Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 119 of 119

Thread: Epidural, DA ili NE ?

  1. #101
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ne priznajem vam dok ne izbacite kamen iz bubrega.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  2. #102
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by t.tweety View Post
    Ovako,dragi moji.Nije me dugo bilo,iz opravdanih razloga.
    Epidural je savrsenstvo.Prirodan porodjaj bez bolova,osjecaj savrsen.Doktor je cijelo vrijeme bio uz mene,i ginekolog i anesteziolog.I to drage moje bez nekih velikih veza i vezica kao sto svi ocekuju.I ja i beba smo dobile 10tku.
    Dobijanje epidurala je potpuno bezbolno,osjeti se samo malo peckanje dok se stavi i to je to,ne traje ni minut.
    O uslovima nakon porodjaja nekom drugom prilikom,ali se nadam da ce se i to brzo kod nas promijeniti.
    Od mene jedno jako pozitivno iskustvo.

    Evo i link na kom mozete pogledati gostovanje anesteziologa koji je stvarno najbolji za epidural u Cg.



    Veliki pozdrav od nas dvije,idemo malo da setamo.:love_heart:
    Bez nekih velikih? Znaci ipak je bilo veza i vezica?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  3. #103
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ne,samo sam po savjetu drugarice koja je vec prosla kroz dva epidurala, isla na razgovor kod doktora Zana Mrdovica koji je detaljno sve objasnio.
    Bez "kumova", "rodjaka" itd...:-)

  4. #104
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Rubbish!

    Od toga nema nishta, nazalost saznao sam to iz prve ruke. Na srecu sve se zavrshilo dobro, pa sad evo mogu sa distance o tome.

    U najkracem:

    Dijete, a i majka s njim naravno, ostalo je 20 i kusur dana u bolnici nakon porodjaja pod jakom antibiotskom terapijom, (i bilo kritichno u odredjenim trenucima), jer su ga zarazili prilikom porodjaja, naravno objasnili su da je to od majke, na shto su se ljekari/pedijatri kojima je spletom okolnosti kasnije doshla dokumentacija do ruku, smijali/abili/gledali u nevjerici. (Ali kako se ljekari u CG drze mimo narod, tu se uglavnom zavrshavao svaki komentar.)
    Da ne bude da klevecem bez trunke valjanih dokaza, -Doktor koji je vodio porodjaj (jako dobro, po rijechima zene), posle 15ak dana kad je saznao, (bio je away), da josh nisu izashli, i bio u chudu izvan svakog opisa, -je li moguce da su josh tu, jer je po njemu dijete bilo 10+ kad se rodilo, na pitanje bliskog prijatelja -Kako, shta, O chemu se radi? koji je ga je btw zeni i preporuchio, diplomatski odgovorio, (nakon shto je dobio informacije od kolega pedijatara o stanju djeteta), nemajuci obraza da ponovi bezochnu laz, a opet ne zeleci da preuzme previshe odgovornosti,

    -Znash kako (Ime), da se ne lazemo, uslovi su takvi kakvi jesu...


    Tako, molim te nemoj.
    E, ne znam kakva je to tvoja prva ruka, jer sam u neke stvari poprilično upućena, pogotovo što se sterilizacije tiče. Da je tako kao što govoriš, komplikacija i ne daj bože smrtnih slučajeva bi bilo koliko voliš. Naravno, ne mogu ni da tvrdim da je sve savršeno i da propusta nema, jer bih slagala. Žao mi je zbog slučaja, a još više mi je žao ako se nikakav postupak protiv krivaca nije pokrenuo.

  5. #105
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Aquarija, mislim da je potpuno besmisleno ljude koji vjeruju da se na porodilištu i u operacionim salama ne sterilišu instrumenti, uvjeravati da je sterilizacija instrumenata u bolnicama nešto što je jednostavno normalno (i može da se desi da dodje do neke greške i do smrtnog slučaja zbog infekcije izazvane nesterilnim instrumentom, ali to su pojedinačni slučajevi i nikako niejsu praksa) i da naša bolnica nije izuzetak....ali ako u 21. vijeku imaš ljude koji misle da se žena koja ima menstruaciju ne smije tuširati i da je ona "kriva" što se rodilo žensko a ne muško dijete, onda nemaš što trošiti vrijeme, uzaludno je
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #106
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,023
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,514
    Thanked in
    3,107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ali ako u 21. vijeku imaš ljude koji misle da se žena koja ima menstruaciju ne smije tuširati
    e vjerovala ili ne, ovo jos postoji. grozota.
    i to sama zena.

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #107
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Citao sam negdje o epiduralnoj anesteziji.Samo jedan anestezijolog u Cg je ekspert za ovu stvar.Epiduralna anestezija se daje izmedju 2 i 3 rebra ili 3 i 4 nisam siguran,ako promasi za dlaku ili promasi nesto vezano za anesteziju buduca mama ce biti paralizovana do kraja zivota.Sestra od tetke mi je u 8 mjesecu i pitao sam je vezano za epiduralnu,rekla mi je carski rez je carski rez,ne znam ako moze prirodno najbolje je prirodno

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    I to se dešava jednom u 2000 slučajeva.
    Znači ako porodiš 2000 djece, imaš šanse.

    (samo bez priče da sestatistika odnosi na različite ljude, jer različiti ljudi različito podnose inekcije..)
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ali ako u 21. vijeku imaš ljude koji misle da se žena koja ima menstruaciju ne smije tuširati
    Quote Originally Posted by goozica View Post
    e vjerovala ili ne, ovo jos postoji. grozota.
    i to sama zena.

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    i to fakultetski obrazovane, vjerovale ili ne!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #110
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,023
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,514
    Thanked in
    3,107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    i to fakultetski obrazovane, vjerovale ili ne!
    ahahahhahaha i ova isto, da ne pominjem struku, e me je sramota

  11. #111
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    E, ne znam kakva je to tvoja prva ruka, jer sam u neke stvari poprilično upućena, pogotovo što se sterilizacije tiče. Da je tako kao što govoriš, komplikacija i ne daj bože smrtnih slučajeva bi bilo koliko voliš. Naravno, ne mogu ni da tvrdim da je sve savršeno i da propusta nema, jer bih slagala. Žao mi je zbog slučaja, a još više mi je žao ako se nikakav postupak protiv krivaca nije pokrenuo.

    Iz prve ruke, u ovom sluchaju makar, znachi -lichno! Nikakvog postupka nije bilo, ostalo je da je od majke, a to shto su se posle smijali/zgrazali, kolege im pedijatri chitajuci nalaze, to je posebna pricha.



    Mudri komentar, mudre moderatorke ne bih komentarisao, prilichan dio izlozene mudrosti ne zasluzuje ni prezir, a kamoli komentar.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.yumama.com/vesti/svet-ist...bebin-dnk.html


    Сент фром мај ајФон!

  13. #113
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Iz prve ruke, u ovom sluchaju makar, znachi -lichno! Nikakvog postupka nije bilo, ostalo je da je od majke, a to shto su se posle smijali/zgrazali, kolege im pedijatri chitajuci nalaze, to je posebna pricha.



    Mudri komentar, mudre moderatorke ne bih komentarisao, prilichan dio izlozene mudrosti ne zasluzuje ni prezir, a kamoli komentar.
    hm... iako ne zaslužuje komentar ipak si prokomentarisao...ja tvoju "mudroliju" nijesam jer zbilja ne zaslužuje komentar tvoja tvrdnja da "nema ništa od sterilizacije instrumenata" na porodilištu! Šta više smiješna je pa se ljuti koliko hoćeš! To naravno ne isključuje da je u slučaju koji ti pominješ došlo do propusta i greške jer se dešava da se insturmenti "zaborave" u tijelu pacijenta a lično sam poznavala ženu koja je umrla nakon intervencije na ginekologiji koja je urađena nesterilnim instrumentima, dobila sepsu i prijatno...ali to ne znači da oni ne sterilišu instrumente...jer, da je tako kako ti, mudrače, tvrdiš, svaka žena bi na porođaju glavu izgubila....hvala bogu, nije tako...a nije da nema mnogo izvora zaraze na porođaju i novorodjenčetu nije lako preći taj teški put a ne zakučiti kakvu infekciju, udahnuti, popiti, zamućenu nesterilnu plodovu vodu i sl...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #114
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hm... iako ne zaslužuje komentar ipak si prokomentarisao...ja tvoju "mudroliju" nijesam jer zbilja ne zaslužuje komentar tvoja tvrdnja da "nema ništa od sterilizacije instrumenata" na porodilištu! Šta više smiješna je pa se ljuti koliko hoćeš! To naravno ne isključuje da je u slučaju koji ti pominješ došlo do propusta i greške jer se dešava da se insturmenti "zaborave" u tijelu pacijenta a lično sam poznavala ženu koja je umrla nakon intervencije na ginekologiji koja je urađena nesterilnim instrumentima, dobila sepsu i prijatno...ali to ne znači da oni ne sterilišu instrumente...jer, da je tako kako ti, mudrače, tvrdiš, svaka žena bi na porođaju glavu izgubila....hvala bogu, nije tako...a nije da nema mnogo izvora zaraze na porođaju i novorodjenčetu nije lako preći taj teški put a ne zakučiti kakvu infekciju, udahnuti, popiti, zamućenu nesterilnu plodovu vodu i sl...
    Velish li, -po tudjim rebrima stotinu batina! Bravo bravo, imash i pravo.

    Ovo sto govoris niti je bas smisleno, a tek koliko je neukusno, obzirom na sve, tesko je naci rijechi. Dobro je sto ne vidi puno naroda tvoje interesantne nazore po ovom pitanju, jer sumnjam da bi ti se drijemalo da ovo procita neko ko je izgubio nekog, ostao mu neko invalid, usled nasiroko poznatog profesionalizma (Chast izuzecima), gdje objasnjavas kako su bol, patnja, smrt najdrazih im -"Samo" propust, greska, desava se, nije praksa..
    Razmisljaj malo shto prichas prvo, pa ce bit postova, nista ne brini.

    A i sasvim ozbiljno objasni kako ima sterilizacije nego su neki zgrane, pa ne znaju da je to standardna procedura a i glibulje se ne peru, pa eto zaraze.. Moze li ovo bit?! Jel ti ovo ozbiljno?!

    Posto mi se bash ne uchestvuje u raspravi operisanoj od senzibiliteta bilo koje vrste, i do te mjere banalnoj da se bukvalnije od shume bukvi, reci cu samo, ono sto isprichah em je tachno, em je pomenuto tek posto sam dobio potvrdu sa toliko raznih i nevezanih izvora, da ne postoji ama bas nikakav trag sumnje o chemu se radi i je li tachno ili nije.

    Btw,
    -Lichno sam im kupio, na njihov zahtjev ofc, rekose nemau, aluminijsku foliju, da obloze inkubator ili tako neshto, za foto terapiju beba oboljelih od zutice..(zutice novorodjenchadi). Skromno su trazili jednu rolnu istina, al' ja kupih naramak, zao mi bi djece kojima mozda nemaju ili nema ko, iako sam sumnjao da ce vecina moje skromne donacije zavrsit za salate doma.
    Nije trosak u pitanju nepotrebno je reci, vec samo i chisto pomisao, ako ni toga nemate, nego ja moram u kesi od 5 centi da dosekavam, sta sve jos fali i koliko je sve to sterilno kad se ovako snadbijevate..qqala nam majka.

    I onda dodje pozornik Bukvic i objasni sto je i kako je, uh. Ovakve demagogije ni u sred izborne kampanje bilo nije, i to kad bi izmixali Chaslava Vesovica i Meda da zajedno kroje izjavu.

  15. #115
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Velish li, -po tudjim rebrima stotinu batina! Bravo bravo, imash i pravo.

    Ovo sto govoris niti je bas smisleno, a tek koliko je neukusno, obzirom na sve, tesko je naci rijechi. Dobro je sto ne vidi puno naroda tvoje interesantne nazore po ovom pitanju, jer sumnjam da bi ti se drijemalo da ovo procita neko ko je izgubio nekog, ostao mu neko invalid, usled nasiroko poznatog profesionalizma (Chast izuzecima), gdje objasnjavas kako su bol, patnja, smrt najdrazih im -"Samo" propust, greska, desava se, nije praksa..
    Razmisljaj malo shto prichas prvo, pa ce bit postova, nista ne brini.
    odbit ću ti ove rečenice na tvoju blagu "neuračunjljivost" zbog nekog problema koji si očigledno imao u vezi sa ovom temom, pa ti neću odgovoriti kako zaslužuješ...a zaslužuješ...

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    A i sasvim ozbiljno objasni kako ima sterilizacije nego su neki zgrane, pa ne znaju da je to standardna procedura a i glibulje se ne peru, pa eto zaraze.. Moze li ovo bit?! Jel ti ovo ozbiljno?!
    ovo ću ti opet odbiti na tvoju prenaglašenu osjetljivost pa nijesi povezao, nadam se trenutnu, tako da neću komentarisati...

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Posto mi se bash ne uchestvuje u raspravi operisanoj od senzibiliteta bilo koje vrste, i do te mjere banalnoj da se bukvalnije od shume bukvi, reci cu samo, ono sto isprichah em je tachno, em je pomenuto tek posto sam dobio potvrdu sa toliko raznih i nevezanih izvora, da ne postoji ama bas nikakav trag sumnje o chemu se radi i je li tachno ili nije.
    i ovo bih trebala da odbijem na tvoju prenaglašenu osjetljivost, pa ču samo reći da sam i ja dobila potvrde sa "toliko raznih i nevezanih izvora da ne postoji baš nikakav trag sumnje" da se SVE što je neophodno sterilisati u bolnici steriliše! A tvoji navodi o tvom ličnom problemu nijesu uopšte ni komentarisani u mom postu, niti proglašeni neistinitim....samo tvrdnja da "nema ništa od sterilizacije" u porodilištu jer to nije istina , jednostavno!

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Btw,
    -Lichno sam im kupio, na njihov zahtjev ofc, rekose nemau, aluminijsku foliju, da obloze inkubator ili tako neshto, za foto terapiju beba oboljelih od zutice..(zutice novorodjenchadi). Skromno su trazili jednu rolnu istina, al' ja kupih naramak, zao mi bi djece kojima mozda nemaju ili nema ko, iako sam sumnjao da ce vecina moje skromne donacije zavrsit za salate doma.
    Nije trosak u pitanju nepotrebno je reci, vec samo i chisto pomisao, ako ni toga nemate, nego ja moram u kesi od 5 centi da dosekavam, sta sve jos fali i koliko je sve to sterilno kad se ovako snadbijevate..qqala nam majka.
    sramota da nemaju i nije to jedino što nemaju i nije to prvo što nemaju, a ni poslednje nažalost...

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    I onda dodje pozornik Bukvic i objasni sto je i kako je, uh. Ovakve demagogije ni u sred izborne kampanje bilo nije, i to kad bi izmixali Chaslava Vesovica i Meda da zajedno kroje izjavu.
    da...istina
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #116
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo vele Zan posa za Afriku. Nema epidurala vise.

  17. #117
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam žena i ipak bi razmislil amalo o tome. Može imati i negativne posljedice. Oštečenje živca nije baš lako odbaciti kao moguću posljedicu. Ako netko ima nešto više za reći o tome bila bih zahvalna.

  18. #118
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo ovdje po procentima nezeljeni efekti.
    http://www.kimjames.net/maternal%20risk%20chart.htm
    na zadnjem mjestu je povreda zivca. Svega 2 slucaja na milion. Dakle puno ti je veca sansa da ces dozvijet saobracajku nego da ti neki blentavi anesteziolog povrijedi kicmenu mozdinu.

  19. #119
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko moze da podnese bol prirodan put je najbolji. A ko ne moze epidural😁😁

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •