Page 26 of 28 FirstFirst ... 1622232425262728 LastLast
Results 626 to 650 of 683

Thread: Prorocanstva

  1. #626
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Prorocanstva i teorije zavjere po svojoj prirodi iskljucuju upotrebu logickog zakljucivanja. Ili si slagao ili kao SponeBob nisi sposoban za logicko rasudjivanje. Dunning-Kruger ponovo napada.

    Ako stvarno mislis da si logicki povezao stvari onda ti nece biti tesko da razlozis neku teoriju zavjere ili prorocanstvo na proste cinioce i pokazes nam logicke korake kojima si dosao do zakljucka.
    Vanja to sam radio i prije dok nisam vidio da vi ne zelite da shvatite i ukapirate stvari, znaci najlakse vam je da kazete ne i ahahaha cim vam nesto ne odgovara, a banalne stvari koje vi pisete, u njih se unesete toliko da ja mislim ste spremni pistolj da vadite cim vas neko osudi.

  2. #627
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa sta spajam, prorices zemljotrese, pricas o krvavom mjesecu i kazes da to povezujes koristeci logiku. A kad ti se skrene paznja da logika i intuicija tj. predvidjanje buducnosti ne idu zajedno sad sam ti ja kriv sto ti ukazujem dje mlatis i dje se prosipas.

    Eo ti je i Fidel rekao, znaci ukazujemo ti samo kad toliko bode oci da je to nehumano. Da bi postao neko koga ce ljudi da citaju a ne da se sprdaju, postaraj se da se sredis sam sa sobom.

    Znas kako kazu "Bolje biti sam sa sobom, neko sam bez sobe"
    Ne znam sto ti je, razdvoji stvari. Znaci da te podsjetim, logiku sam koristio kada smo pricali i raspavljali o Bibliji i desavanjima koja su zapisana u istoj, a svoj osjecaj za zemljotrese, razumijes li sada?

  3. #628
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    O cemu prica ovaj co'ek?

    Necemo da shvatimo i ukapiramo da BIGa na osnovu logike predvidja makar 2 zemljotresa do nocas i da ce septembar bit 'poguban mjesec' gdje ce se desiti 'mnogo losih stvari'...

    Kako smo nedokazani, pih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #629
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Biga bolan ne sprdaj se.. Sta si radio?

    Pricamo ti fino da LOGICKI ... Logika i teorija zavjere/prorocanstva/intuicija ne idu zajedno. I ti sad hoces da skrenes sa teme jer si se prosuo... I kako da te uzmemo za ozbiljnog sagovornika ?
    One Ring to Rule them all...

  5. #630
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Biga bolan ne sprdaj se.. Sta si radio?

    Pricamo ti fino da LOGICKI ... Logika i teorija zavjere/prorocanstva/intuicija ne idu zajedno. I ti sad hoces da skrenes sa teme jer si se prosuo... I kako da te uzmemo za ozbiljnog sagovornika ?
    Aha ukapirao sam. Shvatate vi o cemu ja pricam, ali nije fora u tome nego vam je dosadno p da okrenete na salu i ubijete dosadu.

  6. #631
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Na temu proročanstva šta reći bez ovo:

    "Two percent of the people think; three percent of the people think they think; and ninety-five percent of the people would rather die than think."

    - George Bernard Shaw

    Mada bih dodao i da će se ovih 98%, da ih/nas pita ko, bez izuzetka svrstati u ovih 2%.
    Last edited by Caesar; 07-07-15 at 14:13.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #632
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Aha ukapirao sam. Shvatate vi o cemu ja pricam, ali nije fora u tome nego vam je dosadno p da okrenete na salu i ubijete dosadu.
    Ne nego sledeci put kad ti se ukaze na gresku nemoj da drecis i glumis zrtvu no reci izvini izio sam *****. Eto to.
    One Ring to Rule them all...

  8. #633
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A kad ti se skrene paznja da logika i intuicija tj. predvidjanje buducnosti ne idu zajedno
    Predvidjanje buducnosti i logika itekako mogu da idu zajedno. Je li vremenska prognoza na neki nacin prognoziranje buducnosti koja koristeci razne podatke logicki predvidja vrijeme kakvo ce bit. Takodje ovo sto je BIGa rekao za zemljotrese nije samo prema intuiciji neko su ljudi od struke iz seizmoloskog centra rekli da se mogu ocekivati jos manjih zemljotresa, sto je opet na svoj nacin predvidjanje buducnosti putem logike

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  9. #634
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zexon View Post
    Predvidjanje buducnosti i logika itekako mogu da idu zajedno. Je li vremenska prognoza na neki nacin prognoziranje buducnosti koja koristeci razne podatke logicki predvidja vrijeme kakvo ce bit. Takodje ovo sto je BIGa rekao za zemljotrese nije samo prema intuiciji neko su ljudi od struke iz seizmoloskog centra rekli da se mogu ocekivati jos manjih zemljotresa, sto je opet na svoj nacin predvidjanje buducnosti putem logike

    Kao sto sam vec rekao, intuicija je jedno nauka je drugo. Biga je koristio iskljucivo rijec OSJECANJE tako da je to intuicija a ne nauka...

    Skalaj :

    One Ring to Rule them all...

  10. #635
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kao sto sam vec rekao, intuicija je jedno nauka je drugo. Biga je koristio iskljucivo rijec OSJECANJE tako da je to intuicija a ne nauka...

    Skalaj :

    A ti nikad nijesi imao osjecaj vezano za nesto a ispostavi se posle da bude tako. Jesi li razmisljao o tome da nauka mozda nije jos dokazala intuiciju iako ona postoji? Ipak je ljudski mozak sustinski jos uvijek nerazumljiv za naucnike.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  11. #636
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nebitno je apsolutno kakve osjecaje imam ja ili bil oko.

    Imas nauku i imas intuiciju. Imas logiku i imas osjecanja. To su sve razlciiti pojmovi.

    Necu da ulazim kakav je mozak ili ne zanima me. Ono sto me zanima je da neko mlati, a to ne volim
    One Ring to Rule them all...

  12. #637
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vanja to sam radio i prije
    Ja ti garantujem da nisi. Da jesi bio bi prvi covjek na planeti koji je uspio logicki da dokaze istinitost nekog prorocanstva ili teorije zavjere. A vec si pokazao u kakve stvari si sposoban da vjerujes uprkos logici i dokazima u suprotno. Teorije zavjere po samoj prirodi polaze od nedokazanih i nedokazivih i cesto pogresnih premisa i ideja, lose analize koja je uzrok predrasuda zbog kojih je teoreticar zajvere uopste i spreman da povjeruje u teoriju zavjere.

    Imas potpunu slobodu da dokazes da grijesim. Uzmi neku teoriju zavjere na primjer o masonima i iluminatima, pa je razlozi na sastavne djelove da vidimo tu logiku kojom si povezao sve u cjelinu. Jer do sad sve sto sam od tebe vidio je slijepo vjerovanje u sve teorije zavjere koje govore nesto lose o Zapadu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #638
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja ti garantujem da nisi. Da jesi bio bi prvi covjek na planeti koji je uspio logicki da dokaze istinitost nekog prorocanstva ili teorije zavjere. A vec si pokazao u kakve stvari si sposoban da vjerujes uprkos logici i dokazima u suprotno. Teorije zavjere po samoj prirodi polaze od nedokazanih i nedokazivih i cesto pogresnih premisa i ideja, lose analize koja je uzrok predrasuda zbog kojih je teoreticar zajvere uopste i spreman da povjeruje u teoriju zavjere.

    Imas potpunu slobodu da dokazes da grijesim. Uzmi neku teoriju zavjere na primjer o masonima i iluminatima, pa je razlozi na sastavne djelove da vidimo tu logiku kojom si povezao sve u cjelinu. Jer do sad sve sto sam od tebe vidio je slijepo vjerovanje u sve teorije zavjere koje govore nesto lose o Zapadu.
    Vrlo lako bih ti dokazao teorije zavjere za masone i illuminate, ali bi mi sigurno trebalo 2 sata dobrog kucanja, a sada za to stvarno nemam ni volje ni vremena.

  14. #639
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vrlo lako bih ti dokazao teorije zavjere za masone i illuminate, ali bi mi sigurno trebalo 2 sata dobrog kucanja, a sada za to stvarno nemam ni volje ni vremena.
    Ako bi ti trebalo 2 sata kucanja kako je to "vrlo lako"?

    Mada opet, mislis da za 2 sata mozes da dokazes nesto sto niko do sad nije uspio da dokaze bas zbog toga sto kad pocnu da se postavljaju logicka pitanja teorija pada u vodu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #640
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako bi ti trebalo 2 sata kucanja kako je to "vrlo lako"?

    Mada opet, mislis da za 2 sata mozes da dokazes nesto sto niko do sad nije uspio da dokaze bas zbog toga sto kad pocnu da se postavljaju logicka pitanja teorija pada u vodu.
    Pa za razliku od drugih teorija zavjere ova je malo laksa za dokazati danas, jer su se mnogo razotkrili i previse su javno poceli da djeluju, zbog toga su teorije vezane za njih lako dokazive.

  16. #641
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nebitno je apsolutno kakve osjecaje imam ja ili bil oko.

    Imas nauku i imas intuiciju. Imas logiku i imas osjecanja. To su sve razlciiti pojmovi.

    Necu da ulazim kakav je mozak ili ne zanima me. Ono sto me zanima je da neko mlati, a to ne volim
    Ne bi smio tako dijelit stvari po sistemu crno-bijelo. Mnogo naucnika je zbog svoje intuicije ili osjecaja doslo do nekog logickog zakljucka ili dokaza. Upravo su ti osjecaji nesto sto je postojalo unutar ljudi vjekovima i sigurno nece prestat zbog tog tvog rezonovanja ili tih koji razmisljaju kao ti

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  17. #642
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Pa za razliku od drugih teorija zavjere ova je malo laksa za dokazati danas, jer su se mnogo razotkrili i previse su javno poceli da djeluju, zbog toga su teorije vezane za njih lako dokazive.
    Koliko si pisao po forumu o tim stvarima pa jos ne dokaza nista.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #643
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Koliko si pisao po forumu o tim stvarima pa jos ne dokaza nista.
    Nisam mnogo pisao o tome jer nemam vremena da pisem, da si malo vise zasao u tu materiju odmah bi znao o cemu sam pisao, ali te ocigledno ne zanima masonerija tako da tu ja ne mogu nista.

  19. #644
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    ali te ocigledno ne zanima masonerija tako da tu ja ne mogu nista.
    Aha. A mozes li logicki da iskljucis mogucnost da sam Mason ili placenik koji je dosao ovdje da siri dezinformacije i prikuplja informacije o vama koji znate za nas i nase ciljeve?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #645
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Aha. A mozes li logicki da iskljucis mogucnost da sam Mason ili placenik koji je dosao ovdje da siri dezinformacije i prikuplja informacije o vama koji znate za nas i nase ciljeve?
    Ne mogu, na forumu ih ima sigurno, ne znam jesi li ti ili neko drugi. Ali sto bi to trebalo mene da zanima?

  21. #646
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Dokaz da iluminati postoje a poceli su i javno da djeluju... (ne znam dje je tema o njima)



    :lolblue:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #647
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ne mogu, na forumu ih ima sigurno, ne znam jesi li ti ili neko drugi. Ali sto bi to trebalo mene da zanima?
    Dakle ne mozes da iskljucis tu mogucnost, ali jos vaznije ne mozes nista o tome da dokazes. Ali tvrdis da mozes da dokazes globalnu zavjeru koja se proteze kroz sve slojeve drustva?

    Zar ne mislis da je to mnogo vazno? Pa sta ako ti treba 2 sata kucanja? Covjece, ti tvrdis da mozes da dokazes nesto od ogromne vaznosti za sve nas. Ako postoji i najmanja sansa da ce neko to da vidi i da shvati sta se desava u svijetu zar ne mislis da je vrijedno truda?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #648
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dakle ne mozes da iskljucis tu mogucnost, ali jos vaznije ne mozes nista o tome da dokazes. Ali tvrdis da mozes da dokazes globalnu zavjeru koja se proteze kroz sve slojeve drustva?

    Zar ne mislis da je to mnogo vazno? Pa sta ako ti treba 2 sata kucanja? Covjece, ti tvrdis da mozes da dokazes nesto od ogromne vaznosti za sve nas. Ako postoji i najmanja sansa da ce neko to da vidi i da shvati sta se desava u svijetu zar ne mislis da je vrijedno truda?
    Vanja pricao sam o tome i prije, pa su neki to gledali kao naucnu fantastiku jer ih ne zanima. Ta tema na balkanu, pogotovo u CG je totalno nepoznata i 90% ljudi to nece shvatiti ozbiljno, neki koje je to zanimalo obratili su mi s ena PM, gdje sam im pisao o tome.

  24. #649
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vanja pricao sam o tome i prije, pa su neki to gledali kao naucnu fantastiku jer ih ne zanima. Ta tema na balkanu, pogotovo u CG je totalno nepoznata i 90% ljudi to nece shvatiti ozbiljno, neki koje je to zanimalo obratili su mi s ena PM, gdje sam im pisao o tome.
    To sto si ti pisao je malo dijete moglo da obori. Ali eto kazes da si na PM pisao o tome. Da nisi slucajno sacuvao neku od tih poruka pa da taj tekst podijelis sa nama ili si ih prikladno izbrisao? Mnogo si defanzivan za nekoga ko tvrdi da posjeduje sposobnost da dokaze globalnu zavjeru.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #650
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To sto si ti pisao je malo dijete moglo da obori. Ali eto kazes da si na PM pisao o tome. Da nisi slucajno sacuvao neku od tih poruka pa da taj tekst podijelis sa nama ili si ih prikladno izbrisao? Mnogo si defanzivan za nekoga ko tvrdi da posjeduje sposobnost da dokaze globalnu zavjeru.
    Inbox mi se brzo puni zbog posla tako da brisem redovno poruke. Da te to stvarno zanima sam bi istrazio, imas dosta argumentovanih tekstova, knjiga i klipova.

Page 26 of 28 FirstFirst ... 1622232425262728 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prorocanstva ...
    By OpUsTeNo in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-04, 19:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •