Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 62

Thread: Sta je sve nezdravo

  1. #26
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Voda. Samo otvorite bojler i vidite te naslage kamenca. Ili jednostavno skinite onaj prsten sa cesme ili tus baterije, pun kamencica.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Kamenca ima svuda, nije to samo kod nas a opet i takva je zdravija od one u plastičnu ambalažu što po cio dan stoji na sunce.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Koncetrat soka, nije dakle cijeđeno i pakovano nego je sok dobijen od narandže skladišten pa onda dodavan šećer, voda itd. Uglavnom bolji od običnog jer sadrži daleko više toga što plaćaš. Barem mi se čini da tako bijaše
    E sad, taj koncetrat se uglavnom uvozi iz Kine pa tako Pirela pravi sok od kineskog šipka dok ovaj naš šipak se bača iako bi lako bilo organizovat otkup istog.
    meni je samo bitno da je zdravo, nebitno mi je koliko kosta iako sam srednja zalost po pitanju finansija
    istrajan budi.

  4. #29
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Kamenca ima svuda, nije to samo kod nas a opet i takva je zdravija od one u plastičnu ambalažu što po cio dan stoji na sunce.
    U jedan restoran, dosao covjek da im proda neke filtere, preciscivace vode, ne znam ni ja sta. I vadi neki test da pokaze kako je voda zagadjena, kako ima kamenca. Konobar koji tu radi mu dade flasiranu da provjeri, veli zagadjenija je bila od cesmovace.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Nije isključeno, mada i ti sa filterima sigurno da imaju način da sve to preuveličaju kako bi što bolje prodali robu svoju

  6. #31
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “Vjerujem u onaj dio medicine koji pomaže kod povreda, u hirurgiju i u ortopediju. Za ostale mislim da nas truju iz svih oružja. Ubjeđen sam da ni kod vas, a ni u drugim zemljama ne postoji zdravstveni sistem, postoje samo moćne farmakološke kompanije koje nas kljukaju pilulama. Devedeset odsto onkologa se ne bi podvrglo hemoterapiji kad bi oboljeli od raka. To je tužno, ali istinito.“
    — Rik Simpson
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #32
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ziva ti je to istina, ja vjerujem za svaku bolest postoji lijek u vidu biljke, bog je napravio covjeku sve sto mu je potrebno da bude zdrav I da zivi dugo, u izobilju, e to sto vecinu to ne interesuje I takav nacin zivota smatra zastarelim mislim da je to njihov problem, jer da su antibiotici I ostale sintetike zdrave bile bi prisutne u prirodi nebi morale da se prave u laboratorijama..
    istrajan budi.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Ziva ti je to istina, ja vjerujem za svaku bolest postoji lijek u vidu biljke, bog je napravio covjeku sve sto mu je potrebno da bude zdrav I da zivi dugo, u izobilju, e to sto vecinu to ne interesuje I takav nacin zivota smatra zastarelim mislim da je to njihov problem, jer da su antibiotici I ostale sintetike zdrave bile bi prisutne u prirodi nebi morale da se prave u laboratorijama..
    Prirodan nacin zivota je zakon! Ali nazalost zivimo u vremenu kada je nemoguce ostati zdrav i pored svog naseg truda...neko je vec pomenuo povrce i voce koje je puno hemije, meso nakljukano ko zna s' cim. Stvar koji sam skoro cuo i kad malo razmislim tacan je 100%... 4 bijele stvari koje te ubijaju a koje danas koristimo u mnogo vecim kolicinama nego sto bi trebalo - secer, brasno, mast i so.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za nekih 20 godina ljudi ce govoriti: "Sjecate se kako smo 2014. zdravije zivjeli, a ovo sada je bolest." Sjecam se kada mi je bilo nekih 7-8 godina, da mi je baka pricala kako su ljudi u njeno vrijeme puno zdravije zivjeli, rijetko su bili bolesni, a i kada jesu, jedan Andol bi uvijek pomogao. Govorila je, a ovo danas sve nezdravo i zato su ljudi bolesniji. To je bila 1987. ili 88. Svaka generacija zivi nezdravije zbog procesa industrijalizacije i globalizacije. Mislim da je to neizbjezan proces koji se ne moze zaustaviti, ali kada bi bilo volje, mogao bi se usporiti.
    Davor

  10. #35
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @cdm111
    secer - on je stvarno nezdrav u velikim kolicinama, mnogo dobra supstitucija je med, ali nema se para za med davat svako malo
    brasno - ne znam sasto mislis da je brasno stetno? nisam nidje cuo da nije zdravo, ali meni majka isto cesto zna da napravi hljeb od heljde, nije los a zdrav masu.
    mast - dobro ovo svako zna da ubija, dobro u malim kolicinama je dozvoljeno.
    so - e odje mislim da grijesis, so je zdrava, istina ne smijes je premnogo unosit u organizam.
    istrajan budi.

  11. #36
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Све то што је навео , значи опште познато правило да се ни у чему не треба прећериват, ако се нормално храниш тј у нормалним количинама користиш и маст и шећер и со итд сасвим је ок и уопште није нездраво

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  12. #37
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj secer koji mi konzumiramo je generalno nezdrav bez obzira na kolicinu ja mislim.
    istrajan budi.

  13. #38
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    A он јес но ако се једе у количинама нормалним (малим) не може утицати ба здравље генерално, ово је моје мишљење

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,938
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Rafinisani šećer je ovaj koji mi trošimo. Nezdrav je u bilo kojoj količini, ali se organizam uspješno bori protiv malih količina. Problem je što toliko toga ima slatkog oko nas, da ga treba izbegavati jer te male "tolerantne" količine dolaze od nekih drugih tvari..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #40
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman cu da probam jedno nedelju dana da pijem chaj, kafu bez secera I palacinke bez secera itd. Da ga totalno elimin isem iz ishrane, cisto da vidim oce li to sto uticat na to kako se osjecam, da vidim ima lI razlike.
    istrajan budi.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Margarin?
    Ne mogu da mu odolim sa medom kad pomiješam.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  17. #42
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Margarin?
    Ne mogu da mu odolim sa medom kad pomiješam.
    Da, margarin otrov. Margarinu treba samo jedna molekula da bi bio plastika.Ljudi se trebaju truditi da jedu domace povrce, voce i meso koliko je to moguce, smanjiti unos crvenog mesa, posto je dokazano da crveno mesno izaziva tumore. Ne treba se pak opterecivati sa tim sta je zdravo ili ne. Nista nije zdravo u velikim kolicinama. Treba jesti sve umjereno, jesti vise manjih obroka dnevno i nastojati zivjeti sa sto manje stresa. Nemojte se okruziti stresnim osobama koji taj stres mogu i na vas prenijeti. Okruzite se pozitivnim ljudima spremnim za salu i smijeh. Pozitivno razmisljanje nas cini da budemo zdraviji. Nije sve u hrani, ima nesto i u nacinu na koji gledamo na stvari koje nas okruzuju, kao i na zivot uopste.
    Davor

  18. #43
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Kakve veze ima sto mu fali jedan molekul da bude plastika? Pa Natrijum i Hlor su izrazito otrovni elementi, pa zajedno daju so.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #44
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Kakve veze ima sto mu fali jedan molekul da bude plastika? Pa Natrijum i Hlor su izrazito otrovni elementi, pa zajedno daju so.
    Kakve veze ima sto zajedno daju so? Nije ni so zdrava, naprotiv. Ja bi licno uvijek radije jeo puter nego margarin, iako puter ima neznatno vise zasicenih masnoca od margarina, margarin je samo koagulisano ulje.
    Davor

  20. #45
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ne razumijes ti mene. Ne poricem ja nista od toga, so jeste nezdrava u vecim kolicinama, u normalnim je prijeko potrebna ljudskom organizmu. Samo ocu da ti kazem da taj jedan molekul cini veliku razliku, iako ovako kad cujes, reka bi da nije.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #46
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    @cdm111
    secer - on je stvarno nezdrav u velikim kolicinama, mnogo dobra supstitucija je med, ali nema se para za med davat svako malo
    brasno - ne znam sasto mislis da je brasno stetno? nisam nidje cuo da nije zdravo, ali meni majka isto cesto zna da napravi hljeb od heljde, nije los a zdrav masu.
    mast - dobro ovo svako zna da ubija, dobro u malim kolicinama je dozvoljeno.
    so - e odje mislim da grijesis, so je zdrava, istina ne smijes je premnogo unosit u organizam.
    Od ovoga meda te ga prodaju po prodavnica, a i od većine ovih raznih "domaćih" od 10-12 eura, više je štete nego koristi jer sadrži rafinisani šećer a pčele nesrećne jedu nekakve sirupe i čuda i što je najgore to jes prirodni med u smislu da su ga napravile pčele. Brašno pšenično je nezdravo jer pšenica nije baš idealna žitarica za ljudsku ishranu a i danas su to sve nekakvi hibridi tj. genetski modifikovana go.na. Mast je zdrava u malim količinama ako nije miješana sa biljnim uljima, a to ti danas niko ne može garantovat, a i ko zna od kakvih je to svinja dobijeno, što su jele i tako to. Znači, mast - samo domaća iz provjerenih izvora. So...šta reći? Ništa zdravo nema u soli i ovo te veliš da je zdrava to mi je stvarno novo, mislim da mi je to prvi put u životu da čujem da je so zdrava Nisam neki stručnjak a, budimo realni, niko od nas nije, samo pišem ono što sam neđe čuo i pročitao a ko zna i to je li istina
    Sve ove namirnice ja jedem, da se ne lažemo Jedino što je dobro u današnje vrijeme je što vala sad svako zna što je nezdravo i svako je odgovoran da pokuša da manje i zdravije jede.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  22. #47
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Samo da se nadovežem na priču o margarinu i maslacu. Margarin nije mliječni proizvod nego industrijski obrađeno rafinisano ulje. Pun je štetnih vještačkih trans masnoća i nemojte da vas zavara to što postoje "lajt" verzije sa značajno manje masnoće, jer otrov je otrov.
    Maslac je plemeniti mliječni proizvod. On ima visok procenat masti porijeklom iz mlijeka. Mnogi zato bježe od njega. Međutim, pod uslovom da se konzumira razumna količina, prirodne masnoće su svakako poželjne u ishrani kao njen manji dio.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Samo da se nadovežem na priču o margarinu i maslacu. Margarin nije mliječni proizvod nego industrijski obrađeno rafinisano ulje. Pun je štetnih vještačkih trans masnoća i nemojte da vas zavara to što postoje "lajt" verzije sa značajno manje masnoće, jer otrov je otrov.
    Maslac je plemeniti mliječni proizvod. On ima visok procenat masti porijeklom iz mlijeka. Mnogi zato bježe od njega. Međutim, pod uslovom da se konzumira razumna količina, prirodne masnoće su svakako poželjne u ishrani kao njen manji dio.
    Zivotinjske masnoce su zdrave, naravno u malim kolicinama su i potrebne organizmu radi normalnog funkcionisanja.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Da, margarin otrov. Margarinu treba samo jedna molekula da bi bio plastika.
    pokazi nam tu formulu. Nema to nikakve veze sa plastikom već je kampanja da se ne jede margarin plasirala moto "da li bi namazao hljeb plastikom" aludirajući da je ona jos trajnija i dugo ne mijenja izgled.... a proizvodjaci margarina su reklamirali da njihov proizvod dugo ostaje svjez.... Nije to otrov već je u ranijoj proizvodnji sadrzao veće kolicine izomera masnih kisjelina ili trans masne kisjeline koje organizam ne prisvaja i ne moze rastvoriti i .....
    Sadasnji margarin ne samo sto nema trans kisjelina već se preskacu cinjenice koliko ih ima u tim navodno zdravijim proizvodima.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista od ovoga mog eksperimenta da ne jedem secer.. ne mogu ja to
    istrajan budi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •