Page 24 of 30 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast
Results 576 to 600 of 740

Thread: True Detective

  1. #576
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ste previše kritični prema seriji. Znalo se da neće biti isto kao prva sezona, nije tako mračna, ima drukčiji spin. Kult je sigurno pozadinska radnja, više se radi o političkim smicalicama i korupciji. Mnogo je komplikovanija nego prva sezona, samo što nije toliko mračna.

    Sent from my UMI ZERO using Tapatalk
    DICIOTTO

  2. #577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    Da se ovo sto se gleda ove sezone ne zove True Detective, dal bi gledao seriju?
    Mislim da ne. Slabo gledam serije, i to uglavnom na preporuku. Tako je bilo sa prvom sezonom, uključio sam se neđe na pola.

    TD2 je konfuzan, priča nema fokus, previše je likova (velika većina iritira i smara), svi su nešto ucrnjačeni, gluma osrednja, režija i OST ispod nivoa.. nisam očekivao da priča i atmosfera pokupe taj okultni trip kojim je prva sezona isijavala, ali daj brate nešto zanimljivo da te uvuče u taj svijet. Ovako imam osjećaj kao da se pisac pogubio, previše toga je htio a do sad slabo što isporučio.

    Vrhunac kretenizma je zadnjih 20 minuta. Pun autobus cura na poziv, bogataši i političari koji orgijaju bez maski, sklapaju se milionski ugovori, a kuća je obezbjeđena kao dom JNA u Podgorici. Da ne pričamo kako je detektivka poništila efekat mdme povraćanjem, i iz komatoznog stanja prešla u hiperaktivnu fazu đe trči i kida koga stigne.

    Ovo gledam isključivo zbog toga što sam počeo, pa ću se iscimat da pogledam do kraja. A i zanima me kako će završit Velcoro i Bezzerides.

  3. #578
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    *ne citam post-ove*

    Cisto da kazem da sam i ja poceo ovo da gledam, tek 2 epizode (prve sezone) odgledane... Sad cu trecu pa da ako vas stignem za par dana...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #579
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    evo poslastice za sve homofobe...

  5. #580
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    evo poslastice za sve homofobe...
    Ne pogledah još - je li se ispegla Woodrugh s nekim jes ...
    Last edited by Maleni; 03-08-15 at 15:54.


  6. #581
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,555
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    322
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Aoo...

    -Onaj trzaj mu djevojke na kraj, osjetila je ona nesto, aooo, bjezi. I ono debilno cekanje izmedju Reja i Eni, scena puca od seksualne napetosti, a maheee. -

  7. #582
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Čeka nas finale od 90 minuta. Ali barem znamo ko je i zašto ubio Stana, tu nećemo ostati uskraćeni


  8. #583
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    stan misterija razriješena

    a nije ona osjetila nešto no trudna gleda film tužni svekrva fino reče da je tužan pa ne bila gledat
    biće još mrtvih, sigurno...
    dobih ja opkladu :mrgreen:
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #584
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,632
    Thanks Thanks Given 
    1,447
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    In the midst of being gang banged by forces unseen, I figure I’d drill a new orifice, go on and **** myself for a change.










  10. #585
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    "You want me to roll up a joint".

    Oduvao me Ray sa ovom.

  11. #586
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bio sam jedan od kriticara ove sezone ali je ova zadnja epizoda bila predobra.

    Zao mi Paula sto zamace a bas mi prirastao lik seriji.Bas se pitah sta se desi sa onim tipom prvim nakon sto ih onako naslaga u onom tunelu, i dobih odgovor ubrzo.Ona scena seksualne tenzije i nekog iscekivanja izmedju Velkora i Rejcel mi je bila nepotrebna(nije da se zalim al su bar mogli dio akcije prikazati) i bezveze.Stekao sam utisak da je Pizzolato htio da oni to oposle za kraj.

    Ono sto mi upade u oci, je da Frenk ima vrlo malo do nimalo veze sa ovom glavnom radnjom.I dalje se ne zna dje je HDD,ko je Birdman i ko je ubio Casperea.Ko god je ubio Casperea, nije znao za "dogovor" izmedju Frenka i njega, i stoga nije imao za cilj da ga sjebe finansijski tako sto ga je ubio.Cak i da je Caspere bio ziv, sudeci po onom Blejku, opet bi ga ovaj zajebo.Jedina Frenkova veza koju sam ja dosad provalio, sa ovom glavnom radnjom je sto on poznaje Velkora jer mu je prije 100 godina dao informaciju za tipa ko mu je silovao zenu, i cak to se na kraju ispostavilo kao pogresno.

  12. #587
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    "You want me to roll up a joint".

    Oduvao me Ray sa ovom.
    haahahahahaahhaaha, ima sam dumrem kad joj je rekao, ahhhahahaha, bitanga.
    1993-2020

  13. #588
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Kad pricate o 'zadnjoj', mislite na 7.? Posto mi je jos ta ostala da vas sustignem...

    Ona 4-5 mi je bila malo ekstremna sa pucacinom (u stilu Arnija Svajcija) da ne idem u detalje sa spojlerima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #589
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    Ne pogledah još - je li se ispegla Woodrugh s nekim jes ...
    whoops


  15. #590
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Dobra sedma epizoda, mora se priznati, sada bas imam visoka ocekivanja od finala a mislim da ga ne mogu nikako gore odraditi od finala prve sezone. A cini mi se da idu ka tome da bude mnogo mracniji kraj, ne bi me zacudilo ni da svoje troje izginu na kraju (od glavnih likova). Frank ce verovatno da zagine u blaze of glory pucnjavi sa onim Osipom a za ovo dvoje moze svasta biti mada me ne bi zacudilo da Velcoro zaglavi u zatvoru sa istim onim navodnim silovateljom (ako je to moguce) da ispuni obecanje. Nerealno mi je da ce oni sada da raskrinkaju sve te bitne gradske ljude i izadju kao heroji u javnosti. Za onog Burrisa sam vec ranije cuo za teoriju da je covek iza maske vrane pa me nije iznenadilo.

  16. #591
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    http://www.slate.com/blogs/browbeat/...l?wpsrc=huffpo

    Evo za sve one ko zeli da se podsjeti sto se sve izdesavalo u ovih 7 epizoda i da vidi ako je nesta propustio.Recap sezone dosad.

  17. #592
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Opravda sedma epizoda citavu sezonu. Problem je bio sto je misterija tj. zavjera toliko duboko isla a nijedan od likova svo vrijeme nije imao predstavu o cemu se radi pa nismo ni mi. Dodas tome i cetiri glavna lika, svaki sa svojim problemima i svojom postavom sporednih likova i nije ni cudo sto je sezona djelovala po malo konfuzno. Prva sezona je imala mnogo jednostavniji zaplet i misteriju koju su samo dva lika rjesavala. Od starta se znalo da se radi o ritualnim ubistvima tako da ni motiv iza ubistava nije bio vazan za gledaoce da bi pratili radnju. Sve u svemu isplatilo se gledanje do sad. Ne bi trebalo da mogu da zahebu finale posle onakve sedme epizode.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #593
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja to i rekoh isto. Prva je baš bila "pravolinijska", ono što je držalo su ta obilježja kulta, 2 glavna lika i njihov razvoj, i sivilo. Ovo je daleko komplikovanija, više likova, sve je isprepletano, i masu toga što se ni ne zna.

    Neko reče samo da mu nije baš jasna Frankova veza sa svim ovim. Ako išta, njegova djela sad i reakcija će uticati na mnogo toga, siguran sam. Posebno kalo će Rusi odgovorit sad, i možda se okliznu tu i nešto se otkrije... Biće vrhunsko finale, u to sam siguran.

    Sent from my UMI ZERO using Tapatalk
    DICIOTTO

  19. #594
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

  20. #595
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    puce mi gloooova od ovog teksta....

  21. #596
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Opravda sedma epizoda citavu sezonu. Problem je bio sto je misterija tj. zavjera toliko duboko isla a nijedan od likova svo vrijeme nije imao predstavu o cemu se radi pa nismo ni mi. Dodas tome i cetiri glavna lika, svaki sa svojim problemima i svojom postavom sporednih likova i nije ni cudo sto je sezona djelovala po malo konfuzno. Prva sezona je imala mnogo jednostavniji zaplet i misteriju koju su samo dva lika rjesavala. Od starta se znalo da se radi o ritualnim ubistvima tako da ni motiv iza ubistava nije bio vazan za gledaoce da bi pratili radnju. Sve u svemu isplatilo se gledanje do sad. Ne bi trebalo da mogu da zahebu finale posle onakve sedme epizode.
    Da je Pizzolatto nastavio da piše "jednostavnije" zaplete, i da se fokusirao na samo par likova, druga sezona bi bila dobra. Ovako vidim da će veliki uspjeh biti ukoliko uspije da prezentuje "misteriju" kojom gnjavi od starta.

    Kad smo kod prve sezone, zaplet i nije baš jednostavan. Ali je brutalno ispričan, gdje priča ima svoj početak, razradu, i kraj. A to je ključno. Misterija se polako razmotava od samog starta, nema praznog hoda.. Osim toga, prva sezona nije toliko o misteriji i rješavanju slučaja, koliko o odnosu dvojice detektiva - jednog mizantropa i cinika (Kol), i s druge strane površnog amera family guy-a (Marti).Upravo je taj spoj nespojivog i uzdigao TD u pravom smislu. Da ne pričam koliko je:
    -odlična gluma
    -režija
    -muzika
    -atmosfera
    -fotografija
    -itd.

    Kod druge sezone imamo malo što od toga. Zaplet je konfuzan jer pisac očigledno nije u stanju da nam to ispriča na pravi način. Ako smo čekali na početak raspleta u pretposlednjoj epizodi, onda imamo puno praznog hoda. Gubi se smisao gledanja kompletne sezone, ovako možemo lagano preskočiti od druge do pete sezone, i opet nismo puno propustili. Da ne pričam koliko je sama misterija truba - Frenk je na lijepe oči dao sav svoj novac najvećem gradskom prevarantu, i sad treba da gledamo njega i onu žalosnu vrbu od žene mu kako se krive i traže način da povrate novac. Onda ucjene sa onih seks žurki - pa ko je toliko retardiran, a mislim na bogataše i političare, da orgija nemaskiran među sto nepoznatih ljudi i prositutki. Ako su htjeli da gledaju pametno usnimljenu orgiju, neka upale Eyes Wide Shut. Što još imamo - Velkoro koji na riječ ubija navodnog silovatelja svoje žene. Vudro o kojem se jedino može reć da je lgbt u srcu i duši (dupetu), gradonačelnik zvani Keba koji gradom upravlja kao da igra Sim City. I tako dalje.. toliko je nelogičnosti da me ne bi začudilo da se odnekle stvore vanzemaljci I da, usr*ali su ga sa ovoliko glavnih i sporednih likova. O svakom znamo pomalo, ali niko nije dovoljno dobro razrađen. Jedino što valja jesu Farel i Mekadams. Jesu i njihovi likovi plitki, ali ih oni kao kvalitetni glumci donekle vade..

    Kao što već rekoh prije-gledam jer sam započeo. I jedva čekam da je arhiviram i repriziram prvu sezonu.

  22. #597
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Uh, moram i ja prvu da repriziram. Ima ono nesto sto se tesko nalazi van knjiga.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #598
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Odgledao finale...

    Sta znam... Uglavnom sam zadovoljan, vidim da neki vec kukaju, ovaj se bas israo po finalu http://uproxx.com/tv/2015/08/true-de...e-explained/5/
    Ako se pazljivo prati moze se naci gomila plot hole-ova sto vazi za 99% filmova i serija ali svidela mi se poenta na kraju, da u stvarnom zivotu oni koji imaju moc i uticaj prodju nekaznjeno i u javnosti su cenjeni i postovani ljudi, bez obzira u koje su sve kriminalne aktivnosti upleteni. To je bila poenta i prve sezone sem sto su tu skembali jednog lika samo sto za razliku od prve sezone gde su Marty i Rust preziveli ovaj put je vec bila ozbiljnija seca glavnih likova samo Antigone prezivela (Pomalo klise, zenski lik na kraju prezivi). Mada kada pogledamo likove, Frank je bio kriminalac bez obzira sto nije bio neki zlikovac, hteo je da se izvuce iz toga ali njegova smrt je moralna pouka a i tacna da obicni kriminalci imaju kratak rok trajanja za razliku od tih politicara i gradskih faca. Velcoro je od samog pocetka bio tragican lik pa i njegova smrt je nekako odgovarala uz njegov lik. E jedino onaj gej bajker sto je mozda zasluzio srecniji kraj ali jbg imao je rizican posao. Dobro, smetale su mi neke stvari; Kako su Frank i Ray lako porokali onog Osipa i njegovu ekipu, mastermind koji je ubio Casperea zapravo neki snimatelj, fotograf sa onog filma u epizodi sa pocetka sezone sto me odmah podsetilo na prvu sezonu gde je takodje taj criminal mastermind poluretardirani domar najverovatnije nastao iz incesta. Ona Frankova krvava setnja mi je bila skroz nepotrebna ali dopalo mi se to sto je poginuo zbog ciste gluposti a onu pucnjavu lagano odradio i pogine na kraju jer nece da preda odelo. Ali za Velcora mi je ispalo bezveze, cim je provalio ono za pracenje mogao je odmah da nazove McAdams i da joj kaze da bezi pa da posle proba da se spase, da se izgubi u nekoj guzvi (sigurno bi imao bolje sanse nego u nekoj sumetini) ili da se makar preda policiji ako nista drugo. Kraj je ostao malo nejasan, Pizzolatto je ocito hteo da izbegne srecan kraj ali je gledaocima ostavljena nada da ce do toga ipak doci jer je McAdams skupila sve dokaze. Ljudi su kukali kako je kraj S1 bio previse srecan, sada kukaju kako je ovaj previse mracan, ne moze im se ugoditi.

    Citat finala: "You can't act for shit" upuceno pogadjajte kome.

  24. #599
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,555
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    322
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Hahahah, zna sam da ce se ovaj citat provlacit.

    Ona pucnjava Reja i Frenka me podsjeti na Kantere, ahaha.
    Svidjelo mi se ono prikazivanje pustinje i sume, bas fino je ispalo.
    Debilno mi je bilo kako Rej izlece na kraj, a onu dvojicu lagano navuce, mada se znalo kako ce se to zavrsit. A smijesno mi bijase kako krene onu torbu da nosi, a dje ces junace. Ono Failed to upload voicemail, to me slomi. :mrgreen:
    A meni se cini da nije htio da preda odijelo zbog onih dijamanata i onda bi ostao bez icega, mada sigurno ima i drugih motiva.
    I kako me nervira kad ide radnja, svi srecni, izvucece se i onda naravno ide all hell breaks loose, i samo cekam da ode do sina i ovi ga nadju, normalno.
    Izvuce se Eni, ima sad i sina, drago mi je sto i onaj mali ispade Rejov sin.
    Kako neko ne ubi onoga Burisa, pregadan!



    http://news.moviefone.com/2015/08/10...usaolp00002184
    Last edited by efamouspg; 10-08-15 at 17:38.

  25. #600
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo komentari sa Reddita ...

    Frank didn't get himself killed over the suit. He got himself killed over the diamonds in his jacket pocket.
    Shoutout to those cops who decided to just unload on a random black man being stabbed.
    For those that were confused:
    • That was the Reporter from the Times whom Ray beat up earlier in the season for writing about the rail/land deal.
    • Frank didn't want to give up the suit because he had 3.5 million worth of diamonds in it.
    • That was Ray's and Ani's child. Ray had 2 sons, yes the ginger was his legit child.
    I loved the juxtaposition of desert, forest, and sea.
    Damn, Mayor Chessani looks better floating in the pool than he did all season.
    I'm REALLY glad we didn't see Chad trade that badge off for some rare Pokemon cards.
    So basically in this entire season nothing was accomplished and everyone died
    Maybe if Ray wasn't using iOS 4, Chad would've gotten that voice memo...
    Season 1: "If you ask me, the light's winning."
    Season 2: THE BAD GUYS ALL WIN AND THIS WHOLE THING WAS A WASTE OF TIME LOLOLOLOLOLOL
    The extra 27 minutes was added for this one scene for Frank to convince her to go
    "He gave me the money to buy this place. It's haunted by a hipster guitarist, but I still appreciate the gesture."
    i ovo http://imgur.com/a/ZRpHE

    Eto tako ... nemam neko posebno mišljenje, solidno finale ...


Page 24 of 30 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. true blood [2008-?]
    By big giant head in forum Televizija
    Replies: 32
    Last Post: 16-09-10, 01:11
  2. Acronis True Image
    By Drug Tito in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 14-03-10, 02:08
  3. True School @ Ambis maj 21
    By Nasty_Mind in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 23-05-09, 18:18
  4. ? true/false ?
    By [alien_with_N_attitude] in forum Ljubav
    Replies: 31
    Last Post: 03-01-05, 03:45
  5. Sad But True!
    By Gile_sampion in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 05-05-04, 17:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •