Page 25 of 28 FirstFirst ... 152122232425262728 LastLast
Results 601 to 625 of 683

Thread: Prorocanstva

  1. #601
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    O tome znam mnogo. Ti kao ateista i kao ostali ateisti vjerujete u ono sto odgovara iskljucivo vama i bez poziva se ukljucujete svugdje da mutite i izazivate svadje, brate svoj posao niko te nije nista ni pitao ni dirao i samo lagano.
    Ne nego ću vjerovati u crveni mjesec i ostale bajke.

  2. #602
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne nego ću vjerovati u crveni mjesec i ostale bajke.
    Vjeruj u sta god hoces, to je iskljucivo tvoj izbor. Ja samo kazem da nije slucajno mogao da im se na tako vazan dan desi i zemljotres i crveni, boje papra, krvavi, crveni itd mjesec.

  3. #603
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,325
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    4,633
    Thanked in
    2,442 Posts

    Default

    Vidim neku opasnu krizu indentiteta... Prvo postavljas clanak se kojim se ocigledno identifikujes... Onda kazes da ga nisi ti pisao i da si ga samo podjelio ovdje (navodno ne slagajuci se sa samim clankom). No, ipak, u narednoj poruci se ipak slazes govoreci da ne moze sve to biti samo slucajnost... A na kraju opet kazes da ti nisi pisao clanak kao da se ne slazes sa njim... Odluci se.

    'Krvav mjesec' mu definitivno nije naziv. Kao neko ko o tome 'mnogo zna', trebao bi da znas pravi naziv ove pojave koja je vrlo poznata u nauci i astronomiji a ne naziv iz nekog mozgo-ispirajuceg clanka. 'Krvav mjesec' je ime filma iz '81. godine. Mada si vjerovatno i to znao, zar ne?
    Last edited by Fidel Castro; 07-07-15 at 11:40.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #604
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vidim neku opasnu krizu indentiteta... Prvo postavljas clanak se kojim se ocigledno identifikujes... Onda kazes da ga nisi ti pisao i da si ga samo podjelio ovdje (navodno ne slagajuci se sa samim clankom). No, ipak, u narednoj poruci se ipak slazes govoreci da ne moze sve to biti samo slucajnost... A na kraju opet kazes da ti nisi pisao clanak kao da se ne slazes sa njim... Odluci se.

    'Krvav mjesec' mu definitivno nije naziv. Kao neko ko o tome 'mnogo zna', trebao bi da znas pravi naziv ove pojave koja je vrlo poznata u nauci i astronomiji a ne naziv iz nekog mozgo-ispirajuceg clanka. 'Krvav mjesec' je ime filma iz '81. godine. Mada si vjerovatno i to znao, zar ne?
    Upoznat sam odlicno sa astronomskim pojavama i nazivima. Samo ti kao neko ko se razumije u nauku bi trebao da znas, da posle 4 Aprila kada je bio krvavi mjesec, naucnici su rekli da se mnogo ljudi ne opterecuju da ce ih biti jos i da je to prelijep prizor i da iduci ide tek 28 septembra, pa kako im promace ovaj? Zato sto ni oni sami ne znaju da ti odmah ja kazem.

  5. #605
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,325
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    4,633
    Thanked in
    2,442 Posts

    Default

    Hehe. Ne znaju naucnici nista, ti najbolje sve znas. Alal vera.

    Pretpostavljam da je i ovo tvoje licno predkazanje... sa teme 'Opet zemljotres'

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Do nocas ce biti jos 2.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #606
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Hehe. Ne znaju naucnici nista, ti najbolje sve znas. Alal vera.

    Pretpostavljam da je i ovo tvoje licno predkazanje... sa teme 'Opet zemljotres'
    I naravno kada ne znate odgovor ide smijanje i sala.

    Ne, tamo sam napisao moje licno misljenje, da ce se u narednih 12 sati desiti jos 2 slabija zemljotresa.

  7. #607
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    'Krvav mjesec' mu definitivno nije naziv. Kao neko ko o tome 'mnogo zna', trebao bi da znas pravi naziv ove pojave koja je vrlo poznata u nauci i astronomiji a ne naziv iz nekog mozgo-ispirajuceg clanka. 'Krvav mjesec' je ime filma iz '81. godine. Mada si vjerovatno i to znao, zar ne?
    "Pravi naziv" ? Inace naziv krvavi mjesec se koriste od strane astronoma. Naravno kao i vecina stvari ima i sinonime ali ipak ovo mu najvise prilici jer slikovito opisuje pojavu. Ukucaj na google "blood moon" pa ces vidjet je li pravi i ko sve koristi taj naziv.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  8. #608
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,325
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    4,633
    Thanked in
    2,442 Posts

    Default

    Dobrodosao na forum

    (iako 'mirises' na postojeceg clana istog)

    Igrao sam se sa BIG-ovim neznanjem. Pokvario si zurku. Partibrejkeru.


    Ja evo cekam 2 zemljotresa do nocas koje ne BIGa predvidio a onda svi cekamo veliki septembar i 'strasno lose stvari' koje ce se desit'...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #609
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vidim neku opasnu krizu indentiteta... Prvo postavljas clanak se kojim se ocigledno identifikujes... Onda kazes da ga nisi ti pisao i da si ga samo podjelio ovdje (navodno ne slagajuci se sa samim clankom). No, ipak, u narednoj poruci se ipak slazes govoreci da ne moze sve to biti samo slucajnost... A na kraju opet kazes da ti nisi pisao clanak kao da se ne slazes sa njim... Odluci se.
    Interesuje me da li si ti psiholog ili strucnjak za ljudski um pa mozes da prepoznas kao sto kazes "opasnu krizu identiteta"? Ukoliko nijesi ekspert na tu temu onda te savjetujem da se ne bavis dijagnoziranjem drugih kad god si isfrustriran.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  10. #610
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zexon View Post
    "Pravi naziv" ? Inace naziv krvavi mjesec se koriste od strane astronoma. Naravno kao i vecina stvari ima i sinonime ali ipak ovo mu najvise prilici jer slikovito opisuje pojavu. Ukucaj na google "blood moon" pa ces vidjet je li pravi i ko sve koristi taj naziv.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #611
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto si htio rec sa ovim?

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  12. #612
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,325
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    4,633
    Thanked in
    2,442 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zexon View Post
    Interesuje me da li si ti psiholog ili strucnjak za ljudski um pa mozes da prepoznas kao sto kazes "opasnu krizu identiteta"? Ukoliko nijesi ekspert na tu temu onda te savjetujem da se ne bavis dijagnoziranjem drugih kad god si isfrustriran.
    Kad neko sam sebe kontradiktuje vise puta u par post-ova nije potreban nikakav ekspert da se vidi 'kriza identiteta'. Zapravo, to je vise neka neodlucnost kad ni sam sebe ne mozes da ubdjedis u ono sto pises...

    A ti bi mogao da se okrenes temi a ne da izigravas advokata koji niko nije trazio
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #613
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zexon View Post
    Sto si htio rec sa ovim?
    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

    One Ring to Rule them all...

  14. #614
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kad neko sam sebe kontradiktuje vise puta u par post-ova nije potreban nikakav ekspert da se vidi 'kriza identiteta'. Zapravo, to je vise neka neodlucnost kad ni sam sebe ne mozes da ubdjedis u ono sto pises...

    A ti bi mogao da se okrenes temi a ne da izigravas advokata koji niko nije trazio
    Nijesam ja advokat niti me to interesuje. Ali ono sto me interesuje po kojem osnovu znas da je to kriza identiteta ako nemas blage veze sa tom oblascu? Ukoliko si stvarno psiholog onda ok ali cini mi se po tvom odgovoru da nijesi

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  15. #615
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,325
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    4,633
    Thanked in
    2,442 Posts

    Default

    Svidja mi se Gandi-jev stil...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #616
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    @Zexon

    Dobrodosao prije svega na forum, evo moram ja prvi da ti pozelim dobrodoslicu posto ovdje admini jedino sto rade je da odbijaju nove clanove, kao i stari clanovi koji nove clanove gledaju sa visine kao da su od starta imali po 10 hiljada reputacije i 1000 postova. Zivio!

  17. #617
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Dobrodosao na forum

    (iako 'mirises' na postojeceg clana istog)

    Igrao sam se sa BIG-ovim neznanjem. Pokvario si zurku. Partibrejkeru.


    Ja evo cekam 2 zemljotresa do nocas koje ne BIGa predvidio a onda svi cekamo veliki septembar i 'strasno lose stvari' koje ce se desit'...
    Ti se sve igras sa nekim a nikome odgovora ne dade, cim dodje do krize ides na salu i zezanje, zanimljivo koliko nas sve isprosipa ti odje,toliko ti ide prosipanje da si i sam sebe prosuo.

  18. #618
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    @Zexon

    Dobrodosao prije svega na forum, evo moram ja prvi da ti pozelim dobrodoslicu posto ovdje admini jedino sto rade je da odbijaju nove clanove, kao i stari clanovi koji nove clanove gledaju sa visine kao da su od starta imali po 10 hiljada reputacije i 1000 postova. Zivio!
    Zahvaljujem BIGa

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  19. #619
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    prvo, nijesi mu ti prvi poželio dobrodošlicu no Fidel, drugo, kad bih po vas dan pozdravljala novopridošle duple nickove i trolove vjerovatno bih samo o tome radila jer ne znam da li si upoznat ovdje svakodnevno imamo mnooooogo novih članova....koji su sve samo ne članovi foruma za poželjeti...tako da...take it easy, bro, kako ti reče Fidel, no hard filings, a nemoj odma kad ti nešto niej po volji bum pa po administraciji!

    EDIT: treća, svi su vam postovi pobrisani, molim vas da malo svedete diskusiju na uljudniji nivo, bez dijagnoza, pogotovo!!!
    poslije brisanja kreći infrakije pa vi kako hoćete
    Last edited by zvoncica; 07-07-15 at 13:53.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #620
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Predvidjanje buducnosti?

    Ti znaci kazes da znas i da si logicki zakljucio da ce 2 zemljotresa da se dese nocas. Kako nijesi seizmolog znaci da predvidjas buducnost, a kazes da koristis logiku.

    Sarlatanstvo i mlacenje ne mogu ici u istoj recenici sa logikom...
    One Ring to Rule them all...

  21. #621
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ti znaci kazes da znas i da si logicki zakljucio da ce 2 zemljotresa da se dese nocas. Kako nijesi seizmolog znaci da predvidjas buducnost, a kazes da koristis logiku.

    Sarlatanstvo i mlacenje ne mogu ici u istoj recenici sa logikom...
    Ko prica o zemljotresima? Predvidja ih? Samo sam rekao neki svoj osjecaj jer je Glavatovic rekao da ce ih jos biti danas. Ti koliko me mrzis pokusavas na svaki nacin da nadjes nesto oko cega ces da pokusas da me spustis, ali ne ide jbg.

  22. #622
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ko prica o zemljotresima? Predvidja ih? Samo sam rekao neki svoj osjecaj jer je Glavatovic rekao da ce ih jos biti danas. Ti koliko me mrzis pokusavas na svaki nacin da nadjes nesto oko cega ces da pokusas da me spustis, ali ne ide jbg.

    Sta ne ide ?

    Sad pricas o osjecanjima (sto se inace popularno zove intuicija) i sad sam kazes "Samo sam rekao neki svoj osjecaj" u postu prije toga kazes da to radis uz pomoc logike.

    Logika i Intuicija su 2 razlicite stvar, pa se odluci sta koristis. A bez zaebancije mogu ti dati ovaj broj, mislim da ces se spustiti na zemlju malo.
    One Ring to Rule them all...

  23. #623
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sta ne ide ?

    Sad pricas o osjecanjima (sto se inace popularno zove intuicija) i sad sam kazes "Samo sam rekao neki svoj osjecaj" u postu prije toga kazes da to radis uz pomoc logike.

    Logika i Intuicija su 2 razlicite stvar, pa se odluci sta koristis. A bez zaebancije mogu ti dati ovaj broj, mislim da ces se spustiti na zemlju malo.
    Znaci spajas dvije i vise razlicitih tema, gdje sam koristio razlicite stvari u prici da bi sklopio jednu recenicu gdje necu moci da se odlucim sta da koristim jer si uzeo stvari sa razlicitih tema. Nevjerovatno...

  24. #624
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ne, ja samo koristim logiku da povezem stvari za razliku od tebe.
    Prorocanstva i teorije zavjere po svojoj prirodi iskljucuju upotrebu logickog zakljucivanja. Ili si slagao ili kao SponeBob nisi sposoban za logicko rasudjivanje. Dunning-Kruger ponovo napada.

    Ako stvarno mislis da si logicki povezao stvari onda ti nece biti tesko da razlozis neku teoriju zavjere ili prorocanstvo na proste cinioce i pokazes nam logicke korake kojima si dosao do zakljucka.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa sta spajam, prorices zemljotrese, pricas o krvavom mjesecu i kazes da to povezujes koristeci logiku. A kad ti se skrene paznja da logika i intuicija tj. predvidjanje buducnosti ne idu zajedno sad sam ti ja kriv sto ti ukazujem dje mlatis i dje se prosipas.

    Eo ti je i Fidel rekao, znaci ukazujemo ti samo kad toliko bode oci da je to nehumano. Da bi postao neko koga ce ljudi da citaju a ne da se sprdaju, postaraj se da se sredis sam sa sobom.

    Znas kako kazu "Bolje biti sam sa sobom, neko sam bez sobe"


    Trebao bi da razumijes da veliki dio skeptika na forumu nijesu djeca oko zgrade dje moze da ti prodje svaka fora. Odje nas ima u 40im - 50im a cika Vanja je zagazio u 60te. Prosli sito i reseto po foruma svjeCkih dok nije tako lako bilo sve izguglat ka' danas...
    Last edited by Gandalf_White; 07-07-15 at 14:09.
    One Ring to Rule them all...

Page 25 of 28 FirstFirst ... 152122232425262728 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prorocanstva ...
    By OpUsTeNo in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-04, 19:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •