite i azijata starog oko 9 i po mjeseci. Tesko da ce ista poslusati ako mu ne pokazem keks (sto se tice tih osnovnih komandi). Problem je sto je mnogo tvrdoglav, a stalno hoce da se igra. Kao da tjera inat, npr zna da ne smije da udje u kucu ali obavezno uleti kad su vrata od terase odskrinuta, uzme jastuk/cebe, sta god dohvati prvo i izleti da bismo ga jurili. Cesto kad hoce da se igra dodje i glodje drvena vrata (isto zna da ne smije) samo da bi se neko od ukucana zaletio put njega kako bi pobjegao. Hoce li to prestati vremenom ili ce stalno bit ovako bezobrazan?

    Sto se setnje tice, vecinom slusa, ali cim se pridjemo na stotinjak metara od kuce on uspori i cesto stane jer nece da se vrati kuci. Ne znam zasto je to tako jer ima bas veliko dvoriste tako da ima gdje da trckara, a i cesto se neko igra s njim tako da nije zapostavljen.

    Hoce i da pobjegne iz dvorista ako je kapija otvorena (prosle nedelje je cak preskakao ogradu metar visine i bjezao), ne znam je li to jer hoce da se pari ili bas toliko zeli da njuska okolo.. Da li bi dovodjenje jos jednog psa pomoglo?

    I evo poslednji problem kojeg se u ovom momentu mogu sjetiti, kad se zaigra postane grub pa hoce i da gricne, skoci itd (ima 70 kila). Meni licno to nije toliki problem ali kad god neko dodje moramo ga dzati ili eventualno vezati ako je bas razigran.

    Ima li mi pomoci ili ce ovakav uvijek bit? Znam, nisam mogao izabrat goru kombinaciju za dresiranje.
    ajde da krenem od pocetka, sama kombinacija je teska akite su psi koji vole da su dominantni i stalno ce te testirati. on te i igrom testira i stalno ce pokusavati da te "savlada" i da uspostavi dominaciju. zato i grize u igri i rva se i nemoj mu to dopustati ili ako se igrate gledaj da ga uvijek savladas i oboris na ledja.kada psa oboris na ledja postavljas ga u podredjenom polozaju i objasnjavas mu dje je njegovo mjesto.
    inace psi i kad se kao stenad igraju "kolju" sto bi rekli, oni se kroz igru testiraju i uspostavljaju hijerarhiju tako on to i sa tobom radi.

    mlad je jos, i radi komandu po komandu. pokazi keks , sjedne nagradi ga i obavezno pohvali. poslije nekog vremena mu ne das nagradu nego ga samo pohvalis. kad nauci jednu komandu predji na drugu. nemoj raditi vise komandi na dan i nemoj vjezbati preko 15 minuta. tesko cw da ga drzi koncentracija preko pa se moze desiti da bude nezainteresovan.

    to sto ulazi u kucu , glodje vrata i sl je samo trazenje paznje i hoce da se igra. vremenom ce ga proci. moja akita je znala kad je ostavim samu da udje u sobu i jastuk nadjem u hiljadu komada, ili krevet razbucan.

    sto se tice bjezanja je vise od igre, jos je mlad da bi trazio parenje a i bila bi ti neka kucka u blizini pa bi za njom jurio . ne bi se tako lako kuci vratio, nece pas ici po ulici i traziti kucku, nego kad osjeti onda sve zapostavi i samo je oko nje.


    posto je to veliki pas sa jakim karakterima, socijalizuj ga. setaj sto vise i neka se sto vise druzi sa drugim psima. da se navikava na njih dok je mlad. poslije ti moze biti problem, treba to obuzdati.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #70
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Koliko sam pročitao Akita je najteža za dresuru jer je nemiran pas. Ali neka nam lepetanac to objasni iz perspektive profesionalca.

    I mene interesuje
    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    teske su za dresuru iz vise razloga.
    psi su strasno dominantni i u pocetku nece da slusaju iz tog razloga.
    vezu se samo za jednog vlasnika i samo imaju jednog gazdu ostale ce da slusaju ako ih volja ako nij enece.
    zato se i ne koriste kao policijski psi jer jer se tamo vodici stalno mjenjaju.

    to je pas kojeg sam moras dresirati ili ako ga vodis kod dresera onda treba da budes sa njim. koga prihvati kao gazdu samo njega slusa ali j enevjerovatno kako se veze za gazdu.
    inace su svjesni svoje snage i dosta su njezni iako grubo izgledaju. strasno su vezana za porodicu i dobri su kao cuvari djece.
    evo par primjera sa ovim mojim, znaci licna iskustva.
    samo mene uvijek slusa i seta fino bez povoca, zenu, majku i ostale ukucane kako kad. ako mu je volja slusa ih ako nije nema sanse da ce da pretvori. zena je nekad isla sa njim na trcanje ali je odustala. nekad je extra uz nogu trci ali cesce vodi svoju politiku i ide dje hoce.
    nikad nije napao manjeg psa od sebe, cak ni kada ga ovaj napadne. jednom se pekineze zaletio na njega i poce da ga grize za dlaku, ovaj ga je samo nogom poklopio nije htio ni da zarezi na njega.
    ali na vece pse ako se ne pokore odmah je znao premlacivati. jedan vucijak mu je dva metra letio kad ga je dohvatio, zaletio se na njega.

    rasa koju ne bi preporucio neiskusnima sa psima , ali ja sam licno zaljubljen u tu rasu. rasa za koju vidis da je arogantna prema drugim psima.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #71
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kakav je Cane Corso za dresuru ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #72
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Svi pricate da je akita teska za dresuru, izbacicu klip da vidite kako je moj drug dresirao, taj pas samo jos da nauci da prica....

    https://m.facebook.com/story.php?sto...&id=1155004350


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Last edited by stefke; 12-03-16 at 01:58.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki pas je prica za sebe. Akite su tvrdoglave, Retriveri poslušni i sl, ali uvijek ima izuzetaka.

  24. #74
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Sto se tice ulaska u kucu i grckanja slobodno ga `lupni` malo, povisi ton i malo prstom put njega da se on prepane pa ne bi trebalo da to radi vise, ali moras znat da svaki pas `cuda radi` kad ima prilike
    A lupnem ga ja, pokazem mu prut koga se "boji", ali jednostavno uleti u kucu i nema sanse da ga moze covjek izbacit. Prakticno stane na prag i "ukopa" se, eventualno legne. Mogu da mu radim sta hocu, lupnem ga prutom ali je toliko tvrdoglav da je spreman da trpi bol samo da bi istjerao svoje.

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Nemoj da te cudi to sto nece kuci i da mislis da mu je nesto lose nego jednostavno voli da istrazuje, da seta, da je van tog ogradjenog dijela iako ima dosta prostora.. On je veliki pas i treba mu dosta istrcavanja, paznje jer mora da se dobro izmori tako da se stvarno nemoj cudit sto nece kuci
    Opet sam ga jutros jurio, ovo mu je treci put da bjezi. Prije je nalazio neke rupe u ogradi, kad smo to sredili sad je poceo da preskace ogradu s bodljikavom zicom. Nisam vjerovao da je moze preskocit, ni ja ne mogu. Ali rijesicu to danas.


    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ajde da krenem od pocetka, sama kombinacija je teska akite su psi koji vole da su dominantni i stalno ce te testirati. on te i igrom testira i stalno ce pokusavati da te "savlada" i da uspostavi dominaciju. zato i grize u igri i rva se i nemoj mu to dopustati ili ako se igrate gledaj da ga uvijek savladas i oboris na ledja.kada psa oboris na ledja postavljas ga u podredjenom polozaju i objasnjavas mu dje je njegovo mjesto.
    inace psi i kad se kao stenad igraju "kolju" sto bi rekli, oni se kroz igru testiraju i uspostavljaju hijerarhiju tako on to i sa tobom radi.
    Obaram ga stalno, ali mislim da ne pomaze.. Cim ga bacim na pod i drzim tako on se pomami jos vise i cim ga oslobodim on tolikom brzinom opet skoci i gricne (iz igre) da me kicma zaboli jer se nemam kad ispravit. Ako ga odgurnem 100 puta, on ce opet nastaviti da skace. Najefikasniji nacin da prestane (posto kad je zaigran ne reaguje na komande NE, DOSTA itd) je da kazem "ajde da pijes vode".


    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    posto je to veliki pas sa jakim karakterima, socijalizuj ga. setaj sto vise i neka se sto vise druzi sa drugim psima. da se navikava na njih dok je mlad. poslije ti moze biti problem, treba to obuzdati.
    Dok je manji bio pokusao sam da ga setam s jos jednim labradorom iste starosti, muzijakom, ali je to bilo prakticno nemoguce jer ovaj moj skoro citavo vrijeme hoce da skoci na labradora da bi ga obalio. Pustismo ih jednom u zatvoren prostor, ali se sve svodi na to da ga moj pas obori, stane preko njega i njuskom ga udara, gricka itd.

    Ljude bas voli i hoce da se igra stalno, ali se ne bih smio opustit da pustim nekog da se sam igra s njim bas iz tog razlika sto kad se zaigra pocne puno da skace i postane grub.

    Sto se setnje tice, kad ga setam kvartom provedemo i do sat vremena ali priblizimo li se kuci on prvo uspori, pa onda stane/legne, ne iz umora, nego jer nece kuci da ide. Rekao bi covjek da ga mucimo, a on zivi bolje no ijedan pas sto znam, pogotovo sto je pusten stalno.

    Pocecu sto prije da ga ucim, jer se tesko vise moze ovako.
    I can't explain and I won't even try

  25. #75
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default dresura pasa

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kakav je Cane Corso za dresuru ?
    Težak za komplikovan rad, ali može sve, nije glup
    Većinom zato jer su mnogo tvrdoglavi

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dresura njemackog ovcara
    By OCTAVIAN in forum Kućni ljubimci
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-18, 19:07
  2. I: Dresura
    By GIGA in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 17-06-13, 14:40
  3. Dresura psa
    By surutka in forum Kućni ljubimci
    Replies: 18
    Last Post: 14-12-11, 17:07
  4. dresura pasa
    By wwewwe in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-11, 14:40
  5. Dresura
    By kIkICa in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 24-11-08, 10:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •