Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: način ishrane - vegeterijanci ?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default način ishrane - vegeterijanci ?

    E ovako, s obzirom da se ne može pobjeći od starenja, usporenog metabolizma, kad tad se dolazi do viška kilograma KOLIKO GOD se vodilo računa. Ja sam do prije par godina mogao da pijem cijelu noć, pojedem hamburger, miran odem da spavam znajući da se to neće odraziti na moju liniju.

    Sada uz redovan trening, bukvalno svaki dan i smeće ishranom ne mogu da se riješim sala na stomaku. Nemam stomačinu naravno, na 1.87 visine imam 79 kg, ali me nervira kad pod rukom osjetim da to nije utegnuto i da mogu da napipam "šlauf", džabe trbušnjaci, skleklovi, čučnjevi, tegovi, vratilo dok ne izbacim masti iz ishrane jednostavno ne mogu da se oslobodim viška sala.

    Što se podrazumijeva pod mojom smeće ishranom, s obzirom da živim sam, sve kući spremam: a to su doručak kajgana, tost sendvič prepečeni ili tost sa tunjevinom, ručak meso - piletina, svinjsko meso, obično kremenadle, špagete sa gotovim sosom, pirinač, uglavnom imam desetak jela koje vrtim. Na poslu uzmem samo dva kroasana da pojedem u pauzi dok se ne vratim kući da ručam. Međuobroci su isključivo voće. Izbjegavam: bijeli hleb, slatkiši, crveno meso i generalno večeru. Alkohol pijem jednom nedeljno.

    Svaki savjet je dobrodošao, počev od vašeg načina ishrane, jela koja se brzo spremaju, dakle ne interesuje me nešto što će mi oduzeti dva sata, pola sata mi je maximum koji planiram da provodim u kuhinju za spremanje doručka i ručka.

    Pokušavao sam da nađem neke vegeterijanske načine ishrane međutim to se sve svodi na pomorandžu iz indije, orah iz pekinga, razumijete na koje gluposti mislim. Treba mi nešto realno za naše uslove, što mogu da kupim u voli, da se ne sprema komplikovano a da je zdravo i što je najvažnije manje kalorično ​sa što manje masti.


  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Greške u koracima:

    1. Kuvanje je umjetnost, pa bilo na pola sata, sat ili dva. Kuvar/ica kome/joj je hrana bljutava ili ima loš dan ili je prazan čovjek.
    2. Kuvanje je zanimljivo.
    3. Mogućnosti su beskonačne.
    4. Lijek je u prirodi.
    5. Organizacija Je Majka.


    Pa da počnemo. Mislim da možeš za vikend da odvojiš 2 sata da nešto skuvaš a što će ti koristiti preko nedelje i duže.

    Dakle, uzmeš lonac, možeš i čist, staviš na šporet, staviš ulje, upališ ringlu, isjeckaš crni luk, propržiš, dodaš bijeli propržiš, dodaš mljevenog mesa (ili čistog junećeg) npr 1kg, rendane šargarepe, so, biber, ljuta papričica, bosiljak, origano, lovor, kari, zavisi šta voliš, prodinstaš to i kad je meso postalo blago braonkastno a ne crveno, dodaš sok od paradajza (tomatello i sl, a da bi pojačao ukus imaš u marketima koncentrat od rajčice pa možeš i to malo kanuti), a sve to da tečnost prekrije mesnatu smjesu i da pliva, pa možeš dodati i čašu vode da ne bude pregusto jer će i meso pustiti sok (možeš i malo bijelog vina ili piva). Ostaviš na tihoj vatri da se krčka (uz povremeno mješanje da ne zagori pri dnu) jedno 40tak minuta.
    Kad se sve to skuva, možeš taj dan to jesti, a ostatak, prethodno kupiš u market plastične čaše ili aluminijske kutijice, vidiš koja je tebi doza (dal 2, 3 ili 4 kutlače tog sosa) i staviš u kalupe, pokriješ providnom folijom i tračicom i u friz.
    Mogućnosti ovog sosa:
    Kad ti se to jede, ujutro prije posla izvadiš iz friza, otopi se dok se vratiš, ugriješ ga na šporetu i samo skuvaš paštu.
    Ili oguliš krompir pa napraviš musaku. Red krompira red sosa, pa tako još dva puta, staviš foliju pečeš 35min, makneš foliju i pečeš još 5min da se uhvati kožica na prvom redu krompira. Možeš dodati bešamel sos gore ili ulupati jaja i pavlaku pa onda peći malo duže, no sve kako ko voli.
    Još zdravija verzija musake ti je: u rerni ispečeš (ne skroz nego samo da ispari voda) kolutove tikvice i patlidžana (ili samo jedno ili drugo zavisi šta voliš), u pleh staviš red tikvica, sos, red patlidžana pa sos, i sve tako dok ne potrošiš. Pečeš pola sata, ako ćeš onaj prethodni sos stavi ako ne, jedeš.
    Isto to možeš da uradiš sa komadima mesa (goveđi but, pa ga isjeckaš u komade) i isti postupak. Kao prilog tome možeš dodavati rižu, pire krompir, paštu i sl. šta već voliš.

    Jela koja možeš uvijek da imaš u frižideru, nosiš i na posao, jesu raznorazne salate, naravno bez pavlaka, majoneza i sl.
    Kada uvijek imaš nešto u frižideru, manje su ti mogućnosti da si gladan i da kiksaš sa glupstima i junk food-om.
    Dakle, voliš tunu? Zelena salata, paradajz, krastavac, kuvani kukuruz, riža, proso, crveni pasulj iz konzerve, ananas, svjež kupus (zeleni ili ciklama), peršun, maslinovo ili laneno ulje, limun, so, biber, iscijediš tunu iz slane vode, izmiksaš i staviš u 2 posude u frižider. Nisam mislila da sve ovo izmiksaš nego nađeš opcije povrća koje se tebi sviđaju i napraviš salatu. Za večeru ili za posao idealno. Posudu sa poklopcem (idealno bi bilo staklenu) staviš salatu, u kesicu i nosiš na posao. Ko te gleda il se čudi...ko mu #### *****.
    Piletina/ćuretina? Prodinstaš u kockicama ili ispečeš u rerni filete pa ih isjeckaš na kockice i dodaš svoju kombinaciju povrća, začiniš, u 2 posude staviš u fižider i isto kao prethodno idealno za večeru ili posao.
    Pođeš na pijacu i kupiš da imaš doma grickalice: badem, indijski orah suv ili pečen, brazilski, obični... I to je praktično da se u kesicu ponese na posao kad si u gužvi pa da organizam ne pregladni. To su ti zdrave masti što bi rekli ovi sa bb

    Dakle, dadoh ti mesnate predloge a koji su zdravi, a budući da jedeš meso nećemo se folirati da smo poluvegetarijanci. Ili jesi ili nisi. Lav ili Vege...

    Proso/kinoa su ti jako hranljive namirnice, koje se mogu naći kod nas, i njih možeš spremati na salatu takođe sa voćem i povrćem, ako misliš baš bez mesa neki obrok tipa večeru. Prodinstaš ih na ulju 2 min, i dodaš vodu (doza ti je na 1 šolju prosa/kinoe 4 ili 5 šolja vode) kuvaš dok voda ne provri, a onda kuvaš još 15/20min, procjediš, pod mlazom hladne vode, i miksuješ sa povrćem ili voćem koje voliš.

    Takođe, sočivo u raznim bojama.... dugo se kuva doduše, no nakon toga procijediš i dodaš povrće koje voliš i voala... međutim isti je mahunarka pa ne znam kako ti stomak reaguje na iste, mogućnost nadimanja je velika

    Izbjegavaš bijeli hled? A doručak tost sendvič, na poslu 2 korasana, šta je to dimljeni losos? Pa se čudiš spojlerima. Kada nemam nešto spremno da ponesem na posao, obično ujutro kupim banane ili jabuke ili pomoradže ponesem na posao (valjda nosiš sa sobom nož?) i po meni, bolje pojedi 2 banane i sl, a ne kroasane da pregrmiš do ručka...

    A najlakše od svega ti je da zaboraviš ovo moje piskaranje. Ako ćeš da smršaš, a ko je za to kompetentniji nego manekenke, poslušaj njihov savjet.
    Svaki put kad te uhvati glad ti pojedi papirnu maramicu. Skavsiš je i komad po komad razvlačiš i gutaš sa vodom. Imaš sa ukusom mente, lavande, bez mirisa, sa likom dizni crtaća. Stomak će poslati poruku mozgu da si sit. I nećeš više biti gladan. Možda ti posle nekog vremena otkaže bubreg. Šta te briga, jedan ti je dovoljan. Bitno je da se probudiš sa ravnim stomakom + ćeš i ušteđet koju kintu.

    Toliko od mene ovog divnog kišovito-maglovitog januarskog jutra. Odoh sad na pijac, ogladnjeh.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako, sve sto cu ti napisati probao sam na sebi. (vegan sam skoro 2 god,a to ti je extremnije od vegeterijanstva jer ne unosis ni ribu,ni mlijeko,sir,jaja...)
    Ne postoji hrana koja goji niti ona od koje se mrsa. Postoje samo kalorije. Sve je jednostavno - unosi manje nego sto trosis i skunuces stomak.
    Moj primjer - na jakom kalorijskom deficitu sam skinuo 17kg za 40 dana. Na veganskoj ishrani sam skoro sve to vratio za manje od 2 god. (hleb,skokovi,grickalice,dzemovi...)
    Moji savjeti:
    1. Brojanje kalorija (imas i aplikaciju za tel)
    2. Izbaci hleb skoro potpuno (uzmi tost) i sokove,slatkise...
    3. Ne moras da bjezis toliko od masti - stomak nema veze sa mastima,vec sa kalorijama
    4. Ne bjezi od vecere, tako usporis metabolizam (pojedi neko povrce,voce...)
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Hisingen
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not fear death.If you have to fear,fear the way you live your life.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pogledah ovaj sajt ,i seems legit! uz to dobijes dr levinov pojas za koleno i kosmodisk gratis
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Madzi je fino objasnio. Sto manje kruva i slatkisa,puno vode i barem 3 limunade bez secera...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tigrovo oko, hvala na iscrpnom odgovoru ali s obzirom da sam laik u kuhinji za početak mi sve to djeluje kao neki mnogo veći level . Mada dala/dao si detaljno opustvo tako da ću idućeg vikenda probati da napravim nešto od navedenog. Što se tiče tost-a, zar integralni tost nije kao zdraviji od običnog hleba ? Voće inače jedem u kancelariju, izbaciću kroasane a ubaciti badem, indijski orahi i slične grickalice. Valjda mi zadovolji apetit više od papirnih vlažnih maramica .

    @Madži: ne treba meni veliki gubitak kilograma, možda dva maximum kao osnova za dalje napredovanje uz adekvatan trening, najlakše bi to postigao hemijom (koju ne bi nikad unio u organizam) ali želim da napravim neku preokretnicu na zdravoj ishrani, naučim da kuvam jela koja si zdravija i time napradim nedeljni raspored ishrane. Inače jedini sok koji pijem je domaći od šipka, koka kolu nisam pio godinama kao i sva gazirana pića,


  8. #8
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Godinama se salo talozi i sve ga je teze maci. Evo nadjoh neki link, procitaj, moze posluziti.

    VIDEO: Za ravan stomak izdvojite osam minuta dnevno

    Uvijek ste željeli ravan stomak i tzv. pločice na stomaku? To i nije toliko teško postići, samo je potrebno svakodnevno vježbati.Ovaj video-snimak govori o tome kako raditi na tom dijelu tijela.


    Rezultat se može postići samo ako se vježba redovno, to važi i za muškarce i žene.
    Sve što je potrebno jeste da znate kako da radite vježbe i kojim redosljedom i rezultat je zagarantovan.
    Aerobne vježbe, za stomačne mišiće duže od sedam minuta, stimulušu kapilare u tom području šro rezultira povećanim protokom krvi u tom dijelu tijela.
    Veći protok krvi znači veći protok kiseonika, a masnoće sagorijevaju samo u prisustvu kiseonika.
    Napregnutim mišićima je potrebno više kalorija kako bi ostali aktivni. Naš organizam nastoji da oslobodi potrebne kalorije u predjelima tijela gdje su aktivni mišići, tako da brže sagorijeva masnoće u tom području.

    http://www.kolektiv.me/19275/VIDEO--...vojite-osam-mi
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  9. #9
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je ovo dobro. Ali uz pravilnu ishranu i dobru genetiku tesko da ce trbusnjaci doci do velikog izrazaja...

    Sent from my Nexus 4

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Godinama se salo talozi i sve ga je teze maci. Evo nadjoh neki link, procitaj, moze posluziti.

    VIDEO: Za ravan stomak izdvojite osam minuta dnevno

    Uvijek ste željeli ravan stomak i tzv. pločice na stomaku? To i nije toliko teško postići, samo je potrebno svakodnevno vježbati.Ovaj video-snimak govori o tome kako raditi na tom dijelu tijela.


    Rezultat se može postići samo ako se vježba redovno, to važi i za muškarce i žene.
    Sve što je potrebno jeste da znate kako da radite vježbe i kojim redosljedom i rezultat je zagarantovan.
    Aerobne vježbe, za stomačne mišiće duže od sedam minuta, stimulušu kapilare u tom području šro rezultira povećanim protokom krvi u tom dijelu tijela.
    Veći protok krvi znači veći protok kiseonika, a masnoće sagorijevaju samo u prisustvu kiseonika.
    Napregnutim mišićima je potrebno više kalorija kako bi ostali aktivni. Naš organizam nastoji da oslobodi potrebne kalorije u predjelima tijela gdje su aktivni mišići, tako da brže sagorijeva masnoće u tom području.

    http://www.kolektiv.me/19275/VIDEO--...vojite-osam-mi
    Teoretske šanse nema da se postignu trbunjaci/ravan stomak bez adekvatne ishrane. A posebno u slučaju kad postoji salo na stomaku što većina ljudi ima zbog načina ishrane, čak i konstantim vježbanjem trbušnjaka dolazi do kontraefekta, trbušni mišići jačaju i time salo guraju naprijed. Zašto, zato što čojvek nije balon, ne može se salo pomjeriti i preći na drugi dio tijela. Za trbušnjake je potrebna osnova,ravan stomak koji se može postići ishranom ili hemijom. Upravo zbog toga ja mijenjam ishranu, da bih napravio osnovu za bolji izgled odnosno definiciju mišića.

    Ja u kući imam teretanu i treniram svaki dan, drug koji trenira samnom koristi amino kiseline, sagorijevače masti, animal cut, proteine, glukozu i šta sve ne. JEDAN JEDINI trbušnjak nije uradio od kad treniramo, bukvalno jedan, a trbušnjaci su mu do te mjere izraženi da pored šest pločica ima rupu između pločica gdje mu se voda skuplja kad legne na plažu . Naravno takva hemija uništava jetru, srce, bubrege i košta 300 eura mjesečno.

    Zato nemojte da vjerujete top šopu, aplikacijama na telefonu six pack in six weeks, abs programi i slične gluposti. Ishrana je ključ uspjeha.
    Last edited by JOLE; 19-01-14 at 18:54.


  11. #11
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba trenirati. Ali ako se ne vodi racuna o ishrani nikad do dobrog stomaka...:-D

    Sent from my Nexus 4

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    čak i konstantim vježbanjem trbušnjaka dolazi do kontraefekta, trbušni mišići jačaju i time salo guraju naprijed.
    moj problem
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm...

    Za trbušnjake je potrebno se hraniti po sistemu low carb, mali unos UH, veliki unos proteina. Ali ništa tu nije crno-bijelo. Low carb model i nije baš zdrav sistem ishrane, uz vjezbanje garantuje trbušnjake, ali lišavaš se hrane nutritivno bogate vitaminima i vlaknima koje često imaju i visoki glikemijski indeks tipa banane itd, pa su time nepoželjne u ovakvom vidu ishrane. Takođe, tu je i unos proteina i masti, koji su kod nas dominantno životinjskog porijekla, a one nose rizik obolijevanja od teških oblika bolesti, na duge staze. Sa druge strane, proteini biljnog porijekla su daleko zdraviji i zdravstveno prihvatljiviji, ali nisu gradivni, tj ne doprinose rastu mišića kao što to čine proteini životinjskog porijekla. Takođe, povećan unos proteina višestruko opterećuje bubrege, imaj to na umu, jer takva ishrana na duge staze kao stil života, može nakon dužeg vremena donijeti ti probleme.

    Zapamti da vegeterijanskom ishranom ćeš gubiti prvo mišićnu masu, pa tek onda salo, poslednje će otići na stomaku. Jer za tijelo je mišićna masa daleko manje vrijedna od sala. A moje mišljenje je da ipak poradiš na ramenima, rukama, grudima i latisimusu, pa će sve to doći u prvi plan, a i stomak će se dosta zateći a moći ćeš ipak pristojnije se hraniti i istovremeno napredovati. Po meni je to daleko bolje nego imati trbušnjake i mršave ruke i slabije razvijene grudi, jer mišići neminovno moraju propasti ako je ishrana loša.

    Crveno meso ti je manji neprijatelj od krmenadle i špageta sa sosom i generalno svinjskog mesa, koje vjerovatno jedeš prženo ili pečeno. A večera ti nikako nije neprijatelj, ukoliko je lagana, čaša jogurta ili sir sa malim procentom masti itd. Suština mršanja je da u kontinuitetu jedeš male obroke, da se metabolizam ne bi usporavao. I na taj način se štitiš od nagog pada šećera i jakih napada gladi koji ti garantuju da ćeš se prejesti.

    Puno je stvari koje se moraju paziti:

    - redovan san 7-8h
    - češći a manji obroci (UH ne poslije 15h)
    - unos vode minimum 2l ravnomjerno u toku dana
    - UH dominantna ujutru jer energija je najpotrebnija tada, proteini popodne
    - doručkovati najkasnije pola sata do sat nakon buđenja
    - redovno trenirati
    - konzumirati hranu u procentima UH 30% - Proteini 50% - Masti 20%, opet, povećati unos UH ujutru, smanjiti uveče
    - jogurt je majka, pokreće probavu, zdrav je i poboljšava mršanje
    - čvrst karakter i snažna volja - najbitnije

    P.S. Mada koliko god čovjek pisao i davao savjeta, ne postoji jedan opšti oblik ishrane koji je dobar za sve ljude. Moraš osluškivati tijelo i pratiti šta ti je dobro i šta ti čini da mršaš. A i zavisno od načina života, da li treniraš ili ne, koliko vremena i novca imaš da se posvetiš ishrani, kad i koliko spavaš, kad i koliko radiš itd its... Moraš isprobati nekoliko modela da bi došao do onog pravog.
    Last edited by Lucas; 19-01-14 at 19:10.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Godinama se salo talozi i sve ga je teze maci. Evo nadjoh neki link, procitaj, moze posluziti.

    VIDEO: Za ravan stomak izdvojite osam minuta dnevno

    Uvijek ste željeli ravan stomak i tzv. pločice na stomaku? To i nije toliko teško postići, samo je potrebno svakodnevno vježbati.Ovaj video-snimak govori o tome kako raditi na tom dijelu tijela.


    Rezultat se može postići samo ako se vježba redovno, to važi i za muškarce i žene.
    Sve što je potrebno jeste da znate kako da radite vježbe i kojim redosljedom i rezultat je zagarantovan.
    Aerobne vježbe, za stomačne mišiće duže od sedam minuta, stimulušu kapilare u tom području šro rezultira povećanim protokom krvi u tom dijelu tijela.
    Veći protok krvi znači veći protok kiseonika, a masnoće sagorijevaju samo u prisustvu kiseonika.
    Napregnutim mišićima je potrebno više kalorija kako bi ostali aktivni. Naš organizam nastoji da oslobodi potrebne kalorije u predjelima tijela gdje su aktivni mišići, tako da brže sagorijeva masnoće u tom području.

    http://www.kolektiv.me/19275/VIDEO--...vojite-osam-mi
    Ovo je istina za trbušnjake. Možeš ih ovako dovesti do savršenstva. I biće savršeni, ali ispod sala. I neće se vidjeti. Bez redukovane ishrane, trbušnjake nećeš vidjeti, koliko god ih trenirao. A koliko god uradio trbušnjaka, te vježbe ne utiču na skidanje sala sa stomaka, samo na jačanje mišića stomaka, al ako se ne vide ispod sala, ni ne vidiš rezultate svog rada.

    Takođe je velika zabluda da pojas oko stomaka skida salo odatle. Ne postoji način da ciljano skidaš salo, vjeruj mi i ja sam mislio da postoji i nosio pojas, ali to je totalno bacanje para. Niko i ništa (osim hirurškog skalpela) ne može ciljano skinuti salo sa nekog dijela tijela. Genetika i samo tijelo određuje odakle će se skinuti.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da ali meni nije cilj mišićna masa, toliko je nabildovanih da je više postalo degutantno, fokusiram se na definicju... znači u suštini je najbolje kombinovat od svega po malo ali u manjim količinama. Čitao sam da je najbolje jesti na svakih šest sati...


  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    najbolje je jesti kad si gladan
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jeste ali moram da ustajem u 6, ako ne završim doručak do 7, ništa konkretno ne mogu da pojedem do 11i30 :/


  18. #18
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Da ali meni nije cilj mišićna masa, toliko je nabildovanih da je više postalo degutantno, fokusiram se na definicju... znači u suštini je najbolje kombinovat od svega po malo ali u manjim količinama. Čitao sam da je najbolje jesti na svakih šest sati...
    Đe si to čitao? Najbolje je jesti na svaka 3-4 sata. I onda imaš 5 obroka. Ako jedeš na 6 sati to dode npr 9h - 15h - 21h??? Ovo bi bilo očajno. Kakvo bi to bilo prejedanje.

    I ne moraš biti neukusno nabildovan/naduvan. Ali ako ideš na čistu definiciju na 1.87 i postojećih 79, ako smršaš još više, kad obučeš bilo kakvu majicu, djelovaće kao da si je zakačio na metlu. Ipak mišića treba da ima, ali naravno, u normalnoj mjeri.

    Npr ovaj lik je 173cm i 77 kg, a ti si 187 i 79. Meni je i on mršav (po mojem mišljenju kako momak treba izgledati) pa onda ne mogu da zamislim kako je to sa tvojom visinom?

    Last edited by Lucas; 19-01-14 at 20:52.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lijeva slika je od prošle godine dok sam trenirao mišićnu masu, desna sad kad pokušavam sa definicijom nešto da postignem i smršam.

    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/819/u7sm.jpg


  20. #20
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Đe ti ovdje vidiš stomak, pa nema te đevojka za šta uštipnut. Kako kilaža prevari, nevjerovatno mi je da imaš 79kg.

    Ok, ovo je što ja ti mogu pomoći, čega se mogu sjetiti. Na konto ovih namirnica, traži jela koja se na bazi njih lako spremaju. Al pretpostavljam da sve ovo već znaš.

    MASLINE
    Cvekla
    Sargarepa
    Paradajz
    Krastavac
    Musli - zitarice ujutru (samo one koje nemaju dodatog šećera)
    Tunjevina
    Piletina - pileci file
    Ćuretina
    Jogurt nemasni
    Salata od luka
    Nemasno mlijeko
    Razna riba - sardine
    Suvo i kostunjavo voce
    Junetina
    Teletina
    Bjelance - Uopste jaja
    Jabuka
    Banana (dobra je prije treninga)
    Ananas - 100 g ananasa - 50 kcal
    Senf
    Pavlaka sa malim procentom masti
    Surutka
    Ajvar 100kcal na 100g
    Gotove supe
    Integralne špagete i integralna riža
    Last edited by Lucas; 19-01-14 at 21:50.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To sam slao sliku curi pa sam ga malo uvukao . Nije mnogo ali samo mi hvali još to da maknem i da održavam ishranom i treningom.


  22. #22
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    To sam slao sliku curi pa sam ga malo uvukao . Nije mnogo ali samo mi hvali još to da maknem i da održavam ishranom i treningom.
    Internet dejting

    P.S. Surutka će ti biti od velike pomoći za to što želiš. Pored svega toga, odlična je za jetru, ništa je ne obnavlja kao surutka, pogotovu ako voliš da heavily cirkaš vikendom. I potrazi na netu koje su deficitarne namirnice, poput jabuke i ananasa, npr kada imaš potrebu za slatkim, jer te namirnice troše više energije dok se vare nego što same imaju.
    Last edited by Lucas; 19-01-14 at 22:01.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahah nije baš internet dejting .

    Hvala na savjetima, spisak namirnica je odličan, vidjeću da nabavim surutku, nekad sam je davno uzimao, pakovanje u prahu, sjećam se da sam je miješao sa jogurtom jer ima neki težak ukus.


  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    surutka je zdrava al sve joj prosto kolko mi je gadna
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I još jedan savjet, koliko je to moguće, izbjegavaj hranu koja dugo stoji u plastičnoj ambalaži, znam da je to nemoguće, al eto. Staklena ambalaža je majka. Industrija je još u prošlom vijeku počela da koristi bisfenol a u plastici, jednu vrstu hormona ksenoestrogena, koji je poguban za liniju. Na stranu to što nosi razne zdravstvene rizike, mada nam je sva hrana svakako nezdrava, al eto da znaš da i na taj način remetiš dobru liniju. Ameri su odavno počeli da ga izbacuju pa ima na svim plastičnim posudama piše BPA free.

    Kada ga ima previše u telu, estrogen dovodi do rasta tkiva osetljivih na estrogen i povećanja adipoznog (masnog) tkiva. Kod muškaraca to je obično u predelu stomaka i grudi, a kod žena na zadnjici i butinama. U nekim slučajevima, višak estrogena kod muškaraca dovodi do feminizacije izgleda i ginekomastije.Masno tkivo osetljivo na estrogen često se naziva i „tvrdokornim salom“ jer odoleva stalnim pokušajima mršavljenja preko dijete i vežbanja. Višak estrogena u organizmu stvara začarani krug: estrogen može dovesti do nekontrolisanog gojenja, a novostvoreno masno tkivo proizvodi dodatne količine estrogena u masnim ćelijama koji dovodi do novog gojenja i tako u krug
    Mada estrogen unosiš i piletinom, jer se ovim pilićima na farmi daje ženski hormon estrogen da onako fino narastu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •