Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 114

Thread: Ujedinjenje Svih Liberala- Buducnost liberala?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Ujedinjenje Svih Liberala- Buducnost liberala?

    LIBERALNA PARTIJA OBJAVILA UJEDINJENJE SVIH LIBERALA

    Živković zove i GP pod jedan barjak
    Bar - Predsjednik Liberalne partije Miodrag Živković pozvao je sinoć članove Građanske partije da se vrate tamo “gdje pripadaju”, i izvinio se svim liberalima ako su ih njegove grube riječi uvrijedile u posljednjih 15 godina.
    Živković je objavio da je u toku povratak starih liberala, od kojih su sinoć u Baru sa rukovodstvom i članstvom LP bili bivši poslanici i ministri LSCG Stanka Vučinić, Vukić Pulević, Zoran Ljumović, Miodrag Burzan i Rade Ratković.
    “Neizmjerno sam srećan što ćemo djelovati zajedno sa ljudima kojima sam se divio početkom devedesetih godina, koji su u pasjim vremenima čuvali ponos i čast Crne Gore. Posebno sam srećan što su prihvatili bez trunke razmišljanja da se ponovo okupimo i nastavimo borbu za suverenu Crnu Goru, koja je sada pred krajem”, kazao je Živković na novogodišnjoj tribini LP nazvanoj još i prvom javnom promocijom ujedinjenih liberala.
    Rekavši da su mu osjećanja takva da prvi put “nema koncepciju šta treba reći”, lider LP je dodao da su došla vremena “kad jedni drugima moramo oprostiti”.
    “Za ovih 15 godina bilo je grubih rječi i poruka. Ako sam nekada bilo kojim povodom povrijedio osjećaje bilo kog liberala, odavde iz Bara mu pružam izvinjenje, zajedno možemo i više i bolje. Javno pozivam one mlade ljude iz GP da nam se priključe, jer su i oni liberali, i njihovo mjesto je ovdje”, rekao je Živković, obećavši da se liberali više neće dijeliti dok je on na čelu LP.
    Ideja o ujedinjavanju LP i GP postoji već nekoliko mjeseci, a jedna od prepreka je i to što njihovi lideri ne razgovaraju od 2001 kada je Krsto Pavićević isključen iz LSCG.
    Živković je najavio dvije faze djelovanja stranke - zaokruživanje projekta nezavisne države i da se ta država “učini bogatijom i ljepšom za život našeg potomstva”.
    “Naći ćemo partnere za te zadatke, neki koji to nijesu željeli, sami će se mijenjati. Poslije referenduma ćemo vidjeti da li smo kao narod zreli da Crnu Goru uvedemo u luku mira i prosperiteta”, rekao je Živković.
    Potpredsjednik LP Labud Šljukić poručio je da režim u Crnoj Gori ne zaslužuje nikakve pohvale i dodao da se njena budućnost “ne može vezati za budućnost sistema čiji je rok trajanja ograničen”.
    “Ne treba zato nasjedati na priče o privatnim državama, zadatak je svakog liberala da uradi sve da referendum uspije, i da se onda vidi šta se u Crnoj Gori može mijenjati”, rekao je Šljukić.
    R.P.

    PRAVE VRIJEDNOSTI NAKON REFERENDUMA
    Zoran Ljumović je kazao da će Crna Gora biti “onakva kakvu je građani budu stvarali”. “Ako svi ulože samo dio ljubavi u nju kao mi liberali svih ovih godina, biće to najljepša zemlja Evrope”, rekao je Ljumović.
    Crna Gora se neće promijeniti ni za godinu nakon referenduma, ali, onda će, kada se relaksiramo državnih dilema, prave vrijednosti doći do izražaja. Crna Gora stenje pod teretom neriješenih problema, trebaće joj i odgovorna vlast i odgovorna opozicija, rekao je Miodrag Burzan.
    PS.
    Sta mislite da li je poslije svega sta se desavalo moguce ovakvo ujedinjenje i da Liberali budu ono sto su oduvijek bili - probudjeni dio Crne Gore oko koga ce se okupljati oni koji bi rjesavali a ne generisali probleme?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Thumbs up Bravo Miko!

    Podrzavam ovu ideju.
    P r i m o r a c

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu da posluze samo kao jos jedan Milov satelit i nista vise. Za CG i referendum su mogli biti i kao clanovi LSCG, a ne ovako, politicki marginalci, zalosno.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odlicna stvar, bez problema ce uci u parlament na sljedecim izborima.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast Miko...pozdrav od mene

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sta znam, potrosili su oni mnoge kredite kod naroda...
    Ali, uz GZP koji bi trebao politicki da se aktivira, mozda bi se i mogao formirati jedan ambijent u kojem bar ne bi bilo apsolutne vecine. Apsolutna vecina je zlo...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potrosio ih je Slavko Perovic.
    Narodu ce biti milo ako se okupe stari pravi liberali, samo ce mrzitelj biti van.
    Tako je sam htio, skuvao se u svojoj sujeti i mrznji.

    Lijepo mu je Miko rekao kad su izbacivali iz stranke.
    "Kostace vas ovo moje iskljucivanje iz stranke mnogo vise od milion eura".

  8. #8
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    KÖLN,Barbarosaplatz/BAR
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj boze da se svi ponovo onako okupimo
    www.lscg.org/content/mitinzi.html
    (Mitinzi 2002-2001poslusajte)
    Last edited by PARABELUM; 28-12-05 at 22:56.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Potrosio ih je Slavko Perovic.
    Narodu ce biti milo ako se okupe stari pravi liberali, samo ce mrzitelj biti van.
    Tako je sam htio, skuvao se u svojoj sujeti i mrznji.

    Lijepo mu je Miko rekao kad su izbacivali iz stranke.
    "Kostace vas ovo moje iskljucivanje iz stranke mnogo vise od milion eura".
    Tako sam dobijamo
    Your IQ is your fashion

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako Miko uvede stare prave liberale u stranku, pokazace jasno, da nije sujetan coek, sto je prava rijetkost medju politicarima.
    Liberali koji se vrate u stranku pravih liberala, pokazace da nijesu bili u njoj samo zbog jednog coeka.
    Dje ga je, recimo onaj coek koji je sjajno djelovao na TV, onaj Vujovic sto je bio gradonacelnik Cetinja?
    Ma odlicna stvar, bio sam iznenadjen sinoc, svi stari liberali opet na sceni u jednoj partiji, samo mrzitelj napolje.

  11. #11
    big giant head Guest

    Default

    miko je pokazao kakav je chovijek time shto slavka smatra vezim zlom od mila, koji ga je (navodno) pokusao ubiti.
    a gp je josh jedna od stranaka chije ime nemz nikakve veze sa njihovom politikom. kao i esdepe , i gepe su nishta drugo do fashisti. svaka chast zhivkovicu kad su mu oni dragi. nista se ne razlikuju od raznih mandica i ostalih .

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam pametan...

    GZP, LP, bosnjacke partije, Bardhi, HGI, eventualno SNP... Samo hvali nesto kao srpski OTPOR pa da te ljude veze i animira gradjane.

    Svaki od gore pobrojanih ima repove, ali ne vidim drugi nacin da se dodje do prijeko potrebne promjene - skidanja DPS
    Vecina ljudi je zla

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    miko je pokazao kakav je chovijek time shto slavka smatra vezim zlom od mila, koji ga je (navodno) pokusao ubiti.
    a gp je josh jedna od stranaka chije ime nemz nikakve veze sa njihovom politikom. kao i esdepe , i gepe su nishta drugo do fashisti. svaka chast zhivkovicu kad su mu oni dragi. nista se ne razlikuju od raznih mandica i ostalih .
    Ne znam odakle ti to da Miko smatra Slavka vecim zlom od Mila, prije svega zato shto znam da Miko javno nijednu ruznu rijech na rachun svojih bivshih partijskih kolega nece da kaze. Jednostavno, coolira ih. Bio sam prisutan na nekim tribinama pa znam.
    GP je .... Ne znam, ali Krsto Pavicevic je josh kao mladi liberal bio najveca opozicija Slavku, znao je bit' jedini koji se na nekoj konferenciji protivi nechemu.
    "Necemo suverenu Crnu Goru ako je njena cijena kap prolivene krvi" - reche Slavko prije 15-tak godina. To je neshto shto znaju svi liberali i shto je sve samo ne fashizam!


    A to shto Slavku ni na ovom forumu ne daju mira dokazuje da je, ma koliko bila njegova mrznja prema Milu, mnogo veca mrznja svakog DPS-ovca prema njemu. Valjda zato shto je neke stvari on razumio 15 godina prije njih.
    P r i m o r a c

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boli Slavko te dushmane ....

    Quote Originally Posted by cattaro
    A to shto Slavku ni na ovom forumu ne daju mira dokazuje da je, ma koliko bila njegova mrznja prema Milu, mnogo veca mrznja svakog DPS-ovca prema njemu. Valjda zato shto je neke stvari on razumio 15 godina prije njih.
    Your IQ is your fashion

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Mogu da posluze samo kao jos jedan Milov satelit i nista vise. Za CG i referendum su mogli biti i kao clanovi LSCG, a ne ovako, politicki marginalci, zalosno.
    Kratko - jasno. To je to.

    Svi sukobi u LSCG bili su inicirani jednim i jedinim - odnosom prema vladajucem DPS-u. Ko se god udaljio od Liberalnog saveza posao je pravo i bez okretanja u toplo krilo vlasti. U krilo?! ****! U prkno!
    Sad nek' se ujedine pa nek' urone svi skupa, onako djuture.
    Samo, ne znam sto tu nesto izvode i krivudaju, sto se lijepo ne uclane u DPS, uhvate se u zeljeno kolo i zacupkaju. To je bar lako.

    Regi, ako si i ti (i takvi ko ti) nekada bio u LSCG, onda mu narocito svaka cast koliko je izdrzao.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    www.blogovanje.com/libertas
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago nam je što je tema Ujedinjenje svih Liberala i na ovom forumu dobro zapažena. I na ovaj način se potvrđuje da radimo pravu stvar. U istorijskoj godini koja je pred nama bitno je da svi Liberali budu zajedno. Prvi smo prije 15 godina krenuli u ostvarenje svetog cilja - Nezavisne CG ! Sada kad je izvjesno da nas od toga cilja dijele par mjeseci, mi Liberali moramo djelovati skupa. Za neke svoje greške se izviniti a tuđe greške oprostiti. To je i ljudski i pravi liberalni gest.
    Ne pada nam napamet da ovdje ulazimo u polemiku sa izvjesnim "Praškim djacima". Komentari su im suviše prazni. Kada druge nazivaju izdajicama,špijunima,lopovima..valjda polaze od sebe !!! Imali su od koga i učiti. Profesor im je ipak majstor manipulacije.
    Mi sada moramo raditi i razmišljati Liberalno. Uz iskustvo "starih" Liberala i uz nove,mlade snage, mi idemo dalje. Pred nama je referendumska kampanja. Pred nama su velike aktivnosti. Sanjali smo dugo san o Nezavisnoj CG. U aprilu je moguće da taj san postane stvarnost !!! Uradimo svi zajedno da se to i desi.
    Pozdrav za sve a posebno za cattara,regija i ostale slobodoumne ljude.
    Pridruži se i ti !!!
    Zajedno nas je više !!!
    AJMO SVI ZA CRNU GORU !!!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam da li si ti tamo neki faktor, ali ti rijeci nijesu bas pomirljive

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    www.blogovanje.com/libertas
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne znam da li si ti tamo neki faktor, ali ti rijeci nijesu bas pomirljive
    Ja ovamo nijesam neki "faktor". Ali znam da ti tamo jesi ! Moj prvi post "Ajmo svi za CG " si "zaključao" vrlo brzo. Osim web adresa koje sam napisao Vaša pravila sam poštovao. Što se tiče reklamiranja web adresa, ovdje koliko vidim neki je imaju čak u signaturi. Za svakog važe drugi aršini. No, možda je i to "demokratski", bolje reći "moderatorski".
    Pozdrav.
    AJMO SVI ZA CRNU GORU !!!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne znam da li si ti tamo neki faktor, ali ti rijeci nijesu bas pomirljive
    U pravu si...

    Libertas, izbrishi sam svoj pretposljednji post, onako ne razmishlja niko ko istinski zeli ujedinjenje svih liberala.
    Last edited by cattaro; 30-12-05 at 00:49.
    P r i m o r a c

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne bih zelio da se neko naljuti ali mi sva ova graja(ne prevelika) lici na ona tragikomicna ujedinjenja srba kroz decenije.

    liberalna partija,bar ovaj dio koji djeluje u kotoru,je jedan obican posmrdak dps,koji se zbog licnih interesa vodja glede prodaje zemlje u grblju stavio u sluzbu bora kascelana,jova sujdjica i maje catovic,lokalnih silnika dps.

    ko nije iz kotora neka mi vjeruje na rijec da se radi o takvim majmunskim likovima kakve je tesko pronaci i kod veljespskih stranaka.

    po meni,pricu o lscg je trebalo zatvoriti njenim gasenjem.ovo mi lici i na dizanje mrtve babe od sto godina iz groba.

    oni koji suj htjeli ili koji hoce nastaviti politicki djelovati trebali su tu uraditi u okviru neke nove stranke cije bi se osnivanje jako pazljivo pripremalo.

    pozdrav


    k.
    Brooclyn Forever !

  21. #21
    big giant head Guest

    Default

    @cattaro
    parafraziracu zivkovica - ...blah blah, dobrodosli su svi koji zele nezavisnu CG osim onih koji su unistili LSCG - misleci pri tome ocigledno na zlog slavka. to je vishe puta ponavljao.

    dakle, da rezimiramo - zivkovic je u najboljem sluchaju depeesov placenik, a u najgorem - najobichniji idiot i licemjer

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto se mene tice potpuno podrzavam ujedinjenje starih liberala, a vidim da mnogima ovdje to tesko pada.
    Ljudi koje je mrzitelj izbacio iz stranke nikada nijesu ni imali pravu sansu.
    Ponavljam, Zivkovic ovim potezom pokazuje da nije sujetan covjek, sto je rijetkost medju politicarima i da zeli jaku stranku liberala, a ne svoju licnu stranku.
    Vracanje na politicku scenu ljudi koji imaju iskustva u politici i javnim nastupima, moze napraviti vrlo jaku stranku.
    To je vracanje
    - ljudi koji nicim nijesu ukaljani osim mrziteljevim parolama,
    - ljudi koji ce lako napraviti partijsku infrastrukturu na terenu,
    -ljudi na koje se narod bio navikao i za koje narod ne zna zasto su izbaceni iz LSCG,
    -to su ljudi koji nijesu mijenjali partije.
    Crna Gora nema blagu desnu crnogorsku partiju, koja se zalaze za liberalni kapitalizam i koja se zalaze za promovisanje i ojacavanje crnogorske kulturre i identiteta.
    Jedini zrazlog zastto ja i mnogi glasam za DPS-SDP je zato sto ne sputavaju i suzbijaju razvijanje crnogorske kulture i identiteta,
    a naravno DPS-SDP nista ne rade na razvijanju kulturnog i nacionalnog identiteta Crnogoraca, jer su to gradjanske stranke.
    Da mi moze bit, glasao bih naravno za stranku nekog pravog Dukljanina recimo - Jevrema Brkovica!

    Mislim, da ce ukoliko se objedine bivsi liberali u jednu stranku, uzeti barem 7-8 % na sljedecim izborima, a mrzitelju ce ostati 2 % vjernih mrzitelja.

    Sjetite se sto je Zivkovic rekao Slavku i drugovima kad su ga izbacili iz stranke:
    "Kostace vas ovo moje izbacivanje vise od milion eura"
    Last edited by Regi; 30-12-05 at 22:41.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko vrati gliberale u zivot moze odmah stat rame uz rame sa debejkijem,pasterom,gandalfom,merlinom,vavom i ostalim znalcima i cudotvorcima...

    nobelova nagrada za sve i svasta u tom slucaju...


    k.
    Brooclyn Forever !

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    @ BGH
    Tvoja 2 posta se znatno razlikuju. Ja ne znam shto se mota u glavi Mika Zivkovica, samo rekoh ono shto chujem od njega da pricha javno.

    Ova o blacanje kotorskog LP-a neka stoji, necu i ne zelim nikoga da branim, mozda bih i ja imao poneshto dodat...

    Ipak, svi znamo da su najvece kotorske splachine u SDP-u, DPS-u i pogotovo SNP-u, a za "prodaju" zemlje u Grblju i dalje ne znam shto je kriv LP Chak su i grbljani za...
    P r i m o r a c

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rijeci izvnjenja i pomirenja su na nasim prostorima rijetki. Obicno sujeta nadvladava mnoge stvari i cini mi se, da nema potrebe u tim rijecima Zivkovica traziti neki podtekst dok se (mozda) ne pokaze da su to bile samo prazne rijeci. Mnogi ce naci 'iljade razloga da se ne odazovu tom pozivu, a mnogi ce naci samo jedan da se odazovu. Dobro bi bilo i za Liberale i nasu Crnu Goru da opet budu ono su i bili, a kako ce biti ubrzo cemo vidjeti.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Fond CdMa, za buducnost Crne Gore
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 08-06-06, 12:27
  3. A forum se zove Buducnost Crne Gore
    By Savindan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 11-05-04, 03:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •