Page 11 of 28 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 683

Thread: Prorocanstva

  1. #251
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    @biga tesko je mene iznervirat, samo ocu da utvrdim nesto.
    @rakun ja ne tvrdim da ti nemas takvu macku, uglavnom opet je lakse tvrditi da je nemas nego da neko vise bice ne postoji, s obzirom da ti zivis na Zemlji, to je uglavnom mnogo lakse utvrditi nego da u univerzumu ne postoji to bice, e sad ja ne tvrdim ni kako se zove ni kako izgleda, al da bi tvrdio da ne postoji, morao bi da pretrazis citav univerzum, sto cisto sumnjam da jesi ( Star Wars i Star Trek se ne racunaju).
    Last edited by technus; 03-06-15 at 01:29.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    @rakun ja ne tvrdim da ti nemas takvu macku, uglavnom opet je lakse tvrditi da je nemas nego da neko vise bice ne postoji, s obzirom da ti zivis na Zemlji, to je uglavnom mnogo lakse utvrditi nego da u univerzumu ne postoji to bice, e sad ja ne tvrdim ni kako se zove ni kako izgleda, al da bi tvrdio da ne postoji, morao bi da pretrazis citav univerzum, sto cisto sumnjam da jesi ( Star Wars i Star Trek se ne racunaju).
    Znači ja treba da dokazujem postojanje svoje nevidljive mačke, a ti ne treba da dokazuješ postojanje tvog svemogućeg nevidljivog humanoida ? Zar nije "logika" vas vjernika "dokaži da ne postoji", prema tome dok neko ne dokaže da moja nevidljiva mačka ne postoji ona nastavlja da postoji i jede tortilje.

    PS.
    moja nevidljiva mačka nije sa nekog drugog kraja univerzuma. To je obična mačka, samo što ju je ujeo radioaktivna nevidljiva čivava i prenjela joj nevidljivost i ljubav prema tortiljama
    Last edited by Rakun; 03-06-15 at 01:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači ja treba da dokazujem postojanje svoje nevidljive mačke, a ti ne treba da dokazuješ postojanje tvog svemogućeg nevidljivog humanoida ?
    samo da mi je znat odakle si izvuka ovaj zakljucak, zdravlja ti? Ja samo kazem da sledece nije tacno
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sa istom sigurnošću i iz istih razloga iz kojih ti tvrdiš da ja nemam nevidljivu mačku koja se hrani tortiljama i to zasipa Vrancem iz 75te
    Forever young, i want to be forever young

  4. #254
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    samo da mi je znat odakle si izvuka ovaj zakljucak, zdravlja ti?
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači ja treba da dokazujem postojanje svoje nevidljive mačke, a ti ne treba da dokazuješ postojanje tvog svemogućeg nevidljivog humanoida ?
    Rekao si da treba "utvrditi" što je druga riječ za "dokazati". Na tebi je da dokažeš da ja nemam nevidljivu mačku
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja samo kazem da sledece nije tacno
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sa istom sigurnošću i iz istih razloga iz kojih ti tvrdiš da ja nemam nevidljivu mačku koja se hrani tortiljama i to zasipa Vrancem iz 75te
    Apsolutno sa istom sigurnošću
    Ti ni na koji način ne možeš dokazati da ja nemam nevidljivu mačku kao što ni ja ne mogu dokazati da ne postoji svemogući nevidljivi humanoid na oblaku. Rekao si da se u slučaju moje mačke treba utvrditi da li u univerzumu postoji ta vrsta, a ja ti kažem da je moja mačka obična ulična mačka koja je spletom okolnosti postala nevidljiva. Nepostojanje neprirodnih stvari je nemoguće dokazati.
    Ne možeš dokazati ni nepostojanje đeda mraza koji za dan sv. Patrika dobroj djeci donosi poklone
    Last edited by Rakun; 03-06-15 at 02:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #255
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak je ovo tema o proročanstvima, a ne još jedna krivina đe se neprekidno i konstantno dokazuje uzaludnost ateizma.

    Realno ne vidim da li bi dokazivanje ili nedokazivanje postojanja Rakunove ovakve ili onakve mačke išta promijenilo. Ako on kaže da ona postoji, ja mu vjerujem, ako on ne govori istinu, što je opet realno, to samo govori o njemu. Dokazovati nešto bitno i važno na ovako primitivan način, je nepraktično i gotovo nemoguće, jer Rakun ovakve rasprave konstantno sprovodi, bez nekog očiglednog i produktivnog krajnjeg rezultata, osim možda dugačkog pisanja po forumu.

    "nevidljivi svemogući humanoid" je termin koji Rakun (i slični) često koristi, sam termin je zanimljiv, jer očigledno prikazuje Rakunovo ne razumjevanje i ne shvatanje Boga. Ko dozvoli sebi da opisuje Boga na ovaj način, svojim riječima dokazuje da o njemu zna vrlo malo ili skoro pa ništa.

    Govorimo o Bogu koji je "Tvorac neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog, zar ovđe nije jednostavno opisana besmislenost traženja fizičkog dokaza o postojanju Boga? Zatim "ljudima je nemoguće Boga vidjeti" i ovđe isto? Ali da ne bude da su predhodne dvije tvrdnje konačne, mi govorimo o Bogu koji je bio na zemlji, hodao sa ljudima, učio ih i svojim primjerom pokazao kako treba živjeti i proživjeti život na zemlji? Ljudi su tada ipak Boga vidjeli.

    Samo postojanje ljudi, njihovog rađanja, odrastanja, sazrijevanja i mogućnost shvatanja i razumijevanja svijeta oko sebe, je svojevrsni dokaz postojanja Boga. Koliko god da su ljudi sposobni, tako savršen sistem, mehanizam nije niti može biti njihovih ruku djelo, niti je mogao nastati na bilo koji drugi način, bez prisustva Božije sile, a sigurno ne na načine kako to ateisti opisiju ili pokušavaju da opišu.

    Da ateisti redovno i svakodnevno izdaju sami sebe i svoje ideje može posvjedočiti sledeći link http://www.telegraph.co.uk/news/reli...not-exist.html koji je vrlo interesantan iz više razloga. Prvi je zbog sadržine teksta, kojim je lijepo uobličena stranica. Drugi je sam video fajl koji se nalazi na stranici u kome se vidi očigledna uzaludnost i način razmišljanja ateističkih "mislilaca" koji uvode neke tabele od sedam tačaka slično kao Rakun onu mačku, a dje se pokazuje i sama nedefinisanost ateističkih shvatanja kroz pominjanje više sličnih termina.
    Ovdje se samo može reći i ne pogriješiti da u ovakvim idejama u kojima Boga nema, ima svega drugog i najčešće nečeg vrlo nakaradnog i besmislenog.

    http://www.therefinersfire.org/images/Poster_Bugs.jpg

    Sjetimo se i onih rimokatoličkih sveštenika koji nedavno rekoše da samo postojanje današnjih ateista u stvari pokazuje i apsolutno dokazuje postojanje Boga. Iako djeluje nejasno, nije toliko komplikovano jer u Bibliji i ostaloj religoznoj literaturi se po njihovom shvatanju jasno objašnjava da će se bezakonje namnožiti i da će ljudi i protiv Boga svašta govoriti. "A kad čujete ratove i glasove o ratovima, ne plašite se; jer treba da to bude; ali to još nije posledak. Jer. 4:27, Jer. 5:10" Iako se ovaj tekst direktno odnosi na ratove, kojih zadnjih dana ima sve više i više, analogija je jasna jer kud ćeš većeg bezakonja od rata?

    Iskoristio sam termin "bezakonje" jer navodno ovđe ateistima ima mjesta za konstatacije kao niđe u Bibliji se ne pominje direktno ateizam i slično, međutim svima koji znaju da broje preko deset i koji shvataju bezakonje ateizma (i sličnih zabluda), situacija je više nego jasna i očigledna.

    "Nemojte se povoditi za onim što oči vide. Jer, oči vide samo površinu, ne vide dalje, vide odjeću i spoljašnjost, ne vide samu suštinu, vide samo glumca, ne vide unutar čovjeka ne vide Boga. Blagodatni um vidi ono što ne može oko da vidi tj. dubinu ispod površine, i vidi jezgro ispod odeće, i vidi čovjeka iza glumca, i Boga iza čovjeka. Ono što se ne vidi, ono je za zrele ljude, ono što se vidi, to je za djecu. Sve dubine i visine bića jesu nevidljive i sva suština i sav smisao svih stvari jeste ono nevidljivo za čulno oko, a vidljiv za unutarnje oko, za Božanski vid unutra u nama, a to je um. Jednom rečju, tjelesno oko vidi simbole ili slike, a um vidi duh i smisao."

    Gornji paragraf, bi mogao indicirati ateistima đe su i kud su zalutali, kao što im jasno i ukazuje kako da se iz tog nezgodnog položaja izvuku. Upravo im pokazuje prvu stepenicu koju moraju savladati, upravo kao i malo dijete, kad savlada prvu, lako će i drugu, treću pa sve redom. Gospod kaže budite savršeni!

    Naravno, svima je lakše umjesto dobra u ljudima uvjek prvo isticati i vidjeti ono loše, zato ne treba nikakvog napora niti umnog niti fizičkog, to nekako ide samo od sebe, a ljudi jesu lijeni, naročito oni koji neće i ne žele poraditi na sebi.

    Da ne bude da nisam govorio o proročanstvima evo zanimljivog linka, koji podsjeća na muke egipatske, ali u moderno tj. današnje vrijeme. http://www.pravda.rs/2014/05/02/krva...iz-otkrovenja/
    Last edited by SpongeBob; 04-06-15 at 14:34.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #256
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dokazovati nešto bitno i važno na ovako primitivan način, je nepraktično i gotovo nemoguće, jer Rakun ovakve rasprave konstantno sprovodi, bez nekog očiglednog i produktivnog krajnjeg rezultata, osim možda dugačkog pisanja po forumu.
    to ti govori kolko je njemu dosadno, i kakav je on lik..
    istrajan budi.

  7. #257
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    BIGa loša ti je logika. Ne postoji nikakva veza da ako neko ne vjeruje u Boga da je loš čovjek. To što ti pričaš je pitanje morala, a moralan možeš biti i ako ne vjeruješ u Boga.
    Niko ne spori ateistima da među njima ima kako ti opisuješ "moralnih" ljudi. Ima naravno dosta ljudi koji nisu religiozni, a hoće pomoći drugima, hoće poštovati druge, hoće biti ono što prost narod kaže pravi ljudi na pravom mjestu (imamo li takvih ateista ovđe?).

    Sumnjam da je Biga pokušao kritikovati ateiste na ovaj način. Pretpostavljam da se njegov opis odnosi na vrlo specifičan i nejasan način razmišljanja i diskutovanja, makar na onaj način koji je demonstriran ovđe na forumu, baziran na nekom njegovom iskustvu u diskusiji sa njima. Imao sam i ja sličnih momenata.

    Malo bih se zadržao na zadnjem dijelu koji si naveo "moralan možeš biti i ako ne vjeruješ u Boga". Vrlo diskutabilno! Zavisi šta se smatra pod pojmom moralan? Ukoliko pod moralan podrazumijevamo pažljivog humanistu, koji poštuje druge i koji vodi računa o svom ponašanju u svakoj situaciji, onda bi to iz ugla ljudi, bilo sasvim prihvatljivo i ono što kažu "OK".

    Međutim, nije tu kraj, niti je blizu. Biti moralan jeste lijepo, ali ima i drugih savršenijih ljudskih osobina koje su veće i koje obuhvataju i čak prevazilaze svojim kvalitetima moralnost. Da ne detaljišem, ima primjera u religioznoj literaturi mnogo i premnogo.
    Last edited by SpongeBob; 04-06-15 at 15:03.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #258
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    to ti govori kolko je njemu dosadno, i kakav je on lik..
    Pozdravljam, i u svakom slovu se slažem!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #259
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Rakun ovakve rasprave konstantno sprovodi, bez nekog očiglednog i produktivnog krajnjeg rezultata, osim možda dugačkog pisanja po forumu.
    Rakun započinje rasprave za koje se ispostavi da su uzaludne iz prostog razloga jer vjernik ispari dok me prođe volja
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ko dozvoli sebi da opisuje Boga na ovaj način, svojim riječima dokazuje da o njemu zna vrlo malo ili skoro pa ništa.
    Tako piše u Starom Zavjetu
    Da li u SZ piše da je stvorio Adama prema svom liku ? PIŠE
    Da li je nevidljiv ? PO VAMA JESTE
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #260
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Šta reći , osim FRANE SELAK!


  11. #261
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Rakun započinje rasprave za koje se ispostavi da su uzaludne iz prostog razloga jer vjernik ispari dok me prođe volja

    Tako piše u Starom Zavjetu
    Da li u SZ piše da je stvorio Adama prema svom liku ? PIŠE
    Da li je nevidljiv ? PO VAMA JESTE
    Sve zavisi kako ti gledas na izgleda Boga, u tome sto je receno da je stvorio Adama po svom liku, moze da se tumaci kao ljudskom liku, da je izgled Boga u stvari izgled covjeciji. Svi ljudi imaju Boziji lik, jer ih je stvorio po svom liku. A to znaci da svi ljudi na planeti koji su ikada postojali i koji danas postoje ono najljepse u sebi dato im je od Boga, i kada saberes sve dobre stvari svih ljudi dobijas sve savrsenosti Boga.

    Ne kazem da je Rakun mason, ali na ovom forumu ima dosta ljudi koji su masoni i onih koji bi zeljeli da budu masoni. Masoni ili illuminati jer su isti, ljudi koji mrze Boga i ljudi koji ne zele da javno priznaju da je Lucifer njihov vodja i Bog. Pokusavaju na svaki nacin da ljude odvoje od Boga prije svega, treba biti pazljiv i proklinjati takve tipove ljudi.
    Last edited by BIGa; 04-06-15 at 19:21.

  12. #262
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Šta reći , osim FRANE SELAK!

    znaci ne mogu da vjerujem! kakav kralj, nafacan lik
    istrajan budi.

  13. #263
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Sve zavisi kako ti gledas na izgleda Boga, u tome sto je receno da je stvorio Adama po svom liku, moze da se tumaci kao ljudskom liku, da je izgled Boga u stvari izgled covjeciji. Svi ljudi imaju Boziji lik, jer ih je stvorio po svom liku. A to znaci da svi ljudi na planeti koji su ikada postojali i koji danas postoje ono najljepse u sebi dato im je od Boga, i kada saberes sve dobre stvari svih ljudi dobijas sve savrsenosti Boga.

    Ne kazem da je Rakun mason, ali na ovom forumu ima dosta ljudi koji su masoni i onih koji bi zeljeli da budu masoni. Masoni ili illuminati jer su isti, ljudi koji mrze Boga i ljudi koji ne zele da javno priznaju da je Lucifer njihov vodja i Bog. Pokusavaju na svaki nacin da ljude odvoje od Boga prije svega, treba biti pazljiv i proklinjati takve tipove ljudi.
    A ti bi proklinjao? Neka ti to.

    Samo iz tog podebljanog pokazuje se sva duboka mržnja koju bigoti zatrovani religijom osjećaju prema bližnjemu koji vjeruje drugačije ili izgleda drugačije.

    Hvala bogu (pun intended) za sekularizam i internet da se raskrinkavaju te laži koje šire mržnju.

  14. #264
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ne kazem da je Rakun mason, ali na ovom forumu ima dosta ljudi koji su masoni i onih koji bi zeljeli da budu masoni.
    Pa zvali su me. Ali mi rekoše da je uslov da moram da vjerujem u svemogućeg nevidljivog humanoida pa sam ih odbio

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Masoni ili illuminati jer su isti, ljudi koji mrze Boga i ljudi koji ne zele da javno priznaju da je Lucifer njihov vodja i Bog. Pokusavaju na svaki nacin da ljude odvoje od Boga prije svega, treba biti pazljiv i proklinjati takve tipove ljudi.
    Krajnje interesantno ponašanje za ljude koji su vjernici
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #265
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Postovaoce Lucifera mrzim i proklinjem, jer ne rade ama bas ni jednu dobru stvar nego samo lose.

  16. #266
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Postovaoce Lucifera mrzim i proklinjem, jer ne rade ama bas ni jednu dobru stvar nego samo lose.
    To je često slučaj sa svakim ko vjeruje u nevidljive humanoide
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #267
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    A ti bi proklinjao? Neka ti to.
    Samo iz tog podebljanog pokazuje se sva duboka mržnja koju bigoti zatrovani religijom osjećaju prema bližnjemu koji vjeruje drugačije ili izgleda drugačije.
    Hvala bogu (pun intended) za sekularizam i internet da se raskrinkavaju te laži koje šire mržnju.
    Skoro pa vrhunac ateističkog apsurdizma! Ipak, da vidimo redom jedan po jedan detalj.

    Biga je napisao "proklinjati takve tipove ljudi", što je bio povod za zanimljivu reakciju.

    Evo zašto: ovakav tekst teško da može biti i vjerovatno nije religiozan, niti povezan sa religijom kako se u reagovanju implicira.
    Velika većina religija uči da treba voljeti neprijatelje svoje (iako je to teško prvo svatiti zatim razumjeti pa tek onda i uraditi), da nikome ne treba nanostiti zlo (ni na koji mogući način), da nikome ne treba čak ni pomisliti neko zlo, već da treba biti svjestan svoje grešnosti i truditi se isključivo nju ispraviti i nastojati eliminisati. Tako da ne stoji kompozicija "duboka mržnja ... zatrovani religijom", nema to nikave logike niti ikakvog smisla, niti dodirnih tačaka sa religijskim učenjima, koliko bi možda god to neko ovđe volio. Elementarno poznavanje religijskih načela dokazuje pogrešnost u navedenom reagovanju.

    Ovđe bih pitao šta su to "bigoti", vjerujem da termin ima neko značenje, tj. objasniće nam neko nekad (aluzija na username?), svakako - svejedno.

    Dalja rečenica je vrh, jer počinje uzrečicom koja se nikako ne može pravilno vezati za ateistički rječnik niti terminologiju. Zanimljivo je da neko ko ne priznaje, ne prihvata, ne razmišlja niti poštuje niti ima straha od Boga, uzima njegovo ime, zahvaljuje mu se u ime nečega za nešto.
    E sad, ovo zadnje u ime nečega za nešto je vrh vrhova, zahvaljujemo se nekome (koga poštujemo toliko da smo Mu ime napisali malim slovom), za postojanje interneta kojim se raskrinkavaju "laži koje šire mržnju". Zbilja interesantno!

    Đe ono piše koliko je zvanično star ovaj internet, mrzi me da tražim? To je nešto sitno godina u odnosu na dosadašnju ljudsku istoriju, pa pretekosmo i prije interneta, jadni mi, kako smo živjeli bez njega? Srećno?!

    To da internet služi da se njim raskrinkavaju laži, je zabluda svoje vrste ja bih prije rekao da se njime uspješno šire laži. Recite mi zna li neko, kojim čudom, koliko informacija postoji na internetu makar i u neku grubu cifru, mislim da teško da ima takvih (al moguće), a sad mi u nastavku recite koliko je od tih informacija stvarno istinito?

    Ne možete mi dokazati da je internet nešto što je dobro i što se koristi u svrhe "raskrinkavanja laži" u smislu kako je ovđe navedeno, vjerujem da se isti koristi u upravo suprotne stvari, a samo postojanje ljudi koji razmišljaju i pozivaju se na validnost online informacija, sa ko zna kakvih izvora i iskrivljenih izvora, dokazuje upravo zlonamjernost u formiranju ovakve internet mreže.

    Nemojte me pogrešno shvatiti, lijepo je viđet se online prako nekih programa i sl. sa tetkom iz inostranstva ili naručiti i platiti nešto online iz ko zna okle itd. Ima internet svojih finih zamisli i ideja, ali to što valja, je ništa ili bijednih ni 1% u odnosu na ono što je sakriveno od običnih korisnika i šta se koristi upravo i protiv njih.

    Zahvaljivati Bogu za postojanje interneta (neznam dal da se ja smijem, al znam jednog koji se sigurno dobro smije ovome) i eto samo ću reći da je Bog stvorio internet u Bibliji bi pisalo da su i Adam i Eva koristili isti još onomad, baš bukvalno razmišljanje, jel da?

    Ovim navedenim, citiranim tekstom se vidi tako iskrivljena i nejasna slika, da je meni apsolutno nejasno šta se je htjelo tačno reći, jer u tekstu je sve apsurd za apsurdom, zbilja nije jasno ništa, niti može biti jer je maksimalno konfuzno.

    Ipak da pokušamo realno sagledati stvari, bez osvrta na kolekicju apsurdizama, načelna je ideja kritika Biga-e jer je napisao ideju da se proklinju neke vrste ljudi.

    Biga je nedvosmisleno napisao i naznačio da je govorio o ljudima koji mrze Boga, koji su moguće masoni i ili iluminati, neki može se reći sektaši ili slično, koji imaju neke čujem skoro pa idiotske ideje, ali rade i završavaju svoj posao. U istinitost ovog neću ulaziti, pažnju bih vam skrenuo na samo reagovanje, koje ako se realno sagledaju četiri napisane rečenice nameću zaključak (koji ne mora biti tačan i ja se nadam da nije tačan) da se ovako reaguje upravo zbog eventualnog simpatisanja pomenutih tipova ljudi ili nekog imaginarnog ili stvarnog osjećaja pripadništva tim takvim tipovima ljudi. Moguće?

    Ovo je, ako je moguće, već za brigu!

    Koliko je Biga možda ishitreno reagovao, mnogo ishitrenije je komentarisano nakon toga!

    Na samom kraju da se vratim na vrlo značajnu prvu rečenicu. Zašto se ateista boji proklinjanja? Koja je tu ideja u pozadini? Ateista ne bi trebalo da ima ikakvih strahova po ovom osnovu. Ali, ako se iz ostalih rečenica povežu elementi koji ukazuju na moguću pripadnost nekim grupama možda čak i onih o kojima Biga govori stvari postaju vrlo zanimljive i počinjem da mislim da je Biga vrlo u pravu. Ne u smislu da neke tipove ljudi treba proklinjati, već u ovome ostalom o čemu govori. što je vješto zamagljeno u reagovanju, sa pokušajem naglašavanje nečeg potpuno drugog uz vrlo apsurdne metode (čisto ateističke).

    Treba vjerovati u ono što je dobro u ljudima, zar je to toliko teško i komplikovano?
    Last edited by SpongeBob; 04-06-15 at 22:21.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #268
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Zašto se ateista boji proklinjanja? Koja je tu ideja u pozadini? Ateista ne bi trebalo da ima ikakvih strahova po ovom osnovu.
    Zašto se ti uvrijediš kada ti neko kaže "***** ti mater " kada znaš da toga neće biti ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #269
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pa zvali su me. Ali mi rekoše da je uslov da moram da vjerujem u svemogućeg nevidljivog humanoida pa sam ih odbio
    Elementarno nepoznavanje masonskog reda, možda je vrijeme za temeljno googlanje i youtubovanje?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  20. #270
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Sve zavisi kako ti gledas na izgleda Boga, u tome sto je receno da je stvorio Adama po svom liku, moze da se tumaci kao ljudskom liku, da je izgled Boga u stvari izgled covjeciji. Svi ljudi imaju Boziji lik, jer ih je stvorio po svom liku. A to znaci da svi ljudi na planeti koji su ikada postojali i koji danas postoje ono najljepse u sebi dato im je od Boga, i kada saberes sve dobre stvari svih ljudi dobijas sve savrsenosti Boga.

    Ne kazem da je Rakun mason, ali na ovom forumu ima dosta ljudi koji su masoni i onih koji bi zeljeli da budu masoni. Masoni ili illuminati jer su isti, ljudi koji mrze Boga i ljudi koji ne zele da javno priznaju da je Lucifer njihov vodja i Bog. Pokusavaju na svaki nacin da ljude odvoje od Boga prije svega, treba biti pazljiv i proklinjati takve tipove ljudi.
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Elementarno nepoznavanje masonskog reda, možda je vrijeme za temeljno googlanje i youtubovanje?
    Evo ja sam googlao ... Lucifer se pominje samo u verziji Biblije Kinga Jamesa i to samo u jednom dijelu - (Isaiah 14:12): How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! how art thou cut down to the ground, which didst weaken the nations! - Klasična interpretacija ovog pasusa je da se odnosi na anđela Lucifera koji je izbačen iz raja, zbog čega se ovo povezuje sa Sotonom, i odatle se ta dva imena stalno miješaju. Samo što je taj pasus pogrešno preveden i ISPRAVLJEN u How you have fallen from heaven, morning star, son of the dawn! You have been cast down to the earth, you who once laid low the nations! - Direktan prevod imena Lucifer sa engleskog u latinski je Lucifer = morning star ... Pa onda kaže - Revelation 22:16 - I, Jesus, have sent my angel to give you[a] this testimony for the churches. I am the Root and the Offspring of David, and the bright Morning Star. - što nam pokazuje da je Isus = Morning Star = Lucifer. Dakle nazivati Sotonu Luciferom i vice versa je onda u suštini sprdačina sa Isusom. Ako stvarno postoje ta tajna društva o kojima pričate onda je taj Lucifer koji im je "vođa i bog" predstavljen dobro nam poznatim illuminati okom a.k.a Eye of Providence i on je univerzalistički bog - a hrišćani naravno svako vjerovanje koje nije u Isusa (Lucifera haaa) automatski otpisuju kao vjerovatnje u đavola, tako da zavisi iz koje perspektive gledate - ja da vjerujem u sve te nebuloze o kojima pričate možda bih malo više i googlao i uključivao se u raspravu, a ovako mi je baš nešto gubljenje vremena, samo mi je smiješno kako prosipate neke teorije zavjere iz petog osnovne pa se moram uključit.


  21. #271
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čudo ja nađoh da se taj lik pominje još neđe, jel vidiš kako je internet zbunjujuć, kad tražiš nešto, a veze o tome nemaš? Nema veze, pogledaj sliku ispod.



    Sotona

    Doréova interpretacija Sotone iz Miltonova "Izgubljenog raja"
    Sotona (heb. שָׂטָן satan; aram. שִׂטְנָא lat. Sátanas) znači protivnik, optužitelj, dok se u religiji smatra palim anđelom, to jest demonom, vragom. Kao protivnik spominje se u Prvoj knjizi o Kraljevima (1 Kr 11,14)[1], dok se kao Božji protivnik spominje u Knjizi o Jobu (Job 2,7)[2], u Drugoj knjizi o Samuelu (2 Sam 24,1)[3] i u Prvoj knjizi Ljetopisa (1 Ljet 21,1).[4]

    U abrahamskim religijama (židovstvo, kršćanstvo, islam) Sotona je nadnaravno biće, a njegovo se ime često koristi kao simbol napasti i zla. Obično poznat je kao vrag ili đavao (lat. Diábolus - optužitelj), gospodar tame, Belzebub, Nečastivi, Mefisto, ili Lucifer. U Talmudu Sotona se spominje pod imenom Samael. U islamu Sotona je poznat kao Iblis (arap. إبليس) ili Šejtan (arap. شيطان), a bio je poglavica Džina, posebne vrste duhova prije svoje pobune i pada. Sam ga Isus Krist dva puta naziva knezom ovoga svijeta (Iv 12,31)[5] i (Iv 14,30)[6].

    Lucifer

    Pali anđeo
    Lucifer (lat. lucem ferre, svjetlonoša) je, u Bibliji, prema proroku Izaiji, sin Zore (zvijezde Danice) koji je srušen u podzemlje. Ranokršćanski pisci dovode ga u vezu s novozavjetnim Sotonom, palim anđelom, kojeg je, nakon što se pobunio protiv Boga, pobijedio arkanđeo Mihael i bacio ga u pakao.[1] Međutim, to poistovjećenje Lucifera sa Sotonom je kasnijeg postanja od Biblije.[2]

    Lucifer se ne spominje u Novom zavjetu, budući da je u njemu Isus Krist označen imenom "svjetlonoše".[3] [4] U nešto kasnijim legendama Lucifera se povezuje s Ezekijelom i naziva ga se jednim od najveličanstvenijih palih anđela. Legende nadalje pripovjedaju da je Lucifer bio veoma uznemiren kada je Bog stvorio Luciferova brata, Jesuala, Sina. Zbog toga se iz njegove glave porodio Grijeh. S njom je Lucifer porodio Smrt i zbog toga je protjeran s neba.[5] [6] Predaja kaže da je Luciferu, dok je padao, s čela ispao krupni smaragd, što je, prema ezoteričnoj tradiciji, označilo zatvaranje čeonih čakri kod ljudi.[7]

    Lucifer je, prema djelu Collina de Plancyja Dictionnaire Infernal (1863.) vladar Istoka, a neki demonolozi smatraju ga kraljem pakla i nadređenim Sotoni.[8]

    P.S. One znake jednakosti ti stvarno ne bih komentarisao, dovoljno je da pročitaš Bibliju (Novi Zavjet) da bi i ti znao da ono tvoje veze nema sa životom.
    Last edited by SpongeBob; 05-06-15 at 00:16.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  22. #272
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi, rekoh gore - zavisi kako gledaš na to ... ja samo vidim kako mehanički izbačate neke argumente i stavove kao da imate neki zajednički šablon po kojem se vodite i ne trudite se da podržite te stvari nekim izvorima (probajte neki koji nije star 3000 godina). Gore sam samo pokušao da razjasnim jednu zabludu, ne sjekiram se nešto previše oko toga jer ako ti vjeruješ u sve ovo što si iznad kopirao onda nemamo o čemu da pričamo jer ta rasprava naravno ne vodi ničemu. Razlika je samo što ja ne vjerujem u proklinjanje pa za razliku od vas najmanje što mogu da uradim je da vam se kulturno presmijem kad su ovakve teme u pitanju. Pročitao sam Novi Zavjet, solidna fikcija - 6.5/10 ...


  23. #273
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    Pazi, rekoh gore - zavisi kako gledaš na to ... ja samo vidim kako mehanički izbačate neke argumente i stavove kao da imate neki zajednički šablon po kojem se vodite i ne trudite se da podržite te stvari nekim izvorima (probajte neki koji nije star 3000 godina). Gore sam samo pokušao da razjasnim jednu zabludu, ne sjekiram se nešto previše oko toga jer ako ti vjeruješ u sve ovo što si iznad kopirao onda nemamo o čemu da pričamo jer ta rasprava naravno ne vodi ničemu. Razlika je samo što ja ne vjerujem u proklinjanje pa za razliku od vas najmanje što mogu da uradim je da vam se kulturno presmijem kad su ovakve teme u pitanju. Pročitao sam Novi Zavjet, solidna fikcija - 6.5/10 ...
    Ja se protiv masona i illuminata borim na svoj nacin. O njima znam 90%, mnogo vise nego sto mozete da izguglate, i znam da su najvece zlo koje postoji na planeti. Sve najgore sto se desilo na planeti u zadnjih 1000 godina je njiho djelo, sve sto je uvedeno i legalizovano a sto predstavlja nemoralne radnje ili cinove je isto njihovo djelo tako bih vas zamolio da ne pricate nesto sto ne znate o njima a pritom da niste vjernici pa da kroz Bibliju raspoznate njih i njihova zla djela. U Bibliji je fino napisano kako ce zlo da djeluje, samo ukljucite razmisljanje i povezivanje i sve ce vam biti jasno.
    Last edited by BIGa; 05-06-15 at 01:11.

  24. #274
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    90% o njima znaš? Ja ne znam ni 1% a baš me interesuje, đe su, što im je cilj, kako se boriš protiv njih, jesi li upoznao kad jednog, je li pokušao da te spriječi da vjeruješ u nešto, odakle ti to da worshipuju đavola, što su napravili to u zadnjih 1000 godina?


  25. #275
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    90% o njima znaš? Ja ne znam ni 1% a baš me interesuje, đe su, što im je cilj, kako se boriš protiv njih, jesi li upoznao kad jednog, je li pokušao da te spriječi da vjeruješ u nešto, odakle ti to da worshipuju đavola, što su napravili to u zadnjih 1000 godina?
    Ako bih krenuo sve da ti pricam, trebali bi da sjednemo negdje na kafu i trebalo bi mi otprilike dobra 4 sata price, a onda bih ti posle toga sve argumentovao. Imao sam kontakt sa jednim od njih, i rekao mi je dio stvari i zasto je postao mason. Njihov glavni simbol je svevidece oko, koje predstavlja oko Horusa, ili ti Lucifera, njega nazivaju vrhovnim kreatorom univerzuma.

Page 11 of 28 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prorocanstva ...
    By OpUsTeNo in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-04, 20:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •