Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 62 of 62

Thread: Sta je sve nezdravo

  1. #51
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    @1ucid
    Kako ne izdrza coece, vjeruje da bi za to vrijeme od nedjelju dana postigao nevjerovatne rezultate (:
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  2. #52
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a nije nego ako bi ustanovio da je razlika dosta velika, tj. ako bi se nesto ljepse osjecao zbog toga sto manje unosim secera u organizam ja bi onda masu smanjio secer, ali ne mogu da sprovedem eksperiment do kraja jer vazda kad mi neko ponudi keks ili neko medeno srce, ne mogu da odolim
    istrajan budi.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja slatko izbjegavam maksimalno i nemam potrebu za njim ali sad kad pomenu medeno srce, bi se narilja ka prasicina raspala
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  4. #54
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Kakve veze ima sto zajedno daju so? Nije ni so zdrava, naprotiv.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    So...šta reći? Ništa zdravo nema u soli i ovo te veliš da je zdrava to mi je stvarno novo, mislim da mi je to prvi put u životu da čujem da je so zdrava
    Opet kazem, ne da so nije nezdrava, nego je prijeko potrebna za ljudski organizam, jer sadrzi natrijum koji se nalazi u celijama i regulise nivo vode i elektrolita u organizmu. Da covjek neko vrijeme ni na koji nacin ne unosi so, umro bi. Problem je sto je preporuceni dnevni unos 5g., a svjetsko stanovnistvo u prosjeku uzima duplo preporuceni unos. Zbog toga dolazi do problema sa pritiskom itd.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #55
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potrebna dnevna kolicina soli je koliko ima u jednom parcetu hleba, pa procjenite koliko mi prekoracimo...

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ponekad se pitam dje nalazite te podatke koje se granice sa gluposću. Dnevna potreba organizma zavisi od aktivnosti, od klimatskih uslova dje se zivi, od zdravstvenog stanja.... i sto drugih cinilaca. Balans soli koji se unosi u organizam zavisi od kolicine vode koja se popije, a dokazano je da Alzheimer prakticno ne napada one koji volje malo slaniiju hranu, neće ih napasti osteoporoza... a dva zrna soli na jezik pomazu na napad astme kao i neki ljekovi.
    Kad bi se pridrzavao tog "recepta" i kolicine soli koliko ima u parcetu hljeba brzo bi zavrsio da fizioloskim rastvorima kod doktora, a taj rastvor se sastoji od 0.9% rastvora kuhinjske soli i nije tesko izracunati koliko je to grama na litar tecnosti.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    ljudi, sve je zdravo, nego mi živimo nezdravo! Mome pradjedu je bilo zdrvo da se najede slanine i slane krtole i po kila ljeba, kad je ustajao u 5 i rintao do prvoga mraka, ne sijedajući nako toliko koliko će izjes nešto, pa onda razbijaj krš i pravi livadice, tzv krčevine ili zgradice tamo dje ih nema, da bi se posadilo krtole i luka za "domaći posa"...a poveliki je "taj domaći posa" bio za te velike famelje i za toliku stoku...e njemu niej so smetala a šećera baš i nije bilo nako za kafu s cukrom i za patišpanj...a mi danas ujutro a oči otvorimo pijemo kafu sa dvije kašile cukra, onda neki sok od ove nezdravi, onda malo virnemo na komp, pa odemo do kola na posao ili do pjace ili do kafića dje opet posijeamo, sad se dovatimo telefona ili opet kompa, kako ko, pa opet u auto doma, najedemo se, legnemo, ili opet na komp i posle opet u auto pa do grada na pivo i posle opet kolima u krevet obavezno uz mobilni koji ima internet dok nas ne uspava da što ne propuštimo....makse tamo, što odje može bit zdravo da se pojede? Neka hemija da nas razmagnetiše jedino!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #58
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ponekad se pitam dje nalazite te podatke koje se granice sa gluposću. Dnevna potreba organizma zavisi od aktivnosti, od klimatskih uslova dje se zivi, od zdravstvenog stanja.... i sto drugih cinilaca. Balans soli koji se unosi u organizam zavisi od kolicine vode koja se popije, a dokazano je da Alzheimer prakticno ne napada one koji volje malo slaniiju hranu, neće ih napasti osteoporoza... a dva zrna soli na jezik pomazu na napad astme kao i neki ljekovi.
    Kad bi se pridrzavao tog "recepta" i kolicine soli koliko ima u parcetu hljeba brzo bi zavrsio da fizioloskim rastvorima kod doktora, a taj rastvor se sastoji od 0.9% rastvora kuhinjske soli i nije tesko izracunati koliko je to grama na litar tecnosti.
    Upravo. Npr., Eskimi uopste nemaju potrebu za unosom preradjene soli, jer se hrane iskljucivo mesom, tj. najvise ribom.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #59
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bionačin ima ovaj ozloglašeni mononatrijum glutaminat za kojeg se pokazalo da uništava nerve.
    istrajan budi.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sjedjenje je nezdravo.

    Ima sam sinoc napad isijasa, to nikome nebih pozelio sto sam dozivio.

    Nemojte mnogo da sjedite i cuvajte kicmu.

  11. #61
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Žuti snijeg...

  12. #62
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nezdravo je zatvoriti se u četiri zida...................

    Pa i svi znamo da se djetinjstvo provedeno napolju... skoro da nismo imali problema sa virusima, alergijama, upalama, bacilima…



    Može se pitati bilo kojeg dobrog pedijatra starog kova, ovo im je aksiom: bez čestog grupnog igranja napolju (bez fizičkog dodira đece sa tlom i prirodom u najširem smislu) dječiji imunitet se veoma teško formira i ostaje dugo narušen.

    Time ne nestaju patogeni bacili i virusi već imuni odgovor na mnoge od njih biva efikasniji jer im se tijelo djeteta prilagodilo. U najbolje vrijeme ih prepoznalo i u idealnim uslovima (a to je u fazi rasta i razvoja) protiv njih izgradilo snažnu odbranu.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •