Page 17 of 22 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast
Results 401 to 425 of 541

Thread: Logika tvrdnje, Bog je naš najveći neprijatelj

  1. #401
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Niti imam drzavni poso niti nekretnine od drzave. A sve i da imam, zavist je gadna stvar, ti kao hriscanin bi to trebalo dobro da znas
    Cuj zavist,na cemu da ti zavidim? Na valjanju auto djelova i trenerki na crno? Ja na tebe nijesam mislio za stanove nego uopsteno govorim o ljudima koji svercuju.Ne rade to da bi se prehranili nego da bi uvecali kapital.Onaj ko nema sta jesti ne radi to,uopsteno govorim.

    I nemoj ti meni govoriti sta cu ja raditi kao Hriscanin.To nije tvoj problem.Ja tvoj Islam ne komentarisem uopste,a kamoli da ga komentarisem u negativnom smislu kao ti hriscanstvo.

    Da neki Hriscanin za Muhameda javno kaze ono sto si ti rekao za Isusa,u 90% muslimanskih zemalja bi otisao u zatvor,minimum. A na ulici bi mu stanovnistvo okinulo glavu.Pisi malo o tome.Stavljas sebe u polozaj zrtve,a prvi vrijedjas tudju vjeru.I jos javno svercujes i prodajes na crno.

  2. #402
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ljutnja, svađa, zavist, podgrijavanje negativne atmosfere itd., nisu potrebni. Može bez toga? Samo nemojte u nastavku prebacivati krivicu na drugog ili druge.
    Svako je, ipak, kriv za svoj dio.

    Tema je svima jasna. Konstatacije koje su postavljene u prvim tekstovima teme, su citati ili slobodna interpretacija.
    Čudi me da do sada niko nije, ili jeste, a ja nisam vidio, pomenuo ideju o apsurdnosti ideje da je tvorac nečega istovremeno "najveći neprijatelj" svojoj tvorevini?

    Koliko god razlike imale religije oko statusa Hrista, ne zaboravite da one imaju i više istih shvatanja ili razmišljanja upravo o Njemu.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  3. #403
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    SpongeBob svaka cast. To je pravi pristup vjernika. Pomenuo sam ja u vise navrata koliko su apsurdne ove tvrdnje i ucestvovao u temi sa par video klipova o Bozjoj milosti i koliko nas zaista Bog voli, i zeli da nam oprosti nase greske. Naravno ucestvovacu i dalje dok ne ubijedimo ateiste da grijese po ovom pitanju
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #404
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,958
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    zašto bi nekoga ubjeđivao u nešto?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #405
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Hram je jedan od bitnih elemenata gdje se obavlja služba Božija, u samoj službi postoje određena pravila i redosled, sve ima svoj značaj i logiku, zna se precizno svaki detalj. Npr. u hramu možeš naučiti kako se pokloniti i cjelivati ikonu, možeš čuti žitija svetih, primjere iz njihovih života. Možeš vidjeti kako se sveti predstavljaju na freskama i tu ima pravila, koja se poštuju. Možeš naučiti kada u kom momentu se čuju zvona i koja zvona šta znače, ima dosta toga. Možeš naučiti zašto se i kako i đje pale svijeće, kako se proslavljaju koji praznici. Jeste, kako ti kažeš masivno je i golemo. Možeš naučiti, možeš vidjeti, možeš doživjeti, samo ako imaš volje. Reći ćeš mi da si sve ovo znao u detalje? Mada smo samo zagrebali po površini.
    Ali...šta si ti naučio?

    Vidim da ti je teško da odgovoriš na ovo pitanje, možda je pogrešno postavljeno.

    Šta ja mogu ili ne mogu...mislim da bi trebao da malo više znaš o meni, makar koju zeru više od kognitivnog otiska percepcije jedne kasirke.

    Postoji priča o ocu i sinu koji odoše u susjedno selo i ukradoše bika tokom noći. Dovedoše ga i sakriše. Kad ga smjestiše u štali reče otac sinu da mu da breme sijena. Ovaj posluša i donese, bik pojede, ništa ne ostade, donesi još reče otac, ovaj ode i donese i tako sve ukupno sedam puta. Na sedmo breme bik okrenu glavu i ostavi. Tada otac reče: "Dobro je sine, nećemo ga mi plaćat, nego sedmo koljeno!"
    Roditeljski grijeh?
    Očev grijeh nije svakako...rekoh ti da daleke predake ostavimo bar neko vrijeme na miru.

    Ukrasti bika iz susjednog sela je bio svakako veliki grijeh. Zato što , da bi tako nešto bilo moguće i održivo trebalo je pobiti sve u kući u kojoj se ukrala ta životinja.

    To je bila sudbina svake porodice u kojoj bi se desilo da ostane nejač dok bi bastaduri ostajali po raznim bojištima iskasapljeni u borbama. Sjecikese i pizdurine bi onda nastupali na scenu, što veći nesoji to grlatiji vjernici.

    Tako je to bivalo...čak i na ovom primjeru se vidi karakter tih sjecikesa.

    Kako sam ga ja povezao kada u Novom Zavjetu piše da je razapet na krstu, kao razbojnik. Zar nijesu jevreji vikali "raspni ga, raspni ga", zar jevrejima nije bilo najgori mogući grijeh novo Hristovo učenje, te su zbog toga tražili najtežu kaznu. Ja nisam rekao, pogledaj pažljivije, da je Hrist bio najgori razbojnik i da je zaslužio tu kaznu. Osim toga postoje od mnogo ranije proročanstva koja su tim razapinjanjem potvrđena, ispunjena.
    Kako im je to bio najgori mogući grijeh kada je on njihov Mesija ?

    Masivno je to...more.

    Na sudjenju onom liku u Splitu sto je udavio onog vojnika '90.-tih na onom oklopnom vozilu, je dokazano da, onim zahvatom nikako nije mogao, kako se je on branio na sudu, da gurne, vrati vojnika nazad u vozilo
    Ovo je to što si naučio

    Suđeno mu je za pokušaj ubistva i on je dokazivao da nije imao namjeru da ga ubije. U modernoj sudskoj praksi svaki optuženi ima pravo na odbrani.

    Taj vojnik nije mrtav, niti ga je 'splitski davitelj' ubio.
    Doduše na jedan perfidni način je to prezentirano i pružano kao slika mržnje, i ta scena je podigla emocije na već vreloj sceni.

    Doduše . trebala je žrtva -leš (mrtav vojnik) koja je obezbjeđena malo kasnije. Izvjesni vojnik Trajkovski (Makedonac) je navodno pao sa transportera (postoji obdukcioni izvještaj koji osporava da je smrt nastupila na ovakav način - već da mu je neko glavu otvorio sa leđa udarcem najvjerovatnije štanglom ) i završio sa rasporenom lobanjom.

    Vidno je da ste što šta naučili

  6. #406
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    zašto bi nekoga ubjeđivao u nešto?
    Pa valjda ako vidis da neko grijesi po nekom pitanju pokusaces da ga savjetujes, da mu na razno razne nacine ukazes da grijesi a ne da ga prepustis takvom pogresnom misljenju.
    Ako neko otvori temu kako je Bog nama neprijatelj, a ja znam da nije, da je on milostiv prema nama, valjda treba da ucestvujem i da kazem da nije tako.

    Surah Az-Zumar, Verse 53:
    Reci: "O robovi moji koji ste se prema sebi ogriješili, ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti; On, doista, mnogo prašta i On je milostiv."
    (Bosnian - Korkut)
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  7. #407
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Pa valjda ako vidis da neko grijesi po nekom pitanju pokusaces da ga savjetujes, da mu na razno razne nacine ukazes da grijesi a ne da ga prepustis takvom pogresnom misljenju.
    A pročitah maloprije, da je obaveštajna došla do podataka da valjaš neku robu na crno...hahaha

    ***

    Ovo je jako interesantno.

    Kako pomoći nekome, kad taj ne želi pomoć ? - ima li to smisla.

  8. #408
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A jeste brate na forum valjam trenerke zakidam drzavu za PDV. Evo malo reklame nije na odmet haha
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=148618
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #409
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    A jeste brate na forum valjam trenerke zakidam drzavu za PDV. Evo malo reklame nije na odmet haha
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=148618
    Ne zakidas samo drzavu nego i ostale privatnike koji regularno posluju.I ne valjas samo trenerke nego i auto djelove,nakit,izdajes stanove(prijavljuje li podstanare?), nekakve naljepnice,setove sportskih naocara i jos mnogo toga.Sve nelegalno i na crno.

    Mislim,meni ne smeta ni najmanje tvoja prodaja.Svi smo mi gresni,i ja sto pisem ovo.Imam hiljadu mana.Jedino mi smeta sa tvoje strane mijesanje u moju vjeru.Ne moras ti vjerovati u Isusa,to je tvoj izbor.Ali ne mozes ti kao Musliman uciti mene Hriscanina o Isusu,ko je on bio,sta je govorio i slicno tome.Toga se ostavi ubuduce.

  10. #410
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    A jeste brate na forum valjam trenerke zakidam drzavu za PDV. Evo malo reklame nije na odmet haha
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=148618

    hahahahahahahaha

    E moj dobri i pošteni Archi. nisam se nadao ovome da kršiš ovoliko zakone

    Moram da ti zahvalim , okinuo sam se od smijeha - a nisam ima par dana se ismijao ovoliko - na dobro udarilo.


    Uzgred, aman ako imaš kakav TV daljinski da prodaš kolegi nešto povoljno...očigledno je onaj doma opet izgubio pa se ufatio da piše gluposti - opet, po ko zna koji put.

  11. #411
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    A jeste brate na forum valjam trenerke zakidam drzavu za PDV. Evo malo reklame nije na odmet haha
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=148618
    Dođu li sa pratećom opremom:






    IZVINI ALI JAČE JE OD MENE
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #412
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Kakav si sa plemenitim metalima ?

  13. #413
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Uzgred, aman ako imaš kakav TV daljinski da prodaš kolegi nešto povoljno...očigledno je onaj doma opet izgubio pa se ufatio da piše gluposti - opet, po ko zna koji put.
    Nema jedan nego paletu raznih daljinskih. Na veliko covjek radi,vidis li?

  14. #414
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Nema jedan nego paletu raznih daljinskih. Na veliko covjek radi,vidis li?
    Treba ti veliki daljinski ?

  15. #415
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ali...šta si ti naučio? Vidim da ti je teško da odgovoriš na ovo pitanje, možda je pogrešno postavljeno. Šta ja mogu ili ne mogu...mislim da bi trebao da malo više znaš o meni, makar koju zeru više od kognitivnog otiska percepcije jedne kasirke.
    Jedino ćeš se otkovati od ovog pitanja ako odgovor počnem sa: "Ja sam tamo naučio ...", što zbilja odgovara nivou kasirke ili šalteruše, mada ja tebe nisam svrstao ni blizu te kategorije, šteta. Imaš dosta nagovještaja u mojim tekstovima, nema potrebe da budeš tako kritičan.
    Naglasio sam da ako imaš volje i pri tome budeš još i uporan...

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Očev grijeh nije svakako...rekoh ti da daleke predake ostavimo bar neko vrijeme na miru. Ukrasti bika iz susjednog sela je bio svakako veliki grijeh. Zato što, da bi tako nešto bilo moguće i održivo trebalo je pobiti sve u kući u kojoj se ukrala ta životinja. To je bila sudbina svake porodice u kojoj bi se desilo da ostane nejač dok bi bastaduri ostajali po raznim bojištima iskasapljeni u borbama. Sjecikese i pizdurine bi onda nastupali na scenu, što veći nesoji to grlatiji vjernici.
    Tako je to bivalo...čak i na ovom primjeru se vidi karakter tih sjecikesa.
    Ovđe bih samo dodao, ako se slažeš, sitan je taj ukradeni bik iz tog doba, naspram modernih biko-kradica i sličnih, kako reče sjecikesa, moguće.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako im je to bio najgori mogući grijeh kada je on njihov Mesija? Masivno je to...more.
    Moj dragi Gaul, đe živiš ti, da nisi kao ona aždaja iz onog vica, iza sedam gora iza sedam mora, iza sedam ovog iza sedam onog, pa da ne znaš da jevreji još uvijek čekaju svog izabranog mesiju da dođe? Oću reć, Mesija im je došao i oni ga ne poznaše, nego ga na krst razapeše. Strašne su riječi koje su vikali pilatu, kad im je isto tvoje pitanje taj pilat onomad postavio: "Raspni ga, raspni ga, krv njegova na nas i na našu đecu!". Ovo ti se malo dotiče roditeljskog grijeha, a imaš pravo "masivno je to" i komplikovano i pedavo i osjetljivo itd.


    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ovo je to što si naučio Suđeno mu je za pokušaj ubistva i on je dokazivao da nije imao namjeru da ga ubije. U modernoj sudskoj praksi svaki optuženi ima pravo na odbrani. Taj vojnik nije mrtav, niti ga je 'splitski davitelj' ubio. Doduše na jedan perfidni način je to prezentirano i pružano kao slika mržnje, i ta scena je podigla emocije na već vreloj sceni. Doduše . trebala je žrtva -leš (mrtav vojnik) koja je obezbjeđena malo kasnije. Izvjesni vojnik Trajkovski (Makedonac) je navodno pao sa transportera (postoji obdukcioni izvještaj koji osporava da je smrt nastupila na ovakav način - već da mu je neko glavu otvorio sa leđa udarcem najvjerovatnije štanglom ) i završio sa rasporenom lobanjom. Vidno je da ste što šta naučili
    Ne Gaul, ovo sam naveo samo kao primjer, a vjerovatno da nisam pogodio sve detalje (davno je to bilo), pričao mi je nedje ovo, neko ko se malo ozbiljnije zanima sličnom tematikom, poenta je bila pogrešno predstavljena namjera što je na sudu dokazano itd. Dodatak, onom američkom predsjedniku što pogibe u Dalasu, je čak tokom obdukcije i tako tih radnji, nestao mozak, vjerovao ili ne. Al to naravno nema veze. Da ne zaboravim, priča za bika je priča koju u istoj ili manjoj varijaciji ili varijanti narod prepričava godinama.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #416
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ne zakidas samo drzavu nego i ostale privatnike koji regularno posluju.I ne valjas samo trenerke nego i auto djelove,nakit,izdajes stanove(prijavljuje li podstanare?), nekakve naljepnice,setove sportskih naocara i jos mnogo toga.Sve nelegalno i na crno.
    Mislim,meni ne smeta ni najmanje tvoja prodaja.Svi smo mi gresni,i ja sto pisem ovo.Imam hiljadu mana.Jedino mi smeta sa tvoje strane mijesanje u moju vjeru.Ne moras ti vjerovati u Isusa,to je tvoj izbor.Ali ne mozes ti kao Musliman uciti mene Hriscanina o Isusu,ko je on bio,sta je govorio i slicno tome.Toga se ostavi ubuduce.
    Ko je ođe Robin Hud, a ko Šerif od Notingema?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #417
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako pomoći nekome, kad taj ne želi pomoć ? - ima li to smisla.
    Vrlo zanimljivo, skoro pa životno - retoričko pitanje. Zbilja ima li smisla?
    Može li bit da taj neko ne zna, da mu treba pomoć? Ili smo sigurni da je on ok i da mu pomoć stvarno ne treba. Opet, zašto pomagati nekom ko to ne želi? Kontradiktorno?

    Neko pomenu: "Zašto vi nas ubjeđujete?"

    Znate li koja je razlika između ubijediti i uvjeriti?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #418
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Južnoafrički fotograf po imenu Kevin Karter obreo se u Sudanu 1993. godine. Tada je zabeležio jednu od najpotresnijih fotografija koju je svet video, i za nju dobio Pulicerovu nagradu. Ipak, njegov život se završio tragično, a velikog udela u tome imala je priča o nastanku pomenute fotografije.
    arter je bio član "Beng Beng kluba", koji su pored njega čina još trojica fotografa: Greg Marinovič, Ken Osterbrek i Žoao Silva. U martu 1993. godine, Karter je sa konvojem Ujedinjenih nacija doputovao u Sudan. Dok su humanitarci delili pomoć i hranu, on je to vreme iskoristio da obiđe okolinu.
    Nedaleko stotina metara od humanitarnog centra, naišao je na zastrašujući prizor.
    Izgladnela devojčica, na izmaku snage puzala je u pokušaju da dođe do mesta gde se delila hrana, a koje je bilo na svega pet minuta hoda. Nekoliko metara dalje stajao je lešinar, koji je mirno posmatrao situaciju i jednostavno čekao da dete umre.
    Karter je fotografisao ovaj užasavajući prizor i - okrenuo se i vratio u centar. Sledio je uputstva koja je dobio od humanitaraca, da ne sme da dodiruje decu zbog opasnosti od brojnih zaraza. Da li je devojčica uspela da se domogne spasa, nije poznato.

    Fotografiju je objavio "Njujork tajms", nakon čega je osvanula u gotovo svim poznatim listovima na planeti. Kevin Karter je za svoj rad nagrađen Pulicerovom nagradom, najvišim priznanjem koje jedan novinar može da dobije. Bio je to u aprilu 1994. godine.

    Tri meseca kasnije, Kevin Karter dovezao se u Parkmor, mesto na kojem se igrao kao dete.

    Povezao je jedan kraj creva sa auspuhom automobila, a drugi deo je provukao iznad suvozačevog prozora.

    Seo je u automobil, upalio ga i preminuo od trovanja ugljen-monoksidom. Imao je 33 godine.

    Pre toga ostavio je oproštajnu poruku, a u jednom njenom delu je pisalo:

    "Žao mi je, veoma mi je žao... Bol koji sam osetio u ovozemaljskom životu prevazišao je radosti. Progone me stravična sećanja na izgladnelu i ranjenu decu... Idem da se pridružim Kenu, ukoliko budem imao sreće".

    Da li je, pored svog kolege Kena Osterbeka, u raju ugledao i izgladnelu devojčicu, ne znamo. Sigurno je da je nikada nije zaboravio.

  19. #419
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Stvarno tuzna i potresna prica. Na neciju zalost ne ide u prilog konstatacije prvog posta i naslova ove teme. Zasto?
    Zato sto su za ovakvo stanje iskljucivo krivi ljudi.
    Pogledajte koliko se samo para trosi na naoruzanje i koliko se samo sendvica za ovu gladnu djecu ispuca u trenutku dok neko puca iz kalasnjikova ili slicno.
    Druga stvar jeste zekat. Bog je postavio to zlatno pravilo za ekonomiju kada bi samo ovi ultrabogatasi milijarderi udijelili 2,5% svog enormnog bogatstva ovakvih slucajeva ne bi bilo.
    I trece ovaj dio gdje kazu da se samo vratio u kamp i ostavio djevojcicu ovako. Opet ljudska krivica i ljudski faktor.
    E sad po meni najbitnija pouka iz ove price odgovor na mnoga pitanja koja se nama vjernicima ovdje postavljaju: Sto ti uopste pokusavas da promijenis druge, sto ne vodis svoj nacin zivota a ostale ostavis na miru. Eto ovo je odlican primjer. Ja kao vjernik vjerujem u to da je ateista ili onaj koji nema vjeru u jednog Boga potreban pomoci kao ova malo dijete. I ja pruzam ruku pomoci koliko mogu. Nisam kao ovaj fotograf da kazem ma samo kad je meni dobro, vodim ja svoj zivot i ne trebam se mijesati u zivot ovog djeteta, neka radi sta hoce.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  20. #420
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sudan je 70% muslimanska zemlja, dok su urodjenicka vjerovanja zastupljena 20%. Zasto Muslimani ne pomognu Sudancima,imaju novac od nafte za bacanje.U fudbalske klubove ulazu milijarde dok Muslimani iz Sudana umiru od gladi.Pola Afrike bi mogli prehraniti.

  21. #421
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    bike1 u potpunosti se slazem. Sramne su takve stvari danas. Ali svako ce odgovarati sa obzirom na poziciju na koju je nadredjen. Tako ce neko odgovarati za ovu gladnu djevojcicu i bice pitan zasto joj nije pomogao kada je bio zaduzen za to.
    Prenosi se jedna predaja od drugog pravednog halife u islamu Omera radijalahu anhum kada je preuzeo hilafet da je rekao: "Tesko se tebi o Omere, bices pitan ako neka zivotinja ugane nogu daleko odavde zato sto joj nisi poravnao put" Ovo sam malo parafrazirao jer se ne sjecam tacne predaje, a kada je tako razmisljao o zivotinjama kakav li je tek bio prema ljudima! Ali nazalost mi smo danas svetlosnim godinama daleko od tih pravednih generacija.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  22. #422
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja nikako ne tvrdim da znam šta je Bog. Iskreno, mislim da je Bog izvan dosega našeg, ljudskog uma, jer je izvan dosega naših osjećaja i jer ga je nemoguće opisati riječima i slikama.

    Međutim, budući da sam blagoslovljen ili proklet s razlogom, ipak tražim neki djelić objašnjenja.

    Baš kao i svi drugi, tražim da ugasim žedj za znanjem tako što ga prikupljam od drugih umova, a budući da postoje tako čudesne stvari kao što su knjige, u mogućnosti sam da ujedinim vrijeme i prostor i dodjem do razumijevanja sadašnjosti.

    Ovaj esej nije pokušaj širenja ideje o Bogu, niti je pokušaj odgovora na sva pitanja o tome zašto je svijet ovakav kakav jeste. Ovo je samo pokušaj razjašnjenja i nema nikakvu drugu svrhu, osim da izrazi radost zbog mogućnosti razmišljanja i dijeljenja ideja s drugima.

    Međutim, budući da smo mi ljudi, po prirodi, teleološka bića, onda ove ideje možda i vas podstaknu da razmislite o smislu života.


    Ovo je uvod u jedan meni zanimljiv tekst naziva "Šta je Bog?", pa ako koga zanima nek pročita cijeli.

  23. #423
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Stvarno tuzna i potresna prica.
    Njeno je carstvo nebesko... zar nije tako? Ima li ko da joj nađe kakav grijeh koji nije otplatila ?

    Mislim da nije žal za ovom djevojčicom izazvao reakciju na ovu fotku, koliko naši sopstveni strahovi, od smrti i slabosti. Možda više upravo od slabosti - pitam se zašto, možda onaj lešinar tome doprinosi. Zar smo živi jedino u pozicijama kad možemo da se odbranimo i da napadnemo.

    Kakva smo to bića?

    Pa majku mu Božija riječ se spuštila na narod prije 6 iljada i kusur godina...svakim danom smo sve bestijalni.

    ***

    Šta se naučilo u hramovima?

    Možda je njen prapraprađed onako gologuz mašući kitom oteo nečijeg bivola i dao mu bale sijena i ispalo je da njen pas će da plati cijenu...

    Skoro svaki čovjek sistemski odvaja neka sredstva da bude ovim mučenicima bar koju zeru lakše. Rijetki su koji potkradaju ove ljude, ali su im apetiti ogromni.

    I trece ovaj dio gdje kazu da se samo vratio u kamp i ostavio djevojcicu ovako.
    Olako sudiš.

    Razmisli da li bi ti prišao da postoji mogućnost da ćeš dobiti ebolu ili nešto još gore...

    Sa druge strane, uradio je dosta, možemo mu zamjeriti što nije uradio više.

    Mene je sramota da tako nešto pomislim, jer je uradio milion puta više od mene.

    Žao mi je, ubila ga je ljubav i saosjećajnost prema drugima.

    Dok ovuda palamudimo u svojim farisejskim i lecemjernim ulogama pomažući vaseljeni, jedni drugima, Bogu ... kome sve ne...


    I majku mu svi znaju ko je kriv...naravno poslije mea culpe odma ...ON JE KRIV!

    Što je još ljigavije...svi znamo i zašto.
    Last edited by gaul; 02-04-15 at 20:24.

  24. #424
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja sam fino napisao gdje oni kazu da je to uradio. Ja ne znam da li je ili nije. Mada ovo da se ubio vjerovatno govori da jeste. Sta znam.

    Fala Bogu ja zivot i pored foruma imam, pomazem koliko mogu i kome mogu tako da moja prica nije samo puka demagogija vec ja svoje rijeci sprovodim i u djela.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  25. #425
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inspirativno!

    Ali, otkud znamo i da li znamo šta se je tačno desilo sa njom? Nema tačne informacije u tekstu, a rečenica koja pominje njenu sudbinu je prilično sugestivna. Brojanjem i nalaženjem grijeha drugima samo povećavamo svoje. Strah od smrti je ruka vodilja mnogih danas, ali ipak ima ljudi koji se smrti nisu bojali, ima dosta primjera ljudi koji su nasuprot strahu časno, herojski, smireno i nadasve radosno prihvatili kamenovanja, raspeća i da ne nabrajam dalje.

    "Divan je Gospod u svetima svojim"

    Da ne bude sve samo šuplja priča, reći da je priča sa fotografije mogla drugačije da se završi. Mogao joj je pomoći da je imao želje i volje. Volja, jeste, to je ono što nam nedostaje, to je ono što moderno društvo ubija u nama. To je ono što ga je uz strah natrjeralo da se povuče. Što ne reče nekome za nju, što ne dovede nekog ko bi joj mogao pomoći, a što ne savlada strah i što je sam ne odnese, ah da jeste strah i nedostatak volje. Tužna li je sudbina ljudska!

    Međutim njegova prilča traje i dalje pošto ju je ostavio. Onda slijedi njegov povratak i kraj u onom automobilu. moram reći da je primjer ovog fotografa tragičan. Svo to vrijeme ga muči savjest, vjerovatno, sugeriše pismo koje je ostavio, međutim, pravdate ga time što je imao osjećanja koja su ga na kraju savladala. Nije to u pitanju, savladao ga je očaj, savladala ga je malodušnosti i savladao ga je nedostatak vjere. Propaganda?

    Isti je slučaj i sa Judom Iskariotskim, slična je priča, uslovi skoro identični dok je kraj skoro ista epizoda, samoubistvo! Čovjek bi živio mnogo lagodnije i sretnije da nema savjesti, zna savjest da bude i korisna, ali kad preraste u totalni očaj, najgora stvar što čovjek može uraditi je da digne ruku na sebe. Strašno!

    Tačno da je najlakše suditi posle bitke i osuđivati, međutim, ovđe sam se trudio da navedem uglavnom činjenice.

    Iskreno mi je žao fotografa. Djevojčica sa slike je sretnija, čak i da je tragično završila, srećnija je jer nije umrla od očaja, nije ni došla do te civilizacijske tekovine!

    Ne kaže naš narod džabe: "Na muci se poznaju junaci", a u ovom opisanom slučaju muke jeste bilo, al junaka niti čut ni viđet, pravi primjer modernog zapadnog društva.

    Teško da će išta od ovog shvatiti ateistički milje, jer dijametralno suprotne koncepcije i shvatanja, ne vide dalje od "smrti". Ali naš fotograf je umro jednom, ali postoji i "duhovna" smrt, koja je teža i kraja joj nema. Kriv je, zato što je pao u očaj i izvršio samoubistvo! Tako nas makar uče religiozne knjige i tako nas uče u hramovima.

    Treba bježati od očaja, treba razmišljati pozitivno, kritikovati konstantno i davati primjedbe, nije rješenje, ako nema ni pomisli niti želje niti volje za rješenjem iti jednog problema.
    Last edited by SpongeBob; 02-04-15 at 22:14.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 17 of 22 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Logika vjerovanja - zašto vjerujem
    By Mabus in forum CdM Arhiva
    Replies: 149
    Last Post: 26-01-14, 16:36
  2. Logika i logicke greske...
    By Zaovičić in forum Religija i filozofija
    Replies: 15
    Last Post: 09-06-13, 18:01
  3. Simetrichni i asimetrichni neprijatelj
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 20-08-09, 14:41
  4. Malo jaca logika
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-05, 16:15
  5. logika
    By forumen in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 12-01-05, 07:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •