Results 1 to 23 of 23

Thread: Bevery 500ie 2004

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bevery 500ie 2004

    Pozdrav ljudi.
    Imam jedno pitanje (bojim se da ce ih biti sto i jedno no dobro :-) ).

    Dakle kada prolazim kroz krivinu sa preko 90kmh ili vise, imam osjecaj da mi se motor uvija. Kao da zadnji tocak bjezi, proklizava. Imam nove gume. Oba amortizera su podesena na istu visinu (amortizeri mi djeluju kao potpuno ispranvni).

    Negdje sam cuo da je stabilnost pri vecim brzinama generalno problem kod bevely-ja pa bih bio zahvalan da , ako neko vozi beverly, podijeli neko iskustvu vezano za ovaj problem.

    Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
    Last edited by asho; 03-03-14 at 23:35.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    U pravu si,stabilnost je nikakva na beverli,i na skoro sve ostale,jedino se yamaha t-max vozi drugacije,a beverli je samo sminka


    Sent from S noge na nogu

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To mu dodje ili da vozim lagano (penzionerski) ili da mijenjam motorin :-).
    Hvala u svakom slucaju.

    Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Od prilike tako nekako,mozes da ga deres na pravinu mada i ti zna da trese


    Sent from S noge na nogu

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,541
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    to ti dodje - ako ti je do brze voznje - kupi motor
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Da ti nije malo mnogo 90 u krivinu? Beverly je top mašina


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bolje imat no' nemat....

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Beverly-a 500 cruiser imam evo 4 godine. To je skuter, ali kad ga sviknes moze lijepo da se vozi. Sto se tiče tvog problema, ima par stvari koje dovode do toga. Prva je to da ako imas kofer, a nemas velike tegove motor počne lelujati na većim brzima, a pogotovo u krivini. Druga stvar je da obavezno provjeriš da li ti je zadnja felna kriva, pošto se lako krive. Treća stvar je da provjeriš da li ti je zadnja felna dobro stegnuta onim velikim šarafom za osovinu, jer i ako taj šaraf ima osigurač zna da se odvrne i onda zadnji točak dobije lufta. Ukoliko je stegnut, a točak opet ima lufta, vjerovatno su crkli zadnji ležajevi. Četvrta stvar je da pogledaš nosače motora jesu li propali, jer i oni mogu dovesti do nestabilnosti motora. Slobodno pitaj ako te još što zanima. A što se tiče ostalih skutera veće kubikaze, gilera gp 800 je za sve njih majka, ne samo zbog brzine, nego i ležanja na put, kočenja, itd, itd.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    RB18 objasnio sve

    Beverly 500 je top skuter,i vozi se odlicno,provjeri sve ovo sto ti je RB18 naveo,ako je sve u redu onda je nesto do tebe,do skutera nije sigurno

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ni svaki motor nije isti, pri toj brzini i malo brze cak se osjeti razlika izmedju celicnog i alu rama na motoru, celicni jednostavno "radi" tako da je to vjerovatno do same konstrukcije skutera

    Sent from my RD02
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Ko hoće da osjeti lelujanje u krivinama neka kroz krivudav put ,,potera'' KLE 500, drži putanju, ali zato mješa guza. Ko to ne očekuje zna žestoko da prepadne. Beverly 500 ne bi trebao da ima lelujanja, dosta je stabilan, bar ovi primjerci što sam ih ja vozio. Neko gore i napisa moguće uzroke a ja ću da dodadam da je najćešći razlog i najbanalniji - tegići na upravljaču.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    beverly 500 je dosta tezak, od vise ljudi sam chuo da mu je to mana i da je 250/300 stabilniji samo zbog manje tezine

    sto se tice uvijanja jako gadan osjecaj i kao sto rece neko samo ga treba svic
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #12
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    to ti dodje - ako ti je do brze voznje - kupi motor
    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Da ti nije malo mnogo 90 u krivinu? Beverly je top mašina
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ma nije mi do brze voznje ali ovo sto sam po CG vozio, nekako se prosjek uhvati oko 80kmh. Tako da mu dodje da u vecinu blagih krivina vozis preko 90kmh :-)

    Quote Originally Posted by RB18 View Post
    Beverly-a 500 cruiser imam evo 4 godine. To je skuter, ali kad ga sviknes moze lijepo da se vozi. Sto se tiče tvog problema, ima par stvari koje dovode do toga. Prva je to da ako imas kofer, a nemas velike tegove motor počne lelujati na većim brzima, a pogotovo u krivini. Druga stvar je da obavezno provjeriš da li ti je zadnja felna kriva, pošto se lako krive. Treća stvar je da provjeriš da li ti je zadnja felna dobro stegnuta onim velikim šarafom za osovinu, jer i ako taj šaraf ima osigurač zna da se odvrne i onda zadnji točak dobije lufta. Ukoliko je stegnut, a točak opet ima lufta, vjerovatno su crkli zadnji ležajevi. Četvrta stvar je da pogledaš nosače motora jesu li propali, jer i oni mogu dovesti do nestabilnosti motora. Slobodno pitaj ako te još što zanima. A što se tiče ostalih skutera veće kubikaze, gilera gp 800 je za sve njih majka, ne samo zbog brzine, nego i ležanja na put, kočenja, itd, itd.
    nama kofer a ni vizir :-). Svi lezajevi u menjacu su zamijenjeni tako da nema lufta u osovinu, tockovi su balansirani pocetkom proslog ljeta kad sam mijenja gume (zadnja tocak ima par tegova ali nisam siguran koliko je to ukupno grama tako da cisto sumnjam da je do nje jer bi se i pri manjoj brzini osjecalo to poigravanje). Saraf na yadnjem tocku je stegnut. Nosace motora sam provjerava i ni na jedan nema vidnih ostecenja. Na GP800 jos nisam sjedao ali koliko sam upucen preko nje nema skutera :-)

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    RB18 objasnio sve
    Beverly 500 je top skuter,i vozi se odlicno,provjeri sve ovo sto ti je RB18 naveo,ako je sve u redu onda je nesto do tebe,do skutera nije sigurno
    taman ce na kraju bit da je problem do mene :-)

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Ni svaki motor nije isti, pri toj brzini i malo brze cak se osjeti razlika izmedju celicnog i alu rama na motoru, celicni jednostavno "radi" tako da je to vjerovatno do same konstrukcije skutera
    Sent from my RD02
    i to sto kazes. Mada mogu biti i gume u pitanju. Drug vozi kymco downtown 300i i imao je slican proble ali je nakon zamjene fabrickih guma sve bilo OK. Stavio mu je neke od modela pirelli diablo. KOd mene su city grip michelin.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ko hoće da osjeti lelujanje u krivinama neka kroz krivudav put ,,potera'' KLE 500, drži putanju, ali zato mješa guza. Ko to ne očekuje zna žestoko da prepadne. Beverly 500 ne bi trebao da ima lelujanja, dosta je stabilan, bar ovi primjerci što sam ih ja vozio. Neko gore i napisa moguće uzroke a ja ću da dodadam da je najćešći razlog i najbanalniji - tegići na upravljaču.
    nisam te shvati, da li je bolje sa ili bez tegica na volanu (ja ih imam).

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    beverly 500 je dosta tezak, od vise ljudi sam chuo da mu je to mana i da je 250/300 stabilniji samo zbog manje tezine
    sto se tice uvijanja jako gadan osjecaj i kao sto rece neko samo ga treba svic
    Kad sve ovo procitam i uporedim sa stanjem na mom motoru ostaje mi jedino da nabavim vizir i da se priviknem na skakutanje po krivina :-D

    Hvala na savjetima i sugestijama :-)
    Last edited by asho; 05-03-14 at 12:10.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bez tegica

  14. #14
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Te gume mishelin city grip su slabe tj tvrde za beverly-a, mada vidim po srbijanskih foruma da ih fale i da su dobre po kiši. Inače te city grip su evolucija onih gold standard koje bukvalno ne valjaju ništa. Za sve skutere nema bolje gume od metzeler kojih ima kod nas, ali nema dimenzija koje idu na beverly-a 500. Pa onda idu ove pirreli diablo, koje po italiji koriste kao gume za stazu tj na trke skutera od 50 do 500 kubika jer su dosta mekane. Probaj da staviš veće tegove i provjeri ležaj volana tako što kad pređeš preko neravnine makni ruke sa volana i viđi trese li, jer ti i do njega može biti. Mad lično mislim da je zbog guma pogotovo ako ti je brzinski index "p" .

  15. #15
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    bez tegica
    Cim ugrabim prvo sunce ću da probam

    Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RB18 View Post
    Te gume mishelin city grip su slabe tj tvrde za beverly-a, mada vidim po srbijanskih foruma da ih fale i da su dobre po kiši. Inače te city grip su evolucija onih gold standard koje bukvalno ne valjaju ništa. Za sve skutere nema bolje gume od metzeler kojih ima kod nas, ali nema dimenzija koje idu na beverly-a 500. Pa onda idu ove pirreli diablo, koje po italiji koriste kao gume za stazu tj na trke skutera od 50 do 500 kubika jer su dosta mekane. Probaj da staviš veće tegove i provjeri ležaj volana tako što kad pređeš preko neravnine makni ruke sa volana i viđi trese li, jer ti i do njega može biti. Mad lično mislim da je zbog guma pogotovo ako ti je brzinski index "p" .
    Lezajevi na volanu su novi. Isprobat cu ovo sa tegovima cim ugrije. Najvjerovatnije ce biti da su gume glavni problem.

    Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda bi treba i da se opustis malo, ako prejako drzis volan dok si u krivinu moguce da ti se i zbog toga desava to uvijanje...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by asho View Post
    nisam te shvati, da li je bolje sa ili bez tegica na volanu (ja ih imam).
    tegići su tu da prave balans, ako stavis kofer ili teskog suvozaca poremetio si mu teziste (koje je sada više) a samim tim na prednjem kraju treba kontra te je pravilo da stavljaju veci tegići. Bez tegića ćeš dobiti lelujanje upravljača

  19. #19
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    tegići su tu da prave balans, ako stavis kofer ili teskog suvozaca poremetio si mu teziste (koje je sada više) a samim tim na prednjem kraju treba kontra te je pravilo da stavljaju veci tegići. Bez tegića ćeš dobiti lelujanje upravljača
    Aaaa to je to ;-)

    Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

  20. #20
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    mozda bi treba i da se opustis malo, ako prejako drzis volan dok si u krivinu moguce da ti se i zbog toga desava to uvijanje...
    ... upravo je to i bio problem, stavio sam vizir i konacno se smirio :-). Sada pri vecim brzanama ne moram čvrsto da se držim za volan da me vjetar ne bi skinuo sa motora tako da nema ni ružnog osjećaja uvijanja :-).

    U svakom slučaju hvala na savjetima :-)

  21. #21
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    i ja imam beverly 500 cruiser 2008, zadovoljan sam motorm, prije njega sam imao beverli 250 i kawasaki z 750, mogu reci da 500 ima taman snage koliko vam treba na nasim putevima, primetio sam da mi je zanja felna malo kriva i tacno je da im se zadnje felne lako krive, ali u voznji ne osjecam nikakve posledice.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    pa na pravinu se ne osjeca, ali u naginjanju kad je hladan asfalt se osjeti malo igranje, ali ništa specijalno. To krivljenje felni je pogotovo izraženo od 2007 godine pa na dalje, jer se tada vecina tih djelova počela proizvoditi u kinu.

  23. #23
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    jeste, na mojim i pise made in china

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Beverly 500ie 2006.god
    By serpico in forum Vozila i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 18-05-13, 21:54
  2. Prodajem Beverly 500ie
    By serpico in forum Vozila i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 10-06-12, 14:03
  3. Top 10 2004/05
    By DigitalMax in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 23-10-04, 14:37
  4. Bpm top 100-2004
    By ozone in forum Muzika
    Replies: 21
    Last Post: 12-03-04, 02:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •