Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 104

Thread: Diskriminacija

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Diskriminacija

    Topic je zamišljen kao mjesto gdje ćete postovati primjere diskriminacije na osnovu vjeroispovjesti


    Moj doprinos kao jednog ateiste


    U USA je nemoguće biti političar ako ne kažeš da si vjernik. 50% Amera je izjavilo da bi prije glasalo za peškira, muslimana, crnca nego za ateistu

    U nekim USA državama ateista se ne može ni kandidovati jer je protivzakonito

    Ogroman broj američkih političara kaže da je USA stvorena kao hrišćanska država i pored toga što ništa ne može biti dalje od istine (pola osnivača su bili ateisti svog razdoblja)

    Bivši predsjednik USA je izjavio da ateiste ne smatra ni građanima ni patriotama



    ----------

    Neću ni da ulazim u to što je u nekoliko islamskih zemalja ateizam kažnjiv smrću (činjenicu koju je jedna budala prihvatila sa oduševljenjem), u još nekoliko ateistima slijedi kazna zatvora itd...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ovaj konflikt država-ateisti u USA je zapravo konflikt religija-nauka. SAD su uvijek bile fantastičan primjer i za dobr i za loše stvari. Ovaj konflikt postoji svugdje ali nije nigdje tako izražen kao u SAD. Mislim da je razlog za diskriminaciju ateista dvojak. Nauka ne stvara vrijednosti ali je i te kako u stanju da ih razbije. Dvije stvari koje ljudi ne vole:

    1. Duhovni sterilitet
    2. Razbijanje svega onog u sta vjeruješ, a to je uvijek bolno.

    Ali šta tu ima zapravo da se voli ili mrzi. Nauka je datost. Religija bi trebala da stvara nove vrijednosti, kako je do prije koju stotinu godina bio slučaj, a nauka da razbija sve ono što je u religiji egzoterično, kruto, suvišno na kraju. Kao kamen i brus.

    Država personifikovana u religiji ne želi promjene, a posledično prestane da stvara i sama vrijednosti. Upravo onako kako religija postaje dogma tako država postaje tiranska, mrtva i zakržljala.

    Disclaimer: Samo da se zna da ne volim ni ruse ko ni amere iz sličnih razloga.


    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 09-08-16 at 09:16.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Duhovnost nije sinonim za vjeru u boga, tako da je sintagma "duhovni sterilitet" vrlo sugestivna. I diskriminiše.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Duhovnost nije sinonim za vjeru u boga, tako da je sintagma "duhovni sterilitet" vrlo sugestivna. I diskriminiše.
    Ali naravno da diskriminise kod odvec mnogih! Biti glup isto tako diskriminise jer neko nije pametan! Biti sebican isto tako diskriminise u odnosu na biti velikodusan. Sta da se radi, zivimo u takvim svijetu.

    Duhovnost jeste sinonim za vjeru. Da li je to Bog, To, Sopstvo, Kamen mudrosti...nazovi ga kako hoces, nebitno je.

    Naravno kao i vjernika koje je nokautirala dogma tako ima i ateista koji se kriju iza nauke. Ne razlikujem ih i uglavnom su svi takvi. Vec sam rekao da je za mene konflikt vjera i nauka nemoguc.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Ne, nisu sinonimi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Vera je danas uglavnom stvar tradicije koja je obavezno povezana sa etnickom pripadnoscu. Najveci deo onih tzv. "umerenih" vernika zapravo to uopste ni nisu, nego su cisti ateisti ili mozda agnostici. Oni uopste ne veruju u biblijske price, zivot posle smrti a ogromnim delom se uopste ni ne pridrzavaju te vere. Obelezi se Bozic, Uskrs, slava i to je to, to se gledaju kao neki ustaljeni obicaji koji moraju da se ispostuju reda radi. Vecini ljudi su svakodnevni stvarni problemi mnogo bitniji od toga da li ce oni posle smrti dospeti u Carstvo nebesko. Ateisti po tom pitanju pridaju sebi previse znacaja ne uvidjajuci da je uzaludan pokusaj naterati vecinu stanovnistva da prekinu sa tom dugotrajnom ustaljenom tradicijom. Naravno, ogroman problem nastaje kada se vera shvata previse OZBILJNO i ona sprovodi na drzavnom nivou u cemu su danas ubedljivo najekstremnije muslimanske zemlje koje se za razliku od hriscanskih nisu prilagodile modernom dobu u kojima se gotovo sve pojave mogu racionalno objasniti umesto da se samo pripise zasluga Bogu.

    Tzv. "vernici" mrze ateiste zato sto je to u suprotnosti sa njihovom narodnom tradicijom (Srbin obavezno mora biti pravoslavac, Bosnjak musliman, Hrvat katolik). Istina je da je vera u proslosti imala mnogo znacajniju ulogu i da su ljudi ranije bili daleko religiozniji i bogobojazljiviji dok se danas to svelo na cisti obicaj. Oni ne vide nikakav problem u svom iskrivljenom tumacenju vere a mozda se neki od njih stvarno i nadaju da bi mogli zavrsiti u rajskim vrtovima u kojima bi mogli da nadoknade zivotne promasaje. Mada mislim da vecinu "vernika" cine bas cisti ateisti koji se ne zavaravaju time a i te neke obicaje slave kao i neku porodicnu svetkovinu, pa onda slave pozoves prijatelje, ponapijas se i nazderes se, to je ono sto bi svetac zeleo. Ateizam bi zahtevao da se odreknu tih obicaja, ne bi bilo svrhe slaviti ih i zbog toga su obicno agresivni, jer ako ne proslavim tri dana u godini mozda sam zauvek prokockao priliku da uzivam u bozijem drustvu. Opet, vera je negde danas neophodna iz komercijalnih razloga a najbolji primer za to je Bozic na ciju se proslavu i poklone potrosi ogroman novac u zapadnim zemljama.

    Da sada ne skrecem previse u off topic. Prvo treba da gledamo svoje dvoriste i da se manemo Amerike, za njih nemamo sta da se brinemo. Najveci problem je sto iako spadamo u sekularne drzave Crkva i dalje ima veliki uticaj u drustvu i sto je najbitnije ne placaju porez. Ateisti ne treba da poklanjaju paznju trivijalnim stvarima kao npr. u Srbiji da se bakcu drzavnom himnom zato sto se zove "Boze pravde" time samo navlaceci na sebe bes vecine stanovnistva nego da se bore za ono sto bi donelo konkretnu korist. Siguran sam da i onome koji sebe smatra vernikom nije bas po volji kada pogleda kakav vozni park imaju popovi dok on vozika neku krntiju. U suprotnom neka se vode kao firma ako im je toliko stalo do ovozemaljskog zivota. Samo sto to nazalost pitanje hoce li ikada zaziveti.
    Last edited by Severnjak; 11-08-16 at 19:59.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Topic je zamišljen kao mjesto gdje ćete postovati primjere diskriminacije na osnovu vjeroispovjesti


    Moj doprinos kao jednog ateiste


    U USA je nemoguće biti političar ako ne kažeš da si vjernik. 50% Amera je izjavilo da bi prije glasalo za peškira, muslimana, crnca nego za ateistu

    U nekim USA državama ateista se ne može ni kandidovati jer je protivzakonito

    Ogroman broj američkih političara kaže da je USA stvorena kao hrišćanska država i pored toga što ništa ne može biti dalje od istine (pola osnivača su bili ateisti svog razdoblja)

    Bivši predsjednik USA je izjavio da ateiste ne smatra ni građanima ni patriotama



    ----------

    Neću ni da ulazim u to što je u nekoliko islamskih zemalja ateizam kažnjiv smrću (činjenicu koju je jedna budala prihvatila sa oduševljenjem), u još nekoliko ateistima slijedi kazna zatvora itd...
    Drzava u kojoj se najvise manipulise masom preko religije, prvenstveno hriscanstvom je USA, samo sto narod ne kapira u kojeg Boga njihova politicka elita vjeruje...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Prvo treba da gledamo svoje dvoriste i da se manemo Amerike, za njih nemamo sta da se brinemo.
    Ajde da damo i par primjera iz okruženja

    Zbog čega kod vas u Srbiji pop (popeo mi se na spolovilo)prisustvuje vojnoj zakletvi ?!


    Ja živim u sekularnoj državi šti će reći odvojena od crkve. Sve pare koje država doprinese od poreza moraju ići na sekularne stvari, a naše ***** kupuje još veće ***** gradeći crkve i hramove od naših para
    Vlast države Crne Gore tjera svoje građane bez obzira na njihovu vjeroispovjest da grade pravoslavne crkve i hramove


    Za trenutak zamislite da Bog zaista postoji

    Naša vlast je osudila svakog muslimana, katolika, jevreja, adventistu, jehovinog svjedoka itd... u Crnoj Gori na pakao. A ako se i katoličke crkve i džamije grade od državnih para naša vlast (za sve joj fala) je osudila svakog građanina Crne Gore na kupanje u ključalom olovu
    Last edited by Rakun; 13-08-16 at 12:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default


  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ovo je iz Džefersonovog memorialnog centra i to je dobar primjer onoga o čemu sam pisao

    Samo Ameri mogu da sa ovakvim natpisom da skrnave spomen na ateistu što je Tomas i bio. Isto kao što je vaš predsjednički kandidat Mitt Romney krstio oca koji je bio ateista poslije njegove smrti .


    POSMRTNO JE KRSTIO SVOG OCA JER JE U TOJ DEGENSKOJ ZEMLJI SRAMOTA BITI ATEISTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EEEEEEEEJJJ, DO KOJE MJERE IDE AMERIČKI DEGENIZAM !!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma kakvi, ima ođe vjernika ali slabo. Većina ne vjeruje ili koristi se Religijom za nekakvo profitiranje.
    Odavno je Religija izbačena iz javne škole, tako da većina nema pojma o Religiji već se iz tradicionalnih razloga i zarad prihvatanja u društvu prave da su religiozni.

    Nikakva razlika kao tamo.

    Zato likovi kao Donald Trump može da se folira da je vjernik da bi dobio glasove jer oni pojma nemaju ni što je to niti ih zanima istina.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ma kakvi, ima ođe vjernika ali slabo. Većina ne vjeruje ili koristi se Religijom za nekakvo profitiranje.
    Odavno je Religija izbačena iz javne škole, tako da većina nema pojma o Religiji već se iz tradicionalnih razloga i zarad prihvatanja u društvu prave da su religiozni.

    Nikakva razlika kao tamo.

    Zato likovi kao Donald Trump može da se folira da je vjernik da bi dobio glasove jer oni pojma nemaju ni što je to niti ih zanima istina.
    Religija izbačena iz škola po USA !!!!!!
    Kome ti prodaješ bijele bubrege za bubrege ?

    Mjesta u kojima se po osnovnim školama djeca ne uče evoluciji već kreacionizmu

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Divno
    Ja zvanične podatke iz ove godine, a ti podatke iz devetnaestog vijeka

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Divno
    Ja zvanične podatke iz ove godine, a ti podatke iz devetnaestog vijeka

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

    Kreacioizam nije religija Rakune, religija su svete knjige. Ali okle ćeš ti to znat?
    Kreacioizam i Darvinizam su sekundarne ideje koje pokušavaju da objasne kako je život nastao na zemlji, a to nije uopšte pitanje za religiju. Religija se bavi moralom i uputstvo je kako tretirati druge ljude da se nebi stidio na sudnji dan i slijep probuđen bio.

    A sad to što su mnogi zalutali pa umjesto straha od Boga, prohtjevima svojim podredili tumačenje Religije...
    Tu mi ništa se ne pitamo. Svako odlučuje o tome za sebe.

    A ono što sam ti dao na linku su odluke Vrhovnog suda SAD o zabrani religije u javnim skolama tj školama koje su finansirane od strane države. Dok ođe ima masu privatnih škola i za njih to ne važi.
    Last edited by Ego_and_his_own; 17-08-16 at 22:17.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ono što sam ti dao na linku su odluke Vrhovnog suda SAD o zabrani religije u javnim skolama tj školama koje su finansirane od strane države. Dok ođe ima masu privatnih škola i za njih to ne važi.
    Plave su državne škole, a žute i crvene privatne

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A koliko se sjekiraju oni kakav im je kvalitet toga javnog obrazovanja pokazuju podaci da je skoro 40-50% đece koji su pohađali javnu školu u Kaliforniji bili drop-outs(koji nikad nisu završili je). Pa su sad u zadnje par godina nešto kao popravili tu statistiku, ma ja vjerujem veštački.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Plave su državne škole, a žute i crvene privatne

    A čuješ li ti mene da to nije religija, Kreacionizam i Darvinizam nije religija već teorija objašnjavanja kako je život nastao na zemlji.

    A i film je snimljen kako se tretiraju naučnici koji vjeruju u tu ideju kreacionizma.

    Last edited by Ego_and_his_own; 17-08-16 at 22:31.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U svetim knjigama je vrlo malo posvećeno tom pitanju. U Bibliji ima svega jedno poglavlje u Kuranu svega desetak i kusur rečenica o tome.
    To uopšte nije primarna tema religije.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    U svetim knjigama je vrlo malo posvećeno tom pitanju. U Bibliji ima svega jedno poglavlje u Kuranu svega desetak i kusur rečenica o tome.
    To uopšte nije primarna tema religije.
    Opet ti prodaješ bijele bubrege za bubrege.

    Čitavo hrišćanstvo se vrti oko tog prvog poglavlja SZ. Valjda si čuo za prvobitni grijeh

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tako mi tih "hrišćana" haha to nemogu grijeh svoj da priznaju pa na roditelje im je lakše.

    Nikakve oni osnove za to u Bibliji nemaju no izmišljaju, a Kuran je to jasno potvrdio da su to izmišljotine.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    podgorica
    Posts
    1,859
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Reci za sebe da si theista,ili atheista nema nikakve razlike,zato sto ta dva pojma imaju na izgled formu drugaciju ali im je sadrzina ista,njihova sustina vezana je za ego,za svoje Ja kojeg se mi ljudi tesko odricemo,pa moramo biti lijevicari ili desnicari, theisti ili atheisti ,samo da bi potvrdili svoje malo i onako sicusno postojanje i pomislili da smo bas mi ti koji smo upravo izrekli istinu,ali istina je daleko slozenija od svega toga sto si procitao u knjigama bibilje i kurana , i u teorijama svih nauka.Reci za nekoga da je pametan a za nekoga da je glup ili da postoji pamet i da postoji glupost,ne samo da je diskriminacija,nego je ocita lijenost uma da stvari vidi onakve kakve one stvarno jesu.Mozda bendz u teretani jeste kraljica svih vjezbi ali to ne znaci da je on mjerilo snage ,tako isto ne znaci da je bibilija mjerilo religioznosti,ili neka naucna teorija mjerilo nekog znanja.
    Last edited by gerilac; 19-08-16 at 20:42.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bog je mjerač svega. Posjedioc apsolutne Istine.

    Biblija, Kuran i druge svete knjige su upustva ljudima kako da se vode kroz život.

    Očigledno si spomenuo neke teorije koje kruže među narod kako Biblija i druge slične knjige ima sve odgovore u životu i sl.

    Ne treba posebno širok biti a uvideti pretecioznost takvih tvrdnji.

    Biblija i Quran pa i ostalr knjige posjeduju uputstvo od Boga kakvim putevima ići u zivotu i šta izbegavati da se čovjek nebi upropastio.

    Nemoj da si lopov, ubica, ne želi tuđe, voli bližnjega svoga i sl.

    A koliko ljudi to doista praktikuje... i koliko je to nepraktikovanje stetno po intelekt i dušu, svako neko vidi za sebe.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Svako ko vjeruje u kreacionizam je i religiozan. Smijesno je i zamislit da bi moglo bit drugacije. Svako na svoj nacin se odnosi prema religiji u onoj mjeri u kojoj mu JACINA SVJETLOSTI KOJU POSJEDUJE omogucava da vidi situaciju oko sebe.
    Ne mozes covjeka pritiskom na dugme preorijentisati da se odrekne svojih naklonosti ka grijehu, samim dostavljanjem informacija koje kako ti Ego ZBORIS pisu u Bibliji. Jedno je raditi nesto zato sto ti je neko naredio a ne znas srhu svega toga jer je to u totalnoj suprotnosti onome sto ti tvoj razum govori......a sasvim drugo, dopustiti Svetom Duhu da odradi svoj posao zbog kojega je i poslat me]u ljude.
    Ali ljudi vole da svojim intelektom preduhitre Boga........to im je fetisH
    Dzaba citate i radite i pricate.......ali On nije u vama jer Mu vas ego ne ostavlja mjesta.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Diskriminacija
    By Enjoy_The_Silence in forum Sve i svašta
    Replies: 42
    Last Post: 25-11-11, 16:22
  2. Diskriminacija
    By August Dominus in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 09-01-10, 12:22
  3. Diskriminacija Prema Bosnjacima
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 23
    Last Post: 08-12-07, 12:58
  4. Diskriminacija
    By Bijesno pile in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 12-04-04, 18:53
  5. Vjerska diskriminacija
    By komovi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 27-02-04, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •